Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1761. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.946
Cevap
305
Favori
2.222.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atszata

bir kaç soru daha neden büyük şehirlerde belediyelerde olan lpg nin üçte biri kadar tüketen CNG (çöpten yakıt) kullanılmıyor..neden elektrikli yada Hybrid araçların vergileri bir türlü düşmüyor neden Elon Musk hiçbir projesini zamanında teslim etmiyor şarz mesafesi uzamıyor ve eleştirilerin odağındaki atmosferik benzinli motorların yerine tercih edilen dizel elekrikli Hybrid lpg li araçlar dahil verilen fiyatları yıllar içinde amorti etmiyor..teşekkürler..
    Valla her biri ayrı bir forum konusu olur. Her birini burada tartışmaya kalksak konu dağılır. Otomobil genelde her bir soruyu ayrı konu olarak açarsanız daha tatmin edici cevaplar alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bende yeni yürürlülüğe giren kredi ile honda civic almak istiyorum ama bazı sorularım var tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1) Makyajlı kasa dedikleri ne oluyor bu alacağımız 2019 model civic makyajlı kasa mı yoksa extra ücret ödeyip öyle mi alıyoruz

2) Elegance eco da sanruf var mı

3) Elagance eco 1.6 atmosferik ile 1.5 turbo arasında kaldım bu ikisi arasında yakıt konusunda sizce ne kadar bir fark olur kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi
  • Dün ben de füme rengi eco elegance otomatik aldım . 160.500 liraya aldım aracı. Araç kalmamış ellerinde bu renkte dolayısıyla ay sonu teslim. Bütün markaları gezdim en mantıklı araç bu araç. Honda aşığı falan değilim ama alternatifleri arasında en mantıklı tercih bu oldu bana göre. Renault megane bana olmadı çünkü boyum 188 ve malzeme kalitesi hiç sarmadı beni, toyota corolla güzel araba eyvallah ama dış görünüşü beni hiç cezbetmedi. İçi de dijital ekrandan dolayı yarı görünür halde yani içe sinme olayı bu araç olayı ve sinmedi.Ayrıca lpg taktırıp aracı otomatik alayım desen sunroof da eklesen honda ile aynı fiyata geliyordu ayrıca hayat sigortası yapmak zorundasın kredi çekeceksen. Hyundai bana hala kendini sevdiremedi gittim araçlara oturdum çıktım. En sonunda honda bayisine gittim executive ile kıyasladım deri koltuk taraftarı olmadığım için bu paketi seçtim. Araç güzel hayatımda ilk kez benzinli bir araca sahip olacağım. Umarım yıllardır süren dizel alışkanlığımdan sonra zorlanmam
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    isabetli yorumunuzu dinledim aydını aradım 180 dediler mutluhan istanbul u aradım araç yok dediler dizel satmaya çalıştılar(236 lık dizele 213 dediler) 178 e muğlaya kaparoyu yatırdım.teşekkürler acilstop forumdaki faydan tartışılmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atszata

isabetli yorumunuzu dinledim aydını aradım 180 dediler mutluhan istanbul u aradım araç yok dediler dizel satmaya çalıştılar(236 lık dizele 213 dediler) 178 e muğlaya kaparoyu yatırdım.teşekkürler acilstop forumdaki faydan tartışılmaz..
    Aracınız hayırlı olsun bende aracımı alırken en uygun fiyatı Muğla bayisi vermişti ama istediğim araba olmadığı için Aydın bayisinden aldım. Az satış yapan küçük bayiler müşteri kaçırmamak için daha iyi fiyat verebiliyor.

teşekkür ederim daha iyileri forum üyelerinin olsun..2. kez sıfır alıyorum...ziraat 27 bin krediye maaş müşterilerine 1.55 den veriyor dip faiz.. 18 ay faiz bedeli 4 bin tl...7 bin hurdadan geliyor sıfır faiz hurda indirim 11 bin tl toplamda...fiat egea 156,Highline golf 195,V40 T3 Inscription 191,1.6 Passion X-Pack Multidrive S 183 bin tl passat 233 bin tl,1.5 SKY-D Reflex mazda 188 bin tl donanımları ve opsiyonları mümkünse tartışmayalım muhaliflerle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atszata -- 9 Ekim 2019; 21:3:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husqqq

Arkadaşlar merhaba bende yeni yürürlülüğe giren kredi ile honda civic almak istiyorum ama bazı sorularım var tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1) Makyajlı kasa dedikleri ne oluyor bu alacağımız 2019 model civic makyajlı kasa mı yoksa extra ücret ödeyip öyle mi alıyoruz

2) Elegance eco da sanruf var mı

3) Elagance eco 1.6 atmosferik ile 1.5 turbo arasında kaldım bu ikisi arasında yakıt konusunda sizce ne kadar bir fark olur kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi
    1- Makyajlı kasa dediği 14 Eylül'den sonra satışa çıkanlar. Eskisi ile genellikle donanım farkı var. Görsel olarak tampon altındaki kısım ve jant değişikliği yaşandı genel olarak eskisinin aynısı. Sitedeki fiyatlar makyajlı olan versiyona ait ayrıca bir para ödemiyorsunuz.

2- Var

3- Her ikisi benzinle kullanılırsa aşağı yukarı aynı hatta 1.5 turbo olan bir tık az yakar. Ancak Eco olan LPG ile kullanılacağı için tabi TL bazında yakıt maliyeti olarak daha avantajlı oluyor. Yakıt olarak şöyle hesap edebilirsiniz.

Atıyorum her iki araç 7.5 litre benzin yaksa LPG %20 fazla tüketilir yani aynı şartlarda 9 litre LPG tüketirsiniz.

1.5 turbo ile senelik kaç km yol yaparsanız benzin fiyatı ile ortalama tüketimi çarpıp maliyeti bulabilirsiniz.

1.6 atmosferik motor ile kaç km yol yaparsanız lpg fiyatı ile ortalama lpg tüketimini (9 litre) çarpıp + motorun çalışması için tüketilen senelik benzin maliyeti + bakımda LPG filtresi için 100-150 TL eklemeniz gerekiyor.

Yıllık kaç km yapıyorsunuz, rutin güzerhagınız nasıl? eğer daha önceden aynı şartlarda araba kullandıysanız ortalama hızınız ne oluyor gibi bilgileri verebilirseniz daha iyi fikir verebiliriz.
  • srbyoztrk kullanıcısına yanıt
    Hocam siz aracı ne zaman aldınız atamadığım bayi kalmadı böyle fiyatlar yok en son hurda benden 152500 tl buldum şimdi şuna deyin şu bayiden 150500 e hurda bayi den direkt gelir alır aradaki 3000 tl yide size veririm

2 hafta önce aldığınız fiyatları bugün almış gibi bizi bunaltmayın teklif açık dediğiniz fiyatı veren bayiye kaporasını verin ertesi gün gelirim sizede dediğim parayı veririm 1.6 eco elegance makyajlı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hsncn548 H kullanıcısına yanıt
    Ekim ayındaki düşük faiz kampanyadan sonra araçların fiyatı +10 bin tl arttı.
    Ben 148500 e ötv bayiiden aldım 3 hafta önce.
    Elegance lpg makyajlı otomatik.
    Hatta bugun faturayı almak için uğradığımda en dip 162.000 tl den verebiliyorum dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsncn548

Hocam siz aracı ne zaman aldınız atamadığım bayi kalmadı böyle fiyatlar yok en son hurda benden 152500 tl buldum şimdi şuna deyin şu bayiden 150500 e hurda bayi den direkt gelir alır aradaki 3000 tl yide size veririm

2 hafta önce aldığınız fiyatları bugün almış gibi bizi bunaltmayın teklif açık dediğiniz fiyatı veren bayiye kaporasını verin ertesi gün gelirim sizede dediğim parayı veririm 1.6 eco elegance makyajlı
    Öncelikle şunu belirteyim, kampanya başladığı günün ertesi yani 2 Ekim’de bu fiyatı aldım, yargılamadan önce mesajı ne zaman attığıma bakın.

Sizin değil 3.000 TL nizin 3 kuruşunuzun peşinde değilim.

Neden almadığıma gelirsek satış temsilcisi sözünde durmadı, yoğun satış olduğu için konuşmamızı bir kenara bırakıp bana 150.500 TL ye sadece beyaz renk verebileceğini iletti. Başka renk istediğimde de fiyatı 159.000 TL ye çıkardı.

Kampanya öncesi de makyajlı kasa için 147.000 TL fiyat aldım. 145.000 TL teklifim kabul edilmedi arada da buluşamadık vazgeçtim.

Bunları neden mi anlatıyorum çünkü hariçten gazel okumuyorum. Günlerce bayilerle görüştüm, kalktım gittim pazarlık yaptım, vs.

Bunalmanızı anlarım ama anlayıp-dinlemeden yargılamayın.
    Ben geçen seneden beri araç alamadım hem de ne fırsatları kaçırdım ama sizin gibi de yapmıyorum. Neyse, Honda Civic konusunu daha fazla böyle mesajlar ile kirletmeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srbyoztrk -- 10 Ekim 2019; 17:46:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fth F kullanıcısına yanıt
    Fiyatların artması sadece bankaların kredi faiz indirimleri ile ilgili değil, 1 Ekim de yürürlüğe giren yeni emisyon oranları/değerlemelerine geçiş

• herkese merhaba;

bir süredr araç arştırması yapıyordum civic eco executive tercihi yapacaktım ancak deri koltuk olayı kafamı kurcalıyor. Bazı kullanan arkadaşlarımda yazın çok terlettiğini kışında soğuk olduğunu söylediler. Acaba sırf bu yüzden elegance dönsem mi karar veremedim. Bayideki görevli arka koltuğa minder gibi birşey serebilirsiniz dedi ancak görüntü olarak çok güzel durmaz diye düşünüyorum. Derinin üzerine normal kumaş kılıf yapabilirmiyiz kullanışlı olur mu. Bir de henüz yok ancak çocuk falan olduğunda deri mi daha avantajlı olur yoksa kumaş mı, derinin temizliği kolay gibi geliyor. Sırf bu yüzden de bir alt paket almak istemiyorum. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
  • hayzınbergk H kullanıcısına yanıt
    Kış ve yaz etkilerinden dolayı ben özellikle elegance aldım.
    Hatta servisde derisi yırtılan vardı sürücü tarafı değiştiriliyordu, işin kötüsü sağ koltuğa uyum sağlamayacaktı.

Executive de en çok aradığım anahtarsız giriş, çalıştırma.
    Onun dışında 17" jant hem değişim masrafı hem konforda düşüş yaratıyor.

Diğer donanımlar aynı zaten.
  • fth F kullanıcısına yanıt
    peki derinin üzerine kumaş kılıf yaptırılabilir mi acaba
    170 bin tl verip kılıfla binmem ben şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzınbergk

peki derinin üzerine kumaş kılıf yaptırılabilir mi acaba
    Kılıfla Allah gerek göstermesin yan hava yastığı acaba nasıl çalışır diye bir soru sorsam? Muhtemelen gene çalışır ama etkinliği vs nasıl olur diye insan düşünmeden edemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asklepioss -- 11 Ekim 2019; 19:45:21 >
    Merhaba cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok fazla binmiyorum şimdilik istanbulda yaşadığım için ancak gelecek yıl başka bir şehire gidebilirim gittiğim şehirde daha çok kullanacağıma inanıyorum şu an bende polo var 2011 model çok fazla binmeme rağmen 10 bin km yaptım memlekete gidip gelmiştim. Memurum işin aslı yani almışken gaza basınca azıcık araba gitsin istiyorum ama işte malum ülke de benzin fiyatları gerçekten zorlanırım diye korkuyorum . 4 sn hızlı kalkacağım diye çok ciddi anlamda masraf yapmamak için sordum .Aldıktan sonra evin önünde yatırmayalım güzelim aracı tipi dış görünüşü çok hoşuma gidiyor. Almak istiyorum işin aslı . 10 yıl binerim en kötü .
    Deri koltuk güzel görünümlü ama kesinlikle sıkıntı. Yazın her tarafın ter içinde kalır, kışın da koltuk ısıtma devreye girene kadar toto donar. Kirlenmemesi güzel ama dediğim gibi insanı perişan eder. Parçalı deri en güzelidir. Ama Honda ne hikmetse civicte parçalı deriyi kullanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: husqqq

Merhaba cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok fazla binmiyorum şimdilik istanbulda yaşadığım için ancak gelecek yıl başka bir şehire gidebilirim gittiğim şehirde daha çok kullanacağıma inanıyorum şu an bende polo var 2011 model çok fazla binmeme rağmen 10 bin km yaptım memlekete gidip gelmiştim. Memurum işin aslı yani almışken gaza basınca azıcık araba gitsin istiyorum ama işte malum ülke de benzin fiyatları gerçekten zorlanırım diye korkuyorum . 4 sn hızlı kalkacağım diye çok ciddi anlamda masraf yapmamak için sordum .Aldıktan sonra evin önünde yatırmayalım güzelim aracı tipi dış görünüşü çok hoşuma gidiyor. Almak istiyorum işin aslı . 10 yıl binerim en kötü .
    Yıllık yakıt maliyetlerini yukarıda yazdığım gibi yapın. Lpg'ye en az 1.5 depo da benzin ekleyin. Senelik 10 bin km yaparsanız arada yıllık 1300 TL filan fark olur. 1.5 turbo motor aylık 100-120 TL fazla yakıt tüketimi yapar ama bastınız mı gitmem demez.

Tek sorun yakıt maliyeti ise kararınızı buna göre verin. Ancak ara sıra gazlarım, basınca gitsin, dağ tepe tırmanırken zorlamasın derseniz düşünmeye bile gerek yok.

2 senedir deri koltuk kullanıyorum ne yazın söylenildiği kadar pişiriyor ne de kışın söylenildiği kadar donduruyor.

Deri koltuğa kılıf yaptırmak akıl işi değil. Zaten derinin amacı kir tutmasın, kolay temizlensin... Deriye kumaş kılıf yaptırırsanız sürtüne sürtüne deriye zarar verir.

• 
Sayfa: önceki 17591760176117621763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.