Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (827. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aracı alanlar eski araçları ile karşılaştırıldığında ne gibi farklılıklar var yazsın forum şenlensin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabalar yollara dökülmeye başlamış. İstanbulda 3-4 tane gördüm. Bir tanesi sitenin otoparkında duruyor her geçtiğimde süzüyorum...

• Türkiye de üretilen bir araç. .zaten dünyada en son sende çıkmış..güya piyasaya çıkardın arabayı ama 1 ay 2 aya tarih veriyorlar. .

Ne bir opsiyon seçeneği var ne ekletebilecegin donanım.her şey arkadaşlar sana neyi münasip gördülerse öyle tasarlanmış.. yani araba standart. .opsiyon ekleme için bekleme durumu yok.

Ama yine de araba yok..

Bu durumlar bi tek bana mı garip geliyor. .söyleyince suçlu oluyoruz da..Bu insanlar böyle muameleleri nasıl kabulleniyorlar. .nasıl sorgulamıyorlar ben de ona şaşırıyorum. ..

• quote:

Orijinalden alıntı: eskemre

otv meclisten gecmis, bence Rs bekleyen arkadaslar tekrar bir degerlendirme yapsinlar, cla, A4, 3.20 su anda 110-130 bandinda ikinci elde temiz, Rs yeni otv ile 120 olur en iyi ihtimal...

120 olmaz hocam bence. 120binin net fiyatı 57900 tl civarına geliyor. honda tr, spoiler ya da jantları çıkarır yine 55binin altına indirir kesinlikle. ya da 130-135bin olur. %74 ile 130binin fiyatı %45 ile 108bin.
    ötv'ye göre karar almak çok zor şu durumda. risk alan ya çok büyük kazanacak ya da çok büyük batacak... 'this is risk' bu hikayeyi bütün üniversitelerde anlatırlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Türkiye de üretilen bir araç. .zaten dünyada en son sende çıkmış..güya piyasaya çıkardın arabayı ama 1 ay 2 aya tarih veriyorlar. .

Ne bir opsiyon seçeneği var ne ekletebilecegin donanım.her şey arkadaşlar sana neyi münasip gördülerse öyle tasarlanmış.. yani araba standart. .opsiyon ekleme için bekleme durumu yok.

Ama yine de araba yok..

Bu durumlar bi tek bana mı garip geliyor. .söyleyince suçlu oluyoruz da..Bu insanlar böyle muameleleri nasıl kabulleniyorlar. .nasıl sorgulamıyorlar ben de ona şaşırıyorum. ..

hocam benim ailem de dahil olmak üzere yurtdışı ile ilgilenmiyor kimse. sadece iç piyasa ile karşılaştırma yapılıyor. yoksa sensing'li arka koltuk ısıtmalı avrupa versiyonu civic de bizim fabrikadan çıkacak ama bu özellikler bize yok. akbaba gibi saldırmasın insanlar, aynısını renault da yapıyor toyota da. herkes itiraz etmedikçe bir şey değişmez.
    1-2 aya tarih verilmesinin sebebi de ihracat. fabrika günde 107 araç üretiyor, ayda yaklaşık 2500 civarı. bunların bir kısmı yurtdışına ihraç ediliyor, iç piyasaya daha da az kalıyor. bol bol beyaz giriş donanımı civic üretmişler yurtdışı için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 17 Kasım 2016; 3:23:1 >

• Meraklisina civic si manuel 6 ileri sport modlu 1.5 litre 190 beygir(200 beygir ustude olabilir).Burda coupe si var ama sedan da olacak (coupe be four door diyor,hatchback yok diyor)dedi.Arac delici.Arka eksoz cikisi Lamborghini lerdeki gibi.

https://youtu.be/E_34Jh4RFAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGedik -- 17 Kasım 2016; 8:42:20 >
  • eniaccroy kullanıcısına yanıt
    Alırken istedim o kadar jantları bundan yapalım ye yok dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

otv meclisten gecmis, bence Rs bekleyen arkadaslar tekrar bir degerlendirme yapsinlar, cla, A4, 3.20 su anda 110-130 bandinda ikinci elde temiz, Rs yeni otv ile 120 olur en iyi ihtimal...

120 olmaz hocam bence. 120binin net fiyatı 57900 tl civarına geliyor. honda tr, spoiler ya da jantları çıkarır yine 55binin altına indirir kesinlikle. ya da 130-135bin olur. %74 ile 130binin fiyatı %45 ile 108bin.
    ötv'ye göre karar almak çok zor şu durumda. risk alan ya çok büyük kazanacak ya da çok büyük batacak... 'this is risk' bu hikayeyi bütün üniversitelerde anlatırlar...

Bu ham fiyatın 55bin durumunu kim kesinleştirdi?

Bence böyle birşey olmaz bugün 55bin seneye 60 olur

Kur bazında yaparlar en kötü yoksa dolar arttıkça araba fiyatını düşürmek zorunda kalacaklar falan

Veya 55 + aylık enf
    Gibi birşey olması gerekmez mi

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: CARDRİVER06

Haftasonu .Hergün Bursa Anadolu Lisesine Git gel yapacak araç
    (Pazartesi,Salı ve Haftasonları Hariç)

Devlet memuru haftada 3. Gün iş , sonra devlet niye batıyor
    Meslek liselerinde okul 3gün
    Vay anasını beee

Ne alakası var adamın derslerini 3 güne sığdırmışlar bilmeden yorum yapmayın.

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Sadece 55 limiti olursa başlangıç paketi ile dolusu arasındaki fiyat farkı da çok fazla açılmaz mı? Civicte de durum öyle oluyor galiba. Başka kriterler olmalı

• Arkadaşlar bursada olup oto fuarına giden var mı? Nasıl görülmeye değer mi? bitmeden görelim öyleyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Bi geleyeydi.
    Arkadaşlar ben cam filmi yaptirmak istiyorum bayide araç gelince. Düşüncem önler 1 numara arkalar 2 numara. Araç beyaz. Önle arka arasindaki fark göze batar mi?

Fark çok göze batmaz ama bence 1-2 olayına gerek yok. Her camın aynı tonda olması daha güzel gösterir diye düşünüyorum. Kaliteli film yapılırsa içerden baktığınızda camlarda film yokmuş gibi hissediyorsunuz, görüşte problem olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kptnhkn

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

quote:

Orijinalden alıntı: kptnhkn

quote:

Orijinalden alıntı: korayu

2016 Hyundai Elantra 1.6 CRDi Elite DCT ''85.000'' TL

Silindir Hacmi 1582 cc
    Beygir Gücü 136 HP
    Maksimum Tork 300 Nm
    Maksimum Hız 200 km/s
    0-100 Km Hızlanma 11.0 sn

Yakıt Türü Dizel
    Şehir İçi Ortalama Tüketim 4.7 lt (TEST YAKIT TÜKETİMİ 7.4 LT)
    Şehir Dışı Ortalama Tüketim 3.8 lt (TEST YAKIT TK 5.8 LT)
    Karma Yakıt Tüketimi 4.1 lt

Arabam

Motor : 1.6 lt
    Motor Hacmi : 1597 cc
    Silindir Adedi : 4
    Maksimum Güç : 125 HP 6500 d/d
    Maksimum Tork : 152 Nm 4300 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma : 11.6 sn
    Maksimum Hız : 196 km/s

Frenler
    Ön : Hava kanallı disk
    Arka : Disk

Yakıt Türü : Benzin

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi : 9.2 lt
    Şehir Dışı : 5.2 lt
    Test : 8.8 lt
    CO2 Emisyonu : 153 gr/km

İ30 CW DCT 1.6

Motor: 1.6 CRDi
    Motor Hacmi: 1582 cc
    Silindir Adedi: 4
    Maksimum Güç: 136 HP-4000 d/d
    Maksimum Tork: 300 Nm-1750 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma 10,9 s
    Maksimum Hız: 200 km/s

Frenler
    Ön: Hava Kanallı Disk
    Arka: Disk

Yakıt Türü Dizel
    Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 5,1 lt
    Şehir Dışı: 4,0 lt
    Test: 6,4 lt
    CO2 Emisyonu 115 gr/km

OPET
    İlçe KDV Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95) TL/LT Motorin (Eco Force Eurodiesel) TL/LT Motorin (Ultra Force Eurodiesel) TL/LT Gazyağı TL/LT Fuel Oil Yuksek Kukurtlu Fuel Oil Kalorifer Yakıtı

ANADOLU_Y_MERKEZ (KDV'li) 4,78 4,08 4,10 3,29 2,04 1,74 2,19

AYGAZ Otogaz

İst. Anadolu 2.82

Civic Benzin 4.78X8.8 = 42 Kurus (8.8 LT Test Ort.)
    Civic LPG 2.82X9.5 = 27 Kurus (9.5 LT den hesapladım) 2.30X9.5 = 22 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)
    İ30 EDiesel 4.10X6.4 = 26 Kurus (6.4 LT Test Ort.) 3.70X6.4 = 24 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)

Arabam.com Test. Ort. Tuketim degerlerine gore Hesaplanmıstır.

Kardeş burda neyi açıklamaya çalıştın?

korayu
    "onlarda anlamamış dizelin yakışını
    http://otomobil.haber7.com/test-surusleri/haber/2214537-test-hyundai-elantra-16-crdi
    işte bunlar böyle az yakıyor
    Audi’nin otomatik şanzımanında yazılım hilesi bulundu"

Boyle yorum yapılmıs.Ben de hicbir kisisel yorum katmadan Arabam sitesinin testlerini koyarak arada fark var mı yok mu onu gosterdim.
    Bu test verilerine gore LPG li arac bile ancak Dizel ile aynı yakıyor.Benzin de ise aradaki fark acılıyor.

güzel tespit. benzin ile dizeli zaten karşılaştırmak doğru olmaz. aradaki fark dizel lehine. benzin çok pahalı ve benzinli araçlar litre olarak dizeller kadar az da yakmıyor, o yüzden ardaki fark açılıyor.
    lpg dizel karşılaştırması ise hemen hemen denk gibi, lpg fiyatları 2.80 olan yer de var 2.10 olan yer de. fakat dizelde mazot fiyatları şu aralar 3.90 ile 4.20 arası değişiyor, arabasına özen gösteren bir kişi gidip de adi bir istasyondan ne olduğu belli olmayan mazotu alamaz, almak istemez, pahalı olsun temiz olsun garanti olsun iyi olsun başım ağrımasın der ve gidip kaliteli istasyondan mazotunu alır gider. kalitesiz istasyondan alınan adi mazotlar araçlara büyük sorunlar çıkarabiliyor. lpg de ise böyle bi durum yok, en kaliteli lpg markaları bile istasyondan istasyona fiyat farkı gösterebiliyor. bazı yerde 2.80 olan X markası başka bir yerde 2.20 olabiliyor, o nedenle bazı durumlarda lpg ile dizelden bile ucuza tüketim yaparak gezebilmeniz mümkündür.

• Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. 1 2 olayi aslinda soyle cocugum sarisin güneş vurunca sıkıntı yasiyoruz. Bende ondeki camlarda görüşün engellenmesini istemiyorum. 1 numara mi 2 numara mi derken böyle bir çözüm buldum. Filmler ayni ton olunca daha güzel gözukuyor kesinlikle haklisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Otocar

LPG acaba satarken zorluk çıkarır mı yada sorunlara neden olur mu?

Diye düşünüyorum ondan dolayı kararsız kaldım açıkçası. Benzin ile ilgili çok tüketiyor diyorlar ama.

tam tersi, aracı satarken lpg li ise daha avantajlı satabileceğinizi düşünüyorum. civic lpg li tercih edilir. turbo motorlu bir araç olsaydı ve siz ona lpg uygulatmış olsaydınız o zaman satarken size sorun çıkarabilirdi. insanlar turbolu araçta lpg olmasını istemiyor, her an sorun çıkarmaya hazırmış gibi düşünülüyor ki öyle de.

eğer paranız varsa fabrika lpg li almanızı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhannn7 -- 17 Kasım 2016; 11:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Tesekkur ederim. 1 2 olayi aslinda soyle cocugum sarisin güneş vurunca sıkıntı yasiyoruz. Bende ondeki camlarda görüşün engellenmesini istemiyorum. 1 numara mi 2 numara mi derken böyle bir çözüm buldum. Filmler ayni ton olunca daha güzel gözukuyor kesinlikle haklisiniz.

kaliteli film uygulatırsanız içeriden dışarıya bakıldığında cam film olduğunu bile hissetmiyorsunuz, o yüzden 1-2 olayına gerek yok. her yer 2 olsun bence, benimki her yer 2 ve arabama binenler içeride otururken buna cam filmi de yaptırsan iyi olur diyorlar, zaten film var diyorum hadi ya diyorlar, inip dışardan dikkatli bakınca film olduğunu anlıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

Bu ham fiyatın 55bin durumunu kim kesinleştirdi?

Bence böyle birşey olmaz bugün 55bin seneye 60 olur

Kur bazında yaparlar en kötü yoksa dolar arttıkça araba fiyatını düşürmek zorunda kalacaklar falan

Veya 55 + aylık enf
    Gibi birşey olması gerekmez mi

hocam hiç bir şey kesin değil. ben sadece ortalıkta dolaşan oran ve fiyata göre yorum yaptım.

eğer fiyata göre vergi dilimi sistemi gelirse bence gelir vergisi dilimleri gibi, takvim yılına özel fiyat belirlenir. her yılın başında fiyat listesi güncellenir. örneğin 2017 yılı için 55bin tl net fiyatını sınır belirledik derler. 1 sene sonra, 2018 için 60bin tl net fiyat yaptık derler. bu şekilde her yıl değiştirilir diye düşünüyorum...

• forum ahalisi, açıp okuyabilir buyurun. adamlar organize olmuşlar, 85bin liste fiyatı olan pazarlıkla 79a kadar indirilen araç için, toplu pazarlıklar yapıp 75bine indirmişler fiyatı. kia düşünmüyorum ama insanların çabasını takdir ediyorum. şu forumda fiyat yüksek diyenlerin yemediği hakaret kalmadı. organize olmak, ağız birliği yapmak, vakit harcamak, efor sarf etmek önemli şeyler bunlar...

https://forum.donanimhaber.com/m_121829097/tm.htm
  • Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Eyvellah hocam. Bende 2 numara yaptırayım o zaman. Beyazda güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remilci

Arkadaşlar bursada olup oto fuarına giden var mı? Nasıl görülmeye değer mi? bitmeden görelim öyleyse.

İlk gün bi heyecanla gittik hocam hanımla.o benden daha hevesliydi ama bayanlardan para alınmıyo erkeklere 5tl bide cinsiyetçi derler.neyse sadece 2 hall açık ve sanırım 8 marka var yarısı inallar zaten.reno-vw-merso hiç biri yok.fuar diil zaten showroom kalan arabaları kakalama derdindeler.en çok Lexus standında vakit harcadım arabaları ve ikramları müthiştikısacası bayiye gidin daha iyi.

• 
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.