Şimdi Ara

::::: HONDA CİVİC FC5 1.5 T ANA KONU :::: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
4
Favori
18.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bravedead

120 sabit de kac yakiyor? sehir ici ort nedir?

Bununla ilgili resimli paylaşımlarımlarim var diğer civic konusunda. Hafta sonu biraz yol yapıcam sanırım. Resmi çeker yüklerim buraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evranoz kullanıcısına yanıt
    ok beklerim hocam. ama su an bayideyim arkadasada sordumda siz kaca aldiniz indirim falan??

• quote:

ok beklerim hocam. ama su an bayideyim arkadasada sordumda siz kaca aldiniz indirim falan??

Ben 109 a aldım. Ufak tefek hediyeler ile.
    Ben alırken indirim filan yoktu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evranoz -- 29 Haziran 2017; 14:3:45 >
  • Hb olan bayi var mı.
    Bugün tam niyeti bozdum baktığım araç satılmış.Temmuz diyorlar.Zamlı fiyat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mc33 M kullanıcısına yanıt
    Hb ler de bir tedarik sıkıntısı var ingiltereden geldiği için herhalde. Talep fazla olunca yetişmiyor. Bende sedan var gayette memnunum tercih meselesi tabi. Ankara efe yi öneriyorlar di bi iletişime geçin isterseniz.

• Bu Civic RS'te telefon için kablosuz şarj var mı arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Kablosuz şarj özelliği Türkiye'de yok malesef.

• astra 1.4 150 lige yoneldim test edeniniz oldumu acaba??

sanzuman performans ayni gibi geldi bana.

• quote:

astra 1.4 150 lige yoneldim test edeniniz oldumu acaba??

sanzuman performans ayni gibi geldi bana.

Ben kendi adima Opel araçlarını sevmediğim için en başında elemistim zaten.

• Evet bugün arabanın ilk nazarı çıktı...

Akşam gezmesinden dönerken sağ ön lastiğime çivi girmiş inmiş sonuna kadar. Ben fark etmedim sağolsun yolda uyardılar henüz harekete geçmeden. En yakın benzinlikte hava bastım 37-37psi kadar. Bugün bu saatte açık lastikçi yoktu yakınımda. Aldığım honda bayisine götürüp teslim ettim yarın halledicez inşallah.

Tamir kitine baktım ama kararsız kaldım kullanmadım. Ya içine yama yaparlar ya da çok deforme olursa sabaha kadar yeni lastik taktırırım.

Cana geleceğine mala gelsin...

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun dostum. Allah beterinden saklasın. Valla bu tamir kiti işi benim de pek içime sinmiyor ama ne yapalım. Ben uyguna denk getirebilirsem normal bir stepne düşünüyorum aslında.

Teşekkürler. İyiki yolda yüksek hızda giderken olmadı yoksa daha kötü olurdu. Aldım sabah arabayı 50 liraya mal oldu yama yaptılar.

İkinci depoyu bugün doldurdum 175tl ye. İlk depo ile 410 km yaptım menzil 80 kalmıştı. Klima full açık ,ilk 200 km yakın mesafede bol yokuş git gel yaparak sürdüm. Tüketimi baya etkiledi

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ama ben gerçekten benzin hesabı yapmıyorum. Bu formda birkaç kere resim paylaştım tüketim verileri ile ilgili olarak sadece arkadaşlar bilgi alsın diye. Bana göre aracın bu sekment te verdiği zevk yaktığı benzinden fazla. Kaldıkı tüketimi bu kadar düşünen arkadaşlar neden dizel düşünmüyorlar onu da anlamıyorum. Ben yılda max 5000 - 7000 km yaparım. O yüzden yakıt benim için hep 2 ci sırada olmuştur. İnanın bu formda artık pek okuyacak birşey bulamıyorum. Sizin yakıt paylaşımınız eğer size göre olması gereken seviyede ise adınıza sevinirim. Ama burada aracı almadan hala birileri ileri , geri konuşmaya devam ediyor. Velev ki şehir içi 10 lt yakıyor. O zaman burada paylaşılanlara bak kararını ver ve bu aracı alma değil mi ? Sonuçta şunu söylüyorum ben bana yakıt soranlara. Aslan besleyen yemini düşünmez. Umarım yazdıklarıma katilirsiniz.

Yo yo tam tersi bende size katılıyorum. Az yaksın diyen birisinin 180 beygirle işi ne zaten gitsin ya tüplü alsın ya da dizel. Eski kullandığım araba benzinli fd6 idi ve yaklaşık 200.000 km benzinli kullandık. Haftada 100-150 tl ile işimizi görüyordu ama atmosferik motor sakin kullanımda turbo kadar rahat ilerleyip az yakamıyor. Her turbo arabada ayağınızın ucuyla gaza dokunsanız bile araba yeterince hızlanıyor ama atmosferik motorda öyle değil. Pedalı biraz daha ezmek gerekiyor öyle olunca da yakıt artıyor.

Ben civic hb almadan önce burda 12-14 litre lafları dönüyordu. Aldıktan sonra gerçeği yansıtmadığını gördüm ve almaya niyetli insanlara fikir vermesi amaçlı yazıyorum. İlerde yine daha yoğun kullanımlarda yazarımki arabaya sahip olmayanlar gelip kafasına göre sallamasın burda.

Şimdi bu yazıları gören vag sahibi arkadaşlar gelip 5 litre 6 litre yakıyor diye yazacaktır. Benim kullandığım arabaların aynı rota ve trafikte 5-6 yakması imkansız. Eğer gece yarısı boş yolda 80-90 gidersem o zaman yakar belki ama o da ayda yılda bir.

Arabamda 430km oldu ve 1000 km geçip performansına bakmak için gün sayıyorum. 2-3 kere spor moda alıp gazladım onun dışında zorlamadim.

Bu arabayı aldıktan sonra insanın aklına type-r geliyor hemen acaba ilerde olur mu diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın ama ben gerçekten performanslı Japon arabaları (2.0 ve üstü) daha çekici buluyorum. Japonların kafası gerçekten çok farklı çalışıyor...

Aynen dostum yazdıklarının tamamına katılıyorum.

• hocam ne zaman bulusuyoruz?
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Müsait bir zamanda buluşalım. Yoksa tatminsizlukten öleceksin :)

meraktan diyelim
    tatmin gibi bir durum yok inan

uzun zamandir tartisilan ama niyeyse kimsenin denemedigi bir durum cunku. yoksa o gectim gecildim yaslarini coktan gectik yaslandik artik :)
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. 45 yaşındayım bu saatten sonra sidik yarıştıracak halim yok. Kaldı ki bana göre denk araçlar bile değil. Ama illa deneyelim dersen deneriz.

benden yaslisi da varmis sevindim valla :) ben de 43

ama ruhlar genc ki hizli arabalar alinmis

valla maksat biraz merak biraz eglence, hem tanismis oluruz iki laflariz

ozelden cep yazayim istersen istedigin zaman yazarsin, ararsin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.