Şimdi Ara

Honda Civic HB Dizel İncelemem... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Reepla

Incelemeler bir tarafa da 70-80 bin liralari megane,i30,civiclere verir hale geldik.

Sormayın gitsin, bu hale getirenlere yazık aslında ama ne yapmamız gerek? Fiyatlar aldı başını gidiyor...

Yapacak birsey yok bu ulkede ucuzlayan birsey gordunuz mu ? Bu boyle devam eder izlemedeyiz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda'nın işçiliğini beğenmediyseniz siz Porsche falan alın. Ben sürmedim ancak showroomda gördüm. İçi sürücü için çok güzel olmuş koltuğa oturunca inanılmaz rahat bir alan var. Bence konsol ve vitesin yeride çok güzel. Yakıtı bence çok daha düşük olur bireysel kullanımda. Fiyatına değer kısaca.
  • Hocam bende şunu merak ediyorum. Arabanın aux girişi var mı? Multimedya ekranın olmaması sizin için nasıl bir etki yarattı? Yani şöyle rakibi golfü ele alırsak ne söylersiniz?

İlk başta tasarımını hiç beğenmemiştim. Fakat baktıkça sevdim. Neyse benim için sinir bozucu olan şu durum;

Honda Civic HB Dizel İncelemem...

Yani yurtdışı donanımları böyleyken Türkiye'ye niye boş getiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saahin -- 31 Ekim 2013; 20:40:27 >

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    ben olsam 1.4 + lpg'yi düşünürdüm. fazladan para bağlamamış olursunuz ama takdir sizin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

Honda'nın işçiliğini beğenmediyseniz siz Porsche falan alın. Ben sürmedim ancak showroomda gördüm. İçi sürücü için çok güzel olmuş koltuğa oturunca inanılmaz rahat bir alan var. Bence konsol ve vitesin yeride çok güzel. Yakıtı bence çok daha düşük olur bireysel kullanımda. Fiyatına değer kısaca.

İşçiliğini beğenmediğimi kim söyledi? Pardon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: has-eskey

Hocam bende şunu merak ediyorum. Arabanın aux girişi var mı? Multimedya ekranın olmaması sizin için nasıl bir etki yarattı? Yani şöyle rakibi golfü ele alırsak ne söylersiniz?

İlk başta tasarımını hiç beğenmemiştim. Fakat baktıkça sevdim. Neyse benim için sinir bozucu olan şu durum;

Honda Civic HB Dizel İncelemem...

Yani yurtdışı donanımları böyleyken Türkiye'ye niye boş getiriyorlar.

Navigasyon ekranı evet göze hoş gelen, Her araçda bulunması gereken,Premium havası veren ancak Satarken hiçbir işe yaramayan bir donanım...

Golf 7 kullandım arkadaşımda var...1.2 TSİ 105 Bg...Golf 7 bu motoruyla daha atak his veriyor..Ancak kafa kafaya giderler Honda ile...

İşçilik ve yalıtım olarak ( rüzgar sesi vs ) Golf bayağı bayağı üstün...Ancak şu var sürüş keyfi adına, hani yolda girdiğiniz çukurlar olsun, torkun verdiği zevk olsun, Honda Civic bana göre daha başarılı ve konforlu....

Navigasyon 2000 Tl olacakmış ve taktırabilecekmişiz Honda'ya...Ama değer mi bilemem...O parayı veriyosunuz, satarken zarar ediyorsunuz bu bir gerçek...O yüzden size yettiği kadar donanım olması en iyisi...

Aux girişi evet var kolçak içindeydi sanırım...USB de kolçak içinde, Kolçak bayağı derin ve geniş....12 Volt elektrik çıkışıda var ( laptop vs ) kolçak içinde yine...

Şimdi Cam tavan getirse satamam düşüncesi artı fiyat ciddi artar yine...Bi-Xenon desen yine aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 31 Ekim 2013; 20:59:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

ben olsam 1.4 + lpg'yi düşünürdüm. fazladan para bağlamamış olursunuz ama takdir sizin tabi.

Hocam çok seçenek var tabi ki ancak,orjinalliği seviyorum açıkcası....Haa maddi sıkıntım yok çok şükür...Allah herkese gönlündeki aracı nasip etsin..Daha almadık bu arada aracı durun bakalım
  • quote:

quote:

Honda'nın işçiliğini beğenmediyseniz siz Porsche falan alın. Ben sürmedim ancak showroomda gördüm. İçi sürücü için çok güzel olmuş koltuğa oturunca inanılmaz rahat bir alan var. Bence konsol ve vitesin yeride çok güzel. Yakıtı bence çok daha düşük olur bireysel kullanımda. Fiyatına değer kısaca.

ben yazınızdan öyle anladım her yer sert plastik dediğinizde bu sonuç çıkıyor
  • quote:

quote:

quote:

ben yazınızdan öyle anladım her yer sert plastik dediğinizde bu sonuç çıkıyor

Sert plasitik demek işçiliğin kötü anlamına gelmesi mi demek???

Sert plastiğin iyisi var kötüsü var...Çoğu rakipler kapı içlerinde yumuşak plastik kullanıyor herkes bilir bunu...Ya da ön konsolun tamamında kullanıyor yumuşak plastiği...Sert olması işçiliğin kötü olmasına denk gelmiyor, sert plastiğinde bir kalitesi var....

honda orijinal, fabrika çıkışlı lpg sunan bir marka değil mi ki? ayrıca, maddi durumunuz daha da iyi olur inşallah, Allah (c.c.) daha çok versin ama yine de o kadar fark ödemeye değer mi dizel için?
  • quote:

honda orijinal, fabrika çıkışlı lpg sunan bir marka değil mi ki? ayrıca, maddi durumunuz daha da iyi olur inşallah, Allah (c.c.) daha çok versin ama yine de o kadar fark ödemeye değer mi dizel için?

Teşekkür ederim düşünceleriniz için,Herkes için öyle olsun Amin...Benim şuan maddi durumum 65-75.000 arası sıfır dizel ve HB araç...Bizde 520 D var F10 kasa...Ama kendi aracımı kendim alıyorum...

Sorunuza gelirsek Evet değer bence , birisiyle yüksek performans yaşıyorsunuz, yakıt tüketiminiz düşük..0-100 10.5 sn..Son hız 207 Km/s...

Benzinli Lpg ile 14.0 saniye de 0-100 Km/s ve hemen hemen aynı yakıtı yakıyorsunuz...

Performans çok önemli, uzun yolda, yüklü yolculuklarda, araç sollamalar da vs vs...

• kağnı dizellere 70k ödemeye devam. kusura bakmayın ama içi dışı güzel değil bu aracın. yakından gördüm, inceledim. kimse kusura bakmasın ama kazığı köküyle yiyor insanımız dizel ayağına.
    anlıyorum, sizin asıl derdiniz turbo. şaka bir yana, dizelcinin alası biri olarak, performans istiyorsanız diyeceğim laf yok. megane 1.6 dCi'yi incelediniz mi? nasıl civic ile karşılaştırınca? ya da i30 veya cee'd?

bu arada, chip düşünüyor musunuz? tam sizlik bir uygulama.
  • Mr.Muhendis M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu aracı 64.500' alabiliyorum....Diğer araçlara bakalım ne kadar? Hemen hemen aynı fiyat...Ancak bu performans ve yakıt tüketimi var mı? Hayır....

Ben bir paket eklettim görsel olarak krom kaplama modifiye gibi düşünün fiyat 66.500 oluyor...Normal halde 64.500 Tl...

Şimdi diğer araçlar full donanım 50-55 Tl olsa tamam derim de?

Çoğu araçtan iyidir yol tutuşu onuda söyleyeyim...
  • Umut T. kullanıcısına yanıt
    Hocam bir üst mesajlarımda 1.6 Dci ile karşılaştırdım bakabilirsiniz :))

Kia ve Ceed'e gelince...Hyundai İ30 konforlu bir araç, Honda HB ile yol tutuşda objektif olarak söylüyorum pek yanaşamaz..Hatta iç mekan ferahlığı olarak aynı hemen hemen...Arka koltuk diz mesafesine kadar aynılar hemen hemen...

Ben mesela i30 full donanım aracına Dokunmatık navigasyon dahil 62.000 Tl fiyat aldım...Performansı Honda'ya göre vasat,yakıt tüketimi olarakda...

Ben Honda HB için 64.500 fiyat aldım...Hem daha performanslı hem de daha az yakıt tüketiyor...6 yıl garanti-150.000 Km hangisi önce dolarsa...
    Hyundai 5 yıl garantili Km olayını bilmiyorum her ikisi de 10.000 Km bakım aralıklarına sahipler ve servis fiyatları hemen hemen aynı...

Hyundai İ30 daha donanımlı ama işte araya performans ve yakıt tüketimi giriyor..Tasarım görecelidir...Kia Ceed'i incelemedim sıcak da bakmıyorum açıkcası..

Siz olsanız performans ve yakıt, aynı zamanda yol tutuşumu seçersiniz?
    Yoksa Tam donanımlı, performansı daha ağır ve yakıt tüketimi biraz daha fazla olan aracımı alırsınız..Fiyat farkı 2.500 Tl?

Chip düşünmüyorum neden derseniz orjinallik her zaman daha uzun ömürlüdür...Chip sonunda diğer elementler ömründen daha kısa zamanda zarar görebiliyor..Turbo ve aksamları....Yoksa Firma sahipleride o kadar güçler üretmesini biliyor ama gerek emisyon oranı, gerek dayanıklılık üzerine tam ideal motor seviyesini sunar size..

Araçla motor bakımından oynamak için sil baştan değiştirmeniz gereken parçalar var,frenler bile etki yapar, daha uzun mesafede durusunuz mesela...Chip yaptırmak pek sağlıklı değil şahsen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 31 Ekim 2013; 21:29:53 >

yani, i30 manuelse, civic daha mantıklı gibi bu şartlarda. gerçi otm. daha da fazla yakıyor ya. focus, golf falan düşünmüyorsunuz galiba. aslında focus+chip ve st modifiye de size uygun bir araç olabilir.

bu arada yakıt-performans-yol tutuşu ve donanım-az performans deyince aklıma bizim araç alım sürelerimiz geldi. ilk megane aldık donanım için. baktık performansı -tam olarak- istediğimiz gibi değil, iki araç lazım olunca focus da aldık. gerçi megane çok yakma şartına uymuyor ama neyse. performansı yüksek olan araç, ne olursa olsun daha çok seviliyor, kullanılmak isteniyor. zamanında laguna 2.0 bulabilseydik, focus da olmayabilirdi bak, o geldi şimdi aklıma. iyi ki bulamamışız.
  • backstreet merhaba dostum.. ben de senin gibi eski megane 3'cüyüm biliyorsun..
    1 ay önce Bora hondanın test aracını kullandım.. performansını beğendim.. yakıt tüketimi de 5 lt civarıydı..
    civicin koltuklarını beğenmedim. çok çabuk eskiyecek gibi duruyor.. GT line'nın koltuklarıyla asla kıyaslanamaz..

edit: civicin performansı benim bravo ile aynı.. rolling denemesinde belki civic belki bravo 1 boy önde olur..
    ama i30 ve ceed kesinlikle civic'ten daha yavaştır.. onları kullanmasam da aynı motora sahip ve daha hafif olan Accent Blue'yu kullandım.. performansı iyi ama civic kadar değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 31 Ekim 2013; 21:35:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

backstreet merhaba dostum.. ben de senin gibi eski megane 3'cüyüm biliyorsun..
    1 ay önce Bora hondanın test aracını kullandım.. performansını beğendim.. yakıt tüketimi de 5 lt civarıydı..
    civicin koltuklarını beğenmedim. çok çabuk eskiyecek gibi duruyor.. GT line'nın koltuklarıyla asla kıyaslanamaz..

Gt-Line daha üstün bir araç bana göre sürüş dinamiği ve performans olarak...Ancak dostum biliyorsun yüzü eskidi ve iç hacim sıkıntısı var arka koltuklarda vs...Yeni kasa gecikti bir yana...Sen bir de İthal chipli kullandın onuda biliyorum, performanslı bir aracı kullanan, ya daha fazlasını ister? Ya da aynı şartlarda bir araç ister...

Ancak Honda'nın da sorunsuzluğuna inanıyorum açıkcası..Ben Megane 3 kullandım 4,5 sene ithal, cebimden bakımı hariç masraf çıkmadı maşallahı var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 31 Ekim 2013; 22:07:00 >

• quote:

yani, i30 manuelse, civic daha mantıklı gibi bu şartlarda. gerçi otm. daha da fazla yakıyor ya. focus, golf falan düşünmüyorsunuz galiba. aslında focus+chip ve st modifiye de size uygun bir araç olabilir.

bu arada yakıt-performans-yol tutuşu ve donanım-az performans deyince aklıma bizim araç alım sürelerimiz geldi. ilk megane aldık donanım için. baktık performansı -tam olarak- istediğimiz gibi değil, iki araç lazım olunca focus da aldık. gerçi megane çok yakma şartına uymuyor ama neyse. performansı yüksek olan araç, ne olursa olsun daha çok seviliyor, kullanılmak isteniyor. zamanında laguna 2.0 bulabilseydik, focus da olmayabilirdi bak, o geldi şimdi aklıma. iyi ki bulamamışız.

Focus HB tutmadı aslında, fazla albenisi yok..Sürüş dinamikleri iyi olabilir ama herşey de yol tutuş değil...Kasasını beğenmiyorum bir de çıkalı oldu bayağı..Honda Civic Daha yeni bir yüz en azından...

Golf ise sra bekliyorsun 2-3 ay vs vs...Bana uygun bir araç değil,yeni kasa olarakda eskisine nazaran pek özelliği yok...Artı bağımsız süspansiyonlarda yok...Millet üstüne koyar bazı firmalar çıkartır hatta bir önceki kasa daha kaliteli işçilik olarak diyenler de var..Yalnız yalıtım olarak ciddi ciddi Segmentinin en iyilerinden...

incelemeden çok karşılaştırma olmuş sanki. Yorumlardada sürekli megan ve civic karşılaştırılması yapılmış
    Yinede fena değil. Elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 31 Ekim 2013; 21:47:14 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.