Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maverick666

quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

Forumdaki Alman trollerine bir video karşılaştırması ile selam söyleyerek mevzuyu kapatalım, IIHS nin yeni civic, jetta ve golf videolarını izlesinler ve bizim neden Honda dediğimizi anlasınlar diyeceğim ama nasılsa anlamayacaklar Bas bas paraları vosvosa bi daha mı gelicen dünyaya :) Saygılar...

Mükemmel Alman Jetta, lastiklere dikkat, ön kaputtan çıkanlar insanın aklına kinder süpriz yumurtayı anımsatıyor :)
    https://www.youtube.com/watch?v=GqIdsH_ebAQ

Mükemmel Alman Golf, test sonrası markayı bilene araç hediye, baba akü yok, baba akü komple yok :)
    https://www.youtube.com/watch?v=2apWN173D4A

Teneke kaportalı, kötü izolasyonlu, leğen plastikli, dandik civic
    https://www.youtube.com/watch?v=rpluxKuShFw

Hocam... mankenin far anahtarına kafa attığı kırmızı accord Turkiye de satilanlardan mi yoksa amerikadakilerden mi?

https://m.youtube.com/watch?v=JdcJ2H9EBqA

Öncelikle yeni civic ile golf ve jettayı kıyaslayamamış olmana ve bunun içine oturmasına sevindim, çünkü gerçekten de yeni civic ile golf ve jetta yı kıyaslayamazsın hele ki konu güvenlikse Honda varken bizler vw e dönüp bakmayız İkinci olarak baktığın accord 2 kapılı keşke IIHS nin kendi sitesinden baksaydın, ben sana 4 kapılı accord un linkini de aşağıda vereceğim bu arada vw in iki kapılı araçlarının çarpışma testi sonuçları malesef bir felaket. Ayrıca baktığın 2 kapılı accord tüm alanlardan tam puan aldığı gibi, ön çarpışma testinden de mükemmel oalrak puanlanmıştır, mesela bu durum golf için de jetta içinde iyi olarak geçmektedir. Ayrıca egsoz gazlarını mangal kültüründen geldik deyip geçiştiren birisinin çocuk güvenliği ve çocuk koltuğunu önemseyip önemsemeyeceği bilmeyerek de olsa, çocuk güvenliğinde civic ve accordun çok daha üstün olduğunu görsellerden de görebilirsin. Söz konusu güvenlikse, Honda ile vw karşılaştırma çabasına girmek büyük bir hata olur, bunu bilmediğin için zaten bir vw kullanıcısısın, saygılar...

Accord 4 kapı
    https://www.youtube.com/watch?v=gOOMR-fTBWg

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Hocam bu arkadaş Golf ile kaza yapmadan anlamaz önce bir kaza yapıp videolardaki gibi direksiyona kafa atacak ki o zaman belki anlar altındaki aracin eski Alman araçları kadar sağlam olmadığını belki de şehir efsanesiydi bu Alman araçlarının sağlam olması düşüncesi testlere göre tam tersi aslında amma ve lakin torpido kadife kaplı, kapıları tok şeklinde ses ile kapanıyor burası çok önemli sırf onun için alıyorlar zaten

Allah kimseye kaza bela vermesin tabiki..., Yukarıya görselleri ekledim bizim kimseyi ikna etme ya da kandırma derdimiz, yok ama müslüman mahallesinde salyangoz satmaya gelenin de ağzının payını verip göndermesini biliriz. Benm için çevre, güvenlik ve çoluk çoğumun sağlığı önemli, bi başkası için ise amblem, etiket, verdiği fazladan para ve aracın konsoluna dokunduğunda hisettği yumuşaklıkla tatmin olmak önemlidir herkesin tercihi Ben adamı 15 bin fazla verip daha güvensiz, çocuğun içi daha tehlikeli, sağlığa daha çok zarar veren bir araca biniyorsun diye ikna etmek zorunda değilim ne de olsa herkesin tercihi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 16 Şubat 2016; 11:45:00 >

• quote:

Sana öyle gelmis olmasın anahtar sağ tarafta adam tam olarak sürücü yastigina kafa atiyor olması gereken yere asıl VW CC de hacı nereye kafayı cakmis onu fark edemedin mi

Hocam bunlarda far anahtarı konsolda ya malum bizdeki gibi direksiyondan ayarı yok ondan kafası karışmış olabilir
  • eskemre kullanıcısına yanıt
    Tamamda Accord icindeki manken onun dediği yere vurmuyor ki direksiyonun sol tarafına doğru ama hava yastığına çarpıyor oda zaten olması gereken birşey anormal bir durum yok yani. Asıl VW CC modelindeki manken kafayı fene halde çarpıyor hele hele Beetle denen modeli hiç izlemeyin kafa göz dağılmış mankenin resmen poor almis.
  • quote:

Tamamda Accord icindeki manken onun dediği yere vurmuyor ki direksiyonun sol tarafına doğru ama hava yastığına çarpıyor oda zaten olması gereken birşey anormal bir durum yok yani. Asıl VW CC modelindeki manken kafayı fene halde çarpıyor hele hele Beetle denen modeli hiç izlemeyin kafa göz dağılmış mankenin resmen poor almis.

Yok Almanda iyidir öyle deme kapıyı kapatınca tok diye ses geliyor :) Kafayı vurunca da tak diye geliyor o ayrı tabi
  • Şu forumu sırf vosvos u savunmak için şuursuzca saldıranlar için giriyorum test sonuçları ortada neyin tartışmasını yapıyorsunuz :) malzeme kalitesinde vosvos önde tartışmasız ama iş güvenliğe gelince japonlar daha iyi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemehsim C kullanıcısına yanıt
    Yok bu Maverick666 nickli vatandaş diğer konudan hızını alamayıp buraya gelmistir bence

Honda konusu sinek avlıyormuş göya buradaki rating orada bile yok yahu

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/mpage_682/f_//tm.htm#114517505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 16 Şubat 2016; 14:04:42 >
  • Renault talisman 1.5 dci 110 bg dizel ile 91 bin den piyasaya girdi, 1.6 160 bg dci 121 bin liradan satılacak. Renault un bu fiyatlandirmasi ne diyorsunuz? Gelmeyecek ama 1.6 160 bg civic Tourer gelse 105 bin civarı olur demekki ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 16 Şubat 2016; 15:43:03 >
    Baklava markasının talisman modeli kafayı yemis diyorum kazulet gibi araç izledim hiç beğenmedim o kadar para verilmez o arabaya yazık yeminle.
    1.6 dizel 120 hp touring in 95 bin tl olacagini 1.5 turbo touringinde en fazla 90-92 bini falan i gecmeyecegini dusunuyorum. Opel astra 136 hp dizel otomatik sport paket 99 bin tl. Hondanin motoru 120 hp olacak dizeli ve ilk etapta manuel gelecegi soyleniyor. 99 bine cikacagini dusunmuyorum beygir opele kiyasla dusuk olacak cunku.

• Hiçbir Volkswagen kullanıcısının aracını Honda ile karşılaştırmak gibi bir derdi yok, Bizler arabalarımızla gayet mutluyuz, size tavsiyem madem arabanızı çok seviyorsunuz keyifle binip zevk almaya bakın, karşılaştırma yapmayı bırakın. Sürekli kendinizi Volkswagenle kıyaslamaktan vazgeçin, bu sizi ... gösteriyor çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 16 Şubat 2016; 16:21:49 >
  • 3-13 mart 2016 galiba tam emin degilim ama cenevre oto fuarinda 2017 civic hb concepti tanitilacakmis. Gerci 2018 i bulur bize gelmesi ama gerek 160 hp 9zf dizel birlikteligi gereksede 1.5 turbo benzinlinin hothatch bi tasarimda daha cezbedici olabileceginide dusunmuyo degilim acikcasi.

• onurungor O kullanıcısına yanıt
    Biz sedancıyız hocam hatcback bizi bozar

Şaka bir yana haklı olabilirsiniz ama sedanın daha geniş iç hacmi ve bagajı aile kullanımlarına daha uygun. bu nedenle en azından kendi adıma konuşayım ben sedandan vazgeçmem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurungor

1.6 dizel 120 hp touring in 95 bin tl olacagini 1.5 turbo touringinde en fazla 90-92 bini falan i gecmeyecegini dusunuyorum. Opel astra 136 hp dizel otomatik sport paket 99 bin tl. Hondanin motoru 120 hp olacak dizeli ve ilk etapta manuel gelecegi soyleniyor. 99 bine cikacagini dusunmuyorum beygir opele kiyasla dusuk olacak cunku.

Üzülerek söylüyorum ki opel in 136 bg den eldenl ettigi hızlanma esneklik verileribi honda 120 bg den elde edecektir, ve dizel otomatik civic astra fiyatını kesin görür, corollanin bitik dizelı bile 100 e dayanmisken Honda nin da yüksek fiyatla gireceğini düşünüyorum. Ama inşallah dediğin gibi olur zaten astra için de gerçek fiyatlar listedeki gibi degil en dolu astrayı 95-96 ya alırsın hb sınıfında iyi bor araç.

• maverick666 M kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırmayı yapan benim onları karistirma hem ben gırgırına yapıyorum sen neden bu kadar ciddiye alıyorsun ki
  • quote:

Hiçbir Volkswagen kullanıcısının aracını Honda ile karşılaştırmak gibi bir derdi yok, Bizler arabalarımızla gayet mutluyuz, size tavsiyem madem arabanızı çok seviyorsunuz keyifle binip zevk almaya bakın, karşılaştırma yapmayı bırakın. Sürekli kendinizi Volkswagenle kıyaslamaktan vazgeçin, bu sizi ... gösteriyor çünkü

Evet ben ezigim ve ezik olduğum için vw forumunda aracımi golf ile karsilastiriyorum, sen ise mükemmel bir aracın olduğu ve ezik olmadığın için sadece vw forumundasın ve asla honda ile karşılaştırma yapmıyorsun Bir ezik olarak tebrik ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 16 Şubat 2016; 16:27:36 >

• quote:

Baklava markasının talisman modeli kafayı yemis diyorum kazulet gibi araç izledim hiç beğenmedim o kadar para verilmez o arabaya yazık yeminle.

Donanım seviyesi ve dış tasarım fena değil ama iç tasarımı bende beğenmedim zaten civic iç tasarımından sonra başka markanın iç tasarımı yavan geliyor, birde şu malzeme kalitesi arttı mı tamam zaten. Benim için de bir seçenek değil ama d sınıfında bu fiyatla rekabetçi olabilir diye düşünüyorum...

• haacar kullanıcısına yanıt
    Evlendik coluk cocuga karistik auris varbagaja bebek arabasi ite kaka zor sokuyom. Sedana gecmek istiyorum ama bu civic denen aletinde hatcback i ortada daha resim yok ama aklimdaki tasarima yakin bisey gelirse diye dürtup duruyor yaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurungor -- 16 Şubat 2016; 16:38:25 >
    Hocam naçizane bu italyan, fransiz ve alman araçlarından uzak durmak lazım neden dersen birazdan başka konudan yorumu alıp yapistirayim en iyisi.

Benim araçta tuhaf bir durum var aynı güzargahta başka civicler ile gidilen mangal etkinliginde yine anadolu yakası 1 sene önceydi sanırım onlar 9-10 lt lerde tüketimi görürken benim araç 6.5 lt/100 km idi hatta fotoğrafını paylasmistim ana Civic konusunda tabiki malum bana garezi olan bazı üyeler bayır aşağı boşta salmissindir falan demisti aslında alakası yok bayır asağıya boşta daha cok benzin yakıyor bu araç neden bilmiyorum ama öyle viteste ise gaza basmayıp salar isen az yakıyor.

Eski aracım ithal 1.4 cc Clio2 Rxt idi tam otomatik 4 ileri ve 10 sene kullanmistim. Aracın fabrika yakıt tüketim değeri 7lt/100 km mi öyle birşeydi ama ben hiç bu değeri bırak yakalamak 8-10 lt den aşağısını dahi görememistim ama ilk 5 sene. Sonraki 5 senede ise bu 13lt /100 km lere dayandı malum sürekli servisteyim benzin + servis ikilisine harcanan paranın haddi hesabı yok baktım olmayacak Civic ile hemen takas yaptim son 3 senedir oldukça rahatım. Fransız arabaları az yakıyor diyenler yanılıyor özetle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 16 Şubat 2016; 16:42:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

Alin size izolasyon sorununu halletmis çakma bir Alman nasılda sessiz
    https://youtu.be/IiCRuL4iIhQ

Bilinçaltını çok mu meşgul ediyor Almanlar da videolarını paylaşıyorsun?
    Hondalar cok güzel, içinize sinsin:)

Karsilastirma yapan sensin ben degilim.
    Golf un Yeni civic basliginda ne isi var onu soyle sen bana bi;) Ne alakasi var senin Honda civic inle bu golf videosunun.
    ben biliyorum nedenini de.. kendine itiraf etmenin vakti de gelmedi mi artık ?
    içinde uhde mi kalio yoksa Golf?

Haa bir de bizim başlığa gelip aglayacağına kendi arkadaşlarına sahip çık;)

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.