Şimdi Ara

HONDA CİVİC 2019 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
36.474
Cevap
291
Favori
1.807.759
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Civic >> HONDA CİVİC 2019 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
Giriş
    1 Not

yahu fasson sanki hayatında ve ülkemizde her şey normal seyrinde gidiyormuş gibi konuşuyorsun..gelecekti gecikti..pek haber izlemiyor şantiye sanayi mekik dokuyor havan var..domates üreticiden 10 kuruşa alınıp migrosta 5 tl ye satılıyor..iğneden ipliğe her şeye zam..kasko vergi cezalar elektrik ulaşım zamlı değil sadece honda zam yapıyor..beğenmiyorsan patlak şanzımanlı liste fiyatı 124 olan pazarlıkla 100 bine satılan insignia al..

bak biraz nostalji yapalım...15 Ağustos 2007 15:05:49

Honda Civic Hybrid aracımızı teslim aldığımız gün Zonguldak-Didim arasında yolculuğa çıktım.
    Araç henüz rotasyon süresini (ilk 1000km) doldurmadığından sakin kullandım.
    Bu yüzden performans hakkında yorum yapmam yanlış olur, performans testlerini dönüşte yapacağım =)

Tüketim sonuçlarına geçmeden önce araç hakkında kısaca ilgi vereyim;
    Aracın toplam gücü 115hp, maksimum torku 167Nm, toplam ağırlığı 1300kg.
    Araçta sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) mevcut.
    Araç, civic sedan executive donanımlarına ek olarak krom kapı kolları, ön sürücü&yolcu koltuk ısıtmaları ve arka bagaj spoiler ile birlikte geliyor.

Evet, gelelim tüketim sonuçlarına;

Otoyolda 90km sabit hız ile (cruise control açık) ortalama 4.4 lt/100km (yolun yarısında klima açık)
    Otoyolda 130km sabir hız ile (cruise control açık) ortalama 7.6 lt/100km (yolun tamamında klima açık)
    Zonguldak-Didim arasında (850km) ortalama tüketim 5.3 lt/100km (yolun büyük kısmında klima açık)
    Şehir içinde ortalama tüketim beklentimin üstünde; 8-9 lt/100km civarında. (klima sürekli açık)

Bu değerlere göre şehir dışı yolculuklarda 1 depo benzin ile 1000km'den fazla yol gidebilirsiniz.
    Ben araç henüz ilk 1000 km bakımına girmemiş olmasına ve neredeyse sürekli klima kullanmama rağmen bu rakama ulaştıysam,
    araç 10,000 bakımından sonra klima kapalıyken 1 depo ile 1200km gidebilir diye düşünüyorum.

Aracı teslim alırken servisteki usta ilk 3000-4000 km değerlerine aldanmamam gerektiğini, yakıt tüketiminin giderek azalacağını söylemişti.
    Bu nedenle bu değerlerin daha da azalacağını umuyorum.

Bu arada yakıt olarak Shell V-Power 97 oktan kurşunsuz benzin kullandım.

Zonguldak'a dönüşte performans değerlendirmelerimi de sizinle paylaşacağım =)

......pahalı, aradaki farkı çıkartır mı çıkartmaz mı, bozulduğu zaman 2 ay japonya'dan teknisyen bekler miyiz, bunun pili de cep telefonu bataryası gibi kullandıkça ölür mü soruları arasında 50.000 ytl bayılıp donanımlı ve xenon farlı bir versiyonunu an itibariyle (bkz: çarşı pazar arabası) olarak aile garajına katmış olduğum otomobil. pazartesi sabahı daha detaylı incelemelerimi ve raporumu masanıza bırakırım müdürüm. yalnız şimdiden söyleyeyim bu alet günlük zippo sarfiyatından daha az benzin harcıyor. söz sende gülgün.

......sevgili hybrid meraklıları, pek kıymetli okurlar. merakla beklediğiniz, 2 haftadır mesaj üstüne mesaj attığınız, evimin önünde sıraya girip itfaiye çağırıp tazikli su sıkmadan dağılmadığınız merakınıza son vermek için hybrid yazımı beğeninize sunuyorum. öncelikle şunu belirteyim ki bu araç benzin tüketmiyor. 10 kilometrelik erenköy üsküdar arası parkurda çoğunlukla e-5'i kullandığım, akşamın geç saati, yolun boş olması, 60km/h'yi geçmemem, anlık yakıt tüketimini gözeterek gaza dokunmam da gözönüne alınarak elde ettiğim 4.1l/100km takdir edilesi bir değer. normal kullanımda ise şehiriçi 6l/100km gibi bir değer elde ettim. 1.6 hacimli versiyonuyla olan fiyat farkı gözönüne alınırsa bu araç senelik 20.000 km yapıyorsanız mantıklı. ancak kullanılan teknoloji, çevredostu olması ve ufak birkaç donanım farkı aracı cazip kılıyor. onun dışında aracın iç dizaynı mükemmele yakın. gösterge ve aydınlatmalar kendine hayran bırakacak kadar şık ve rahat. araca her binen önce takdirini belirtti sonra ısrarlarımla ayaklarındaki tozu silkeledi. genişlik açısından ise sınıfının bir üstü modellerle boy ölçüşecek ve hatta fark atacak ferahlıkta. koltuk ısıtma, elektrikli katlanır aynalar, 6lı mp3-cd çalar ise gayet hoş özellikler. şanzıman ve yürüyen aksam hem konfor hem de spor kullanıma uygun fakat süspansiyon spor kullanıma daha uygun olacak sertlikte. araçta daha iyi olsaydı dediğim özelliklerden biri döşemelerin göze hoş gelmesine rağmen daha kaliteli ve dayanıklı malzemeden seçilmiş olmaması ve menzil, ortalama hız gibi bilgileri sürücüden esirgemesi. bir de şu frenler için özel dizayn edilmiş ayrodinamik jantlar skandal bir görünüme sahip ve değiştirme şansınız yok. ayrıca 1.400ytl gibi bir ücret karşılığında honda'da orjinal olarak xenon far, geri görüş kameralı sesli park sensörü, mavi ambians iç aydınlatma ve velur halı paspas gibi üst sınıf özellikleri ekletebiliyorsunuz. sıkça sorulan sorulara gelirsek:
    - çok yeni bir teknoloji ama kullanımda bir aksaklık ya da oturmamış birşey göze çarpmıyor.
    - hayır hybrid olunca sizinle konuşup kit deyince otoparktan kendi çıkıp gelmiyor.
    - hayır bunu şarza takmıyorsunuz.
    - şehiriçi kullanacaksanız kesinlikle corolla veya a3'e tercih edebilirsiniz.
    - tabi ki a3'ün karizma ve alman arabasının tokluğu yok ama 10.000ytl farkla araba değil karnınız tok olsun.
    - çok km yapmıyorsanız 1.6 elegance modeli hybrid'den daha ideal.
    - benim gibi 2. 3. araba falan alacaksanız gözü kapalı alın, zaten paranız çok nasılsa (`asl

aylar sonra gelen edit: araç yılını doldurduktan sonra, benzin sarfiyatışehir içi ortalma 7l/100km'yi buldu ancak bunun sebebi aracın daha fazla yakması değil, bizdeki daha özensiz kullanım. 1 sene zarfında belirli bir arızası ya da yaşattığı bir sorun olmadı. hala 1.6 tavsiye ederim ama araç aradaki farkı da hakediyor. bir de honda hybridde elektrik motoru araç durduğunda benzinli motoru kapatıyor ancak toyota'da 7km/h sürate kadar sadece elektrikli motorla ilerlemek mümkün ki bu da dur kalk trafikte tüketimi daha da azaltır kanısındayım. meraklılara şunu özetleyebilirim ki alanların kesinlikle paralarını helal edecekleri bir araç.

elektrik motoruyla ilerleyebilen ilk aracı 27 yaşındayken Ferdinand Porsche yaptı... Toyota'nın Toyota Prius modeli, Honda'nın Honda Insight ile başladığı günümüzde Honda Civic Hybrid ile devam eden serileri hibrit otomobillere örnek olarak verilebilir....

keşke ülkemiz doğa dostu bu araçları bağrına basıp torunlarının geleceğini güvence altına alsaydı cng yakıt dahil çöplerimizi yakıta çevirseydik istediğimiz beygirde motorlara binebilseydik...

şimdi sen kahvehaneden bağlanıp yok fosil yok elektrik pil muhabbetleri yapmıyor..mahallenin çöplerini toplayıp evine entegre yakıt istasyonuna doldurup işine bedava gidiyor olcaktın..

...birazdan gaza gelip bende başlayacağım ey abd ey rusya...kendinize gelin fena yaparım...
    |
    |
    fasson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2143 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

Geçen gün yolda giderken yanımda bir sarı yeni civic geçti. Sonra lan yoksa diye bir daha baktım evet adam civicten taksi yapmış.

Türkiyede genelde accent gibi arabalar taksi ama yeni civici taksi olarak görünce baya şaşırdım doğrusu. Gerçi geçen bide elentra taksi gördüm ama o bu kadar şaşırtmadı.

Otv siz alabiliyorlar suan. Birkac sene bol bol luks taksiler gorecegiz.

Benim olsa ve ise kendim cikiyor olsam e250cdi falan alirdim.

Sadece arabayı alırken hesaplıyorsan öyle tabi 30 bin bakımında o arabanın bakım masrafı 4 bin₺ üstü çıkarsa taksicilik kurtarıyor mu acaba ? Sadece arabayı almak mı o arabanın bakımı nekadar hesapladın mı?

Fren balatası ön arka 2 bin₺ üstü sence taksici o paraya Balata alırmı? Veya bakıma sokarmı ? Sadece araba almakla bitiyor sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1309 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

siderya yı acil stop u wolfen i şu sıra forumu işgal eden kımıl zararlılarından sonra mumla arasınız... kim size ışık olacak karanlıksınız...

sen mi aydınlatıyosun vay bee...çok aydınlandık sayende..mumla aramasam da fenerle arasam olmaz mı
    çok ararmışız..
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

gerçekçi ol araç mavi satana kadar imanı gevrer..beyaz satıyor oda yok executive de yok...üstündeki aksesuar 2 bini geçmez kimse de maviyi tercih etmez siyah gümüş bile zor satıyor..
    |
    |
    bbdd41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: fth

quote:

Onemli bir bilgi paylasmak istiyorum.
    Az once benzinlikte mavi spor paket koyu renk jantli exec. Eco bir arac lpg aliyordu.

Arac dehset duruyor. Nasil mavi renk arabaya para veriyorlar diyordum amcak spor paket ve tertemiz olunca dibim düştü butun fikirlerim alt ust oldu.

Gelelim esas can alici bilgiye.

Adama hayirli olsun dedim yakit verilerini olcup olcmedigini sordum evet olcuyorum dedi.

S.ici 30 kr
    S disi 20 kr

Aldigi pompada fiyat ise 2.35 po.

Benzinliyi beklerken acaba diye arada kafam karisiyordu ancak suan cok rahatladim ve kafam iyice netlesti. Adam çapulcul vurdumduymaz bir tipe hic benzemiyordu. Kasitli yalan atmasininda bir sebebi olacağını dusunmuyorum.

Amerika'daki kullanicilari takip ediyorum ortalama 6.7 litre benzin tuketiyorlar.

6.7x5.12= 34.3 kr.

4.3 kurus icin performansi bu kadar farklı araca binilirmi herkesin kesesine keyfine kalmis bir karar saygi duyarim. Ben 10 kurus farkida gozden cikarmistim.

Birdaha ne zaman binecegizki 0-100 7s bir araca kim bilir.

Bakın ben 5. honda civic imi kullanıyorum 4 ü benzinliydi.
    Zonguldak da yaşıyorum burada aracımın ortalama tüketimi 10-12 lt arasında.
    Uzunyolda gazlayarak giderim 7-7.5 litre arası, sakin gidersem 5 lt civarı tüketirim.
    Bu tüketimler neyse LPG bunun %40 altı tüketiyor.
    Lpg ye önyargılı olmayın. 92 bin km aracım hiçbir sorun yaşamadım kendisi ile ilgili

Tamamda zaten onu anlatmaya çalışmış ortalama 10-12 olunca %40 tasarruf inanılmaz bir fark yaratıyor km başına ama lakin

6.7lt yakıyorsa bunda hem %40 olmayacağı düşünülebilir

Olsa dahi bu %40 maddi olarak çok büyük bir rakama denk gelmiyor

Bu yüzden Lpg maliyetlerine değer mi değmezmi düşünüyor

100km de 12 yaktığı zaman 4.8lt benzin kar ederken

Araç 6.7lt yaktığında tasarruf 2.68lt oluyor

Neredeyse sizin aracın Lpg lisi diğerinin benzinlisi ile eş &#128512;

|
    |

• Binbaşı
    1309 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

gerçekçi ol araç mavi satana kadar imanı gevrer..beyaz satıyor oda yok executive de yok...üstündeki aksesuar 2 bini geçmez kimse de maviyi tercih etmez siyah gümüş bile zor satıyor..

hadi ya mavi diye satılmıyor demek
    ya komik olmayın komik olmayın...ya bir de milleti kandırmayın..insaf ya..üstündeki aksesuar 2 bini geçmez mi...gir honda sitesine bak bakalım spor peket ve navigasyon ekran kaç para...3741 spor paket / 2564 navigasyon ekran kdv ötv hariç

2 bini geçmez diyosun diyorum bende sana...

4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

Geçen gün yolda giderken yanımda bir sarı yeni civic geçti. Sonra lan yoksa diye bir daha baktım evet adam civicten taksi yapmış.

Türkiyede genelde accent gibi arabalar taksi ama yeni civici taksi olarak görünce baya şaşırdım doğrusu. Gerçi geçen bide elentra taksi gördüm ama o bu kadar şaşırtmadı.

Otv siz alabiliyorlar suan. Birkac sene bol bol luks taksiler gorecegiz.

Benim olsa ve ise kendim cikiyor olsam e250cdi falan alirdim.

Sadece arabayı alırken hesaplıyorsan öyle tabi 30 bin bakımında o arabanın bakım masrafı 4 bin₺ üstü çıkarsa taksicilik kurtarıyor mu acaba ? Sadece arabayı almak mı o arabanın bakımı nekadar hesapladın mı?

Fren balatası ön arka 2 bin₺ üstü sence taksici o paraya Balata alırmı? Veya bakıma sokarmı ? Sadece araba almakla bitiyor sanki

Minibuslerin cogu sprinter sen minibusculeri mb servisine gidiyor saniyorsun 10 bin bakima yani?

Vah vah :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

1 Not

ak teknisyen entresan uyumlu gördüm lpg ile honda ile sizi..honda Türkiye de lige gireyim endişesiyle lpg li üreterek hayli marka değerini riske soktu...accor du Avrupa dan çekti 2.0 dan ödün vermedi..sıvı yağlı az yakacaksınız diye riske atılıp Honda adını yok etmez diğerleri gibi..
    |
    |
    AKTeknisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Şöyle bir düşündüm de bizler için en makul çözüm hb 1.0 kasayı beklemek olacak.Honda TR'nin civic rsye type r muamelesi yapacacağı az çok belli,o yüzden fiyatını 120 binden az olacağını düşünmüyorum.Sedan desen hem atmosferik 10-11 lt yakıt tüketimi var.Sıfır takıntısı yoksa ve yakıt tüketimini dert etmiyorsak ve de köpek gibi giden araç istiyorsak aston martin kasa mondeo,1.6t insignia gibi d sınıfı araç alırım diyor mantık.Elegance hb işimizi hayli hayli görecektir kanaatindeyim.

120 olmayacak rs in fiyatı...kim diyorsa 120 olacak diye buyursun, işte meydan iddasına girelim... 103 olur fiyat...taş çatlaşın patlasın uçsun dağılsın 105 en fazla...

Heryerden ilanlarda yılsonuna kadar ötv indirimi diyor

Yani yılbaşında şuanki fiyatlara 3 kaat koyacaklar ister istemez rs falan 103-105 olmaz 110 altına inmez

103 hayal düşün ki Lpg executive 99 olacak diğeri 103 nasıl olsun

1 Not
    |
    |

4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

lpg ekonomik bi yakıt tek sıkıntı orjinal lpg ye 6 bin tl istemeleri.. güncel verilerimi paylaşayım...

son 1100 km ortalama tüketim 7.2 lt/100 km toplam 79,2 lt benzin 5 tl ile çarparsak sonuç 400 tl civarı benzin yakmak gerekirdi.

ben ise 230 tl LPG sarfettim.(litresi 2.33 tl izmirden alıyorum) ve tabi bi miktar da benzin ilk çalıştırmalar için. 20 lira da benzin sarf etsem sonuçta yüzde 40 civarında ekonomi elde edilmiş olur ki bu da zaten herkes tarafından dile getirilen orandır.

18 bin km yol yapıyorum senede bu hesaba göre yakıt tasarrufu 2.400 tl oluyor, buna göre hesap yapabilir lpg düşünenler... saygılar

Hocam bilgisayar ile hesap tutmuyor.

Bizim crv yi uzun yolda benzinde kullanirken 7.5 litreleri rahat goruyordum.

Artik lpg li ayarlari mukemmele yakin hatta kasitli cok az miktar zenginde calisiyor.

Buna ragmen ayni guzergahta ayni hizlarda artik hic 7.5 leri gostermiyor 8.5 civari gosteriyor.

Yani lpg tuketen bir aracin yol bilgisayarina bakip benzinle gitsem bu kadar yakardim demek yanlis oluyor.

Muhtemel ayni sekilde kullansaydiniz 7 yada 6.5 litre benzin tuketiminiz olurdu.

Bu yazdiklarimdan lpg karsiti oldugum sanilmasin. Lpg uyumlu bir aracim varsa asla benzinle kullanmam bu ulkede.

Zira 15 yasinda civicim var son 10 senedir 200bin km dir lpg li ve lpg dolayisi ile yapilan ariza masrafim total 20 tl :))

|
    |

• Yüzbaşı
    340 Mesaj

O konu BRC'nin + özelliği. İsterseniz, belirli bir devirden sonra %20 benzin %80 LPG şeklinde kullanabilirsiniz. Bu; yüksek devirlerde uzun süre kullanımlar için tasarlanmış, opsiyonel bir özellik...
    |
    |

- Halbuki aksesuar bolumunde 3750 + lastik fiyati diyor. Lastik icinde 2000 istiyorlar. Yani aracima sport uygula desem benden 5750 alacaklar ve orjinal jant lastigi bana verecekler.

- servis orjinal jant ve lastigi 2000-2500 arasinda satarim diyor.

Orjinal jant ve lastigi alip yerine sport paketin 17'' lastigini verse 3750 ye de sport paketi uygulamasi gerekiyor. Tabii bunu kabul etmiyor servisteki çalışan.

Daha sonra Baska birine servisi arattim. Servis elegance paket 16" sifir jant lastik takimina 3000 tl istedi ve minimum 2750 ye verebilecegini soyledi. Nerden baksan dolandıcılık.
    |
    |
  • Teğmen
    127 Mesaj
    Sport paket lastikle beraber 5750

Orjinal jant lastik takımı 2750 (16")

Normaldee kâr dusunmeden 3000 e sport pakete çevirmesi gerekiyor. Ama her yerden kazanacaklar cunku musteri enayi.

Diger bomba ise lpg montajina 3500 istiyorlar ve disarda takilirsa garantiden dusecegini iddia ediyorlar. Butun brc bayilerine sordum garantiyi kendileri veriyor ve aldiklari ucret 2000 2200 aralaliginda.

Her kalemden vatandasi soymaya calisiyor servisler
  • Er
    3 Mesaj
    Arkadaşlar iyi forumlar. Yazılar bir kısmını okudum ama bir sonuca varamadım. Pazartesi elegace benzinli modelin kaporasını vericem hayırlısıyla. Şanlıurfa baysinde beyaz eco kalmamıştı. Lpg yi anlaşmalı Brc bayisinde 3000 tl ye takıyolarmış. Anlamadığım şey şu; zaten bayinin dediği yerde taktırsamda garntim 3 yıla düşüyo. Dışarda bu lpg yi taktırsam garantim tamamen mi bitiyo. Ve lpg yi taktırırken özellikle dikkat etmem gereken husus ne? Yardımcı olursanız sevinirim

Kendi ülkende üretilen, standart paketli aracı 2 ay bekleme sebebi işte bu..

http://automobilemagazine.com.tr/2016/11/10/yerli-civic-sedanin-ihracatina-baslandi/

Planlama böyle yapılırsa, senin vatandaşların hesap sorma hak arama konusunda dünyanın en sonuncu halkıysa..ülkede sattığın araç karşılığı tl alırken yurt dışından çil çil dolares ler yuros lar gekecekse..

Bekleyecen abicim benzinli atmosferiği 2 ay..sırayı bozmayalım..kaynak yapmayalım..hadi bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 18 Aralık 2016; 1:16:42 >

• Yarbay
    2977 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir01

Arkadaşlar iyi forumlar. Yazılar bir kısmını okudum ama bir sonuca varamadım. Pazartesi elegace benzinli modelin kaporasını vericem hayırlısıyla. Şanlıurfa baysinde beyaz eco kalmamıştı. Lpg yi anlaşmalı Brc bayisinde 3000 tl ye takıyolarmış. Anlamadığım şey şu; zaten bayinin dediği yerde taktırsamda garntim 3 yıla düşüyo. Dışarda bu lpg yi taktırsam garantim tamamen mi bitiyo. Ve lpg yi taktırırken özellikle dikkat etmem gereken husus ne? Yardımcı olursanız sevinirim

Risk almayın..fabrika çıkışı lpg li almayacaksanız anlaşmalı yerden taktırın..zaten çok fazla bir fark olmaz dışarıyla..

|
    |

Orijinalden alıntı: enobar

Normaldee kâr dusunmeden 3000 e sport pakete çevirmesi gerekiyor. Ama her yerden kazanacaklar cunku musteri enayi.

Diger bomba ise lpg montajina 3500 istiyorlar ve disarda takilirsa garantiden dusecegini iddia ediyorlar. Butun brc bayilerine sordum garantiyi kendileri veriyor ve aldiklari ucret 2000 2200 aralaliginda.

Spor paket dedikleri çok zayıf bir paket..darkhan jantlar herkese hitap etmiyor..

Ön alt spoiler arka alt spoiler, bagaj spoileri çok silik..dikkat çekici, araca katkı yapan aksesuarlar değil..

Hele bi ışık paketi var..resmen 4 tane led ampul..2 bin küsur lira..

Örneğin megane sedan icona bi bakın derim ambiyans aydınlatma nasıl olur sorusuna cevap için..

Hondada sürüş modları olmaması büyük eksiklik..

Bence rs i bekleyin..rs çıkınca onun 17 lik jantlarından patlatırsınız bi takım..artı rs in spor paketi yani orijinal spoileri falan çok güzel..

• Yüzbaşı
    483 Mesaj
    Benzinli Civic sahibi arkadaşlar, ortalama tüketimleriniz nedir?
    |
    |
  • Teğmen
    127 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: enobar

Spor paket dedikleri çok zayıf bir paket..darkhan jantlar herkese hitap etmiyor..

Ön alt spoiler arka alt spoiler, bagaj spoileri çok silik..dikkat çekici, araca katkı yapan aksesuarlar değil..

Hele bi ışık paketi var..resmen 4 tane led ampul..2 bin küsur lira..

Örneğin megane sedan icona bi bakın derim ambiyans aydınlatma nasıl olur sorusuna cevap için..

Hondada sürüş modları olmaması büyük eksiklik..

Bence rs i bekleyin..rs çıkınca onun 17 lik jantlarından patlatırsınız bi takım..artı rs in spor paketi yani orijinal spoileri falan çok güzel..

Aslinda sadece jant ve spoiler hosuma gidiyor. Daha da açıkçası bu jantlar yüzünden bu arabaya verdiğim paraya üzülüyorum. Teslim almadan ne yapabilirim diye çırpınıyorum. Yoksa spor paketinde bu parayı hakedecek bişey yok

|
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
192.168.1.1
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.