Şimdi Ara

Honda Civic HB 1.6 dizel 23. test sürüşü :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
31.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Kendisi azılı bir honda fanatiğidir olsun o kadar.

Yaşasın Opel.

Günaydın hocam.

Valla kusura bakma ama opelle uzaktan yakından alakam olmadığı gibi fanatiği falan da hiç değilim.

Elin gavurunun bir markası.

Tünaydın.

İnsan neden Opel fanatiği olur ki zaten

Çok yakıp az gidiyor diye.

• Iıh yanlış cevap.
    Türk tofaşının fanatiği var da,Alaman tofaşının fanatiği neden olmasın
  • Güzel bir inceleme yazısı olmuş eline sağlık Haluk abi. 17 km bir güzergahta 4.3 litre tüketim değeri görmek gerçekten çok başarılı. Şehirler arası yollarda 90 km sabit hızla 3.5 litre tüketim çok kasmadan görülür herhalde bu araçla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Iıh yanlış cevap.
    Türk tofaşının fanatiği var da,Alaman tofaşının fanatiği neden olmasın

Oda olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Bahse konu aracı yaklaşık 30 km test ettim.

Aracı gerçekten çek beğendim. İzolasyon japonların klasik sorunu olan gürültü alma olayını çözecek şekilde iyiydi. A sütunlarından özellikle 120 li hızlardan sonra gelen ses inanılmaz azdı. Ki bu husus benim için çok önemli çünkü özellikle 120 sonrası hızlarda hemen hemen tüm c segmenti araçlarda (buna golfda dahil) rüzgar sesi konforu olumsuz etkiliyor.

Ergonomik ön konsol,keyifli kullanım,performans anlamında beni tatmin etti.

Yakıt tüketiminde ise benim uyguladığım 2 tarz var. Birincisi tamamen performans odaklı (ani akselerasyonlar,200 lü hızlar,hemen hemen tamamı dipgaz) tüketm sonucu 8,3 lt/100.

Diğeri ise tamamen ekonomi odaklı kullanım sonucu 2,7 lt/100 km.

15'er km.lik 2 ayrı kullanım sonucu veriler ve ikisinde de klima en düşük derecede kullanımdaydı. Bu değerler beni şaşırttığı kadar test sürüşüne katılan satış müdürü de şaşırdı ve bu anları resimledi.

tamda benim aklımdaki gibi bir test yapmışsınız, bende bu şekilde aynı koşullarda ilk olarak performans odaklı 2. olarak ekonomi odaklı test edeceğim ilk müsait olduğum zamanda, ancak ben ekonomi odaklı testin daha randımanlı olması için klimayı kapatacağım ve km yi sıfırladığım noktaya geri geldiğimde değerleri not alacağım.

• İlginç valla, 18 araba değiştiren insan gelip şu arabaya neden hayran olur anlaşılır gibi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Bahse konu aracı yaklaşık 30 km test ettim.

Aracı gerçekten çek beğendim. İzolasyon japonların klasik sorunu olan gürültü alma olayını çözecek şekilde iyiydi. A sütunlarından özellikle 120 li hızlardan sonra gelen ses inanılmaz azdı. Ki bu husus benim için çok önemli çünkü özellikle 120 sonrası hızlarda hemen hemen tüm c segmenti araçlarda (buna golfda dahil) rüzgar sesi konforu olumsuz etkiliyor.

Ergonomik ön konsol,keyifli kullanım,performans anlamında beni tatmin etti.

Yakıt tüketiminde ise benim uyguladığım 2 tarz var. Birincisi tamamen performans odaklı (ani akselerasyonlar,200 lü hızlar,hemen hemen tamamı dipgaz) tüketm sonucu 8,3 lt/100.

Diğeri ise tamamen ekonomi odaklı kullanım sonucu 2,7 lt/100 km.

15'er km.lik 2 ayrı kullanım sonucu veriler ve ikisinde de klima en düşük derecede kullanımdaydı. Bu değerler beni şaşırttığı kadar test sürüşüne katılan satış müdürü de şaşırdı ve bu anları resimledi.

Mükemmel

• civic HB dizeli sport ve ek aksesuarlı 66.000 TL lik modelini bugün test ettim.
    Sadece dizel aile aracı amaçlı test ettim. Top speed, 0-100, sert viraj kabiliyetini hiç önemsemedim.
    Aracın motoru sıcaktı, hava 25 derece civarıydı. Yol bilgisayarı 7.5 lt gösteriyordu. Boyum 1.84 kilom 89.

İlk olarak aracın iç hacmi ile ilgili:
    Koltuğu uğraşmama rağmen istediğim gibi ayarlayamadım. Koltuk civic sedan a göre çok yüksekte kalıyor.
    Direksiyonu hız göstergesini görebileceğim gibi ayarlayınca direksiyon kolonu bacaklarımın arasına girer pozisyona geldi.
    Koltuklar geniş ve yumuşak, fakat oturma kısımları kısa. Baş mesafesi yeterli.
    Arka görüş neredeyse yok gibi ama alışılabilir.
    Kendi ayarımda arka koltuk diz mesafesi yeterli fakat kafam tavana değdi. Tavanın sonunda aşağıya doğru alçalma var.
    Plastik kalitesi ve işçilik iyi.
    Bagajın yüklemesi kolay ve şekli düzgün.

Sürüş ile ilgili:
    Motor belkide beklentimin yüksek olmasında çok sessiz gelmedi.
    Bir çok değişik asfaltta denedim. Araç neredeyse hiç yol ve süspansiyon sesi almıyor.
    Süspansiyon fazla sert. 17 jant etkisi hissediliyor.
    Yüksek hız (130-140) konforu, sukuneti ve stabilitesi baya iyi fakat biraz rüzgar sesi alıyor.
    Motor gaza yüklenmediğin sürece sessiz.
    Vitesler rahat değişiyor, yolları kısa, debriyaj yumuşak ve kolay ayarlanıyor. direksiyon orta sertlikte.
    Motor klasik dizel özelliklerine sahip. 6. viteste yeterince elastik ve vites küçültmeye neredeyse hiç gerek kalmıyor.
    Üst devirler (3000 üzeri) çok gereksiz. Çekiş hiç değişmiyor ve motor sesi fazla çıkıyor.

Şekil olarak:
    Siyah rengi fotolardakinden çok daha güzel duruyor. Gri süsler güzel duruyor.
    Konsol üstteki renkli ekran olmasa 30.000 TL lik araba gibi duracakmış. Mutlaka sport versiyonu alınmalı.
    Sport versiyon 16 jantla alınsa çok daha iyi olur bence.

Saygılarımla

• 8 ileri otomatik vitesli Full olanı 55.000 civarı olsaydı iyiydi.
  • Arkadaşlar Yeni civic 1.6 dizel sport almak üzereyim, daha doğrusu son noktada kararsızım. Önce Toyota Auris e baktım. Kullandım ama yavan geldi. REnault Captur veya Clio sport Tourer a da baktım hoşumada gitti ama güvenlik nedeniyle elendi. Daha Önce CRX im olmuştu (15 yıl once) çok seviyordum kaza yapınca perte çıktı. Ordan birde Hondaya bakayım dedim ve arka görüntü dışında araç hoşuma gitti (fiyattan dolayı bakmamıştım bile)

Daha çok aile arabası olarak kullanılacak. O yuzden güvenli olması lazım (Renault bu yuzden elendi). Bakımlar, araba. masrafsız olsun istiyorum. Hondaya daha önceden beri özel bir saygım var (tüm Japonlara var ama Hondanın yeri bende ayrı). Aile arabası olacak ama birazda bu yaştan (43) sonra biraz spor kullanmaya meyilli ve yalnız olduğumda da az biraz basabileceğim! bir araba olsun dedim ve extra maliyete OK dedim (demek üzereyim diyelim).

Bu arada dizel seçmemin sebebi yakıt maliyeti yılda 25-30 bim km yapıyorum. Biliyorum bazılarınız benzinliye göre 4-5 yılda amorti eder diyebilir ama araba üstündeki zamanımın çoğu keyfi olduğu için benzinli alırsam yakıt maliyetinden dolayı kendimi frenler fazla gezmem, o zamanda bu arabayı bosa almış olurum :-) O yüzden başta fazla verip dizelle gezmek daha avantajlı benim için.

Konuştuğum bayide siyah ve kırmızı dizel sport var. Kırmızı tercihim ama Stil Paketli ve 2000 TL daha istiyor. Açıkçası Kaplama aynalar, yakıt deposu kapağı falanda beni cezbetmiyor. 20 yıl önce olsaydı belki :-) Ama araba rengi olarakta kırmızı tercihim.

Şimdi sorularım: Civic 1.6 Dizel Sport zaten başlıbaşına pahalı,

1-) Dizel Civic Sport Hondamı alırdınız Toyota Auris 1.4d Active mi (yada başka bir araçmı) Honda 64 bin, Toyota 52 bin TL bu arada.
    2-) Forumdada araç pahalı diyenler var ama aşağı yukarı aynı donanımlı Aurislede aradaki farka değermi? Honda tercihim ama farkta az değil.
    3-) Honda olacaksa Sport mu Comfortmu tercih ederdiniz (Sport 3000 TL farka değermi-Farkları biliyorum sorum sizce değermi?)
    4-) Ortalıkta fazla araç yok (birçok bayiyi aradım) Kırmızıda tercihim. Bu durumda 2000 TL verip stil paketli Kırmızı değermi sizce (Ben açıkçası aracın sade görünmesinden yanayım Janjanlı olursada tamam ama sade olsa daha iyi olur) Yoksa Sİyah 1.6 Dizel Sport alırdınız benim yerimde olsanız?
    5-) Uzun zamandır Hondam olmadı ki CRX te yurtdışında yaşarken vardı. Honda servisleri nasıldır? Parça, Hizmet kandırmaca sorunu varmıdır? Honda nın müşteri memnuniyeti ilkesi nasıldır? Benim için bu çok önemli. (Sırf satış görevlisi ilgilenmedi diye 6-7 yıl önce tam opele karar vermişken vazgeçmiş başka marka almıştım)

Biraz uzun oldu ama sizlerinde fikirlerini almadan bu karar para harcamak abes olur.
    Bu arada aklıma gelmeyen başka önerileriniz var ise paylaşırsanız sevinirim. Özellikle Honda sahiplerinin görüşleri benim için çok önemli...

Teşekkürler

• Güvenlik nedeniyle RENAULT MEGANE SPORT TOURER GT line gibi bir modeli elemeniz çok yanlış.
    EURO NCAP ta her zaman Volvo ile en yüksek sonuçları almıştır.

Tasarım olarak çok tartışılabilir ama teknik özellikler ve donanım olarak Megane üstün:

Megane:
    130 HP - 320 NM
    Maksimum Hız (km/s) 200
    0 - 100 km/s (sn) 9,8

Civic:
    120 HP - 300 NM
    Maksimum Hız (km/s) 207
    0 - 100 km/s (sn) 10,5

Ayrıca 524 litre ile bagajı da çok daha geniş.

Yakıt tüketimlerinde belirgin bir fark olmayacağına eminim.

Saygılar

Honda Civic HB 1.6 dizel 23. test sürüşü :) Honda Civic HB 1.6 dizel 23. test sürüşü :)

• @FreePhone bilgi için teşekkürler. Dayanıklılık ve sorunsuzluk açısından Japon her zaman öncelikli tercihim ama dediğim gibi kararsızım daha :-(
  • merakligezgin M kullanıcısına yanıt
    Honda artı eski Honda değil.

Piyasada çok temiz Accord 2.4 ler mevcut. Kaliteli bir LPG sistemiyle 11-12 lt LPG yakarsınız. Maliyetiniz kilometrede 30 kuruş civarı olur. Mazotlu araçlarda 25 kuruş civarı yakarsınız. Motor ömrü de dizel e göre en az 3 kat uzun olur.

En önemlisi 35.000 TL nizda cebinizde kalır.
     Honda Civic HB 1.6 dizel 23. test sürüşü :)

• Son zamanlarda düşündüğüm araç kendisi genel olarak yorumlar güzel ; izmirde sadece görme imkanım oldu aracı test edemedim.İçi güzel yumuşak koltuklar rahat panel.
    Ancak halen aklımda olan soru bu araca 67 66 civarı para verilir mi ? kia ceed e bakıyorum mesela araba baya baya gırtlak ; koltuk ısıtmasından ırtına zırtına kadar dolu araç.ha 2. el piyasası yok orası ayrı )

karmaşa hakim şu aralar banada
  • Morniel kullanıcısına yanıt
    Nisan 2014 ayında

VOLKSWAGEN GOLF - 1094
    KIA CEED - 162
    HONDA CIVIC HB - 35

adet satılmış.

Gerçek hayatta Honda Civic HB nin Kia Ceed e göre 2.el piyasasının üstün olması diye bir durum yok.

Gelecekte ise bu kadar az satılan bir arabanın klasik de olamayacağını düşünebilirsiniz :)

Dip not: HONDA CIVIC HB 1,6L i-DTEC Sport Düz vites 74.870 TL...

Saygılar
  • BAKTIĞIM ARAÇLARDAN BİRİ ANCAK 77.000 FİYATI VAR.. SANIRIM BİRAZ FAZLA (BİRAZ DEĞİL FENA PAHALI) .. İNDİRİM BEKLEYECEĞİZ (GERÇİ NE KADAR İNECEKSE ) :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.