Şimdi Ara

HONDA CİVİC HB 1.4 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
5
Favori
127.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskişehir Ufuk Honda Plaza'da 2 tane var teşhirde ve sahiplerini bekliyor.
    Stoklarındada varmış..
  • Arabada yığılma olmuyor şanzıman türünden dolayı tabiiki vites geçişlerini hissediyorsun. Yalnız umduğumdan daha fazla benzin harcıyor. gerçi geneldfe eşim kullanıyor iş yeride çok yakın ve devamlı dur kalklı. 9-10 lt leri buluyor 100 km de.
  • merhabalar honda almayı düşünüyorum bende ama yakıt olayına takıldım benzinli araba kullanmadıgım için 8 9 lt ler bana baya bi fazla geliyor şehir dışı 4.9 5.0 arası yakan dizel araç kullandıgım için :) şuan aklımda yeni megane coupe 1.5 dci ve civic 1.4 hb var donanım olarak aynılar hondada yakıt konusunda kararsızım heleki sürekli gelen benzin zanlarından sonra
  • Merhabalar benim araba şu anda 4000 km yi geçti şehir içinde 7 şehir dışında 5,5 yakıyor. Bu akşam direk bodruma gideceğim daha önce de izmire gitmiştim 5,4 yakmıştı. Tekrar yazarım ne kadar yaktığını.
  • arkadaşlar 1,8 in yakıt tüketimi nasıl bilen var mı?
    biri yanıtlarsa sevinirim
    ayrca 1,8 lere lpg taktıran var mı<*
  • Honda civic HB 1.8 I-SHIFT

Şehir dışı ortalama hız 140 km yakıt 7 lt
    Şehir içi sakin kullanımda 8- 8,5 lt
    Full şehir içi performanslı kullanımda 9,5-10 lt

Genelde üst devirlerde kulanırım yinede tüketim 10 lt yi geçmedi.
    1.8 Otomatik vites 140 hp bir araç için tüketim gayet makul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaYaBuSa_ -- 8 Ağustos 2009; 15:05:48 >
  • 1.8 motora göre yakıt gayet iyi geldi bana
    1.4 ler daha az yakar kesinlikle.
    aklımda 1.4 var,performans çok istemiyorum,ve de vergiden yırtmak istiyorum
  • yok mu cevap yazabilecek biri 1.4 hakkında...
  • dostum ben suan oldukça memnunum 1.4 den bi sey dısında!!13000 km oldu ama hala yakıtı düşmedi nedense!!en az 7.6 yapabiliyorum!!arkadaslar nasıl 5 li ortalamalara düşmüş anlatabilirler mi??mümkün degil düşmüyor!!
  • 8500 km oldu benim. Şehir dışında uzun yolda 5,5 lt yakıyor 80-120 km hızda giderseniz geçerli tabii bu yakıt. Full şehir için de ortalama 7,5 lt yakıyor bende. Bu arada 10.000 bakımı yaptıran arkadaşlar var sa bakım ücreti ne kadar tuttu söyleyebilirler mi benim 10.000 bakımı da yaklaştı.

Teşekkürler
  • uzun yolda 5.5 ben de aynı. 14000 km oldu tüketim artık stabil oldu.
    10000 bakımı için bodrum da 200ytl verdim. yağ,yağ filtresi,polen filtresi, cam suyu değişti.
  • Arkadaşlar bende 1.4 sahibiyim. Aracım 12.000 km.de ve İstanbulda ağırlıklı olarak E-5 te hatta bilenler için Küçükyalı-Yakacık arası 7.1 lt. şehirdışı ise 100-120 arası 5.2-5.3 lt. ortalamam var. Ama bakım için sadece yağ, yağ filtresi, hava filtrsine 227 tl. ödedim arkadaşlar honda mutluhan da. Servis ücretleri çok pahalı. Yılda 30.000 yapanları düşünemiyorum.
  • Arkadaşlar bizim araçların polen filtresini servis dışında satın alan var mı?
  • ARKADAŞLAR ARACI KULLANANLAR ARASINDA ARAÇTAN ŞİKAYETİ OLAN VARMI SUAN Kİ AKLIM OLSA ALMAZDIM BU ARABAYI DİYENİNİZ VARMI ACABA
  • merhaba arkadaşlar 3-4 gün kadar önce manuel civic hb aldım 1.8, yakıt tüketimi bana çok fazla gibi geldi. şehir dışı istanbuldan izmire geldim. yeni arabanın vermiş olduğu heyecendan olsa gerek biraz fazla hız yaptım. ondan mı bilmiyorum ama 7.-7.5 arası tüketim gösterdi. şehir içi ortalamasına bakıyorum, trafik olmamasına rağmen 13.4 gösteriyo. bilgilendirebilecek arkadaş olursa sevinirim normal mi bu değerler? bu arada model 2006 yeni kasa
  • 1.8 lerin maalesef tüketimleri yüksek biraz.
    eğer sıfır aldıysan aracı kullanıma bağlı daha sonra düşecektir.
    ama çok da düşme bekleme bence.
  • bende 1.8 otomatik var hiç öyle bir değer yok şehir içinde max 9 görüyüyorum bilgisayarda.Şehirlerarasıda 90-120 arası sabit gidersem 6lt gibi birşey çıkıyor.
  • 1,8 otomatik var bende de istanbul denizli arası ortalama 5,2 yaktı. şehir içi ise sakin kullanımda 8,5 - 9 arası oluyor max. Kullanıma görede fark ediyor tabi...

HONDA CİVİC HB 1.4

HONDA CİVİC HB 1.4

HONDA CİVİC HB 1.4

HONDA CİVİC HB 1.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanyo -- 12 Mart 2010; 8:27:20 >

• ben de değeri görünce şaşırdım. dün akşam depoyu fulledim ve şehir dışı 90 km sabit hızda 110 km yol yaptım, tekrar fulledim 30 tl benzin aldı. yol bilgisayarı da 7.2 gösteriyordu. servise gidip baktırıcam. araç 62000 kmde şu anda. acaba bakım zamanı geldiğinden mi böyle bi değer çıkıyor?
  • arkadaslar 1 haftadır karın agrısı cekiyorum dogrusu, esim honda civic hb diyo baska bisey demiyor. Arkadas cevremden bu arabanın 1,8 ini kullanan ve memnun olmayan bi arkadasım dahil kimse 1.4 I shift e 45-46 bin tl verilmez diyor. elim kolum bagladı opel,renault,vw,toyota nın da otomatik olanlarını karsılastırma yapabilir miyiz? Golf otomatik 45,8 ama donanımı kotu, opel eskı arabamdı surekli beyni ile ilgili problemler yasadım, toyota super ama aurisin tipi hondanın yanında sonuk kalıyor, renault da fransız arabası gıcık oluyorum iyi mi.... Yardım ve destek bekliyorum:)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.