Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (935. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

5.20 solladım tekrar ediyorum rampada...tekrar tekrar sollarım 2015-2016 kasayla yeni değil sen konuya uzaksın diye ayrıntı veriyorum..520 de diğerleri de gelsin en dik rampada benzinli civic le tırmanalım...ne kullanıyorsan kullan gel en dik rampaya tırmanalım babanın arabasıyla...madem foruma arabesk hakim onların dilinden konuşalım başka türlü laf anlatamıyoruz...kullanmadan yazmayın...ezmeyelim...

Hadi gel Ankara'da deneyelim ;) solluyormuş Muş Muş Muş
    Adam sağda büfe arıyorken yanından geçtin solladım sandın heralde ;)

Hayatında önce bir lüks arabaya binmen, sonrada güçlü araba sürmen Laz'ım anlaman için

Hayatında bindiğin en iyi araba civic olduğu için daha iyisini anlayamıyorsun
    Sende haklısın görmemişsin ne yapasın

5.20 bagajından bir balya düştüyse belki yakalamak için U modunda çıkmış olabilirsin ;)

Hocam büfe arama olayı süper valla, çok güldüm, Allah da seni güldürsün :)

• 2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

a serisini uzat 35 cm, tak dacia motorunu al sana mercedes yersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 25 Aralık 2016; 0:53:42 >

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Hocam senin bu mesajı attığın abd veya japon malı sandığın bilgisayar, cep tel de çinde yapılıyor ona bakarsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 25 Aralık 2016; 0:55:3 >
  • TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Ya ne inceleme cesareti sen sürekli honda sanayide olmaz diyince bir bakayım dedim hiç sikayet yokmu diye, şikâyetler bir dünya, turbo kac tane araba sattiki çok olsun, lakin golfun 1999dan beri turbo araci satılıyor, dolayısiyla fazla olmasi normal, burda honda vw yarışı yapmıyorum bilakis sen yapıyorsun, sana cevaben yazıyorum, demekki 6 yil garanti olmasa satamicakki veriyor, buna rağmen 2yil garanti verenleri geçemiyor, neden sen diğerlerine çöp diyorsun ohalde, savunduğun tüm argümanlar çöktü, saygı duy ve özür dile, bayramdaki sözüm geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aabidinnakka A kullanıcısına yanıt
    evet hocam doğru güvenmemek lazım,
    onun için forumlar var araştırıyoruz öğreniyoruz
    aldığımız arabanın motoru ne, kalitesi ne, yol tutuş özelliklerini araştırıyoruz
    gerçi firmalarda akıllandı, yeni megane sedan ın torsiyon çubuklu sistem kullandığını kendi sitesinde vermiyorlar utançlarından, ama öğreniyoruz yine de
  • quote:

5.20 solladım tekrar ediyorum rampada...tekrar tekrar sollarım 2015-2016 kasayla yeni değil sen konuya uzaksın diye ayrıntı veriyorum..520 de diğerleri de gelsin en dik rampada benzinli civic le tırmanalım...ne kullanıyorsan kullan gel en dik rampaya tırmanalım babanın arabasıyla...madem foruma arabesk hakim onların dilinden konuşalım başka türlü laf anlatamıyoruz...kullanmadan yazmayın...ezmeyelim...

5.20 nin sürücüsü ya bayandir yada seni dikkate almamışdir, 125hplik 150nm tork atmosferik cvt araçla, 170hp turbo 250nm torku olan zf8 i hemde bayirda solluyorsun, başka bir arabayla karıştırdın galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

evet hocam doğru güvenmemek lazım,
    onun için forumlar var araştırıyoruz öğreniyoruz
    aldığımız arabanın motoru ne, kalitesi ne, yol tutuş özelliklerini araştırıyoruz
    gerçi firmalarda akıllandı, yeni megane sedan ın torsiyon çubuklu sistem kullandığını kendi sitesinde vermiyorlar utançlarından, ama öğreniyoruz yine de

Hocam renault galiba fluance ın geçmişte yaptığı satışlarına güveniyor, bagimsız süspansiyon yerine torsiyon kullanırsam araç başı kaç tl kara geçerim diye düşünüyor galiba. Sis farını bile opsiyon yapmışlar utanmadan joy donanımında.

Dediğin gibi üretici işini biliyor, hesabına gelmeyeni sitesine koymuyor, bize de araştırmak düşüyor.

Küresellleşen dünyaya bir örnek vereyim: Chevrolet captiva.
    Bu araç amerikan GM bünyesinde, motor almanya, gövde g.kore üretimi, opel antaranın altyapı olarak ikizi.
    Aynı araç İngilterede vauxhall, avrupanın gerisinde ve asyada chevrolet, g.korede daevoo, avustralyada holden amblemi ile satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 25 Aralık 2016; 1:12:29 >

• fasson kullanıcısına yanıt
    Mercedes Aynı Problemden 3 Kez Yolda Kaldım, Problemi Gideremedikleri Gibi İlgi Alaka Yok.

Mercedes gla 200 -34 *** arabanın sahibiyiz. Aldığımız günden beri arabada sorun yaşıyoruz. Araba yolda hızla giderken aniden presave komutu çıkıyor ve araba ani olarak frenliyor. Arkadan gelen bir araba durmasa Allah korusun sonumuzu düşünemiyorum.
    bu problemi Koluman Samandıra 'ya 2 kez yolda kaldık ve çekici ile gittikten sonra anlattık ama bir çözüm bulamadılar ve daha doğrusu ilgilenmediler. Arabanın serviste kaldığı sürece ne araba verdiler, ne de taksi masraflarımızı karşıladılar. Bir de ilgisizlik cabası.

Bugün (12.12 2016) yine aynı problemden yolda kaldık . en yakın servis olarak Birollar'a götürdük. Şimdi arabamız orada ve incelenecek. Bize taksi sözü verilmesine rağmen kendi şartlarımızla Ataşehir'e gitmeye çalışacağız. Zira becerip bir taksi bile bulamadılar. Bu nasıl kalite, bu nasıl destek, bu nasıl hizmet? Yazıklar olsun...

sonuç:ben bu güne kadar 20 yıldır böyle bir şikayet görmedim aynı aracı kullandım 1 kez sıfır aldım 2015 diğerleri 2 .el....ben hiç yolda kalmadım fasson kalanlarla muhattap ol...

"İzin verdiğim kadar bilebilirsin beni, gerisi sadece zannettiklerindir."
  • TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Kopyala yapıştır yaz, Mercedese kadar geldin 😀😀

• Fb7 kullanıcısı olarak yakından fc5 kasayı gördüm.tasarım tabii görecelidir fakat efsane bir kasa olmuş gerçekten.yan profilden arkadan önden araç çok farklı duruyor.Kim ne derse desin bu araç sınıfındaki araçlardan çok farklı,1.5 turboyla düşünemiyorum.
  • quote:

Dünya çapında skandal haline gelen hava yastık problemi benim aracımda da var. Arabamın vınn numarasını bugün Honda uk (İngiltere) sitesine yazdım ön yolcu hava yastık geri çağırması gösterdi. Honda Türkiye'den ise ses yok. Neyi bekliyorlar böyle bir çok araç var. Bu kadar önemli bir güvenlik problemini araç Türkiye'de satıldığı için umursamıyorlar mı?

şikayet var a yazmış bu arkadaş...adana da Mitsubishi servisindeki arkadaşıma yazdım hava yastıklarını ücretsiz değiştiriyorlar diye 2004 honda civic i vardı değiştirdi..garanti kapsamında değildi 2004...11 milyon araçtaki emisyon passat vb almanlar kendi ülkelerinde köşeye sıkıştılar..burada sıkıntılar başladığında bir yere kaçma...

Hani Honda sorunsuzdu? Hani müşterisine bunu yaşatmazdı?

Adamlar insan yerine koymuyor
    Patlak araba kakalamış umurunda değil o hava yastığı yüzünden ölse insanlar

Nerde o anlattıklarınız ?

bildiğiniz üzere bmw 520i 1.6 motor boş ağırlığı 1690 kg olan bayağı kalıplı bir araç,
    arabada 4-5 kişi artı bagajda varsa toplam ağırlığı 2 tonun üstündedir, yokuş yukarı performans kaybı yaşaması gayet doğal,
    turbo ve 8 ileri şanzımanda olsa bu arabanın 1.6 motor ve çok ağır olduğu gerçeğini değiştirmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asylmn

Fb7 kullanıcısı olarak yakından fc5 kasayı gördüm.tasarım tabii görecelidir fakat efsane bir kasa olmuş gerçekten.yan profilden arkadan önden araç çok farklı duruyor.Kim ne derse desin bu araç sınıfındaki araçlardan çok farklı,1.5 turboyla düşünemiyorum.

Daha önce de soyledigimiz gibi; Arka kısmına katılmasam da tasarım genelde aslan gibi, ama içindeki kedi. Kükre bakalım:miyav. Eloğluna aslan bize kedi. 1307 kg,152 nm tork. -o da 4750 devirde- Pakistan kadar hükmümüz yok be. Arabayı burada üretip en büyük kazığı bu millete atıyorlar, yazık.

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Ne kadarda araç ağır olsa, dolu olmayan tek şoför olan arabayıda geçebilir mi, çok zor

araç sorunsuz olduğu için en ufak şikayetleri çığa dönüştürüyorsunuz..Bende duydum adam aracı almış lpg li sıfır muayeneye götürmüş 8 cm aralık varmış muayeneden geçmemiş...şehir efsanesi bunlar...Ama şö2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]yle bir genel geçer teori var yeni kasa çıkmadan bir önceki kasanın son araçlarını almayın derler bu yeni kasanında ilk 6 ayını doldurmasını bekleyin ufak tefek problemler varsa zaten düzeltilir..2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

fasson 5 20 yi koşarakta geçerim..
    o senin 2 yıl garanti veren leğenlerin ithalatçı garantili telefonlar gibi satıyor arkasında durmuyor yaptıracak servis muhattap bulamıyorsun..6 yıl garantiyi hafife almışın hala gülüyorum..Yerli ve 6yıl garantili şubattaki turbo da 6 yıl garantili seninkiler 2 yılı uzatmak için bile üstüne para istiyor..hele bayram gelsin kim kime yeri öptürüyor göreceksiniz..2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

bildiğiniz üzere bmw 520i 1.6 motor boş ağırlığı 1690 kg olan bayağı kalıplı bir araç,
    arabada 4-5 kişi artı bagajda varsa toplam ağırlığı 2 tonun üstündedir, yokuş yukarı performans kaybı yaşaması gayet doğal,
    turbo ve 8 ileri şanzımanda olsa bu arabanın 1.6 motor ve çok ağır olduğu gerçeğini değiştirmiyor

Hocam senaryoyu sen de amma zorlamışsın. Bir olasılık da şöyle: bmw direğe halatla bağlı olabilir, veya geri gidiyor olabilr, yoksa orsa geçilmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 25 Aralık 2016; 11:55:25 >
  • Yıllardır diğer japon kardeş 3 aracim corolla idi. Sorunsuz bir şekilde binip değer kaybı olmadan kısa sürede sattim. Son kasa corolla manuel bir yıllık aracimi satarak oto. Fc5 aldım otobanda surda burda geçecek arac aramak,kırmızı da en onde firlamak gibi bir yapım hiç olmadi. 2 çocuğumla ile tasarımı guzel, sorun cikarmayacak, otomatigi iyi hafta sonu bir gün memur memur gezecek civice geciş yaptım. Parası olan, hızı ani sollamayı seven turboyu beklesin videolari dehşet. Biz de lpg li kapışma iddasindan uzak binelim. Sidik yarısına gerek yok beğenen alır beğenmeyen paşa gönlünün götürdüğü limana gider beğendiğini alır. Serbest piyasa kimse kimsenin kafasına silah dayamiyor. Bireysel itirazı olan varsa honda genel merkeze yazsın. Severek almış ve severek biniyorsaniz tercihiniz doğrudur zevk sahibi sizsiniz. Konuyu formu cortlatanlar bırakın insanlar aldıkları aracın tadına varsin, muhabbet etsin, kafalarındaki Soru ve sorunları sorsun yazsın. Ben desemki sizi aydinlatmam lazim fc5 çok kötü parana yazık alma falanca marka arac süper on numara

Rengi de kırmızı olsun onu al desem,yine insanlar kendi hesabını kitabini yapar zevk ve beklentisini ekler alır bu hep böyledir . Forum arac sahiplerinin ihtiyaç,çözüm, paylaşım yeri olsun ihtiraslarin, dalganın değil. İyi forumlar Allah kazasız belasız araclarimiza binmeyi nasip etsin.

• 
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.