Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merak ettiklerinizi sorarsanız cevaplarız, zira bu konular çok konuşuldu ve olay fiyatta kilitlendi, haklı da çıktık bu araç bu paranın aracı değil diye.

kasa güzel, jantlar 16, ufak ve görsel olarak çok kötü...

motor eski teknoloji, çok yakar, sorunsuz, lpg siz binilmez, 6 bine lpg olmamalı,sanayide 2 bine taktır, hiç bi sorun olmaz

şanzuman sorunsuzluk konusunda soru işareti ama konfor açısından genelde memnun insanlar, geç tepki veriyor, sakin kullanım için ideal

genel olarak donanımda eksikler var, oto kararan dikiz aynası yok, sensing hiç gelmedi, hafızalı elk koltuk yok..

koltuk kalitesi o kadar kötü ki, piyasadaki c segmenti araçların en kötüsü...

artıları yol tutuş ve izolasyon seviyesi arttırılmış, konsoldaki malzeme kalitesi daha iyi ama alt kısım ve arkalar kötü sert plastik, elegance taki hesap makinesine benzeyen ekran feceat

kısacası parasının arabası değil ve ilk defa civic sahipleri bu işten zarar edecek.

• honda yönetimine o kadar salladık ama bayilere de iki kelam edelim:

Ey sattığı arabanın teknik özelliklerinden bi haber olup tok satıcı tripleriyle kasılan bikaç haftaya 8-10 bin zam gelecek diye yalan söyleyerek müşterisini aldatan ve bu şekilde elde kalan 2016 araçları müşterisine saplamaya çalışan honda bayileri...

Sizde dürüstlüğün d si yok, facedeki fc5 sayfasında herkes anlatıyor ne mal olduğunuzu, insanları nasıl kandırdığınızı ve kazıkladığınızı, ben zaten biliyorum, 10 sene önce ilk hondam da 1-2 serviste gördüm ve ilişiğimi kesmiştim...

bunların tek bir sözüne inanmayın arkadaşlar, araçlarınızı da servise falan götürmeyin, bu araçlara hiç birşey olmaz, 15 senedir kullanıyor millet... bişi olursa da zaten cevap belli: kullanıcı hatası!
  • Ilk kez civic alıyorum biraz uygun aldığım için pişman değilim. 1.16i ve 3.16i toyota auris ve corolla ayrıca pejo 307 reno megane opel vectra astra sahibi olduktan sonra aldım. Bmw ler dışında en zevklisi civic benim gibi çok kullanan biri icin lpg avantaj.

Fiyatın nedeni şubatta turbo gelecek olmasi. Insallah tüm arabalar ucuzlar bende zarar ederim ama hepimiz biliyoruz civic gibi bütün arabalara zam gelecek. Kur bu kadar hareketliyken inanın fiyatlar uçacak ve aval aval bakacağız boş yere kıyas ile kafamızı yormayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

merak ettiklerinizi sorarsanız cevaplarız, zira bu konular çok konuşuldu ve olay fiyatta kilitlendi, haklı da çıktık bu araç bu paranın aracı değil diye.

motor eski teknoloji, çok yakar, sorunsuz, lpg siz binilmez, 6 bine lpg olmamalı,sanayide 2 bine taktır, hiç bi sorun olmaz

şanzuman sorunsuzluk konusunda soru işareti ama konfor açısından genelde memnun insanlar, geç tepki veriyor, sakin kullanım için ideal

genel olarak donanımda eksikler var, oto kararan dikiz aynası yok, sensing hiç gelmedi, hafızalı elk koltuk yok..

artıları yol tutuş ve izolasyon seviyesi arttırılmış, konsoldaki malzeme kalitesi daha iyi ama alt kısım ve arkalar kötü sert plastik, elegance taki hesap makinesine benzeyen ekran feceat

kısacası parasının arabası değil ve ilk defa civic sahipleri bu işten zarar edecek.

Hakikaten o koltukları görünce insanın içi acıyor. Türk insanına o koltukları nasıl reva gördünüz! En üst donanıma geç, bu defa da deri koltuk faciası... Hangisi daha kötü acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

quote:

39 yaşındayım, bu zamana kadar ilk kez böyle bir ortam görüyorum, gelirle birsey elde etmek imkansiz hale geliyor, 'para yok ama surekli arac satılıyor' denilebilir tabiki alan kesim var, hepte olacak 80milyonda 1milyon kiside olacak normal, eskiden kredi yoktu mesela ama ev ve araba almak için bukadar para gerekmiyordu, ilk aracımizi 18yasinda babam almıştı eve alınan ilk araba 98de almıştık 94model sahindi 4yasinda aldık 2bin mark arti 2bin dolar vermistik (bugunun 11bin tl si), bir senede rahatca biriktirilen bir paraydi, simdi daireler olmuş 300-500bin oda türkiye ortalamasi istanbul daha yüksek, arabalar 70binden baslayip gidiyor ortalama 90-100bin tl aralığında şu an, 4 yasinda 2.eli 60-70bine alsa 2500tl alan bir kisi maasinin yarısını biriktıirip almaya kalksa 50-60ay birikim yapmasi lazim, onuda yapabilirse, her dönem şikayetçi insanımız sorsaniz işler bozuk para dönmüyor lafları herzaman vardi, şu son 3 yıldan bu yana gelirin sadece gecinmeye yettigi bir donem yaşanıyor, buna benzer bir durum 2000yilinda olmuştu ve sonunda kriz oldu, esasında ozamanla ayni şekilde bugünde ekonomik olarak %100 develuasyon oldu, tek farki ozaman siyasi krizle 1gecede oldu, şu an tek parti iktidarinin avantajı ile siyasi kriz olmadi ve develuasyon 2-3yila yayıldı, şu anki gidişat bunun üstüne bugünkü döviz kuru ve piyasa fiyatlarindan terkrar bir develuasyon yaşanacak gibi duruyor dolar artik 5tl ye dogru gidiyor (yabanci kuruluşların mayis ayi dolar kuru beklentisi 4.20tl), şu anda 100bine alinan arabalar 2yil sonra 150-170bin olursa sasirmamak lazim, almak niyeti olan ya arabasını alsin yada mevcut birikimini dolara çevirsin.

Hocam hesaplamalarınız biraz abartılı ve yanlış, benim ailemde annem babam memurdu dediğiniz yıllarda çift maaş, kira yok, yeme içme masrafı neredeyse sıfır ( köyden gelenler yaşadığımız yer vb ) ama ikinci el araba almak bırak 1-2 sene hayal gibi birşeydi bırak ki sıfırı

Şimdi ort öğretmen 3 alıyor ek dersi şuyu buyu 3,5-4 geçiyor eline yani karı koca öğretmen birinin maaşı ile ile en kötü 2 senede sıfır çok pahalı dediğimiz civic en dolu paketini executive alabiliyor

Sizin hesabınızla bile olsa aynı kapıya geliyor 2 senede alıyorki, ben alamadığını çok iyi biliyorum bırak C Sınıfı donanımlı falan ikinci el sanayi arabası bile hayaldi netekim alamadık ;)

Geri kalan kısımlara bişey diyemem ;)

İşte cift maaş alan memurlar o 80milyondaki 1milyonun içindeki gruptakiler, sen birde hadi yine çift maaş 2000tl alan bi aile düşün iki cocuklu ve ev kira bir hesap daha yap o sıfır civici kac ayda alıyor, kardeşim bak ekonomi iyi diyen ve iyi yönetiliyor diyen, hayat standardı iyi diyen gruptaysan hiç uzatmayalim konuyu çünkü ben onlarla baş edemedim tartışmayı bıraktım, geliri iyi olan herkes sistemden memnun, geçen akşam gelmiş halaminoglu benzin fiyati ve dogalgaz fiyati ucuz, 4sene öncede 5tl di, doğalgaz ayda 350tl normal zaten 1 tüp 80tl demezmi, tabi karı koca öğretmen özel ders veriyor ikide kira alıyor, kalkmış senin gibi bana abartma diyor, neyi abartı?

Ben yorum yapmıyorum, ben annem babam o dediğin çift maaşlı zümrdeyken bile alamıyordu diyorum

Sen demişsin ya 2 yıllık maaşla alıyorduk diye

Katta 2 yıllık maaşla sıfır araç almayı ekinci el bir araba almayı 5-6 ilk maaşla anca hayal ediyorduk

Öle 2 yıllık maaşla araba alma falan yoktu

Şimdi hesap ortada eşim öğretmen ek ders olmadan çıplak maaş 2,900₺ kaç maaşla elegance alınıyor kaç maaşla executive alınıyor

Kaç maaşla orta sınıf ikinci el 50-60 binlik araba alınıyor hesaplamak basit

Şurayı kaçırmayalım ben insanlar güllük gülistanlık demiyorum , benim şirket girdileri seçim öncesi 1,5 yıl öncesine göre nerdeyse 2 kat şuanda , ama gelir ve işlem hacmi çok daha düştü belki yarıda ben tolere ediyorum ama edemeyenler çok allah yardımcıları olsun ,bunlar ayrı konu

Ama genel memur maaşı ile hesap yaptığımızda veya geçmişe kıyaslama yaptığımızda herşeyin kötü sahada kötü olduğunu söylemek makul değil

Diyorum ya hesap ortada ozaman sıfır harcaması olan 2 çalışan memur , kira yok, ekstra masraf neredeyse sıfır araba alamadık şimdi ise aynı durumdaki memur hem ev hem arabaya rahatlıkla girip bir yandan ev bir yanda araba ödemesi yapabiliyor gerçekçi olmak lazım bunlar somut rakamlar üzerinden hesap,

Ha sen İstanbul'da 3-4 çocuklu özel okula çocuk gönderen servis ile çocuk bıraktıran dersane vb memuru ile standart benim anlattığım memuru kıyaslarsan fark çıkar

Ben aynı standartta aynı kişileri kıyaslıyorum :)

Hocam zenginle fakiri kıyaslama ile dünle bugünü kıyaslama ayrı , işte bak gördünmü halanınoğlu bundan 20 sene evvel araba alma hayal ilken şimdi onlara çok normal geliyor yani durum iyileşmiş demekki

Aynı durumdaki kişileri kıyas yapmak lazım

Bundan 20 sene evvel çift maaş alan aile ile şimdi 2.000₺ ile ev geçireni kıyaslıyorsun hatan burada

Tamam kardeş seni anladık sende günün buyuk kısmını ahaber izleyerek geçiren gruptansin, dolar 3.74 oldu

Al işt buda söylediklerimin saçma olduğunu anladım ama bunu kabul etmek yerine karşımdakini aşağılamaya çalışayım ezikliği,

Kardeşim sana aynı şekildeki ailemi örnek veriyorum

İki memur ozaman neydi şimdi ne

Senin gelir seviyen düşük diye iki memur çalışanın elde ettiklerini görmezden gelmen kıskançlıktan başka birşey değil

Evet halanın oğlununkeyfi yerinde iki memur maaş alıyor , hatta üstüne yetinmeyip özel ders veriyor çalışmaktan kaçmıyor , akşam mandalina tv ikilisi yapmıyor demekki keyifleri gıcırında,

2.000₺ ile ev geçindiren şimdiki adamla 25-30 sene evvelki hali vakti yerinde adamı kıyaslarsan heralde olmaz

Aynı adamları kıyasla aynı,

Eziklenmenin anlamı yok, Sözcü okuya okuya dünyayı görmez olmuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ters slash

Biliyordum da satış temsilcisi inatla en az 9-10 bin tl artacak demişti inamıştık.
    Yani özetle zam gelmeden aceleyle 2016 modeli hatta begendigi rengi bulamadığından farklı renk almak zorunda kalan herkesi salak yerine koydular tesekkürler honda türkiye.

Ama kimseye kızmamak lazım kendimiz ettik kendimiz buluyoruz her konuda olduğu gibi.

Oh olsun zam gelecek diye zil takıp oynuyordular ,

İlk çıktığında ederinin çok üstündeydi , şuan normal olması gereken yere geldi fiyat , alınabilir mantıklı oldu
  • quote:

honda türkiye de çoğu şeyin açıklaması yok o yüzden boşver kardeşim,

Ekim de dolar 3 lira, ötv düşük, lansman var, 2016 model araçlar,

Ocak ta dolar 3.75, ötv arttı, lansman bitti 2017 modeller aynı fiyat

lansman diye millete nasıl geçirmişler anlayın artık o 15 senelik motoru:))

Değer kazanır araba dedik. İki sene kullanıp satacaktım. Yeğenler büyüyünce gerek kalmayacaktı. Ancak arabasız devam. Taksi tut ondan iyi! Araba masrafları katlanılamaz derecede günden güne artıyor...

• 2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] BYE BYE TSİ
  • Bun ne güzellik :D vagcılar çıldırsın biraz (satış temsilcisi falan değilim.Yeni civic sahibide değilim)2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan6060 -- 9 Ocak 2017; 23:51:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosphoruss9

hangi marka hangi modeldi turbolu olupta az yaktı dediğiniz?
    öğrenmek adına soruyorum,gelecek seferki araç seçimimde bir kenarı yazarım,gerçekten az yakıyormus

Özelden yazdım kardeş. Gerçi ceolarını pek sevmem ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: bosphoruss9

hangi marka hangi modeldi turbolu olupta az yaktı dediğiniz?
    öğrenmek adına soruyorum,gelecek seferki araç seçimimde bir kenarı yazarım,gerçekten az yakıyormus

Özelden yazdım kardeş. Gerçi ceolarını pek sevmem ama :)

Hocam biz de merak ettik :)
  • quote:

On numara özet geçmişsin.

• quote:

quote:

Hakikaten o koltukları görünce insanın içi acıyor. Türk insanına o koltukları nasıl reva gördünüz! En üst donanıma geç, bu defa da deri koltuk faciası... Hangisi daha kötü acaba?

Koltuk kumaşı konusunu ilk günden beri vurguluyorum..sanırım dünya çapında üretilen bütün hondalarda var bu kumaştan..

Bizim honda türkiye iyi olan hiçbir şeyi getirmez bunu getirmiş..

Ne demek istediğimi anlamak isteyen olursa, showroomda civicten sonra diğer modellerin koltuklarına bi baksın..jazz dahil..10 gömlek fark var arada..executive in deri koltuksuz alınamıyor oluşu ne kadar ilginç..

Koy bi alkantara.koy bi yarı deri kumaş..yok arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

quote:

Koltuk kumaşı konusunu ilk günden beri vurguluyorum..sanırım dünya çapında üretilen bütün hondalarda var bu kumaştan..

Bizim honda türkiye iyi olan hiçbir şeyi getirmez bunu getirmiş..

Ne demek istediğimi anlamak isteyen olursa, showroomda civicten sonra diğer modellerin koltuklarına bi baksın..jazz dahil..10 gömlek fark var arada..executive in deri koltuksuz alınamıyor oluşu ne kadar ilginç..

Koy bi alkantara.koy bi yarı deri kumaş..yok arkadaş.

Burada bir zat arabayı alma sebeplerini yazarken birinci sıraya deri koltuk yazmıştı; şaka gibi. Muhtemelen daha önce hiç deri koltuklu arabası olmamış. Olsaydı bunu yazması mümkün değildi :)

Benim dikkatimi çeken bir şey daha var: Arkada kapı ile koltuklar arasındaki kısım. Orası ne öyle! Taş gibi sert bir plastik aksam. Eski Civiclerde o kısım öyle değildi. Arkaya 3 kişi otursa birinin sırtı oraya gelse kişinin sırtını deler alimallah. Berbat görüntüsü de cabası. Arka havalandırma kanallarının olmamasını falan da düşünürsek, genel olarak şu sonucu çıkarabiliriz:Arkada oturanlar ne halleri varsa görsünler :)

• lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Artik mesaj yazmış eleştirmış olmak için bu kadar zorlamayın.

Tamam araba berbat bir araba fiyatinida haketmiyor artik nokta.

Artik musade edinde faydalı birseyler paylasacak boş konuşmayacak insanlar birşeyler paylaşsın
  • xendaba kullanıcısına yanıt
    Yazmistim ama silinmiş tekrar yaziyorum.

Zam gelecek diye zil takıp oynayacagimizi düşünmen çok aptalca böyle birşey yok

Ayrica aracin fiyati hala pahali olmasi gerektigi yerde filan degil.

Simdiye kadar yazdıklarını 3-5 binlik bir fiyat farki icin mi yazdin ki su anda olmasi gereken fiyat bu diyorsun?
  • ters slash T kullanıcısına yanıt
    halen 3-5 bin diyorsunuz, hesap şu şekilde,

lansman indirimi ortalama 4-5 bin tl bazı firmalarda 7-8 bini bulabilir bkz.:toyota crh

dolar kuru lansmandan bu yana %25 arttı, yani en azından bu aracın üretim maliyeti yüzde 10 arttı(iyi ihtimalle)

model yılı değişti bu da 3 bin tl yaklaşık, honda bunu kampanya kapsamında yansıtmıyor.

ötv artışını 2016 da yansıtmadı, yeni yılda sadece bunu yansıttı, bu da bi artış değil direk devlete gidiyor bu para.

sonuç:

lansmanda 82 bine satılan araç aslında 15 bin lira aşağıya piyasaya girebilirdi ve honda şu anki araç başı karına eşit kar ederdi.67-70 aralığında yani, bu notor şanzuman konfigürasyonun da ederi budur.
  • ters slash T kullanıcısına yanıt
    Faydalı şeylere örnek?
  • quote:

Simdiye kadar yazdıklarını 3-5 binlik bir fiyat farki icin mi yazdin ki su anda olmasi gereken fiyat bu diyorsun?

Dostum sanmıyorum,
    İyiki zam geliyor arabamız değerlendi , kar ettik diye sevinç yazıları var geçmişi aç oku!!
    zam gelince sevinirim tabi ben kendi parama bakarım ben ettiğim kara bakarım diyenlere yazdık ve genel araç alanlar ben aldım zam da iyi olur kanısında boş konuşmaya gerek yok, böyle lafların doğru olmadığı tartışıldı geçmişte..

Evet değeri ederinde değildi

İlk çıkış fiyatına bak

%5 ötv farkını dolar farkını koy Yeni yılda model zammı gelecek denilenleri koy hesapla 2 mi 3 mü görürsün

96 lık araca
    lansman indirimi sonrası yapılacak zam dendi ( 5-6 bin )
    Üstüne Yeni yıl zamı olacak dendi olmadı (5-6 bin )
    Dolar kuru yansıyacak dendi yansımadı ( en kötü %25 )

Yani ilk çıktığında aracın ederi executive eco için önceki kalkan modelin aynı fiyatı olmalıydı şimdi bu farklar eklenerek bu fiyata ulaşmalıydı, nasılki bir iPhone yenisi piyasaya girerken tutup özellik arttı Yen'i model oldu diye dolar bazında fiyatı değişmiyorsa ( ufak farklar hariç )

Tutupta önceki kasayı 75 e verirken yenisini 95 der üstüne zam gelecek diye insanları korkutursan bu yalan dedik beyelim gördük hani denilenler ? Doğru olsaydı şimdi araç 120binlere dayanmıştı okadar olay geçti 96 dan 99 a çıktı oda ötv farkı devlete giden yani nekadar kar marjı fazlaymış ki tüm bu olanlara rağmen honda 0 zam yaptı

Herkese kapak oldu bunlar ,

Senin gibi düşünceye dayalı konuşup sanmıyorum dostum , bizzat yazılanlara cevap o bilmeden yazdığın çok belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xendaba -- 10 Ocak 2017; 18:16:7 >

• quote:

quote:

Dostum sanmıyorum,
    İyiki zam geliyor arabamız değerlendi , kar ettik diye sevinç yazıları var geçmişi aç oku!!
    zam gelince sevinirim tabi ben kendi parama bakarım ben ettiğim kara bakarım diyenlere yazdık ve genel araç alanlar ben aldım zam da iyi olur kanısında boş konuşmaya gerek yok, böyle lafların doğru olmadığı tartışıldı geçmişte..

Evet değeri ederinde değildi

İlk çıkış fiyatına bak

%5 ötv farkını dolar farkını koy Yeni yılda model zammı gelecek denilenleri koy hesapla 2 mi 3 mü görürsün

96 lık araca
    lansman indirimi sonrası yapılacak zam dendi ( 5-6 bin )
    Üstüne Yeni yıl zamı olacak dendi olmadı (5-6 bin )
    Dolar kuru yansıyacak dendi yansımadı ( en kötü %25 )

Yani ilk çıktığında aracın ederi executive eco için önceki kalkan modelin aynı fiyatı olmalıydı şimdi bu farklar eklenerek bu fiyata ulaşmalıydı, nasılki bir iPhone yenisi piyasaya girerken tutup özellik arttı Yen'i model oldu diye dolar bazında fiyatı değişmiyorsa ( ufak farklar hariç )

Tutupta önceki kasayı 75 e verirken yenisini 95 der üstüne zam gelecek diye insanları korkutursan bu yalan dedik beyelim gördük hani denilenler ? Doğru olsaydı şimdi araç 120binlere dayanmıştı okadar olay geçti 96 dan 99 a çıktı oda ötv farkı devlete giden yani nekadar kar marjı fazlaymış ki tüm bu olanlara rağmen honda 0 zam yaptı

Herkese kapak oldu bunlar ,

Senin gibi düşünceye dayalı konuşup sanmıyorum dostum , bizzat yazılanlara cevap o bilmeden yazdığın çok belli

inşallah haklı çıkarsınız.

Bu gidişle bırakın zam mı araba alamayacak hale geleceğiz. Dolar euro hamle yapılamayacak duruma gelirse develüasyon(Allah esirgesin) olabilir. Tansu Çiller dönemini hatırlayan bilir.

Ne yazık ki ülkemiz ekonomik olarak iyi durumda değil ve otomotiv sektöründen ülkemizin kasasına giren ciddi bir gelir var. Insanlar yakıt fiyatı nedeniyle araçlarını daha az kullanmaya başlayabilir buna bağlı olarak yeni bir otv hamlesi çok yakındır.

Benimki felaket senaryosu değil 90 lı yılları yaşayan biriyim ve o zamandan daha kötü bir ortam var.

• 
Sayfa: önceki 966967968969970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.