Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (823. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel jetta kullandım ve aracımı kurban bayramında sattım honda aşkıni yaşamak için ha bu arada lpgli exetucive beyaz içinde lasman günü kaparo verdim bu ay içinde teslimat olacak işte o zaman kıyaslama yapacağım ben audi a4 audi a5 ve audi a4 tfsi bmw 320 bu araçların tamamını kullandım tabikide bu araç bunlarla kıyaslanamaz lâkin şu anda bu araçlardan a5 guatro 4 çeker ve a4 tfsi araclarim duruyor ben bunlara rağmen HONDA AŞKI için bu sedan aracı portföyüme katacagim kim ne derse desin zevkler ve renkler tartışılmaz performans istersem diğer araçlara binerim mesele zevk sürüş keyfi gerisi hikaye yakıt tasarrufu veyahut tüketimi düşünülüyorsa bi meyeceksin at binenin kılıç kuş ananın birde at sahibine göre kişner herkes sürücü olur ama şoför olamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia, reno, muhabbeti yapan arkadaslar en yakin oto sanayiye gidin, tanimadiginiz bir motor ustasina sorun; abi su markalardan hangisini alayim diye, sonra da gelin burda aldiginiz cevabi yazin... Honda kullanmadan bazi seyleri anlama sansiniz yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Vhki .

Dizel jetta kullandım ve aracımı kurban bayramında sattım honda aşkıni yaşamak için ha bu arada lpgli exetucive beyaz içinde lasman günü kaparo verdim bu ay içinde teslimat olacak işte o zaman kıyaslama yapacağım ben audi a4 audi a5 ve audi a4 tfsi bmw 320 bu araçların tamamını kullandım tabikide bu araç bunlarla kıyaslanamaz lâkin şu anda bu araçlardan a5 guatro 4 çeker ve a4 tfsi araclarim duruyor ben bunlara rağmen HONDA AŞKI için bu sedan aracı portföyüme katacagim kim ne derse desin zevkler ve renkler tartışılmaz performans istersem diğer araçlara binerim mesele zevk sürüş keyfi gerisi hikaye yakıt tasarrufu veyahut tüketimi düşünülüyorsa bi meyeceksin at binenin kılıç kuş ananın birde at sahibine göre kişner herkes sürücü olur ama şoför olamaz

Hocam 1 aydir mercedes kullaniyorum civic in direksiyon hissini ozledim cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 16 Kasım 2016; 5:15:56 >

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Tiplerden bahseden arkadaş adın gibi acil stop yapmalısın. Ben dün üye oldum 5-6 mesaj yazdım. saolsunlar mesajlarıma cevapta geldi hepsine teşekkür ederim sadece siz "tip" bir mesaj yazmışsınız. Bu formun sadece civic övgü formu olduğunu düşünmüyorum. araca kapora veren ben, 100 bine yakın para verecek olande ben. soruyu soranda ben cevplayanda var. size neden ağır geldi bilemedim. ne yani kimse soru soramayacakmı civic hakkında. sadece gidip alacak ve övgülerde mi bulunacak. eleştirecekseniz diğer yazdıklarımıda eleştirin.
    1. serviste test aracı olmamazı benim suçum değil hondanın suçu
    2. denettikleri şahsi araba da benzin olmaması hondanın suçu
    3. 1 km test sürüşü yapabilmem hondanın suçu
    4. 25 gündür araç bekleyip 28 gün daha beklemek hondanın suçu
    5. bütün bunlardan dolayı terddütlerimin olamsı hondanın suçu
    6. para kazanacak yer honda

şimdi önce bunları bir eleştir bakalım deki ne tip miş ya bu honda. sonra bana sıra gelsin. fluenceye sıra helsin. kardeşim ben 22 yıllık şöförüm. fluenceyide 5.5. yıl kullandım. hondayıda arkadaşlarımdan gördüm memlekette ve almaya karar verdim. burada bir tanıdıktan alıp performansına bakamıyorum. Size göre forumda bilenlerede sormamalıyım. üstteki 4 maddeyi görmezden gelerek yok yere tip li falan konuşmanız normal bir üye değilde temsilci falan olduğunuzu düşündürdü. Benim sorum şuydu fluence kullanan varsa civicle performansını karşılaştırabilirmi. cevabınız varsa alayım, yoksa tip li konuşmayın lütfen.

• Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim, zaten donanım ve şıklık olarak çok güzeldi. Dışıda içide hoşuma gitti. Benim gördüğüm eleganceydi ve onu görünce bile exeye boşunamı para veriyorum acaba dedim. Temsilci ise hocam bunu beğendiyseniz exeye hayran kalırsınız dedi. Fluenceyle kıyaslanmayacak kadar konforlu. bakmakla anlaşılmayan sadece performans o yüzden forumda hep bunun üstünde durdum. Teşekkür ederim.
  • Herhangi bir donanım seviyesinde kararan dikiz aynası var mı?

• pegasus33 kullanıcısına yanıt
    Hocam ortalama hızın olması lazım. Kullanım klavuzunun 123. sayfasında ortalama hızın ekranda nasıl gösterileceğini anlatıyor.

Corolla'da CVT şanzımana sahip olmasına rağmen Civic'in daha az yakıyor olması çok iyiymiş. Econ tuşunu kullanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: can3625

Tiplerden bahseden arkadaş adın gibi acil stop yapmalısın. Ben dün üye oldum 5-6 mesaj yazdım. saolsunlar mesajlarıma cevapta geldi hepsine teşekkür ederim sadece siz "tip" bir mesaj yazmışsınız. Bu formun sadece civic övgü formu olduğunu düşünmüyorum. araca kapora veren ben, 100 bine yakın para verecek olande ben. soruyu soranda ben cevplayanda var. size neden ağır geldi bilemedim. ne yani kimse soru soramayacakmı civic hakkında. sadece gidip alacak ve övgülerde mi bulunacak. eleştirecekseniz diğer yazdıklarımıda eleştirin.
    1. serviste test aracı olmamazı benim suçum değil hondanın suçu
    2. denettikleri şahsi araba da benzin olmaması hondanın suçu
    3. 1 km test sürüşü yapabilmem hondanın suçu
    4. 25 gündür araç bekleyip 28 gün daha beklemek hondanın suçu
    5. bütün bunlardan dolayı terddütlerimin olamsı hondanın suçu
    6. para kazanacak yer honda

şimdi önce bunları bir eleştir bakalım deki ne tip miş ya bu honda. sonra bana sıra gelsin. fluenceye sıra helsin. kardeşim ben 22 yıllık şöförüm. fluenceyide 5.5. yıl kullandım. hondayıda arkadaşlarımdan gördüm memlekette ve almaya karar verdim. burada bir tanıdıktan alıp performansına bakamıyorum. Size göre forumda bilenlerede sormamalıyım. üstteki 4 maddeyi görmezden gelerek yok yere tip li falan konuşmanız normal bir üye değilde temsilci falan olduğunuzu düşündürdü. Benim sorum şuydu fluence kullanan varsa civicle performansını karşılaştırabilirmi. cevabınız varsa alayım, yoksa tip li konuşmayın lütfen.

Ne kadar okuma ve anlama konusunda sorunlu insan varsa buraya toplanmış.Bir daha oku bakalım o mesajda ne yazmışım? Seni mi eleştirmişim buradaki bazı gereksizleri mi eleştirmişim? Tuhafmısınız nesiniz ya. Sorduğu soruya cevap veriyoruz kendi kendine triplere giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 16 Kasım 2016; 8:48:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kptnhkn

quote:

Orijinalden alıntı: korayu

2016 Hyundai Elantra 1.6 CRDi Elite DCT ''85.000'' TL

Silindir Hacmi 1582 cc
    Beygir Gücü 136 HP
    Maksimum Tork 300 Nm
    Maksimum Hız 200 km/s
    0-100 Km Hızlanma 11.0 sn

Yakıt Türü Dizel
    Şehir İçi Ortalama Tüketim 4.7 lt (TEST YAKIT TÜKETİMİ 7.4 LT)
    Şehir Dışı Ortalama Tüketim 3.8 lt (TEST YAKIT TK 5.8 LT)
    Karma Yakıt Tüketimi 4.1 lt

Arabam

Motor : 1.6 lt
    Motor Hacmi : 1597 cc
    Silindir Adedi : 4
    Maksimum Güç : 125 HP 6500 d/d
    Maksimum Tork : 152 Nm 4300 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma : 11.6 sn
    Maksimum Hız : 196 km/s

Frenler
    Ön : Hava kanallı disk
    Arka : Disk

Yakıt Türü : Benzin

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi : 9.2 lt
    Şehir Dışı : 5.2 lt
    Test : 8.8 lt
    CO2 Emisyonu : 153 gr/km

İ30 CW DCT 1.6

Motor: 1.6 CRDi
    Motor Hacmi: 1582 cc
    Silindir Adedi: 4
    Maksimum Güç: 136 HP-4000 d/d
    Maksimum Tork: 300 Nm-1750 d/d
    Performans
    0-100 km/s Hızlanma 10,9 s
    Maksimum Hız: 200 km/s

Frenler
    Ön: Hava Kanallı Disk
    Arka: Disk

Yakıt Türü Dizel
    Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 5,1 lt
    Şehir Dışı: 4,0 lt
    Test: 6,4 lt
    CO2 Emisyonu 115 gr/km

OPET
    İlçe KDV Kurşunsuz Benzin 95 (Ultra Force 95) TL/LT Motorin (Eco Force Eurodiesel) TL/LT Motorin (Ultra Force Eurodiesel) TL/LT Gazyağı TL/LT Fuel Oil Yuksek Kukurtlu Fuel Oil Kalorifer Yakıtı

ANADOLU_Y_MERKEZ (KDV'li) 4,78 4,08 4,10 3,29 2,04 1,74 2,19

AYGAZ Otogaz

İst. Anadolu 2.82

Civic Benzin 4.78X8.8 = 42 Kurus (8.8 LT Test Ort.)
    Civic LPG 2.82X9.5 = 27 Kurus (9.5 LT den hesapladım) 2.30X9.5 = 22 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)
    İ30 EDiesel 4.10X6.4 = 26 Kurus (6.4 LT Test Ort.) 3.70X6.4 = 24 Kurus (Olası En Ucuz Fiyatlardan Biri İle)

Arabam.com Test. Ort. Tuketim degerlerine gore Hesaplanmıstır.

Kardeş burda neyi açıklamaya çalıştın?

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

quote:

Hocam bmw hakkında bilgi sahibi değilim ama makyaj ile motor gücünü düşürmüşlerdi ve 0-100 hızlanması daha kötü duruma gelmişti diye hatırlıyorum. Honda'daki durum biraz daha farklı her iki aracın ağırlığı ve kullanılan şanzıman eşit ve motor güçleride birbirine çok yakın.

Sadece motorun direk enjeksiyonlu olması sayesinde hem 0-100 hızlanmasında hemde yakıt tüketimi konusunda bu kadar fark olması bana göre mümkün değil. Honda Türkiye nasıl bir açıklama yapacak merakla bekliyorum.

Makyajla motor gücü düşermi acil komik ;)

Yeni daha güçlü motor koydular

1,6 yerine 1,5 turbo geldi

Yakıt nerdeyse yarıya düştü en kötü yakan %30-40 daha az yakıyor ve daha performanslı güçlü oldu araç

Misal ben 7.7 ort yakıyorum öncekinde olsa 11,5-12 bu değer

Makyajsız bmw 1.16i 136 hp
    Makyajli bmw 1.16i 109 hp

Bende onu diyorum acil komik
    Makyajla mı oluyor o ?
    Tampon değişti diyemi düştü ? Bi keş mahmut önderine sorsana o bilir senin bilgin yetmez , hoca en nihayetinde

Honda ile geçen bir 720 kapışıyordu hoca bi fırladı 9 saniyede tokatladı BMW yi off offff

Ne de olsa Honda bu şöför de keş mahmut dream ikili

Sanırım sağ tarafta da sen vardın ;) dream 3'lü tokatçılar sizi ;)

Sarhoş musun zeka özürlü müsün nesin belli değil. Makyaj ile gücü düşürdüler diyorum yok arttı diyorsun. Kaç beygirden kaç beygire düştüğünü yazıyorum saçmalıyorsun. Bir yönetici artık şu gereksiz tipi konudan uzaklaştırsın ya. Konunun içine etti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bmw hakkında bilgi sahibi değilim ama makyaj ile motor gücünü düşürmüşlerdi ve 0-100 hızlanması daha kötü duruma gelmişti diye hatırlıyorum. Honda'daki durum biraz daha farklı her iki aracın ağırlığı ve kullanılan şanzıman eşit ve motor güçleride birbirine çok yakın.

Sadece motorun direk enjeksiyonlu olması sayesinde hem 0-100 hızlanmasında hemde yakıt tüketimi konusunda bu kadar fark olması bana göre mümkün değil. Honda Türkiye nasıl bir açıklama yapacak merakla bekliyorum.

Yakıt nerdeyse yarıya düştü en kötü yakan %30-40 daha az yakıyor ve daha performanslı güçlü oldu araç

Makyajla mı oluyor o ?
    Tampon değişti diyemi düştü ? Bi keş mahmut önderine sorsana o bilir senin bilgin yetmez , hoca en nihayetinde

Honda ile geçen bir 720 kapışıyordu hoca bi fırladı 9 saniyede tokatladı BMW yi off offff

Sarhoş musun zeka özürlü müsün nesin belli değil. Makyaj ile gücü düşürdüler diyorum yok arttı diyorsun. Kaç beygirden kaç beygire düştüğünü yazıyorum saçmalıyorsun. Bir yönetici artık şu gereksiz tipi konudan uzaklaştırsın ya. Konunun içine etti.

Şu malum kişiyi engelle kardeşim yazdıklarını hiç görmüyorsun, dolayısıyla hiç muhattap olmamış oluyorsun. Kendi çalsın kendi oynasın. Ben uzun zamandır onun saçmalıklarına şahit olmuyorum, kafam çok rahat. Böyle insanlar malesef hayatın her alanında var, görmezden gelmek en iyi çözüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Makyajla mı oluyor o ?

Onunla birlikte 2-3 kişi daha var forumun havasını bozan, ciddi paylaşımlar yapılmasını engellemeye çalışan, alaycı tavırlı, ciddiyetsiz, saygısız, onlar için gereken işlemleri yaptıracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhannn7 -- 16 Kasım 2016; 8:52:08 >

• Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Hocam Golf konusunda iki mesaj yazsak anında engellerler. Civic konusunu sabote etmek için elinden geleni yapanlara ses çıkarmıyorlar.
  • pegasus33 kullanıcısına yanıt
    Civicde ortalama hız göstergesi var. Elegance modelinde nasıl bilmiyorum ama executivede ekran göstergesinde ortalama hız takip edilebiliyor toplam zaman ile birlikte

• eyönetmen E kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullanın. Paspasların takipçisi olun ama bu otomobil firmalarının genelinde var galiba. Birşeyi hediye ediyorlar siz unutun bir daha sormayın diye bin takla atıyorlar. Arabayı satarken her şeye tamam ama aldıltan sonra türlü numaralar. Paspas denilen şeyi zamanında tedarik edemiyorlar mı. Bmw de çok yaşanıyor bu forumdaki çoğu kullanıcı muzdarip bundan. 3 serisine örneğin 1 serisi paspas kakalıyorlar. Neyse demek istediğimi anlatabilmişimdir inşallah

• alisimsek6069 A kullanıcısına yanıt
    Elegance ta ortalama hız yok. Executive de kadran da ve konsoldaki ekranda olan gerekliliği kişiye göre değişen bazı şeyler yok

Elegance ihtiyaç karşılıyor extraları yok. Ben mavisini aldım 10 gündür severek biniyorum hatta inmiyorum :)
    beğenmeyen, almayı düşünmeyen niye tartışmaya giriyor ki?
    Ben tipini ve konforunu beğendim aldım. şuan 20 krş yaktı 80 TL 385 km 2 depo bu şekilde gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: remilci

Elegance ta ortalama hız yok. Executive de kadran da ve konsoldaki ekranda olan gerekliliği kişiye göre değişen bazı şeyler yok

Elegance ihtiyaç karşılıyor extraları yok. Ben mavisini aldım 10 gündür severek biniyorum hatta inmiyorum :)
    beğenmeyen, almayı düşünmeyen niye tartışmaya giriyor ki?
    Ben tipini ve konforunu beğendim aldım. şuan 20 krş yaktı 80 TL 385 km 2 depo bu şekilde gitti.

öncelikle hayırlı olsun aracınız, sanırım mavi almışsınız. bir kaç foto ekleyerek forumu renklendirebilir misiniz. Lpg uzun yolda ne yakıyor acaba? burada yakıt muhabbeti çok döndü, bu aracın lpg lisinin hem şehir içi hem de şehir dışı c sınıf dizellerden daha az yakacağı iddia ediliyor, bunu iddia edenlerden biri de benim. şehir dışı tüketim değerlerinizi de bekliyoruz

• remilci R kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Econ tuşunu kullanıyorum zaten sadece şehir içi kullanılması gerekiyormuş.Ayrıca kitapçığa detaylı bakmadım ama ortalama hızı ben bulamadım sanırım yok
  • palanagar P kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç bir pakette kararan dikiz aynası yok. İlave ücret istiyorlar ve ben sordum 500 civarı dediler. Ben de biraz araştırdım şu yurtdışı sitelerinde aynısını 50 dolar a buldum. Aracımı teslim aldıktan sonra sipariş vereceğim. Montajı da oldukça kolay ama işin acemisi için herhangi bir elektrikçi de takabilir.
  • 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.