Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (824. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerli2335

arkadaşlar tüketim konusuna noktayı koyuyorum. bundan sonra benden az yakanı çıkmaz herhalde.
    honda civic çok yakıyor (bizler bilmiyoruz. uzun süren çalışmalar sonucu arkadaşlar keşfetmişler:) ) diyenlere
    2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Hocam Palandöken'den vites boşta mı indin :)

• HakanTorgut kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Kaç paralık şey ki neden koymadiklarını anlamadım gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Econ tuşunu kullanıyorum zaten sadece şehir içi kullanılması gerekiyormuş.Ayrıca kitapçığa detaylı bakmadım ama ortalama hızı ben bulamadım sanırım yok

Pegasusçu kardeşim econ tuşunu her zaman kullanabilirsiniz, ben uzun yolda da 1800 rakımlı dağlara iniş çıkışlarda da hiç econ özelliğini kapatmıyorum, her türlü gidiyor. Ekonomiye katkısı çok

• Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkürler. Evet mavi. 10 sayfa kadar önce ilk depoyu yazmıştım ikinci depo da hemen hemen aynı. Ben lpg sevmiyorum, tercih etmem demiyorsanız yakıt olarak üzmez bence.

Sipariş verdim dediğimde başka marka ya baksaydın falan diyenler, içine binince konfor, konsol, koltuk herşeyi beğeniler.

Konsoldaki ekran küçük kalmış o var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden lpg tercih edilmeli? Görseldeki tablodan okuyabilirsiniz

• remilci R kullanıcısına yanıt
    Maşallah. Iyi günlerde kullanin. Arac çok güzel duruyor.

• remilci R kullanıcısına yanıt
    Renk çok hoş ama işte temizlik sıkıntı biraz. Hayırlı olsun güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin.
  • Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Mutlaka ekonomiye katkısı vardır ma servis aracı teslim ederken özellikle söyledi bende şaşırdım tekrar sordum ancak söyledikleri öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: remilci

Tekrar teşekkürler. Evet mavi. 10 sayfa kadar önce ilk depoyu yazmıştım ikinci depo da hemen hemen aynı. Ben lpg sevmiyorum, tercih etmem demiyorsanız yakıt olarak üzmez bence.

Sipariş verdim dediğimde başka marka ya baksaydın falan diyenler, içine binince konfor, konsol, koltuk herşeyi beğeniler.

Hocam hayırlı olsun. Bikaç sefer Acemler kavşağında gördüğüm araç siz olabilirsiniz canlı halini merak ediyorum exe eco mavi düşünüyorum ben de çünkü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

Neden lpg tercih edilmeli? Görseldeki tablodan okuyabilirsiniz

Bunun ne kadarı doğru merak ettim, sallamasyon geldi bana.
  • Kardeş haklısın tekrar okuduğumda yazdığınız ithamın bana olmadığını anladım. Uyku sersemliği ile öyle anlamışım sanırım. Özür dilerim. Dediğiniz gibi fluenceden güçlü bir araba en ez onun kadar iyidir neden en az diyorum cvt olduğu için biraz performan kayıbı normaldir. Bayiye gittim test aracı haftaya gelecekmiş. Ara hızlanma içinde gazı kökleyip vites düşürüp ivme yakalayabilexeğimi söyledi.tekrar özür dilerim. İyi günler

• Regionella kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/34nF0WIwLzA

Hocam buna benzemiş bu yazı sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Mutlaka ekonomiye katkısı vardır ma servis aracı teslim ederken özellikle söyledi bende şaşırdım tekrar sordum ancak söyledikleri öyle

servisteki elemanların çoğu bişey bilmiyor, onlara çok kulak asmamak lazım. ben ilk defa honda marka araç aldım ama serviste çalışan elemanlarla muhabbet edince orda çalışan birçok elemandan daha çok şey bildiğimi fark ettim. Ben aracı teslim alıp hemen uzun yola çıktım ve econ aldığımdan beri hep açıktı, uzun yolda çoğu zaman hız sabitleyiciyi 117 ye sabitledim ara sıra 105-110 a düşmek zorunda kaldım. eve geldiğimde uzun yol ortalamam 4,8 lt idi.
  • can3625 C kullanıcısına yanıt
    Hocam mevzu nedir tam olarak bilmiyorumama arkadaşın temsilci vb olmadığını şahsen biliyorum. Kastettiğiniz dizel fluence ise evet size yardımcı olma şansım var. Ancak ben dz vites civic kullanıcısıydım, düz vites civic fb7, genel olarak dizel fluence den performans olarak iyi, (ama altını çiziyorum düz vites ve aracımın 0-100 değeri 9.9 saniyeydi) , tabi uzun süreli yokuş çıkışlarda tork sebebi ile fluence daha sakin çıkıyor bu açık, ancak uzun yolda ve hız 140-150 bandını geçtiğinde civic sürüş güvenliği ve yol tutuş açısından bariz önde. Şu anda yakın iş arkadaşım 6 ay önce Honda civic otomatik fb7 den fluence dizele geçti, performans ve ilk hızlanma olarak fluence den daha memnun, ancak ilk fırsatta yeni civic almayı planlamakta, konfor, sürüş keyfi, yüksek hızda güven konularında civic i aradığını sürekli belirtiyor. Ayrıca kullandığı fluence sınıfının en dolusu navigasyon vb olan deri koltuklu vs kampanyalı almıştı, buna rağmen şu an pişman...

• quote:

Orijinalden alıntı: remilci

Hocam Allah içine sindirsin, kazasız belasız kullan. Malum ülkemizde akıl profesörü çok var, önemli olan senin ne istediğin. Renk oldukça güzel, Ben de mavi ye çok takıldım ama açık renk döşeme olmadığı için füme sipariş ettim. Bu gün aradılar araç gelmiş yarın işlemleri yapıp nasipse cuma günü tepesine bineceğim :)
    Ayrıca cam filmlerini serviste mi yoksa dışarıda mı yaptırdınız ve ne kadar ödediniz paylaşabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

quote:

Orijinalden alıntı: kptnhkn

quote:

Orijinalden alıntı: korayu

2016 Hyundai Elantra 1.6 CRDi Elite DCT ''85.000'' TL

Silindir Hacmi 1582 cc
    Beygir Gücü 136 HP
    Maksimum Tork 300 Nm
    Maksimum Hız 200 km/s
    0-100 Km Hızlanma 11.0 sn

Yakıt Türü Dizel
    Şehir İçi Ortalama Tüketim 4.7 lt (TEST YAKIT TÜKETİMİ 7.4 LT)
    Şehir Dışı Ortalama Tüketim 3.8 lt (TEST YAKIT TK 5.8 LT)
    Karma Yakıt Tüketimi 4.1 lt

Arabam

Motor : 1.6 lt
    Motor Hacmi : 1597 cc
    Silindir Adedi : 4
    Maksimum Güç : 125 HP 6500 d/d
    Maksimum Tork : 152 Nm 4300 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma : 11.6 sn
    Maksimum Hız : 196 km/s

Frenler
    Ön : Hava kanallı disk
    Arka : Disk

Yakıt Türü : Benzin

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi : 9.2 lt
    Şehir Dışı : 5.2 lt
    Test : 8.8 lt
    CO2 Emisyonu : 153 gr/km

İ30 CW DCT 1.6

Motor: 1.6 CRDi
    Motor Hacmi: 1582 cc
    Silindir Adedi: 4
    Maksimum Güç: 136 HP-4000 d/d
    Maksimum Tork: 300 Nm-1750 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma 10,9 s
    Maksimum Hız: 200 km/s

Frenler
    Ön: Hava Kanallı Disk
    Arka: Disk

Yakıt Türü Dizel
    Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 5,1 lt
    Şehir Dışı: 4,0 lt
    Test: 6,4 lt
    CO2 Emisyonu 115 gr/km

OPET
    İlçe KDV Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95) TL/LT Motorin (Eco Force Eurodiesel) TL/LT Motorin (Ultra Force Eurodiesel) TL/LT Gazyağı TL/LT Fuel Oil Yuksek Kukurtlu Fuel Oil Kalorifer Yakıtı

ANADOLU_Y_MERKEZ (KDV'li) 4,78 4,08 4,10 3,29 2,04 1,74 2,19

AYGAZ Otogaz

İst. Anadolu 2.82

Civic Benzin 4.78X8.8 = 42 Kurus (8.8 LT Test Ort.)
    Civic LPG 2.82X9.5 = 27 Kurus (9.5 LT den hesapladım) 2.30X9.5 = 22 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)
    İ30 EDiesel 4.10X6.4 = 26 Kurus (6.4 LT Test Ort.) 3.70X6.4 = 24 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)

Arabam.com Test. Ort. Tuketim degerlerine gore Hesaplanmıstır.

Kardeş burda neyi açıklamaya çalıştın?

korayu
    "onlarda anlamamış dizelin yakışını
    http://otomobil.haber7.com/test-surusleri/haber/2214537-test-hyundai-elantra-16-crdi
    işte bunlar böyle az yakıyor
    Audi’nin otomatik şanzımanında yazılım hilesi bulundu"

Boyle yorum yapılmıs.Ben de hicbir kisisel yorum katmadan Arabam sitesinin testlerini koyarak arada fark var mı yok mu onu gosterdim.
    Bu test verilerine gore LPG li arac bile ancak Dizel ile aynı yakıyor.Benzin de ise aradaki fark acılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

https://youtu.be/34nF0WIwLzA

Hocam buna benzemiş bu yazı sanki

Aynen adama kalsa oksijen yerine lpg gazı soluyalım diyecekmiş.
  • can3625 C kullanıcısına yanıt
    Dostum banada Bursa'da 19-23 Aralık arası dediler 2 hafta once Cumartesi siparis verdim, sanirim exe eco modelinde bu kadar sira oluyor, bayiide hic exe gormedim tamamen fotograflardan gordugum kadariyla aldim araci, hayirli olsun..

• aşağıda verdiğim linkte yine araç incelemesi mevcut, merak edenler bakabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=PlG2cci4pEs
  • eskemre kullanıcısına yanıt
    Hocam bendeki lpg li idi. dizeli kullananalar haliyle daha iyi performanslı olduğunu söylüyorlardı lpg'den. Ben acil stop isimli kullanıcının bana ait bazı ithamlarda bulunduğunu zannederek cevap yazmıştım, yanlış anlamıştım onu. Konu şuydu benim lpg li 110 bg manuel vites dynamique fluencem vardı sattım otomatik exe eco 125 bg otomatik siparişi verdim. vites otomatik olduğu için performansı beni üzermiydi. çünkü daha önce sadece 2004 model manuel honda civic kullanmışlığım var ve güncel olanlarla kıyaslayamadım. Belki iki aracıda bilen bir karşılaştırma yapar amacıyla sormuştum. Bugün servise sordum dip gaz yapınca sollamalarda istediğin ivmelenmeyi yakalarsın dedi. internette kick down mu ne yazıyodu adına yanlış hatırlamıyosam. Performansa bu kadar takmamın sebebi bazen babamın 2015 1.44 life corollasını kullanıyorum. Hiç çekmiyor hep sağ taraftan eski arabalarla peş peşe gidiyorum, trafiği takip etmek beni yoruyor, atik olmayan bir araba çıkarsa civic exe eco çok pişman olmaktan korktum.

• 
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.