Şimdi Ara

Honda Civic Kaporta Deformasyonu Problemi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
541
Cevap
8
Favori
103.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da Pakistan'da kendi kendine yanan bir Civic. Kaputtaki hasar açmaya çalışırken oluşmuş gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 18 Ekim 2017; 23:24:58 >
  • Şu yeni civic’in uzun ön kaputunu ve o ön camın yükseliş açısını çok beğeniyorum, özellikle mavi rengi çok yakışıyor. Ancak nerede görsem geçerken de c sütununa bakıyorum, hepsi berbat halde gerçekten, daha bu öğlen aceleyle çıktım yeni bir civic köşeye parketmiş göbeğe girmeden duraklamışken c sütununa göz gezdirdim durum aynı... ve neredeyse gördüğüm her civic’te böyle. Malum buyken Honda’nın ilanı şaka gibi, sınırlı sayıda bir durum vs demişler, var işte kardeşim olmayan da da çıkıyor, hepsinden öte dsg meselesi gibi olmayan da ne zaman olacak diye korkuyor. Dsg’de artık doğuş yine ardında duruyor denilebilir, 500-700 işçilik ile değer kaybı yaşatmayan değişim mümkün, ama kaporta meselesi bariz değer kaybı bu ülkede. Şerefsiz galerici diye bir şey var bir kaporta sorunu olunca aracına taklalı muamelesi yapacakları gerçek.

Üzüldüğüm nokta buna rağmen Aziz kancar videosunda Honda sevgisi haykıranlar oldu, kardeşim git düzgünce hakkını ara, üç kuruş değer kaybı derdin varsa zaten Honda’dan onu da talep edebilirsin, vermezse yargı yoluyla söke söke alırsın bir de dava masrafı öderler, ama yok ağam paşam Honda diye davranırsan, aciz imaj çizersen netice bu, adam da dalga geçer gibi açıklama yapmış.

Japonlara eskiden saygı duyardım ama iihs small overlap testinde Japonların sadece sürücü tarafını güçlendirip yolcuyu kaderine terkettiklerini gördüğümden beri ciddi manada Japonlara karşı soğuğum, hyundai ise her iki tarafı da kendiliğinden güçlendirmişti, Kore araçları gözümde değer kazandı. Bu son olaydaki şaka gibi açıklamayla Japon’lar daha da bitti gözümde.

Umarım mağdurların sorunu çözülür, ancak canı yanan da biraz canının yandığını göstermeli, yoksa örtbas edilir geçer. Bundan öte umarım Türk tüketicisinin saygı görebildiği günleri görebiliriz, paranla rezil edilmek gurur kırıcı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ned_Starkk

Yeni Civic gördüğüm yerde C sütununa bakıyorum artık, 1inde farkedemedim ama 2 araçta bariz göçük vardı.

Geçen yıl 96.500'den 1 kuruş inmeyip paspas hediye etmek isteyen satış danışmanına teşekkür ediyorum, az kalsın arkadaşımı sıfır çıtır hasarlı araba aldıracaktım

200-300TL ineriz, diye sırıtarak bakıyorlar.
    Showroom aracının(HB) bagaj tutma kolunun parçası kapatmaya çalışırken elimde kaldı, test aracının(HB) koltuk ayar kolu elimde kaldı?

Birde şaka yapıyor köftehor!; Artık almak zorundasınız...

Laf arasında; Abi araba yok satıyor, diye şişiniyor.

Showroom'da CivicHB var, dedim kaç gün oldu bu araç geleli?
    7-8 gün oldu, abi.
    Var mı kapora veren/alan? Boşta mı şu an bu araç, alsak hemen teslim mi?
    Evet abi, boşta hemen teslim.
    Eee! hani yok satıyordu???
    Eeuueuue............(error)

Paspas ne yahu! Onu her firma veriyor zaten.
    Ben İlk bakımı, Llumar cam filmini, Motor/koltuk koruma ve ekstra paspası hediye aldım.

• Honda Turkiye inceliyormus araclari.

Yakin zamanda aciklama yapicaklarmis.

İlk aciklama inceleme oncesi oldugu icin hukuki gecerliligi yokmus.

"Kobe Steelden Celik Almiyoruz" demenin de tabiki bir bedeli olacak. O daha sonraki iş.

Tabiki de Kobe Steelden aliyorlar celigi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda Civic Kaporta Deformasyonu Problemi
  • Nissan'a baksınlar da örnek alsınlar biraz:

quote:

Dünyanın önde gelen Japon otomotiv devi Nissan, bugün yaptığı açıklamada kendi ülkesi Japonya’da tüm üretimini askıya aldığını duyurdu.
    Reuters'ın haberine göre şirket buna neden olarak da ülkedeki üç fabrikasında araçların yetki verilmeyen kişilerce son kontrolünün yapıldığının ortaya çıkmasını gösterdi.
    Şirketin CEO’su Hiroto Saikawa ise açıklamasında kontrol süreçlerinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmaların en az iki hafta süreceğini belirtti.

Gerçi Honda'nın kalite kontrolünü yapanların da yetkisinin olmadığı ortaya çıkarsa hiç şaşırmam.
  • Bakalım sorun bulunabilecek mi?

• bir kaç gün önce honda Türkiyede çalışan bir kaç kişi ile ayak üstü bir muhabbetim oldu.Göçük işinin farkındalar ve içini bir şekilde doldurup bu sorunun çözümünü sağlayacaklarını söylediler
  • Ben bu modelin hatchback olanını aldım acaba ondada böyle bir problem ile karşılaşan olmuş mudur ? benim araç ingiliz yapımı sedan türk yapımı acaba kasa olarak farkı varmı.
  • Her an herşey olabilir.

• Bugün civicte göçüğü ilk defa canlı gördüm.Sağ tarafta hafif göçük vardı.Araç yakınlarda alınmış sanırım(plakadan anladım)

Sahipleri için sıkıntı verici durum

• Valla ben bu zamanda anca hondanin motosikletini alirim.

• Sonu ne olacak bu işin bekliyoruz.

• Açıklama bir türlü gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: subutay3838

Açıklama bir türlü gelmiyor.

Neyi açıklayacaklar ki?

Kabul etseler, bir sürü sorunla uğraşacaklar. Millet arabasını bayiye geri getirir, parasını verin diye tantana eder...
    İnkar/görmezden gelme/umursamama/kullanıcı hatası diye geçiştiriyorlar, ancak böyle sıyrılabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Neyi açıklayacaklar ki?

Kabul etseler, bir sürü sorunla uğraşacaklar. Millet arabasını bayiye geri getirir, parasını verin diye tantana eder...
    İnkar/görmezden gelme/umursamama/kullanıcı hatası diye geçiştiriyorlar, ancak böyle sıyrılabilirler.

Araba çok satıyor, para iade işi falan olursa ağır sıkıntıya girer Honda Türkiye...

O yüzden 3 maymuna devam

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Neyi açıklayacaklar ki?

Araba çok satıyor, para iade işi falan olursa ağır sıkıntıya girer Honda Türkiye...

O yüzden 3 maymuna devam

Mecburlar öyle olmaya...

"Hata yaptık, bu ürünün şurası hatalıdır" deseler/kabul etseler, vay hallerine!

• honda hayal kirikligi yaratti resmen

bu aracin sasisinde problem var

onden cekisli oldugu icin savrulan arka taraf resmen saga sola esniyo yine iyi dayaniyo o diekler

bence aracin direkleri saglam sasi de problem var ve honda karizmayi fena cizdirdi

yapicaklari tek sey araclari toplamak bugun yarin toplarlar mecburen millet parasiyla rezil oldu canindan olmasin ( hondada icinde bi baksin resmen sirkete komplo kurmuslar gibi yazik )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda yeni kasa civic ilk ciktiginda burada parali elemanlari vardi en ufak elestiride hakarete varan mesaj atiyorlardi ..simdi hicbirinden ses yok haydi buyrun savunun araci ..ben simdiye kadar baktigim civiclerin neredeyse tamaminda az veya cok bu gocugu dalgalanmayi goruyorum..ve millette cit yok bayiler hala civic satisina devam ediyor ..tse kurumu sanayi bakanligi uyuyor mu bu aracin satisina nasil musade ediliyor ?zengin olan nasil zengin olmus simdi anliyorum ..millet hakkini aramiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Göçüğün c sutununun uzatilmis olmasindan olustugunu biliyorum. Bunu siz , ben araci görenler anliyor kavrıyor. Ancak kaputtaki yuksek hizdaki dalgalanmalari ben cozemedim sonucta iki aracinda kaputu birbiri ile ayni nasil oluyorda sedanin kaputu dalgalanirken ben 170-180 yapsam bile dalgalanmamasi tuhafima gidiyor bu kelimelerim sedani kötülemek amacli degil gercekten o kadar para verip sorun yasanmasi.

Videoda açıklıyordu biri onu. Bu sorun rslerde yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesmuru -- 21 Ekim 2017; 23:31:19 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.