Şimdi Ara

HONDA CİVİC 2019 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
36.275
Cevap
287
Favori
1.769.719
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Civic >> HONDA CİVİC 2019 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
Giriş
    1039 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Executive ve elegance donanimlari arasında 10bin tl için fark için gecen gün saydığımız 4opsiyonun yanında (anahtarsiz çalıştırma, led far, deri döşeme, hayalet gösterge) sunroofta dahilmis ozaman 10bin tl fark birsey değil bence parası olana vermeye kesinlikle değer, bazi firmalar sadece sunrooftan 3-4bin tl istiyor, bence lpg li otomatik Executive 100bin tl ye pahalli degil.

Ciddi bir yanılgı içindesin. Eleganceta sunroof var.

Onu bilmiyordum bak ozaman elegance tam tav olmaya başladım
    |
    |
    lodosunoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: l_a_b

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Anahtari hiç cebinden cikarmadan kapilari acip kapatabiliyor. Kontaği acip araci calistirip stop edebiliyorsun anahtara dokunmadan.

Zevkler tartışılmaz ama yani ben araca kumandayı tutup düğmeye basmayı ve o sinyal ışığıyla kapı kilidi sesini duymayı tercih ederim..

Bu anahtarsız girişin esprisi, ellerin dolu olması durumudur öncelikle..o durumda da bagajın nasıl açıldığı da önem kazanıyor..bagaj da anahtarsız açılıyor mu..megane sedan gibi bir hareketle açılıyor mu..

Ama tercihtir..çok bir şey denmez..bence güzel bir ekran, gelişmiş gösterge daha fonksiyonel..led farlar da hem estetiğe hem görmeye etki yaptığı için önemli..elektrikli hafızalı koltuk da lazım.üstünde düşünülmüş estetik bir ambiyans ışık paketi de hoş olur.deri koltuk dayatması olmamalı.sürüş modları da olmalı..eco, spor, normal gibi..bu modlara göre aracın ortamı ve gidişi değişebilmeli..istemenin sonu yok.

Kumandadanda kilitlenebiliyor araç. Sinyaller yaniyor ama otmuyor dit diye. Bagaja yaklaşinca kapak altinda tuştan bagaj açilabiliyor. Hareket sensörü yok. Olsa iyi olurdu bencede.

2.bastığında ötüyormuş dıt diye.
    |
    |

• Yüzbaşı
    946 Mesaj
    Mirrorlink veya android car play kullanan varmı ?. Gerekli uygulamaları nereden indirdininiz?
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: enobar

Arkadaşlar yeni civicde karter muhafazası var mı?

Var

Renault hakkında soruşturma başlatıldı.. 13.01.2017 Cuma 21:32

Paris savcılığı, dizel araçların egzoz emisyon ölçümlerinde hile yapıldığı şüphesi ile otomobil üreticisi Renault hakkında adli soruşturma başlattı.

BFM televizyon kanalı, adli kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, üç sorgu hakiminin söz konusu soruşturmayı yürüteceğini duyurdu.

Ekonomi Bakanlığı, Haksız Rekabetle Mücadele ve Tüketiciyi Koruma Kurumunun (DGCCRF), Renault’un ürettiği dizel araçların hava kirliliğine yol açtığına dair hazırladığı raporu geçen yıl savcılığa göndermişti.

Bakanlıktan 10 Kasım'da yapılan yazılı açıklamada, DGCCRF’nin Renault’un ürettiği dizel motorlarla ilgili bulguların sonuçlarının Nanterre savcılığına gönderildiği belirtilmişti.

Açıklamada “Bundan sonra, şüpheli ihlallerle ilgili olarak ne yapılacağına artık mahkemeler karar verecek.” ifadelerine yer verilmişti.

Dizel motorların emisyon testlerinde Renault’un manipülasyon yaptığı şüphesi bulunduğu kaydedilen açıklamada, DGCCRF’nin diğer ismi verilmeyen otomobil üreticileri ile ilgili soruşturmasının ise sürdüğü bildirilmişti.

Renault tarafından bunun ardından yapılan açıklamada ise Fransız ve Avrupa yasa ve 60 bin civarıkurallarına saygı gösterildiği belirtildi

Açıklamada ‘’Renault araçlarının hepsi, her zaman yasa ve kurallarla uyumludur ve yürürlükteki normlara uygundur.” ifadeleri kullanılmıştı.

Fransa’da daha önce Alman Volkswagen firmasına yönelik, emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığı şüphesiyle soruşturma açılması talep edilmişti..

demek ki neymiş her şeyi doldurup ben yaptım oldu mantığı yanlış kalite dayanıklılık marka değeri sorunsuzluk değer kaybı..elektronik beyni yıllarca uzak doğudan alan fransızlar kendileri yapmaya çalışınca tüm araçlarında sorun yaşıyor az yakıyor ucuz iddiasıyla çok satıp milleti dolandırıyor..siz hala çok satıyor yalanının arkasına saklanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 13 Ocak 2017; 23:31:42 >
    |
    |
    l_a_b kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    8 Mesaj

|
    |

• Teğmen
    127 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enobar

Arkadaşlar yeni civicde karter muhafazası var mı?

Var

Eyvallah
    |
    |

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

hocam ben fd6 civic ile kendi güzergahımda 7.5 litre falan yakıyordum (trafiğe pek girmiyorum ankarada). jettayı da benzer şekilde sakin kullanarak 6.7 falan yaktırmıştım. daha sonra aynı güzergahta yolun izin verdiği kadar performanslı kullandığımda civic 9.5 gösterirken jetta da 8.2 diyordu. ama teknoloji sürekli gelişiyor. her yeni güncelleme verimliliği artırabiliyor.
    ben hondanın yeni turbo motorundan umutluyum açıkçası. piyasadaki en verimli motor olmayacaktır büyük ihtimal ama atmosferikten sonra iyi gelecektir diye düşünüyorum. ancak yine de 182 hp olmasından dolayı, her bir beygiri var gücüyle koşturmanın bir bedeli olacak bence. 140-150 hp'lik bir turbo olsa belki sizin dediğiniz gibi basınca bile ancak atmosferik kadar yakardı. satılmaya başlasın, birileri alsın bakalım görelim aracın verimliliğini

Kardeş bak performanslı kullanımda arada 1.3 lt fark etmiş, üstelik turbo dsg ile bastığında araç cevap verir; oto. Atmosferikle bastığında araç cevap vermez. Ani hızlanma vs. yapmaz, bağırır ve tüketim artar.

Benim fb 7 ile sehir içi tüketimim 11-11.5 arasında. Üstelik basmıyorum -bassamda pek fark etmediği icin- ama dediğim gibi hiçbir turbolu araç o kadar yakmaz; misal basmazsan 8 yakar; basarsan 10 yakar. Her türlü atmosferikten verimli.

hocam zaten aynı şeyi söylüyoruz. ben de turbo motorların (en azından yeni nesillerin) daha verimli olduğunu hem düşünüyorum hem de kullandığımda gözlemledim. sadece katalog verilerinde yazdığı gibi 1.5 kat fark olmaz diyorum, hepsi bu. honda'nın 1.0 turbosu gelince herkes görecek zaten. şu atmosferiğe yakın güçte. basınca ne kadar gidiyor, ne kadar yakıyor, sakin kullanımda noluyor diye.

• Binbaşı
    1336 Mesaj

bmwlerde kablosuz bağlanabiliyor da sanırım civic'te o özellik yok. usb ye mecbursun hocam...
    |
    |
    chevymel1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

hocam ben fd6 civic ile kendi güzergahımda 7.5 litre falan yakıyordum (trafiğe pek girmiyorum ankarada). jettayı da benzer şekilde sakin kullanarak 6.7 falan yaktırmıştım. daha sonra aynı güzergahta yolun izin verdiği kadar performanslı kullandığımda civic 9.5 gösterirken jetta da 8.2 diyordu. ama teknoloji sürekli gelişiyor. her yeni güncelleme verimliliği artırabiliyor.
    ben hondanın yeni turbo motorundan umutluyum açıkçası. piyasadaki en verimli motor olmayacaktır büyük ihtimal ama atmosferikten sonra iyi gelecektir diye düşünüyorum. ancak yine de 182 hp olmasından dolayı, her bir beygiri var gücüyle koşturmanın bir bedeli olacak bence. 140-150 hp'lik bir turbo olsa belki sizin dediğiniz gibi basınca bile ancak atmosferik kadar yakardı. satılmaya başlasın, birileri alsın bakalım görelim aracın verimliliğini

Kardeş bak performanslı kullanımda arada 1.3 lt fark etmiş, üstelik turbo dsg ile bastığında araç cevap verir; oto. Atmosferikle bastığında araç cevap vermez. Ani hızlanma vs. yapmaz, bağırır ve tüketim artar.

Benim fb 7 ile sehir içi tüketimim 11-11.5 arasında. Üstelik basmıyorum -bassamda pek fark etmediği icin- ama dediğim gibi hiçbir turbolu araç o kadar yakmaz; misal basmazsan 8 yakar; basarsan 10 yakar. Her türlü atmosferikten verimli.

hocam zaten aynı şeyi söylüyoruz. ben de turbo motorların (en azından yeni nesillerin) daha verimli olduğunu hem düşünüyorum hem de kullandığımda gözlemledim. sadece katalog verilerinde yazdığı gibi 1.5 kat fark olmaz diyorum, hepsi bu. honda'nın 1.0 turbosu gelince herkes görecek zaten. şu atmosferiğe yakın güçte. basınca ne kadar gidiyor, ne kadar yakıyor, sakin kullanımda noluyor diye.

Eyvallah kardeşim. 1.0 bence de atmosferikten iyi gider de zannımca şafak karanlık :)

• Er
    1 Mesaj
    1 hafta önce elegance aldım, herşey güzel ancak farların sarı olmasını sevmedim, beyaz olmasını istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monty25h -- 13 Ocak 2017; 23:42:39 >
  • Binbaşı
    1673 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Monty25h

1 hafta önce elegance aldım, herşey güzel ancak farların sarı olmasını sevmedim, beyaz olmasını istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim

Hocam facebookta civic club türkiye fc5 grubu var orda bununla ilgili guzel bilgiler vardi oraya sorun bence.
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

Eyvallah kardeşim. 1.0 bence de atmosferikten iyi gider de zannımca şafak karanlık :)

evet hocam, maalesef kurlardan dolayı gelecek pek parlak gözükmüyor. büyük ihtimal 1.0 sadece hb'te, 1.5 de sadece sedan'da olacak...
    |
    |

• Yarbay
    8580 Mesaj

Osram marka Nightbreaker serisi FAR AMPULünü alırsanız çok iyi sonuçlar alırsınız..H7 olacak..90-110 Tl gibi fiyatı var..
    |
    |
    Monty25h kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

peki civic idtec ile ilgili kesin bilgi nedir arkadaslar zf kesin mi ve hangi tarihte geliyor
    |
    |

Orijinalden alıntı: Backstreet

Osram marka Nightbreaker serisi FAR AMPULünü alırsanız çok iyi sonuçlar alırsınız..H7 olacak..90-110 Tl gibi fiyatı var..

Bu led farlar gibi beyaz ışık veren bir ürün değil, mevcut fabrikanın taktiği halojen farların güçlüsü diyelim.

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Bu led farlar gibi beyaz ışık veren bir ürün değil, mevcut fabrikanın taktiği halojen farların güçlüsü diyelim.

Tamam iste? Mevcut farlarin guclusunu soyledim kullandiniz mi daha once?

Beyaza yakin isik verir ama cok gucludur..Sari beyaz karisik bir ampuldur beyaza yakindir..Normalinden %40 daha fazla alana isik verir dedigim ampul..

Tek handikapi uzun omurlu olmamasi...Ancak takmaya deger bir urun..

Zaten led far gibi bembeyaz ampulden verim alamazsiniz yagmurda camurda...Helojen ampuller icin yaziyorum bunu..Sadece goruntusu degisiyor farlarin..

Ama dedigim cok basarili..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 14 Ocak 2017; 18:34:10 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.