Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (836. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatih-8

"Dün bu mesajı atmıştım, bugün resimleri de düzenleyerek mesajı tekrar atıyorum, +4 e ulaştırabilirseniz, mesaj aralarda kaybolup gitmemiş olur:)"

bayiye aracı incelemeye gitmiştim. Yorumları okudum az çok o yüzden koltuk kumaşlarına ve malzeme kalitesine özellikle dikkat ettim. Fotoğraflar da çektim.

Koltuk ile başlayalım. Kumaşı ilk bakışta bu mu kalitesiz kumaş dedirtti, ancak detaya inince fikirlerim değişti. Şöyle ki, kumaş sert bir kumaş dayanıklı hissettiriyor fakat naylonu fazla gibi, nasıl desem kalın bir yağmurluk gibi hissettiriyor, büktüğünüzde kolayca iz yapıyor toparlanması zaman alıyor diyeyim. Özetle pamuktan ziyade naylon akrilik polyester tarzı maddeler daha ağırlıklı gibiydi.

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Koltuk demişken iç hacim artmış dedi temsilci, arttığını hissettiriyor. Arkada alan hissi iyi, diz mesafesi biraz artmış gibi, ancak çok fazla artmış izlenimi veriyor. Bu durumu şöyle açıklayayım, arka koltuğun oturak kısmı fb7 ye göre daha kısa geldi, bu sayede oturağın bitiminden ön koltuğun başlangıcına kadar olan mesafe çok daha uzun izlenimi veriyor. Bu durumun bir katkısı da alan hissi oluyor, arka kapıyı açtığınızda paspası net bir şekilde görebiliyorsunuz, daha ferah bir iç hacim izlenimi veriyor, ancak artış hissedilenden daha az, ama sonuç olarak artmış mı evet artmış.

Bu araç premium, baz donanım ancak baz donanım için fazla dolu, eski kasada dream de vardı en alt seviye, onu da sonradan çıkarırlar muhtemelen.

Premium elegance farkına değineyim, ilk etapta deri direksiyonun yokluğu dikkatimi çekmişti listeye bakarken, ancak premiumdaki direksiyon çok güzel bir malzemeden üretilmiş. Yumuşak bir malzeme hissiyatı çok iyiydi, tabi aşınmaya karşı, deriye nazaran daha dayanıksız, sıfırken iyi de ilerde ne olur bilemem.
    Bunun haricinde Premiumda arka park sensörü var, elegance da ise ön arka var.
    Ekranlar aynı gözüküyordu, çalışır hallerini görmedim. Elegance da geri görüş kamera da mevcut imiş.
    Premiumda far sensörü de var. Yağmur sensörü elegance da.

Jantlar kapak, lastik ebatlarını çektim.Elegance ile aynı 215 55 16. Modeli de Bridgestone Turanza ER 33. Lastikler Türkiye üretimi ki bu iyi bir şey önceki kasada continental idi. Ayrıca treadwear değeri 140, bu değer lastiğin aşınma cinsinden ömrü olması lazım, Bilidiğm kadarıyla değer yükseldikçe lastik sertleşiyor, ekonomi tipi lastiklerde değer 400. Continental premium contact 2 de değer 280 idi. Benim çıkardığım sonuç üstündeki turanzalar konforlu ve yumuşak lastikler olması lazım.

Opsiyon 17 jantta ise Turanza T001 var. Ebadı da 215 50 17. Teker çapı muhtemelen 16 jant ile aynı jant büyümüş yanak küçülmüş. Hazır değinmişken opsiyon navigasyon ekranı ,nasıl desem basit bi tablet gibi duruyor. Keşke daha estetik güzel görünen bi ekran kullanılsaydı. Misal vw fabia da 5" lik basit bir ekran kullanıyor, ancak konsola öyle yerleştiriyor ki, ucuz bir fiyata konsola görsellik katıyor. Bu ekran executive ekranı mı bilmiyorum, opsiyon navigasyon ekranı diye geçmekte, bu arada cd çalar mevcut görünüyor.Opsiyon deri döşemeyi ise tek kelime ile beğenmediğimi söyleyebilirim. Yumuşak bi deri değildi. İnşallah exe deki deri böyle değildir.

Premium araca dönecek olursak, led gündüz farları bu modelde de mevcut, elektrikli park freni de var. Sinyaller tamponda, tıpkı amerikan araçları gibi:) Sinyallerin her modelde böyle olması lazım.
    Önemsediğim bir ayrıntı olarak, Usb çıkışı 1 amper diyor, bu makul hızda telefon şarj edebileceğimizi gösteriyor, bir çok araçta standart usb çıkışı var o da 0,5 amper vermekte.
    Ayrıca farlar mercekli, bu üreticiler tarafından çokça kısılan bir özellik, bunda unutulmamış olması güzel bir detay. Otomatik far yükseklik ayarı ise elegance da. Sunroof da elegance da haliyle.

Bu resim elegance konsola ait, ordaki malzeme de , deri hissiyatlı ve galiba plastik, aklıma direk note 3 ün arka kapağı geldi:). Ancak hissiyatı gayet güzel.

Elegance deri direksiyonun derisi ise önceki kasaya nazaran daha sert ama dayanıklı bir deriden üretilmiş. Hissiyat kötüleşmiş diyebilirim, ancak uzun vadede yumuşak deri taş gibi oluyor , bu tarz deriler ise fazlaca bozulmadan kalıyor genelde. Bilen varsa aynı ilk insignialardaki deri direksiyonun malzemesinden diyebilirm. Bir önceki kasa Passatın derisi de bu tarz bir malzeme gibiydi.

Ön kapı içleri kumaş, arka kapı içleri ise kumaş desenli plastik:)

Bu resimde de kemerin sağ ve sol yanlarına dikkat edince, bir taraf kumaş bir taraf plastik. Aslında orada koltuk yok, oranın arkası arabanın sacı, vurduğunuzda tok tok diye ses geliyor, ancak önceki kasada, bu kısım yine vardı ve tıpkı koltuk gibi aynı kumaşla kaplanmıştı, burda ise biraz kaplayıp biraz boş bırakmışlar:)

Burdan yola çıkarak edindiğim izlenim şu, araçta bir bütünlük, bir kalite standardı yok, bir bakıyorsunuz üst düzey malzeme, bir bakıyorsunuz aşırı ucuz bir malzeme. Sanki bir grup mühendis arabaya oturmuş ve neleri kısabiliriz diye kafa yormuşlar ve şu kanıya varmışlar, göz önünde duran el altında bulunan yerlerde kaliteyi üst düzeye çıkaralım, diğer yerlerde ise kaliteyi kısalım.
    Bu durumun iki sonucu oluyor biri dediğim gibi bir kalite standardı olmuyor, diğeri ise maliyeti artırmadan ihtiyaç olan yerlerde kaliteyi ortalamanın üstüne çıkarıyor yahut elde edilen tasarrufla araca donanım ekleniyor. Misal elektronik park freni, bu segmentte kolay bulunan bir özellik değil- ben eski usul el frenini daha çok seviyorum o ayrı- vites önü malzeme koyma zemini de gayet kaliteli yumuşak bir malzeme mevcut. Bahsettiğim üzere mercekli farlar da premiumda dahi var. Emin değilim ancak bluetooth kiti dahi premium donanımda mevcut gözüküyor, anlatmak istediğim malzemeden kısıp kara çevirmemişler, yine araç üzerinde başka yerlere harcamışlar.
    Bu neticede bir tercih meselesi, kimi kullanıcı der ki bana ne arka koltuk kapı içinden, konsol güzel olsun donanımı bol olsun bana o lazım der. Kimisi de bu yersiz kalite düşüşünden rahatsızlık duyar.

Harika inceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Çok haklısın kardeşim önceki corollamda aynı brigestone er300 ile vermişlerdi 5-6 bin dayanabildim gittim michelenle değiştim sanki başka bir araca binmiş gibi oldum civicte şuan bile rahatsız etmiyorki birde değişirsek neler olur neler

Honda geçen kasada da 71 db ses seviyesine sahip Continental lastikleri verdi herkes aracın yalıtımı kötü dedi. Oysa kabin içine alınan sesin en büyük kaynağı lastiklerdi. Bir firma hiç mi ders çıkarmaz. Hangi akla hizmet yeni kasayada 71 db ses çıkaran lastik takar bilmiyorum.
  • OyunaGelenAdam kullanıcısına yanıt
    Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Sabit 6000 devir hızlanması çok iyi bir şey araç sürekli max gücü verdiği devirde kalabiliyor.

Lastikler ile ilgili şunu da ekleyeyim , model turanza er300 değil, er33 , bu model hakkında da pek bilgi yok. Tam ebadı ise
    215 55 16 93 h. Bizzat bu modele ait etiket bile bulamadım, araca özgü üretilmiş bi ebat bile olabilir.
    Ancak treadwear değerinin 140 olması bana bu lastiğin yumuşak olduğu izlenimini verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih-8 -- 19 Kasım 2016; 0:16:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

Yeni kasa bordo renk benzinli otomatik araç için 81 bin tl'ye anlaştım. Hangi paket olduğunu tam bilemiyorum en üstün 1 altı olması gerek ama en üstte olan bazı özellikler de vardı çözemedim. Nasıl sizce mantıklı mı?

Yahu arkadaş bu nasıl bir rahatlık, vurdumduymazlık, esenekli tavır, hoşgörülü mizac, esnek profil, paralı cep, gönlü hoş, başı hafif, gamsız, kedersiz, ziyadesiyle rahat ruh hali? Ben ilk arabamı almadan önce 2012-2015 forumunun tamamını, benzer siteleri Google'da Civic ve türevi bütün arama metinlerini hatmettim. Adam araba geliyor bi ara ama hangisini aldık ki acaba naifliğinde.

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

iş dönüşü dinlenirken

Maşallah. Kem gözlere şiş diyelim Gökhan kardeşim...
    Elegance donanımda aynalar otomatik elektrikli katlanıyor değil mi?
  • Arkadaşlar herkes birbirine kardeşim demesin, rahatsız oldum.
  • false6 kullanıcısına yanıt
    Kardeş candır biz aileyiz hepimiz kardeşiz hepimiz müslanımız sevgiler kardeşim :)
  • Hey millet herkes birbirine arkadaş demesin, rahatsız olunabilir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

quote:

Yeni kasa bordo renk benzinli otomatik araç için 81 bin tl'ye anlaştım. Hangi paket olduğunu tam bilemiyorum en üstün 1 altı olması gerek ama en üstte olan bazı özellikler de vardı çözemedim. Nasıl sizce mantıklı mı?

Yahu arkadaş bu nasıl bir rahatlık, vurdumduymazlık, esenekli tavır, hoşgörülü mizac, esnek profil, paralı cep, gönlü hoş, başı hafif, gamsız, kedersiz, ziyadesiyle rahat ruh hali? Ben ilk arabamı almadan önce 2012-2015 forumunun tamamını, benzer siteleri Google'da Civic ve türevi bütün arama metinlerini hatmettim. Adam araba geliyor bi ara ama hangisini aldık ki acaba naifliğinde.

Hayırlı olsun.

Exe satıp, elegance teslim etseler dayının ruhu duymaz gibi

Sonra bu araba fiyatını haketmiyor ama nasıl satıyor

İşte böyle satıyor .

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Ben aynısı diye yazmadım er300 diye genel olarak sert bir lastik brigestone Bu özel üretim lastiklerle ilgilide pek iyi şeyler söylenmiyor belki biraz yumuşak olur ama çok çabuk eriyor falan diyordu lastikçi arkadaş bakalım deneyip göreceğiz
  • quote:

quote:

mantıklı kardeşim, forumda bordo renk alan ilk kullanıcı olacaksın. bordo da iç döşeme bej seçilebiliyor, bej döşeme araç içini daha ferah gösteriyor. eğer düşünürsen bej döşeme tavsiye ederim. fiyat zaten her yerde 81. en üstte olan o bazı özellikler neler onları bilmek lazım

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Aracın döşemesi bej, diğer seçeneği görmedim ama bej halinde beğendim zaten. Öğlen test sürüşüne gittiğimde hangi paket olduğunu ve ek özellikleri ayrıntılı şekilde öğrenmeye çalışacağım.

@false6

quote:

Hayırlı olsun.

Selamlar, size basit şekilde açıklayayım. Şehir dışında öğrenci olduğum için arabayı yılda yaklaşık 2 ay boyunca kullanabiliyorum sadece, ailem de kalan 10 ay içerisinde çok az kullanıyor. Yılda 5 bin kilometreyi geçmediğimiz için yakıt tipinin bir önemi yok. Diğer özelliklere de hakim değilim çünkü bu konuda bir bilgim yok, araştırma yapıp her ayrıntısını öğrenmek isteyecek kadar ilgi de duymuyorum. Ailem için de aynısı geçerlidir. Geriye kalan önemsediğimiz şeyler olarak arabının tipi, rengi, otomatik vitesli ve yeni olması kalıyor. Araba bakarken çok fazla çeşit ve modelle muhatap olmadığım için yanlışta bulunduğum bir nokta var mı öğrenebilmek için buraya danışıyorum. Sizin de arabanız hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeTaXs -- 19 Kasım 2016; 3:16:29 >

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    piyasadaki en sessiz lastik lassa impetus revo 2+ 66db değeri var etikette
    bu lastik ile ilgili bilginiz varmı, alınabilirmi
  • Aracta bulunan hdmi girişiyle ne bağlayabliriz evde bilgisayarı bağlıyoruz televizyona da arabada peki???😞
  • beraay B kullanıcısına yanıt
    fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Androidler için hdmi kablosu var veya elinizdeki hdmi kabloyu androidde kullanabilmek için ara aparatlar.onlardan birini alarak tablet, telefon vb. bağlayabilirsin. Görüntü altarımında wifi den daha kaliteli, akıcı sonuçlar alırsın. Eski Samsung telefonum için orjinal ara aparat vardı ondan almıştık tv ye yansıtıyorduk. Link yasak değilse atarım.telefon hdmi yazarak markaya göre 10-15 lira ve daha üzeri bulabilirsin.(yaygın satış sitelerinde ben buldum.)

Fatih kitapçıkta hdmi girişinin ordaki usb 1.5 amper. Kolçak içindekine 1 Amper yazıyor.Çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spermen -- 19 Kasım 2016; 8:51:38 >
  • DeTaXs kullanıcısına yanıt
    İşte zengin olmak nedir olunca nasıl davranılırın cevabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Çok haklısın kardeşim önceki corollamda aynı brigestone er300 ile vermişlerdi 5-6 bin dayanabildim gittim michelenle değiştim sanki başka bir araca binmiş gibi oldum civicte şuan bile rahatsız etmiyorki birde değişirsek neler olur neler

Er 300 en gürültülü lastiklerden biridir. Bundaki Er 33 kodlu runflat, er300 den farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

iş dönüşü dinlenirken

Maşallah. Kem gözlere şiş diyelim Gökhan kardeşim...
    Elegance donanımda aynalar otomatik elektrikli katlanıyor değil mi?

Evet yolcu kardeşim, aynalar elektrikli katlanır. Tüm donanım paketlerinde bu özellik mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Arkadaşlar herkes birbirine kardeşim demesin, rahatsız oldum.

Bütün müslümanlar birbirinin kardeşidir, eğer sen müslüman değilsen sana ona göre bir ifade kullanırız
  • quote:

quote:

quote:

mantıklı kardeşim, forumda bordo renk alan ilk kullanıcı olacaksın. bordo da iç döşeme bej seçilebiliyor, bej döşeme araç içini daha ferah gösteriyor. eğer düşünürsen bej döşeme tavsiye ederim. fiyat zaten her yerde 81. en üstte olan o bazı özellikler neler onları bilmek lazım

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Aracın döşemesi bej, diğer seçeneği görmedim ama bej halinde beğendim zaten. Öğlen test sürüşüne gittiğimde hangi paket olduğunu ve ek özellikleri ayrıntılı şekilde öğrenmeye çalışacağım.

@false6

quote:

Hayırlı olsun.

Selamlar, size basit şekilde açıklayayım. Şehir dışında öğrenci olduğum için arabayı yılda yaklaşık 2 ay boyunca kullanabiliyorum sadece, ailem de kalan 10 ay içerisinde çok az kullanıyor. Yılda 5 bin kilometreyi geçmediğimiz için yakıt tipinin bir önemi yok. Diğer özelliklere de hakim değilim çünkü bu konuda bir bilgim yok, araştırma yapıp her ayrıntısını öğrenmek isteyecek kadar ilgi de duymuyorum. Ailem için de aynısı geçerlidir. Geriye kalan önemsediğimiz şeyler olarak arabının tipi, rengi, otomatik vitesli ve yeni olması kalıyor. Araba bakarken çok fazla çeşit ve modelle muhatap olmadığım için yanlışta bulunduğum bir nokta var mı öğrenebilmek için buraya danışıyorum. Sizin de arabanız hayırlı olsun.

Çok güzel yapmışsın kardeşim, doğru yoldasın sen. Başka forumlarda var mı bilmiyorum ama bu civic forumunda değişik birkaç tip insan var önceki yorumları okuyarak onların kim olduklarını anlayabilirsin ve bundan sonra o zatlara cevap vermezsin

• 
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.