Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.946
Cevap
305
Favori
2.222.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olan RS'e olmuş o zaman ne diye sabitlemişler onu 207ye :) En azından ilk çıktığında böyleydi şimdikileri bilemiyorum.
  • trancenden kullanıcısına yanıt
    FB7 lpg vardı aydın söke ovasında gece saat 4 de 210 km yi görmüştüm.3 kişi ile
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Karşılıklı atışma da sevmem saygı duyuyorum dediklerine.dizeli hemen öyle gömme diye dedim ben kedi örneğini kendimce mecaz yaptım.kb sen farklı anladı isen.Lakin 0-100 örneği veriyon ama yollara çıkınca 0-100 e bakmıyor olay.yüke gel sollamaya gel ozaman o verdiğin değerleri konuşalım.bende fb7 vardı eco lpg li 0 aldım 3 sene bindim 38binde sattım gayette iyi biliyorum yani o aracı.(Yanlış bilmiyorsam 0-100'de de son hızda da yeni kasadan iyi idi.)bunu aldım memnun etti beni. tavsiye ederim herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imbus_civata -- 28 Aralık 2018; 11:27:42 >
  • mkkadi kullanıcısına yanıt
    26km/h 07h 20 min gördüm.
  • imbus_civata kullanıcısına yanıt
    Hocam 195kmden daha yukarı çıkıyordur ben 195'e kadar çıktım yol bitti :) Arkadaş yazmış 206-215kmye kadar çıktım diye.
    Teşekkür ederim.
  • mkkadi kullanıcısına yanıt
    Geçen gün tüketim verileri üzerine baya konuşmuştuk bu iyi bir kıyaslama fırsatı oldu. Civic RS ile ilk 10 bin km ortalamam 7.3 litre ortalama hız ise 29 km olarak gerçekleşti. Dizel otomatik ise 26 km ortalama hızda 6.1 ortalama tüketim yakalamış.
    Kardeş ben dizeli her zaman gömerim. Bunun sebeplerini de söyledim. Ha insanlar alır, kendi tercihleri. Bir zaman gelecek ve alan pişman olacak. Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmaz, yaşanacak.

Verilere gelince dizel araçlar yüksek tork üretir, bundandır ki kamyonlar, otobüsler vs. Hep dizel olur. Bu konuda durum net, ama hızlanma başka bir şey. Dizeller atmosferik benzinlilere göre hem hızlanma hem de tork değerleri bakımından daha iyi verilere sahiptir, ama turbo benzinlilerde durum değişir. Hızlanmada açık ara turbo benzinliler iyidir. Ayrıca verdiğin bilgiyi de düzeltelim, fb 7 yeni Civice göre daha kötü hızlanma verisine sahip:12.2 san. Yeni Civic 11.6 san. Ama benim genel olarak söylediklerim bunların fevkinde şeyler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle şunu söyleyeyim. Sizin değeriniz gerçekten mükemmel. Ancak o değeri elde etmek bence gerçekten kolay değil. Bu değerleri İstanbul trafiğinde 1.2 tsi 90 bg 1000 kg aracımla anca yakalayabiliyorum. Ekonomik kullanırım. Araç bilgisayarı tüketimime genelde 100 üzerinden 90 üstü puan vermesine rağmen durum böyle. 182 beygir 1400 kg araçla bu değerler gerçekten harika.

Diğer bir husus da 26 km ortalama hızla gerçekleşen tüketimin 6.1 olduğundan emin değilim. Yani daha az da olabilir daha fazla da olabilir. Ama @imbus_civata son attığı fotoğrafta bu sürüş ortalama tüketim 5.0 lt olarak gözüküyordu. Doğru veriyi kendisinin vermesi daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkkadi -- 28 Aralık 2018; 18:27:8 >
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    "Gömerim" kelimesi biraz sokak ağzı ve argo olmuş. Turbo şarjlı benzinli araç performans bakımından turbo şarjlı dizel araca göre her zaman atiktir. Bu görüşünüze katılıyorum. Ancak dizel araçta ne kadar basarsanız basın tüketim değeri fazla oynamaz. Turbo şarjlı benzinli araçlarda ise anı hızlanma ve gaza anı yuklenmelerde yakıt miktarı olağanüstü artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Geçen gün tüketim verileri üzerine baya konuşmuştuk bu iyi bir kıyaslama fırsatı oldu. Civic RS ile ilk 10 bin km ortalamam 7.3 litre ortalama hız ise 29 km olarak gerçekleşti. Dizel otomatik ise 26 km ortalama hızda 6.1 ortalama tüketim yakalamış.
    Pompa olcumuyle yol bilgisayari arasinda 0.5 lt fark oluyor benim aracta, son iki depoda da ayni sonuc cikti

Bilgisayar 0.5 az gosteriyor (aracim henuz 1000 km de)

Sizde de oylemi ?

7.3 baya baya dusuk deger ortalama hiziniza gore..sedan bir tik az yakiyor sanirim hb e gore

Birde ortalama hiz verisi sanirim sadece multimedya ekraninda gorulebiliyor, hiz gosterge ekraninda yok degilmi ?

• gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    Sözcüğü kardeşimiz kullanmıştı ve ben de o sözcük üzerinden ifadeyi devam ettirdim ayrıca kelime sokak ağzı değildir, mecazidir. Güçlü eleştirmek anlamındadır. Günlük hayatta da birçok kişi bu mecazı kullanır. Diğer meseleye gelince turbo benzinli bir aracın yakıt tüketimi bizim konuştuğumuz ve benim üzerinde durduğum noktalardan biri değil, meseleyi oraya nasıl bağladın, pek anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 29 Aralık 2018; 12:31:45 >
  • Bazılarınız bilmez.. Burda 3-5 tane Honda nın elemanı var. Honda ile ilgili Olumsuz bişelerden bahsederseniz size dalaşırlar.

Dikkatli olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkuaydin

Pompa olcumuyle yol bilgisayari arasinda 0.5 lt fark oluyor benim aracta, son iki depoda da ayni sonuc cikti

Bilgisayar 0.5 az gosteriyor (aracim henuz 1000 km de)

Sizde de oylemi ?

7.3 baya baya dusuk deger ortalama hiziniza gore..sedan bir tik az yakiyor sanirim hb e gore

Birde ortalama hiz verisi sanirim sadece multimedya ekraninda gorulebiliyor, hiz gosterge ekraninda yok degilmi ?

Alıntıları Göster
    Her ay banka kart kampanyalarını takip ettiğim için arada ne kadar sapma var diye bakamadım. Eski aracımda Honda Civic'di onda pek sapma olmuyordu. Bir ara depoyu tam doldurup denerim.

Sedan hem biraz daha hafif hem de rüzgar direnci daha düşük olduğu için bir tık daha az yakıyor. Arabada da iki çocuk olunca çok sakin kullanıyorum düşük tüketimde bunun da etkisi var tabi.

Ortalama hız verisi sadece direksiyonun arkasındaki ekranda gözüküyor. Multimedya ekranında gözükmüyor. Gözüküyorsa da nereden gözüktüğünü ben bulamadım.

• Lafınız banaysa ben Honda aracını seviyorum, bazı olumsuzluklardan dolayı beklemedeyim. Araç alacağım. Ford, Renault, VW ya da Avrupa araçları alacak değilim hiçbiri benim gözümde Uzak Doğu araçlarının tırnağı olamaz.

• Serviste otomatik kararan dikiz aynasi taktirmistim.üzerinde ekran koruyucu gibi bir film tabaka var.ama arka görüntü hep flu ve karanlik sanki.ön ortada bir düğme var.yeşil renkli ona basinca mi çalışıyor bu ayna.o film tabakayi cikartmali mıyım?takan servise sordum bişey diyemediler.sacmaladilar.dursun zarari yok falan dediler.taktiran var mi acaba.yardımcı olursaniz sevinirim.

• bu en son ki veri.dediğim gibi hanım kullanıyor ağırlıklı sabah 3.5 km gidiyor dönüyor.ben kullandığımda ise aşağıdaki resim gibi trafikte gidiyorum genellikle . izmir yeşildere trafiği.ortalama tüketime dikkat.çiğliden alsancağa geldiğimde 4.3 tüketim.

• arabımın fren balataları bile italya malı.. sizinkinleri baksanıza.
    Uzun süreli tüketimi tuttuyor musunuz? 3-5 bin km'lik ortalama tüketim veriniz var mı? Misal ben trip A'yı hiç sıfırlamam trip b'yi sıfırlar şehiriçi şehirdışı ne yakıyor diye bakarım.

• Kendiliğinden karararan iç dikiz aynalarinda yeşil ışık demek kararma durumu aktif demek. Yeşil ışığı düğmeye basıp söndürürseniz karartma olayı iptal olur. Saydam tabaka hakkında bilgim yok.

• 
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.