Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (840. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ihssportt

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

quote:

Araclarini yeni alan arkadaslar hayirli olsun.

Araç hakkindaki yorumlarinizi da kullandıkça yazarmisiniz

İhs bey sen ne zaman teslim alacaksın? Senden de yorum bekliyoruz

Gökhan bey benim arabam haftabasinda geliyor fakat sehir dışındayım ve ay sonunda müdürlük sinavim var. Bu nedenle ders çalışıyorum. Sinavdan sonra sanirim Aralik ayi ilk 15 gün icinde teslim alirim. Müşteri temsilcisi araç geldikten sonra 1 ay sürem olduğunu soyledi. Tabi fatura kesilmesi icin paranin yarisini gonderdim bu arada

Anladım ihs bey, tapu kadastro müdürlüğü sınavı mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zns

Passenger güzel ozetlemsiniz olayı.

Aracı kullanan arkadaşların ön ve arka park sensörleri hakkındki yorumları nelerdir? Zira araç D segmenti ebatlarina yakin. Mesela kaldırım yuksekligine sensör uyarı veriyor mu?

Ön park sensörü kaldırım yüksekliği, trafikte yandan araç yakın geçerse, ışıklarda falan öndeki araca çok yaklaşıldığında vs vs hem sesli hem de ekranda yakın olan tarafa doğru görüntülü uyarı veriyor

• Teşekkürler güzel düşüncelerin için Gökhan.
    2005 üyesiyim, bu forumda da 5 yıl otomobil bölümünde yöneticilik yaptım. Tabi biraz sert bir yönetici olunca, üst yönetimle anlaşamayıp yolları ayırdık. Biraz küs kaldık foruma, baktık uzaktan ama Civic biraz ısındırdı tekrar. Ama şimdi editörlük işi daha zevk veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spermen

Örnek vermek gerekirse lastiği bir tabure düşünün. Direk tabureye oturmak yerine taburenin üstüne kalın bir kitap koyup oturduğunuzda nasıl yerden yüksekliğiniz farkediyorsa araçlarında bu şekilde gövdenin konumlandırmasıyla birbirinden farklı yüksekliklerde bulunurlar.

Somut orneginiz çok yerinde olmuş. Benim ne sormak istedigime tercüman olmuş. Aynı ornekten gidecek olursak; benim sormak istedigim taburenin üstüne ne konulduğu değil, bizzat taburenin kendi yüksekliği. 215 55 16 lastiği standart tabure kabul edersek, bu tabure hangi tür aracın altına konulursa konulsun taban yüksekliği hepsinde aynı olmaz mı? Taban yuksekligi üzerine konulan yukseltmeleri sormuyorum.

• Arkadaslar..ben de elegance otomatik eco almaya niyetleniyordum...ancak eleganstaku ekranin dokunmatik olmadigini görünce sogudum valla..exedeki ekran cok güzel..ne dersiniz..kullanan var mi elegance

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

o sesi sevenler var dert etmeyenler asfalt sesini dinlemek için camı açanlar yeter ki şanzımanlar patlak çıkmasın

Japoncu bak izle öğren kapitalist sistemin japonu almani amerikalisi yok, sadece dolari var

https://www.youtube.com/watch?v=RJaqYTilLSw

• Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Sağol Gökhan Bey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Teşekkürler güzel düşüncelerin için Gökhan.
    2005 üyesiyim, bu forumda da 5 yıl otomobil bölümünde yöneticilik yaptım. Tabi biraz sert bir yönetici olunca, üst yönetimle anlaşamayıp yolları ayırdık. Biraz küs kaldık foruma, baktık uzaktan ama Civic biraz ısındırdı tekrar. Ama şimdi editörlük işi daha zevk veriyor.

Editörlük iyidir kardeşim devam, yeni civic alınca da kullanıcı yorumlarınla seni burada görmek isteriz. Bazı şahsiyetleri daha da aydınlatırsın iyi olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Teşekkürler güzel düşüncelerin için Gökhan.

Editörlük iyidir kardeşim devam, yeni civic alınca da kullanıcı yorumlarınla seni burada görmek isteriz. Bazı şahsiyetleri daha da aydınlatırsın iyi olur

Ona daha süre var ama elbet paylaşırım. Bu süre zarfında da buralardayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: metucu

Arkadaslar..ben de elegance otomatik eco almaya niyetleniyordum...ancak eleganstaku ekranin dokunmatik olmadigini görünce sogudum valla..exedeki ekran cok güzel..ne dersiniz..kullanan var mi elegance

Metucu kardeş ekran dokunmatik değil ama extra ücret vererek dokunmatik ekran ekletebiliyorsun

• quote:

Aracını yeni teslim alanlara Allah kazasiz belasiz surusler diliyorum. Darısı bizlerin başına diyelim.
    17 " lastik 16" lastiğe göre aracın yerden yuksekliginin artırır mı yoksa yerden yukseklik lastikle alakalı degil mi?

16 ve 17 iç lastik çapıdır bunların yanında birde lastik yanak kalınlığı var

16 inç 55 yanak takmak ile
    17 inç 45 yanak takmak toplamda aynı çapa ulaşıyor diye biliyorum

Yani iç jant + yanak toplamına bakman gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Araclarini yeni alan arkadaslar hayirli olsun.

Araç hakkindaki yorumlarinizi da kullandıkça yazarmisiniz

İhs bey sen ne zaman teslim alacaksın? Senden de yorum bekliyoruz

Gökhan bey benim arabam haftabasinda geliyor fakat sehir dışındayım ve ay sonunda müdürlük sinavim var. Bu nedenle ders çalışıyorum. Sinavdan sonra sanirim Aralik ayi ilk 15 gün icinde teslim alirim. Müşteri temsilcisi araç geldikten sonra 1 ay sürem olduğunu soyledi. Tabi fatura kesilmesi icin paranin yarisini gonderdim bu arada

Anladım ihs bey, tapu kadastro müdürlüğü sınavı mı ?

Maliye.

Mehmet bey.le ayni binadayiz ayni zamanda bende Sulakyurtluyum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

Aracını yeni teslim alanlara Allah kazasiz belasiz surusler diliyorum. Darısı bizlerin başına diyelim.
    17 " lastik 16" lastiğe göre aracın yerden yuksekliginin artırır mı yoksa yerden yukseklik lastikle alakalı degil mi?

215/55/17 lastik takarsanız, 1.27 cm yükselir araç yerden.
    215/50/17 alırsanız, 0.2 cm civarı yükselir...

Teşekkür ederim. 215 55 17 de 1,27 cm yukselirken 215 50 17 de 0,2 yukselmesi işin 55 den 50 ye dusmesinden kaynaklanıyor tahminimce. Bu ortadaki 55 neyi temsil ediyor acaba

evet hocam 55-50 değişikliğinden kaynaklanıyor aradaki fark.
    oradaki sayı lastik yanağının, lastiğin genişliğine oranı. yani lastiğimizin genişliği 215 mm ise 215/55'lik bir lastikte yanak kalınlığı 215*0.55=118.2 mm yapıyor...
    1.27 lik fark tamam da, diğer hesabı yanlış yapmışım sanırım. 0.2 yerine 0.73 gibi bir şey ediyor, 2ye bölmeyi unutmuşum

O halde şu soruyu sormadan edemiyecegim.
    215 55 16 ebatlarinda lastiğe sahip olan her türlü marka araçların yerden yuksekligi aynıdır diyebilir miyiz?

Olmaz ;)

Önemli olan lastiğin ortası aracın neresine geliyor ;)

Arabanın tam altından 45 cm yukarısındaysa farklı olur 55cm yukarıdaysa farklı olur

Broadway ile bu farkı görebilirsin yerden nekadar yüksekte

Aynı lastiği kullanan birçok araba vardır onun gibi havada uçarmış gibi duran başka araba yok ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

Yaprak dokumu basladi.

Zam gelecekdi guya kasimda.

Aralik geliyor...

Harbi ne oldu o lansman fiyatı kasımda zam geliyor olayı
    Gelen giden olmadı sanki ;)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spermen

Örnek vermek gerekirse lastiği bir tabure düşünün. Direk tabureye oturmak yerine taburenin üstüne kalın bir kitap koyup oturduğunuzda nasıl yerden yüksekliğiniz farkediyorsa araçlarında bu şekilde gövdenin konumlandırmasıyla birbirinden farklı yüksekliklerde bulunurlar.

Somut orneginiz çok yerinde olmuş. Benim ne sormak istedigime tercüman olmuş. Aynı ornekten gidecek olursak; benim sormak istedigim taburenin üstüne ne konulduğu değil, bizzat taburenin kendi yüksekliği. 215 55 16 lastiği standart tabure kabul edersek, bu tabure hangi tür aracın altına konulursa konulsun taban yüksekliği hepsinde aynı olmaz mı? Taban yuksekligi üzerine konulan yukseltmeleri sormuyorum.

hocam şöyle düşünmek gerekiyor. lastiklerin orta noktasına göre hesap yapıp, yerden ne kadar yükselip alçaldığını hesaplıyoruz. ama aracın yere en yakın noktası lastiklerin orta nokta hizası değil, kapıların alt kısmındaki taban. dolayısıyla araca göre yerden yüksekliğin değişmesinin sebebi bu seviyenin farkı.
    mesela araç 16 jantlı lastiklerinin orta noktası yerden yaklaşık 25 cm yukarıda ama şase yerden 20 cm yukarıda ise aracın yerden yüksekliğine 20 diyoruz. jantı 17 yaptığınızda, lastiklerin orta noktası 26 cm'e geldi, araç 1 cm yükseldi ve şasenin yerden yüksekliği 21 cm'e çıktı. dolayısıyla jant ve lastik yerden yüksekliğin 'değişikliğini' belirliyor.

• xendaba kullanıcısına yanıt
    açıkçası ben honda türkiyenin aklı selim kişiler tarafından yönetildiğini düşünmüyorum, dolayısıyla ne yapacakları belli olmaz...

saçma sapan donanım ve fiyat koyabildikleri gibi, lansmanı uzatabilir, dolar kurunu umursamayabilir hatta 2017 modelleri de aynı fiyattan vermeye devam edebilirler.

ötv zammı belli oldu, bu konuda bi tasarrufları olur mu, rs in fiyatı ne olur? bunlar hep muamma..

ama net olan şey, bu şartlarda honda dan sıfır araba almayacağım gerçeği...

kişisel tahminlerim rs 135 lerı bulur, 3-5 tane satar, executive ötv ye girmesin diye eco satışı iptal olur, elegance için üretim ve satış hedefleri yüksek olduğu için her türlü indirimi yapabilirler önümüzdeki aylarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

açıkçası ben honda türkiyenin aklı selim kişiler tarafından yönetildiğini düşünmüyorum, dolayısıyla ne yapacakları belli olmaz...

saçma sapan donanım ve fiyat koyabildikleri gibi, lansmanı uzatabilir, dolar kurunu umursamayabilir hatta 2017 modelleri de aynı fiyattan vermeye devam edebilirler.

ötv zammı belli oldu, bu konuda bi tasarrufları olur mu, rs in fiyatı ne olur? bunlar hep muamma..

ama net olan şey, bu şartlarda honda dan sıfır araba almayacağım gerçeği...

kişisel tahminlerim rs 135 lerı bulur, 3-5 tane satar, executive ötv ye girmesin diye eco satışı iptal olur, elegance için üretim ve satış hedefleri yüksek olduğu için her türlü indirimi yapabilirler önümüzdeki aylarda

Benim tahmnim de bu ötv işini yıllık enflasyon vb ayarlayacaklar
    Yani 2017 de baz fiyat 55+ ensflasyon ort 60bin olacak

Ona göre yazılmış gibi yani 100bin altındakiler etkilenmez eco executive 2-3bin zamla sınıra dayanarak ötv den etkilenmeden devam eder

Aslında 96 dan değilde 91 den hesaplamak lazım çünkü aradaki fark fabrika çıkıştan sonra eklenen bir aksesuar gibi

Bu yüzden hiçbir şekilde Yen'i ötv ye gitmez executive de dahil olmak üzere

• korayu K kullanıcısına yanıt
    tek sorunun arka camlar olsun.. araç ateş ediyor, fiyat uygun, donanım yelpazesi geniş, 17-18 jant ne istersen var, muadili honda hrv nin zaten satışları parlak değildi, sene sonu indirimine gitti honda, yeni senede de fazlasıyla baltalar bu kasa hrv yi, beter ol honda türkiye

civic te de hizaya gelecekler, yeni kasanın rüzgarıyla donanımsız araçları yüksek fiyattan gazlıyorlar, bakalım nereye kadar!!!
  • aracı acımasızca eleştirenlere cevabım işten eve dönüşlerde yolu uzatıyorum daha da ötesi yok.
    yokuş yukarı bağırıyormuş yok öyle bişey bastın mı yürüyor.
    araç sollamaya kalktığında gazdan tepki alamıyormuşsun koskaca bir uydurma(hele s modda çok seri) bu arada aracın eco olduğunu hatırlatırım.
    içeride ses yok,virajlarda denge ve yola oturma kusursuz gerçekten civic almak isteyipte forumu takip edenler dakika düşünmesinler almadan önce eksiklikleri bende eleştiriyordum fakat aracı aldıktan sonra kullanım hissi,rahatlığı ve tokluğu hepsini göz ardı ettirdi.2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeaegean -- 20 Kasım 2016; 0:7:50 >

• Passenger kullanıcısına yanıt
    GÜLE GÜLE KULLANIN..AKSİNİ YAZANLARA İNAT İYİ GÜNLERDE..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDifference01 -- 20 Kasım 2016; 0:14:8 >
  • 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.