Şimdi Ara

Honda Civic Sahiplerinin Araçlarını Satarken Fiyatları Aşırı Abartması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
9.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim ilk mesajımı dikkatli okursanız ne demek istediğimi Daha iyi anlarsınız. Sizin 2018e istediğiniz fiyatı insanlar 2016 2017 model 80.000 90.000 km olan araçlara istiyor dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    Sizin Civic'iniz kullanıcıların belki %1'nin sahip olduğu 182 hp turbo motor olan versiyon olduğu için motor sizde tatlı hatıralar bırakmış diye algılıyorum.
    Motordan bağımsız olarak sadece araçları düşündüğümüzde üçlünün en gerisindeki araba Civic herhalde.
  • bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    Yakıt ne durumdaydı hocam

• Ikinci el araclarin piyasasini, sifir araclarin satis fiyati ve ikinci elde arz-talep belirliyor. Sifir araclarin satis fiyatini ise uzun vadede dolar kuru ve enflasyon belirledi; 2015'te 70 bin TL civarina satilan sifir km Honda Civic'in su an 150 bin TL civarina gelmesi, buyuk olcude dolar kuru ve enflasyondan dolayi. Ben de sadece dolar kuru yazmakla hata etmisim ama dusuncem dolar kuru, enflasyon, ve ekonomik kriz uzerineydi.

Gecen sene yazdan bu yana yuksek ve ayni seviyede seyreden dolar kuruna ragmen artan ikinci el fiyatlari da yine enflasyon ve her turlu yukselen fiyat arzina gelen talepler sebebiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

Konuyu açan arkadaş veryansın etmiş ama kendiside o fiyatlardan alsa %100 üstüne koyup satmaya çalışacaktır. Mesele aracı ucuz fiyatlardan alamamış olmasıdır. Ayrıca sıfırından 20 bin aşağı istiyor ne demek ??? 50 bin tl mi aşağısına satmasını bekliyorsunuz ? Piyasadan anlamadığınız buradan belli. Ben şubat ayında 118,500 e 2019 model eco elegance aldım. Şimdi fiyat listesi 164 bin, pazarlıkla 159 bine alabilirsiniz. Ben şimi aracımı satarken tabikide sofır piyasasına göre satacağım. Kedi ciğer konusu olmuş sizinkisi.
    Konuyu acan arkadasin da yuksek fiyattan satacak olmasi bir sorun degil. Bu bir arz-talep meselesi ve ozetle, ikinci el araclar hangi yuksek fiyattan arz edilirse edilsin talep edenler var ve bu durum saticilari (yani "arz" makamini) surekli daha yuksek fiyat istemeye istahlandiriyor. Konunun metni, daha cok "talep" makamina yani alicilara hitap edebilirdi, "almayin bu fiyatara" vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 1 Kasım 2019; 18:31:45 >
  • Talep meselesi pahalıysa talep etmeyi bırakacağız ki fiyatı düşsün sonuçta piyasadaki tek araba değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başlatan hondacılar mı oldu orasını bilmem de. Bu iş domino taşı gibidir. Hondacı yüksek fiyat ister, renosunu satıp honda almak isteyen kişi honda fiyatını görüp renosuna yüksek fiyat biçer, pejosunu satıp reno almak isteyen biri reno fiyatını görüp pejosuna yüksek fiyat biçer...... Böyle yukarı aşağı doğru sıralayabilirsiniz. Kısaca, o şu bucular değil araç fiyatları genel olarak neden yüksek ona yoğunlaşın bence. Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Çözüm mü, üretim, paramızın değerlenmesi ekonominin kalkınması. Başka çözüm yok. Kimseden bu şartlarda aracını ederinden ucuza satmasını beklemeyin, hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız tabi.

• 2015 1.4 icin fabrika verisi sehirici 8,5 sehir dışı 5,1 diyorlar da ben yapamadim öyle. Belki alışınca olur. Bu sefer de kış geliyor.

• Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz kesinlikle doğru ama ülkemizde honda civic çok tutuluyor bence sebep bu. Talep çok olunca yatırım aracı gibi görülüyor.

• Klasik honda’ci kafasi,7’den 77’ye hepsi ayni.

• Almazsanız satamazlar. Alıcı olmayınca fiyatlar düşer. 2 ay arabasız oluverin 2.el piyasa da azcık rahatlar.

• 2005 Civic 60.000 yazmış inşallah elinizde patlar

• 15 yıllık külüstürlerine 55-60 bin vereceğime gider b sınıfı 2015 model benzinli araba alırım. 2004 model stock 200 küsür binde civic e 60 bin istemek utanmazlıktır. Böyle piyasa olmaz olsun.

• Bu yazının konu sahibine teşekkür ediyorum sanki bentley , mercedes , yıllardır ve son zamanlarda söylemek istediğim şeyi yazmış. Üstelik düz motor? Hayir turbosu yok yakıtı rezalet sömürüyor birde tonlarca para istiyorlar alanlar için yazık....

• honda hayat onda
  • Konu başlığına kesinlikle katılıyorum. Geçtiğimiz ay araba alacağımda 2.0 Typer bakıyordum 2003 modeline de 2006 modeline de aynı parayı istiyorlardı

• 1.5 Turbo Vtec motorlarda kronik sorun olduğunu okumuştum bir kaç ay önce. Motor yağı ve benzin motorun içinde birbirine karışıyormuş. Aynı sorun aynı motoru kullanan CR-V'lerde de var.

• Bildiğim kadarıyla daha ucuza sıfır araç var. İkinci el araç almak için kaşınmayın. Hemde daha ucuzu varken.
  • Aşırı saçma fiyatlar artık sadece Hondalara özgü bir şey
    değil ne yazık ki.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Türkiye şartlarında o motorlarda sorun olmadı Çin'de aşırı soğuk bir bölgede belirli koşullar altında olmuştu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.