Şimdi Ara

HONDA CİVİC HB 1.4 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
5
Favori
127.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mayıs sonunda makyajlı 1.4 ishift versiyonundan aldım. Technology paketli.
    3 hafta öncede 2000 km lik şehirlerarası yol yaptım.

Benzin değerini merak eden arkadaşlar için, maksimum 100 km hız ile cruise kullanarak istanbul antalya arasını 5,2 ortalama ile gittim.
    Şehir içi ise göztepe-beşiktaş arasında 8,5 ortalama yapıyorum.

İ-shift e maalesef alışmak çok zor eğer benim gibi tam otomatikten geçiyorsanız. özellikle 1. ve 2. viteslerde geçişler oldukça hissediliyor. uzun yolda sollama yaparken ise ishift yerine manuel müdahale edilmesini tavsiye ederim.

araba çok konforlu, 1.85 boyunda 102 kilo birisi olarak içinde bu kadar rahat edebileceğim bu segmentte başka bir araba yok bence. koltuğu en sona dayayıp daha sonra arka koltuğa geçip oturduğumda hala rahat oturabiliyourm. bagajı çok geniş. arka koltukların katlanma özelliği süper. 2 ay geçmesine rağmen hala aracın dışına çıkıp baktığımda içinin nasıl bu kadar geniş olabildiğini anlamıyorum :)

Görüş açısına maalesef alışamadım hala, arka tarafı sensorler kurtarıyor ancak ön kısmı hala kestiremiyorum. çarptım herhalde dediğim noktada bile inip baktığımda 30-40 santimlik mesafe kaldığını görüyorum. aynaların büyük olması güzel

kenwood tachnology paketi süper. navigasyon ,dvd, bluetotth
    Keşke hoparlörlerde biraz daha iyi olsaydı (ses sistemi meraklısı biri olarak bana yetmedi açıkçası)

güvenlik konusunda birşey söyleyecek kadar deneyim sahibi olmam inşallah ama genel kabul görmüş testlerde başarı ile çıktığı ortada, her yerinde airbag var.
    fethiye - kaş arasında cruise moddan çıkmaya üşendiğim bir virajdan yoldan hiç sapmadan çıktık. açıkçası çok korktum bir anda herkes cama doğru yanaştı merkez kaçtan.

arabanın içinde olmak çok keyifli, inanılmaz bir hissi var, uçak gibi geliyor kullanana, dışına çıkıp bakınca da ayrı bir keyif.

Ben düşünen herkese tavsiye ediyorum

Sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Saygılar,
  • Hayırlı olsun.Kazasız belasız günler dilerim.
    Bir sorum olacak.Direksiyon özellikle park ederken sizede sert geldimi??
  • Teşekkürler,

Evet, açıkçası tüy gibi bir direksiyon bekliyordum. biraz sert.
    belki direksiyonun küçük olmasından kaynaklanıyordur.

Yanlış anlaşılmasın, zor çeviriliyor demiyorum. sadece daha yumuşak beklerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZuMA

Teşekkürler,

Evet, açıkçası tüy gibi bir direksiyon bekliyordum. biraz sert.
    belki direksiyonun küçük olmasından kaynaklanıyordur.

Yanlış anlaşılmasın, zor çeviriliyor demiyorum. sadece daha yumuşak beklerdim.

Yeni aracınız Hayırlı olsun. Araç için iyi yönleri dışında daha çok beğenmediğiniz yönleri pozitif olarak belirtirebilirmisiniz. Yada şu anki aklım olsa bu aracı değil şu aracı düşünürdüm dediğiniz bir pişmanlığınız var mı? Bunları bende ciddi bir potansiyel HB müşterisi olduğum için soruyorum. Sizin deneyimleriniz ve değerli görüşleriniz bu yüzden çok önemli. Son olarak özellike performansının yerlerde olduğundan bahsediliyor bu ne kadar tutarlı bir yorum sizden de öğrenmek isterim.
  • Selam

ben açıkçası golf Dizel Higline almak istiyordum. ancak fiyatı 61.000 liraydı, ayrıca navigasyon da yoktu içinde.
    dizelden vazgeçince hep beğendiğim hondaya yöneldim, benim için tek eksisi şık bir teyp ve navigasyondu, tam o sırada technology paketi çıkınca düşünmeden aldık. arada 13.000 liralık fark vardı.

daha önce belirttiğim gibi ben ishift e pek alışmadım, sevemedim. 1 ve 2. viteslerde çok hissettiriyor geçişleri. sorun ishift değil ama ben otomatikleştirilmiş şanzımana alışamadım. diğer arabalarda da böyledir diye düşünüyorum.
    bazen vites atmayarak arabayı bağırttırabiliyor yokuşlarda, bazende çok hızlı yükselterek yavaş kalmasını sağlıyor.
    Sonuçta ekonomi amaçlı programlanmış.

Ben arabada perfromans arayan biri olmadığım için şikayetim yok, açıkçası çok testte etmedim. hızlı kalkış pek olmuyor. uzun yolda ise sollamalarda mutlaka manuel olarak değiştiriyorum vitesi ne olur ne olmaz diye. otobanda da bir kere 160 km yaptım, araba zorlanmadı, sadece denedim. hızı sevmediğim için hemen yavaşladım tekrar. 2000 km yol yaptım şehirlerarası, açıkçası beni zorlayan bir performans sıkıntısı olmadı.
    Görüş açısıyla ilgili sıkıntım var, arabanın etrafını kestiremediğim için daha yavaş hareket ediyorum dar alanlarda,
    arka camda ortada yer alan fren lambası görüşte sıkıntı yaşatabiliyor, ancak nasıl bi konumlanma yapılmışsa gece arkadaki arabaların ışıklarını kesiyor, çok işe yarıyor.

araba dururken frene basmadan vites değiştirseniz bile araba gitmiyor, mutlaka önce frene basmak gerekiyor. güvenlik için harika birşey, kazayla vites atılırsa arabayı hareket ettirmiyor. ancak trafikte deli edebiliyor bu özellik, yavaş giden bir trafikte bazen boşta arabayı kaydırırsınız, sonra yol açılırda vites atıp gidersiniz ya, bu durumlarda mutlkaa frene bastırtıyor sizi sistem. yol akıyorken frene basmak zorunda kalmak sıkıntılı olabiliyor. bu dediğim özellik yüksek hızlarda arabayı boşa alıp sonra vitese taktığınızda geçerli değil, o durumlarda fren gerekmiyor. sadece çok yavaş hızlarda geçerli.

açıkçası benim sıkıntılarım bunlar,
    ben arabadan çok memnunum, tavsiye ederim. Bu fiyata bu donanımlarda, bu şıklıkta (araba gerçekten yakışıklı) bir araba bulmak bence zor.
    10.000 lira daha veririm derseniz Golf önerebilirim size. ben verebilseydim golf alacaktım
  • 2009 model sıfır aldığım dizel kıa ceed mi sattm 2011 model 2.el cıvıc hb alacacm pztsi günü aranıza katılacm. umarım ceed mi aramam. oncekı aracımdan çok memlundum yakıt ve performansı guzeldi ama sıkıldım sattm bundadada beklentılerım daha ust sevıyede nede olsa HONDA diyom
  • Arkadaşlar konuyla alakasız olucak ama k.bamayın.
    Bu 96-2000 arası hb civiclerin arka yan camlar açılıyormu yoksa sabitmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezom

Arkadaşlar konuyla alakasız olucak ama k.bamayın.
    Bu 96-2000 arası hb civiclerin arka yan camlar açılıyormu yoksa sabitmi ?

3 kapıysa açılmaz, 5 kapıysa açılır..
  • eyv teşekkürler...
  • ARKADAŞLAR 1.4.HP SPORT civic almaya karar verdim ancak renk konusunda çok kararsız kaldım füme mi alsam siyah mı ne dersiniz ? Hangisi daha iyi sizce.. (siyahta fiyat olarak biraz daha düşük görünüyor 300-500 TL civarında)
  • Ben kırmızısını istemiştim ama getirmiyorlardı o ara, laciverti ise zar zor bulmuştum.
    Renk olarak lacivert çok güzel duruyor. tek sıkıntısı çizikler falan bellli oluyor bu renkte. ama gerçekten harika duruyor bu arabada
    fümesi çok koyu değil diye biliyorum, ben çok sevmesemde füme rengini bu anlamda daha mantıklı olabilir.
  • ilginiz için teşekkürler kırmızı ve lacivert maalesef hiçbir yerde yok 3 renk var siyah,füme ve gümüş :(
  • Siyah renk arabayı çok şık gösteriyor, ancak bakımı çok zor, çizikleri çok belirgin gösteriyor. Ben alırken açıkcası lacivert rengini çok aradım ancak bulamadım. Füme rengide şık, kirde fazla göstermez, şimdiki aklım olsa füme rengini alırdım...
  • Yeni Civic

Çok güzel duruyor eğer 3d bir görüntü yada fake değilse
    ben daha önce görmemiştim

http://www.topgear.com/uk/photos/frankfurt-2011-honda-civic-revealed-2011-09-12?imageNo=0
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZuMA

Yeni Civic

Çok güzel duruyor eğer 3d bir görüntü yada fake değilse
    ben daha önce görmemiştim

http://www.topgear.com/uk/photos/frankfurt-2011-honda-civic-revealed-2011-09-12?imageNo=0

gerçekten güzelmiş ben de beğendim...
  • http://www.honda.co.uk/newcivic/

resmi sitede de varmış
  • Uzun uzun yeni kasayı inceledim ve değerlendirmem: Eski kasa buna on basar
  • Yeni kasa resimlerini çevremdeki herkes ile paylaştım son karar yeni kasa eski kasaya oranla honda hbrid aracına benzemiş benim şahsi fikrim olmamış zevkler tartışılmaz zaten aksini düşünen var mı? Varsa açıklasın neden güzel eski kasadan bizde anlayalım:)
    Not : tek hoşuma giden tam otomatik seçeneği var dışı olmamış maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drener -- 29 Eylül 2011; 15:32:31 >
  • peki bu yeni kasa ne zaman satışa çıkar ülkemizde ???
  • Ben Beğendim

Ön kısımdaki koyu renkli kısım güzel bir hava katmış, gerçi ön tarafı sedanlara benzetmişler biraz ama yine de hırçın ve güzel duruyor.
    yandan bakıldığında arka taraf daha iyi duruyor eski kasaya göre, mevcut kasa biraz su damlası gibi fazla yayvan duruyor.
    arka kısımdaki değişikliğide beğendim
    iç dizaynda göstergelerin etrafındaki yanındaki kontrol düğmeleri normal arabalardaki gibi müzik sisteminin olduğu yere yada direksiyonun sağ alt tarafına almışlar, ben pek beğenmedim bu değişikliği, eskisi daha güzel geliyor, herşey önümüzde

6 sene önce bence zamanın ötesinde bir dizayn yapan hondanın belkide aynı çizgide bir tasarım çıkarıcağı beklendiği için beğenilmemiş olabilir. En azından ben öyle bekliyordum.
    Sonuçta bir önceki kasaya göre çok köklü bir dğeişiklik söz konusu değil.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.