Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece bir tane olması diğerlerinin yolda memnun olması demek...komiksin olmaya devam edecek gibi görünüyorsun...
  • xendaba kullanıcısına yanıt
    senin dünya devi dediğin şirketlerin sattığı araçları alan zavallı kullanıcıların attığı mesajları yayımladım eminim okumuşundur 5.20 7 serisi start stop u kapattıklarını yazmışlar...boş ver nene gerek sen okumadan da yorumlayabilirsin..
  • Şöyle bir düşündüm de bizler için en makul çözüm hb 1.0 kasayı beklemek olacak.Honda TR'nin civic rsye type r muamelesi yapacacağı az çok belli,o yüzden fiyatını 120 binden az olacağını düşünmüyorum.Sedan desen hem atmosferik 10-11 lt yakıt tüketimi var.Sıfır takıntısı yoksa ve yakıt tüketimini dert etmiyorsak ve de köpek gibi giden araç istiyorsak aston martin kasa mondeo,1.6t insignia gibi d sınıfı araç alırım diyor mantık.Elegance hb işimizi hayli hayli görecektir kanaatindeyim.
  • TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    1 tane yok ki satılık...ancak üstünde 6-7 bin extra olmasına reğmen 1 aydan fazladır görüyorum :) alan yok aracı boşuna çırpınmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Şöyle bir düşündüm de bizler için en makul çözüm hb 1.0 kasayı beklemek olacak.Honda TR'nin civic rsye type r muamelesi yapacacağı az çok belli,o yüzden fiyatını 120 binden az olacağını düşünmüyorum.Sedan desen hem atmosferik 10-11 lt yakıt tüketimi var.Sıfır takıntısı yoksa ve yakıt tüketimini dert etmiyorsak ve de köpek gibi giden araç istiyorsak aston martin kasa mondeo,1.6t insignia gibi d sınıfı araç alırım diyor mantık.Elegance hb işimizi hayli hayli görecektir kanaatindeyim.

120 olmayacak rs in fiyatı...kim diyorsa 120 olacak diye buyursun, işte meydan iddasına girelim... 103 olur fiyat...taş çatlaşın patlasın uçsun dağılsın 105 en fazla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

1.0 200 tork yürüsün ...konuya hakim araştıran insanlar bilir honda dizeli uzun süre getirmedi buraya kötü dizel yakıtı öne sürdü...benzer sıkıntı hala devam ediyor..bir de üstüne 1.0 200 tork diyorsun 60 binde eline alırsın turboyu şanzımanı...işte senin beğenmediğin honda diğerleri gibi bu duruma düşmez fiyatı aşağı çekip patlak şanzıman yanık turbo dedirtmez..akıllanmaz sınız siz...

Demek ki honda dizel getirmeyerek yırttı durumdan, oda getirse onunda patlak turbo dizelleri olacaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

1.0 200 tork yürüsün ...konuya hakim araştıran insanlar bilir honda dizeli uzun süre getirmedi buraya kötü dizel yakıtı öne sürdü...benzer sıkıntı hala devam ediyor..bir de üstüne 1.0 200 tork diyorsun 60 binde eline alırsın turboyu şanzımanı...işte senin beğenmediğin honda diğerleri gibi bu duruma düşmez fiyatı aşağı çekip patlak şanzıman yanık turbo dedirtmez..akıllanmaz sınız siz...

honda dizeli getirmedi de ne oldu? kendi kaybetti..getirenler kazandı..arkadaşım 4 yıl önce dizel clio almıştı araç da 250 bindeydi ve hiç sıkıntı da yaşamadı..
    kusura bakma da sizin de, hondanın da durmadan bahsettiğiniz şunu getirmedi yok mazot kötü, bunu getirmedi arıza çıkarıyor diye bahaneleriniz bitmez...artık anlayın honda bu ülkeyi iplemiyor..çok çok eskiden mazot kötüydü sıkıntıydı ama 6 yıldan beri, belki daha fazla süreden beri mazot kalitesi ile ilgili sıkıntı yoktu peki o zamanlar niye getirmedi? durmadan mazeretlerin arkasına sığınıp durdunuz..
    bana firmaların yaptığı kurnazlıkları ve taktikleri anlatmayın yok şu sıkıntı çıkarır diye honda getirmedi..bunlar hep ayak..geçiceniz..Türkiye, pakistan vs ülkelerde donanım ve kaliteyi düşük tutup asıl pazarı olan ülkelerde rekabeti ve müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarmak gibi bi strateji benimseyip bu yolda ilerliyolar..
    bana biri izah etsin asıl pazarı olan amerikada en üst teknolojileri koyup da burada sıkıntı çıkarıyor diyip koymadığı şeyleri...yani amerikada sıkıntı çıkarmıyor, türkiyede sıkıntı çıkarıyor nasıl bi teknolojiyse..vay be

Nakliyecim var kia kamyoneti var, araç 420bin kmde henüz turbo tamiri görmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Nakliyecim var kia kamyoneti var, araç 420bin kmde henüz turbo tamiri görmedi.

the difference (eski siderya) laf anlatmak zordur..acaba diyorum ki honda diye bi marka hiç olmasaydı napardı bu..çünkü diğer tüm markalara çöp demişti..
    Mazotun kalitesi düşük getirme, o bozuluyor kullanma, turbo bozuluyor takma, yıl 2050 bir tahminde bulunalim piyasadaki elektirikli araçların menzili 1000km, 2050 model yeni civic 1.6 atmosferik motor, nasılsa fosil yakıtlara ihtiyaç kalmadığı için benzin fiyatları son derece ucuz, Honda aciklama yapiyor ama piller arıza yapıyor o yüzden biz kullanmıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

2.35 den 30 kuruş yaklaşık 13 Lt yapar ki inanılmaz bir tüketim var.Standart,Resmi,Official fiyattan olsa 2.90 x 13 38 kuruş yapar.Salt tüketim yönünden inanılmaz bir tüketim var.

20 kuruş s. Arası ise yaklaşık 9 Lt yapar ki inanılmaz bir tüketim üstelik 30lt simit tüp düşünürsen 300 km de bir gaz alman gerekiyor.

Halbuki dizel olup 7 lt yaksaydı Official 31 kuruş yapardı.4.25 Bp %5 indirimli, 4.13 Aytemiz Pendik fiyatlar ile 28,29 kuruş yapar.Üstüne yuksek tork,her sene muayeneye girmeme gibi avantajları da olurdu.7 lt de gayet comert bir tüketim miktarı..

Lpg ucuz fiyatı baz alinsa da tüketim miktarı korkunç ayrıca aracı gördüm onunu beğendim arkayi pek beğenemedim.

artı bi bilgi ekliyim...lpg li civicler belli devirden sonra benzin yakıyor..

• Pinto. P kullanıcısına yanıt
    https://honda.com.tr/
  • Şu turbo gelsede rahat etsek.

.

Ben ciddi ciddi düşünüyorum turbo civic almayı.

.

Performans ve tüketimi anlatıldığı kadarı ile çok başarılı duruyor. Mavi renkte çok albenili...

.

Fiyatı da 95-105 civarı olursa alınası bir araç olur.

.

1.4 golfe 100k vereceğime, civic e Exc + birkac ek donanımla 105 veririm.
  • siderya wolfen acil stop olmasa forum sizlerle sümbül foruma dönerdi..toplu halde saldırıp ceza aldırdığınız adamları mumla ararsınız bir süre sonra..karanlığınızın üstüne her seferinde güneş gibi doğduk..bir gittik bin geldik...

https://www.youtube.com/watch?v=IzV_zGVGrFwa

• lpg ekonomik bi yakıt tek sıkıntı orjinal lpg ye 6 bin tl istemeleri.. güncel verilerimi paylaşayım...

son 1100 km ortalama tüketim 7.2 lt/100 km toplam 79,2 lt benzin 5 tl ile çarparsak sonuç 400 tl civarı benzin yakmak gerekirdi.

ben ise 230 tl LPG sarfettim.(litresi 2.33 tl izmirden alıyorum) ve tabi bi miktar da benzin ilk çalıştırmalar için. 20 lira da benzin sarf etsem sonuçta yüzde 40 civarında ekonomi elde edilmiş olur ki bu da zaten herkes tarafından dile getirilen orandır.

18 bin km yol yapıyorum senede bu hesaba göre yakıt tasarrufu 2.400 tl oluyor, buna göre hesap yapabilir lpg düşünenler... saygılar
  • fasson kullanıcısına yanıt
    sürekli gittiğim bir kahvehane vardı kahveci 42 yıldır aynı cezveyi kullanıyor bir tad sorma..atmosferiğe dünya laf ettiniz doğa dostu tuv özürlü dizelleri övüyorsunuz tutarlı olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

lpg ekonomik bi yakıt tek sıkıntı orjinal lpg ye 6 bin tl istemeleri.. güncel verilerimi paylaşayım...

son 1100 km ortalama tüketim 7.2 lt/100 km toplam 79,2 lt benzin 5 tl ile çarparsak sonuç 400 tl civarı benzin yakmak gerekirdi.

ben ise 230 tl LPG sarfettim.(litresi 2.33 tl izmirden alıyorum) ve tabi bi miktar da benzin ilk çalıştırmalar için. 20 lira da benzin sarf etsem sonuçta yüzde 40 civarında ekonomi elde edilmiş olur ki bu da zaten herkes tarafından dile getirilen orandır.

18 bin km yol yapıyorum senede bu hesaba göre yakıt tasarrufu 2.400 tl oluyor, buna göre hesap yapabilir lpg düşünenler... saygılar

Hocam LPG en hesaplı yakıt.Bu su götürmez.

Keşke Honda bir iyilik yapsa da turbo motora sıvı sistem LPG sistemi entegre edip satsa.İşte o zaman mükemmel olur.

• halilibrahim0742 H kullanıcısına yanıt
    kafası karışan normal vatandaşın çığlığı....
  • fasson kullanıcısına yanıt
    yahu fasson sanki hayatında ve ülkemizde her şey normal seyrinde gidiyormuş gibi konuşuyorsun..gelecekti gecikti..pek haber izlemiyor şantiye sanayi mekik dokuyor havan var..domates üreticiden 10 kuruşa alınıp migrosta 5 tl ye satılıyor..iğneden ipliğe her şeye zam..kasko vergi cezalar elektrik ulaşım zamlı değil sadece honda zam yapıyor..beğenmiyorsan patlak şanzımanlı liste fiyatı 124 olan pazarlıkla 100 bine satılan insignia al..

bak biraz nostalji yapalım...15 Ağustos 2007 15:05:49

Honda Civic Hybrid aracımızı teslim aldığımız gün Zonguldak-Didim arasında yolculuğa çıktım.
    Araç henüz rotasyon süresini (ilk 1000km) doldurmadığından sakin kullandım.
    Bu yüzden performans hakkında yorum yapmam yanlış olur, performans testlerini dönüşte yapacağım =)

Tüketim sonuçlarına geçmeden önce araç hakkında kısaca ilgi vereyim;
    Aracın toplam gücü 115hp, maksimum torku 167Nm, toplam ağırlığı 1300kg.
    Araçta sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) mevcut.
    Araç, civic sedan executive donanımlarına ek olarak krom kapı kolları, ön sürücü&yolcu koltuk ısıtmaları ve arka bagaj spoiler ile birlikte geliyor.

Evet, gelelim tüketim sonuçlarına;

Otoyolda 90km sabit hız ile (cruise control açık) ortalama 4.4 lt/100km (yolun yarısında klima açık)
    Otoyolda 130km sabir hız ile (cruise control açık) ortalama 7.6 lt/100km (yolun tamamında klima açık)
    Zonguldak-Didim arasında (850km) ortalama tüketim 5.3 lt/100km (yolun büyük kısmında klima açık)
    Şehir içinde ortalama tüketim beklentimin üstünde; 8-9 lt/100km civarında. (klima sürekli açık)

Bu değerlere göre şehir dışı yolculuklarda 1 depo benzin ile 1000km'den fazla yol gidebilirsiniz.
    Ben araç henüz ilk 1000 km bakımına girmemiş olmasına ve neredeyse sürekli klima kullanmama rağmen bu rakama ulaştıysam,
    araç 10,000 bakımından sonra klima kapalıyken 1 depo ile 1200km gidebilir diye düşünüyorum.

Aracı teslim alırken servisteki usta ilk 3000-4000 km değerlerine aldanmamam gerektiğini, yakıt tüketiminin giderek azalacağını söylemişti.
    Bu nedenle bu değerlerin daha da azalacağını umuyorum.

Bu arada yakıt olarak Shell V-Power 97 oktan kurşunsuz benzin kullandım.

Zonguldak'a dönüşte performans değerlendirmelerimi de sizinle paylaşacağım =)

......pahalı, aradaki farkı çıkartır mı çıkartmaz mı, bozulduğu zaman 2 ay japonya'dan teknisyen bekler miyiz, bunun pili de cep telefonu bataryası gibi kullandıkça ölür mü soruları arasında 50.000 ytl bayılıp donanımlı ve xenon farlı bir versiyonunu an itibariyle (bkz: çarşı pazar arabası) olarak aile garajına katmış olduğum otomobil. pazartesi sabahı daha detaylı incelemelerimi ve raporumu masanıza bırakırım müdürüm. yalnız şimdiden söyleyeyim bu alet günlük zippo sarfiyatından daha az benzin harcıyor. söz sende gülgün.

......sevgili hybrid meraklıları, pek kıymetli okurlar. merakla beklediğiniz, 2 haftadır mesaj üstüne mesaj attığınız, evimin önünde sıraya girip itfaiye çağırıp tazikli su sıkmadan dağılmadığınız merakınıza son vermek için hybrid yazımı beğeninize sunuyorum. öncelikle şunu belirteyim ki bu araç benzin tüketmiyor. 10 kilometrelik erenköy üsküdar arası parkurda çoğunlukla e-5'i kullandığım, akşamın geç saati, yolun boş olması, 60km/h'yi geçmemem, anlık yakıt tüketimini gözeterek gaza dokunmam da gözönüne alınarak elde ettiğim 4.1l/100km takdir edilesi bir değer. normal kullanımda ise şehiriçi 6l/100km gibi bir değer elde ettim. 1.6 hacimli versiyonuyla olan fiyat farkı gözönüne alınırsa bu araç senelik 20.000 km yapıyorsanız mantıklı. ancak kullanılan teknoloji, çevredostu olması ve ufak birkaç donanım farkı aracı cazip kılıyor. onun dışında aracın iç dizaynı mükemmele yakın. gösterge ve aydınlatmalar kendine hayran bırakacak kadar şık ve rahat. araca her binen önce takdirini belirtti sonra ısrarlarımla ayaklarındaki tozu silkeledi. genişlik açısından ise sınıfının bir üstü modellerle boy ölçüşecek ve hatta fark atacak ferahlıkta. koltuk ısıtma, elektrikli katlanır aynalar, 6lı mp3-cd çalar ise gayet hoş özellikler. şanzıman ve yürüyen aksam hem konfor hem de spor kullanıma uygun fakat süspansiyon spor kullanıma daha uygun olacak sertlikte. araçta daha iyi olsaydı dediğim özelliklerden biri döşemelerin göze hoş gelmesine rağmen daha kaliteli ve dayanıklı malzemeden seçilmiş olmaması ve menzil, ortalama hız gibi bilgileri sürücüden esirgemesi. bir de şu frenler için özel dizayn edilmiş ayrodinamik jantlar skandal bir görünüme sahip ve değiştirme şansınız yok. ayrıca 1.400ytl gibi bir ücret karşılığında honda'da orjinal olarak xenon far, geri görüş kameralı sesli park sensörü, mavi ambians iç aydınlatma ve velur halı paspas gibi üst sınıf özellikleri ekletebiliyorsunuz. sıkça sorulan sorulara gelirsek:
    - çok yeni bir teknoloji ama kullanımda bir aksaklık ya da oturmamış birşey göze çarpmıyor.
    - hayır hybrid olunca sizinle konuşup kit deyince otoparktan kendi çıkıp gelmiyor.
    - hayır bunu şarza takmıyorsunuz.
    - şehiriçi kullanacaksanız kesinlikle corolla veya a3'e tercih edebilirsiniz.
    - tabi ki a3'ün karizma ve alman arabasının tokluğu yok ama 10.000ytl farkla araba değil karnınız tok olsun.
    - çok km yapmıyorsanız 1.6 elegance modeli hybrid'den daha ideal.
    - benim gibi 2. 3. araba falan alacaksanız gözü kapalı alın, zaten paranız çok nasılsa (`asl

aylar sonra gelen edit: araç yılını doldurduktan sonra, benzin sarfiyatışehir içi ortalma 7l/100km'yi buldu ancak bunun sebebi aracın daha fazla yakması değil, bizdeki daha özensiz kullanım. 1 sene zarfında belirli bir arızası ya da yaşattığı bir sorun olmadı. hala 1.6 tavsiye ederim ama araç aradaki farkı da hakediyor. bir de honda hybridde elektrik motoru araç durduğunda benzinli motoru kapatıyor ancak toyota'da 7km/h sürate kadar sadece elektrikli motorla ilerlemek mümkün ki bu da dur kalk trafikte tüketimi daha da azaltır kanısındayım. meraklılara şunu özetleyebilirim ki alanların kesinlikle paralarını helal edecekleri bir araç.

elektrik motoruyla ilerleyebilen ilk aracı 27 yaşındayken Ferdinand Porsche yaptı... Toyota'nın Toyota Prius modeli, Honda'nın Honda Insight ile başladığı günümüzde Honda Civic Hybrid ile devam eden serileri hibrit otomobillere örnek olarak verilebilir....

keşke ülkemiz doğa dostu bu araçları bağrına basıp torunlarının geleceğini güvence altına alsaydı cng yakıt dahil çöplerimizi yakıta çevirseydik istediğimiz beygirde motorlara binebilseydik...

şimdi sen kahvehaneden bağlanıp yok fosil yok elektrik pil muhabbetleri yapmıyor..mahallenin çöplerini toplayıp evine entegre yakıt istasyonuna doldurup işine bedava gidiyor olcaktın..

...birazdan gaza gelip bende başlayacağım ey abd ey rusya...kendinize gelin fena yaparım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

Geçen gün yolda giderken yanımda bir sarı yeni civic geçti. Sonra lan yoksa diye bir daha baktım evet adam civicten taksi yapmış.

Türkiyede genelde accent gibi arabalar taksi ama yeni civici taksi olarak görünce baya şaşırdım doğrusu. Gerçi geçen bide elentra taksi gördüm ama o bu kadar şaşırtmadı.

Otv siz alabiliyorlar suan. Birkac sene bol bol luks taksiler gorecegiz.

Benim olsa ve ise kendim cikiyor olsam e250cdi falan alirdim.

Sadece arabayı alırken hesaplıyorsan öyle tabi 30 bin bakımında o arabanın bakım masrafı 4 bin₺ üstü çıkarsa taksicilik kurtarıyor mu acaba ? Sadece arabayı almak mı o arabanın bakımı nekadar hesapladın mı?

Fren balatası ön arka 2 bin₺ üstü sence taksici o paraya Balata alırmı? Veya bakıma sokarmı ? Sadece araba almakla bitiyor sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.