Şimdi Ara

Honda Civic Hybrid ilk 1000km tüketim sonuçları. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
252.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, geçen hafta park honda dan babama 2008 civic elegance aldık. çok güzel gerçekten. orda hiybrid test aracı vardı kullandım çok keyif aldım. araç hakkında bilgi sahibi oldum. internetten ikinci ellerine baktım pek yok. bişey dikkatimi çekti satılık ikinci el hiybrid ler hep 2000, 3000km civarında. acaba bi sorunmu çıkarıyo araba. nesinden memnun kalmıyolar. bilgi sahibi olan varmı. teşekkürler
  • 2000-3000 km lerde normalleride var.

ama hibritin tüketim konusunda biraz hayal kırıklığı yaşattığını bir otomobil dergisinde okumuşdum , fabrika verisinin %54 mü 56 mı ne fazlasını yaktığını söylüyordu.
  • teknolojiden faydalanmak akıl işidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

2000-3000 km lerde normalleride var.

ama hibritin tüketim konusunda biraz hayal kırıklığı yaşattığını bir otomobil dergisinde okumuşdum , fabrika verisinin %54 mü 56 mı ne fazlasını yaktığını söylüyordu.

şahsen ben de artık hybrid alma düşüncesindeyim ama ewet bu konu benim de dikkatimi çekti.acaba 1-2 sene içinde eksiklerini giderip yeni motor teknolojisiyle tekrar satışa sunarlarmı??
  • slm arkadaşlar
    bu hybrit işi çok güzel.
    ancak benim bazı kaygılarım var.
    bu teknoloji henüz geçiş aşamasında .
    firmalarda bu olayı kabuletmektedirler. mesela honda firması pasif hybrit olarak gündeme getirmektedir.
    yani uzun vadede nekadar benzin ne kadar elektrik motoru görev paylaşımı yapmaya devam edecek bilinmiyor kullanıcılar arasında.
    bu işin bir de elektrik motoru üzerinden enerji veren akülerin ömrünü düşünürseniz.
    biraz daha beklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

olay trafikte yeni ,araçların performansına göre revizyon mutlaka olacaktır .bu iş lab ortamında güzel görünüyor ancak tam anlamı ile yaygınlaşması zaman alacaktır.

kişisel kanaatimdir.
    umarım yanlış bir yönlendirme yapmamışımdır.

saygılarımla...
  • hybridlere sıralı lpg takmak mümkün mü yada bi sakıncası varmıdır acaba?
  • sayın korhan50
    aslında güzel bir konuya ayak bastınız .
    elektrik motoru,benzin motoru derken birde alternatif yakıt olayında lpg faktörünüde türkiye şartlarında düşünmek lazım dimi:=):):):):

açıkçası hybrit arabalarda lpg mantıklı olur mu bilmiyorum ama şimdi bu sorunun performans açısından
    bende bilmek isterdim.

quote:

Orjinalden alıntı: KoRHaN50

hybridlere sıralı lpg takmak mümkün mü yada bi sakıncası varmıdır acaba?
  • tabi canım lpg yide düşünüyo insan. aslında imkan olsa hiç yakmasın istiyorum :D eee napalım öğretmen maaşıyla geçinmek zor mecbur kısmak gerekiyor bi yerlerden :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Patch

hayırlı olsun arkadaşım gerçekten araç bazen benzin tüketmemiş.

Hayırlısı Olsun.
  • quote:

hybridlere sıralı lpg takmak mümkün mü yada bi sakıncası varmıdır acaba?

oldu olacak bir direk, dik yelken aç baari :)
  • sayın korhan50
    eğer honda civic almayı düşünüyorsanız şimdiden hayırlı olsun.
    benim malesef hybrit alacak param olmadığı için premium serisine kadar param yetti.
    sağlık olsun.

ancak aracın 6 yıl garantisinin iptal olmaması için araç donanımına fiziksel müdehale yapamazsınız.zaten honda servisleri de bunu teyid ediyor doğal olarak.
    o kadar para veripte sıfır araç almayı düşünüyorsanız ve lpg faktörünüde taktırmayı düşünüyorsanız en güzelli ikinci el almak olacak.tabi 6 yıl sonrasında.yada olası arızalarda cebimden çıksındiyorsanız o riski alarak taktırmak gerekiyor.

saygılarımla....

quote:

tabi canım lpg yide düşünüyo insan. aslında imkan olsa hiç yakmasın istiyorum :D eee napalım öğretmen maaşıyla geçinmek zor mecbur kısmak gerekiyor bi yerlerden :)

• Ewet hybrid almayı düşünüyorum ama ikinci ele düşmemiş araç henüz. Benim lpg takma düşüncem şu nedenden acaba bu araç minimum ne kadar ücrete yolculuk edebilir onu merak etmem. Bazı arkadaslar yelken felan tak diye dalga geçmiş fakat bakın ilerde lpg uygulaması yapmış hiybridleri de göreceksiniz petrol fiyatları bu hızla yükselmeye devam ederse yelkende takılır güneş enerjiside :D
    Şu an için almamakta fayda görüyorum çünkü kafama takılan bazı problemler var. Mesela hiybridlerin pil ömrü ne kadar. Değişme imkanı var mı? varsa eğer ne kadar masraf çıkarır. Onun dışında aracın dizaynı, güvenliği vs. herşeyiyle hoşuma gidiyor.
    Size son bir sorum olacak, hiçbir civicde stationwagon gördünüzmü? acaba sw. bir civic çıkar mı ilerde malum bagaj hacmi çok önemli doblo, t. connect, caddy bu nedenle tercih ediliyor çoğu insan tarafından.

• arkadaş , dalga geçmedik , şaka yaptık

ne alıngansınız bee.

hibrit için fikrim
    hiçbir yakıt tasarrufu 10 ytl civarı fazla vermeye değmez.
    al bir benzinli çak lpg yi o zaman al sana tasarruf.
  • Her koşulda yakıt ekonomisi sağlasa 10 milyar farka değer ama özel bir kullanım tarzı,trafiği yavaşlatacak bir hız gerekiyor.

Lpg daha mantıklı.
  • HAYIR !!! değmez diyorum sanaaaa
  • yok şimdilik honda civic 2008 lerde stationwagon olarak üretilmedi diye biliyorum.
    ne türkiye de ne başka bir ülkede.
    ancak hem az yaksın diye lpg güneş enerjisi yelken takmayı düşünüyorsun neredeyse ,hemde bagaj büyük olsun diyorsun?

bu fikirler biraz tezat fikirler.
    sonuç ta bu kadar yakıt tasarruf u sağlayacak bir nokta olsa idi.zaten üretici firmalar çoktanbulmuş olurlardı.

yani aracın yaktığı yakıt normelde dğeişmiyor.sadece yakıtın türünü değiştirerek birazda performans kaybını tölee ederek tasarruf sağlamış oluyorsun.

bilgine sunarım.

quote:

Ewet hybrid almayı düşünüyorum ama ikinci ele düşmemiş araç henüz. Benim lpg takma düşüncem şu nedenden acaba bu araç minimum ne kadar ücrete yolculuk edebilir onu merak etmem. Bazı arkadaslar yelken felan tak diye dalga geçmiş fakat bakın ilerde lpg uygulaması yapmış hiybridleri de göreceksiniz petrol fiyatları bu hızla yükselmeye devam ederse yelkende takılır güneş enerjiside :D
    Şu an için almamakta fayda görüyorum çünkü kafama takılan bazı problemler var. Mesela hiybridlerin pil ömrü ne kadar. Değişme imkanı var mı? varsa eğer ne kadar masraf çıkarır. Onun dışında aracın dizaynı, güvenliği vs. herşeyiyle hoşuma gidiyor.
    Size son bir sorum olacak, hiçbir civicde stationwagon gördünüzmü? acaba sw. bir civic çıkar mı ilerde malum bagaj hacmi çok önemli doblo, t. connect, caddy bu nedenle tercih ediliyor çoğu insan tarafından.

• okyaypay

HAYIR !!! değmez diyorum sanaaaa

Tamam ne kızıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 15 Aralık 2007; 12:23:59 >
  • bu durumda en matıklısı biraz bekleyip hybridlerin fiyatlarının düşmesini beklemek. hem bu zaman zarfında yeni modellerde girebilir türkiye pazarına. Hiç beklemiyorum hükümetimizden fakat belki bi vergi indirimi bu aracları daha alınabilir düzeylere çeker. yurtdışında taksilerde hybridler kullanılıyor ve hükümetleri buna destek veriyor çevre yi daha az kirletmeleri bakımından ama türkiyenin daha çoooook yol alması gerek.
  • Ntv de Elektrik motorunun 20hp olmasına karşın 105 nm tork uretebildiini söylemişlerdi (yanlış da duymuş olabilirim). Sade benzin motorunun torku ne kadar bilen var mı?
  • Bence bu tarz teknolojileri desteklemek amacı ile bile almak güzel.Alan arkadaşın güle güle kullanmasını diliyorum ve araca alışıp doğru sürüş tekniğini oturttuğunda daha iyi değerler elde edeceğine inanıyorum.İlerleyen zamanda da tecrübelerini bildirirsen çok iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.