Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1756. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17541755175617571758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Civic yeni makyajlı sıfır lpg li otomatik düşünüyorum. Şikayetvar da ciddi sorunlar yazılıyor civicle ilgili. Sizler ne dersiniz? Lpg uyum sorunları? Servis sorunları? Kronik sıkıntılar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firatbjk kullanıcısına yanıt
    bilgi veren altın bulsun geri kalan yok olsun honda forumda teşekkürler...anlayan anladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atszata -- 27 Eylül 2019; 21:12:33 >
  • metalok kullanıcısına yanıt
    yavas ve geciken cvtyi, mevsim gecislerinde tikirdayan trimleri (sadece hondaya ozgu), iscilik ve boya hatalarini, yikatinca kalkan boyayi, surekli kopan bluetoothu, kitlenen multimedya, bozulan 360p geri gorus kamerasini, ilk senesinde yipranan direksiyon ve dosemeyi, zayif yalitimi, pahali ve hicbirseyi garantiye sokmayan servisleri, 200 km hiz limitorunu sorun etmeyecekseniz, kisaca bir araba sadece motordur diyorsaniz kesinlikle civic alinir. motoru guzeldir allah icin.

arabanin herseyi onemlidir dersen golf alinir.

istanbuldaki arkadas 10-11 yaktigini yazmisti civic ile. Bikac sayfa oncesinde bulabilirsiniz.
  • Banka zararına iş yapıyor aslında. Görev zararı diyorlar
    Devlet bankaları piyasada faizi düzenlemek amacıyla gerekirse az kar ederek gerekirse de zararına bu tür düşük faiz kampanyaları yapıyorlar...
    Bazıları sırf çamur atmak için zarar vatandaşın cebinden çıkıyor diye yaygara yapıyor ama o da yanlış, bir kampanyadan zarar etse bile sene sonunda kar ediyor, zaten sınırlı bir miktar oluyor kampanya. Vatandaşın cebinden de bir şey çıkmıyor aslında. Devlet bankaları yıl sonunda yaptığı karı sermayesine katıyor ve büyüyor.
    Yani özel banka gibi düşünmek yanlıştır. İlla birinden çıkacak o para demeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

yavas ve geciken cvtyi, mevsim gecislerinde tikirdayan trimleri (sadece hondaya ozgu), iscilik ve boya hatalarini, yikatinca kalkan boyayi, surekli kopan bluetoothu, kitlenen multimedya, bozulan 360p geri gorus kamerasini, ilk senesinde yipranan direksiyon ve dosemeyi, zayif yalitimi, pahali ve hicbirseyi garantiye sokmayan servisleri, 200 km hiz limitorunu sorun etmeyecekseniz, kisaca bir araba sadece motordur diyorsaniz kesinlikle civic alinir. motoru guzeldir allah icin.

arabanin herseyi onemlidir dersen golf alinir.

istanbuldaki arkadas 10-11 yaktigini yazmisti civic ile. Bikac sayfa oncesinde bulabilirsiniz.
    dahil olduğun wv gruplarının linklerini burdan paylaşsana, bende orda bişey deneyeceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metalok kullanıcısına yanıt
    Kafanızı karıştırır mıyım bilemiyorum. Şaka bir yana golften geçen biri olarak sorun sadece dsg şanzıman olsa keşke. Benzinli motorları yağ yakar, olmadık yerde yolda kalma riskiniz olur. Çevremde dsg arızası olmayan vw yok, ayrıca başka sorunlarda olabiliyor (dokununca işitiyorsunuz bu durumu). Eğer uzun süre kullanmayıp garanti süresi içinde satacaksanız golf düşünülebilir, Allah var garanti süresinde vw servisleri aracın arkasında durur ama sonrasında canınız sıkılabilir. Bu arada evet araç istanbul yoğun trafikte 10-11 bandında yakıyor ama vw nın benzinlileri benzer trafikte pek farklı değil açıkçası. Bir yakınımda rs var daha küçük bir şehirde şehir içi 8-8.5 bandında yakıyor. Bu yakınımda daha önce bmw x1 2.0 x drive vardı, ben açıkçası endişelenmiştim ordan rs e geçince, 1 yılı geçti, çok memnun olduğunu belirtiyor. Daha geçen gün bir golf te 650 km de dsg arızası vardı vs.
    Gene de araba işi şanstır. Benim ilk aracım da 80bin km de sadece arka stop değişmiştim onun harici servis bakımıydı. Hanı yağını yakıtını koymaktan başka birşey yapmadım, ön balatalar daha değişmemişti. Sonra golf beni yordu ve 70bin km den sonra art arda sorunlar gelince sattım. Açıkçası ekran da ölü pixel, fan motoru arızası, xenon ların bitmesi, dsg kavrama ve ardından mekatronik arızası, klima tahliye borusu tıkanması nedeniyle arabanın içinin su basması, arka cam fıskiyesi arızası gibi arızaları 90 bin km de yaşayınca tekrar vw almaya cesaret edemedim. Tabi bir de şu var tüketiciyi yanıltmak için bile isteye yazılım yükleyen ÇEVREYE DUYARLI firma acaba basit tüketiciye ne yapar diye düşünmeden edemiyor insan!!

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hala mı ya :D
    Sana çok önce bir soru sormuştum cevap vermemiştin ya da verememiştin. Hondadan nasıl bir kazık yedin açıkla da sende rahatla bizde :) En azından bilelim, yeni araç alacaklar da bilsin. Şurada saydıklarının çoğu bende olmuyor mesela. Hondaya özgü trim sesi de ilginçmiş nasıl oluyorsa. He bir de göçük vardı noldu göçüğe :)

Zayıf yalıtım?? Biraz sallamışsınız bence. Kullandığım C segment arabaların içinde premium kadar olmasa da en iyi yalıtım bu arabadaydı.

Not düşeyim; 1.6 I-DTEC ZF9 tam otomatik şanzımanlı olanını kullandım ben. Sonra ihtiyaç halinde sattım aracı.

Keşke iç mekandaki malzeme kalitesini biraz daha iyi yapsalarmış dedim ama herhangi bir trim sesi yoktu aracımda.

golf iyi araba ama bunu ispatlamak için hondaya çamur atmaya gerek yok, önceki tüm arabalarım ww grubuydu, ilk defa civic aldm çok memnun kaldım bnce tek eksisi biraz rüzgar sesi uzun yolda

• trancenden kullanıcısına yanıt
    sende olmamasi baskalarinda da olmuyor anlamina mi geliyor?

bunlarin hepsi hem burada hem magdurlar sayfasinda surekli dile getirilen seyler

kazik yemegi birak, honda prelude sahibiydim ve cok severdim o arabayi :)

gocugu hallettiler kopuk ile :)
    Ya bırak hocam :D bt takılıyor demiş biri, sanki her araçta oluyor ya da diğer markalarda olmuyor. Ben de mesela bt takılmıyor, bt otomatik bağlanmıyor kendim manual bağlamam gerekli. Bunu da ekle honda almama maddelerine. Sorana da dersin sürekli bundan bahsediyorlar :D

• trancenden kullanıcısına yanıt
    benim mesajimda bunlarin hepsi kesin olacak yazmiyor

bunlar olursa sasirma demek istiyorum. cunku zaman icinde onlarca insanin yazdigi sorunlari derledim ben. zamaninda gocuk de yok yalan diyorlardi :)

diger markalar beni ilgilendirmiyor, zira adam hondayi sormus

sen burada yazilanlara bakma. magdurlar sayfasini oku, neler neler yaziyor. hepsi yalanci degildir heralde?

bt isi cok sacmaymis. servise bi sor update vardir belki. onla mi ugrasilir her seferinde
  • Kesinlikle sallamamiş denilebilecek bir şey varsa budur. Yahu bu arabadaki yalıtım sorunu dillere destan. Arabayı alanın ilk yaptığı iş ses yalıtımı yaptırmak. Ha onun dışındakilere gelirsek bence çoğu spesifik. Çok iyi bir işçilik olduğunu söylemek zor, ama makyajlı kasa daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ses yalıtımı konusunda ise makyajlı kasa da tırt, zira kullandım , değişen bir şey yok.

• Pazartesi başlıcak kredi ile ilgili detaylar vereyim.
    Kredi; firma katkı paylı olarak çıkacak.
    Yani bir kısmı firmaya dayatılcak, firma da tüketiciye.
    Muhtemelen yapılan indirimler azalacak.

Honda da 18 aya kadar vade var, 0,49 kredi faizi ile 60 bin tl ye kadar çekiyorsunuz,
    3.248 firma katkı payı var, muhtemelen peşin alacak kişilere bu indirimi yaparlar.

Aşağıda tablo mevcut.
    18 ay kredi ile araba alacak delikanlılar incelesin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth -- 28 Eylül 2019; 17:37:36 >

• fth F kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda gördüğüm en anlamsız yazı. Hayır o değil okuduklarını da anlamamışsin. Markayı kötülemekmis, fanboylukmus. Sen iki körün dolma yeme hikayesini bilir misin? Herkesi kendin gibi zannediyorsun heralde. Birincisi Benim hiçbir firmanın fan boyu olmadığımı herkes bilir, zira çok uzun zamandır yazarım. İkincisi izan sıkıntısı yoksa anlaşılacağı üzere arabanın yalıtımını eleştirmişim, diğer eleştirilere ise katılmamış ve spesifik demişim, yani genel değil. Yalıtım sorunu ve işçilik genel demişim. İşçilik düzelmiş olabilir diye iyimser bir bakış açısı getirmiş ama yalıtımın düzelmediğini, arabada hal- i hazırda en büyük sıkıntının da yalıtım olduğunu söylemişim. Fanboylukmus... Fesuphanallah.. önce okuduğunu anla.

• fth F kullanıcısına yanıt
    Bu nedir ya, ortalığı ayağa kaldırıyorlar, altından çıkana bak !

• mrb arkadaslar yeni makyajli civiclerin alti yere yakin eskisinden 2 cm daha yakin diye biliyorum yere surtme sorunu varmi karter muhafaza taktiran var mi ne yapiyorsunuz bi konuda ?

• Merhaba,

Makyaj ile neler değişti ayrıca göçük olayı çözüldü mü acaba ?

• manyaksx kullanıcısına yanıt
    Göçük olayı 2017 sonundan beri bitti diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Banka zararına iş yapıyor aslında. Görev zararı diyorlar
    Devlet bankaları piyasada faizi düzenlemek amacıyla gerekirse az kar ederek gerekirse de zararına bu tür düşük faiz kampanyaları yapıyorlar...
    Bazıları sırf çamur atmak için zarar vatandaşın cebinden çıkıyor diye yaygara yapıyor ama o da yanlış, bir kampanyadan zarar etse bile sene sonunda kar ediyor, zaten sınırlı bir miktar oluyor kampanya. Vatandaşın cebinden de bir şey çıkmıyor aslında. Devlet bankaları yıl sonunda yaptığı karı sermayesine katıyor ve büyüyor.
    Yani özel banka gibi düşünmek yanlıştır. İlla birinden çıkacak o para demeyin.
    Siz öyle düşünün. Ben katılmıyorum düşüncelerinize...

Kampanya başlasın göreceğiz.

• 
Sayfa: önceki 17541755175617571758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.