Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (767. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 765766767768769
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ODD verilerine gore ekim ayinda 1350 civic satilmis. 15-20 gunluk bir sure icin iyi rakam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

Rüzgar sesi almıyor fazla ama yol sesi alıyor yalıtım yaptırmış olabilirler ama bu yol sesi denen mevzu duz asfaltta belli değil stabilize yolda teker sesi olarak geliyor oda bariz belli

Çamkıran izmir gaziemirde. Çevre yoluna çıktık bastım. Bayinin etrafında bozuk satıh vardı ama oralarda yavaş gittiğimdenmi anlamadım bilmiyorum. Bozuk satıhtan tümseklerden geçwrken gayet sessiz tok laztik ve süspansiyon sesiyle karşılaştım. Bi ara camıda aöıp dinledim. Önde arkada hiç ses yok. Uzun yolda uyku getirecek kadar sessizlik var.

Ancak test kanallarının paylaştığı videolarda bariz rahatsız edici yol gürültüsü vardı.

Aynı durumu mazda 3 testindede yaşadım. Serviste yalıtım yapıyorlar. Bu üçkağıttır.

Mazda 3 ile Civic kıyaslaması yapsanız hangisinin eksisi ve artısı var diğerine göre?

Mazda sürtünme katsayısı daha az. Araba kayıyor yolda. 1.5 otomatikti test ettiğim.

Hondanın içi az daha geniş. İkiside sessiz (bayilerin yalıtım yaptığını şiddetle düşünüyorum)

Honda virajlarda gövde salınımı konusunda daha iyi.

Mazda iç dizayn daha özenli. Daha emek harcanmış.

Mazda daha az yakıt sarfiyatı

Honda hazır lpg kiti

Mazda 5 bg az olmasına ramen şanzıman başarısıyla daha performanslı hissettiriyor.

Göreceli ancak mazdadaki tasarım daha bütüncül

Civic arka ve ön hatta yan tasarım farklı arabaların birleşimi gibi.

Toplamda mazda diyorum. Mantığım bu paralarıc sınıfına verene kadar d sınıfı Mondeo dizel manuel diyor.

• 4 yil sonra yenisi cikinca kac paraya satilır Allah bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: başkan77

Teşekkürler oğuzhan bey

Hocam yıllık 20-25 bin km ye dizel daha uygun degil mi?
    Bir de Passat ne kadar yakıyor ki 1.4 TSI Eger 7LT gecmiyorsa hic LPG ile ugrasmazdım acıkcası...
    Bana Passat mı Civic mi deseler Passat'ı secerim.
    Ayrıca Hayırlı Olsun.Gule Gule Kazasız Belasız Kullanın.
  • Hocam aynı mevzuyu ben de daha önce dile getirdim. Ben servislerin test araçlarına yalıtım yaptığını düşünüyorum. Bunu ancak hemen üst üste test aracıyla ve kendi aracıyla sürüş yapan kullanıcışar söyleyebilir ama bu kadar farklı görüş bildirilmesi beni kıllandırmıyor değil hani.

• quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

Arkadaşlar yeni civic i izmir çamkıran da bugun 4 gibi test ettim. Beklediğimden daha konforlu, iç hacmi geniş, rahat bir arabayla karşılaştım.

Otomatiği geçişlerde yarım debriyaj hissi veriyor. Performanssız deniyor tabi sizi koltuğa yapıştırmıyor ama 5 kişi binince yerinden kalkmaz bi hissiyat da vermedi.

Malzeme kalitesi artmış iç havim artmış. Ön göğüs bana göre daha güzel bi hale gelmiş.

Araç full body kitliydi. Gitmeden önce bütün Türk test videolarını izledim. Hepsinde yol sesini baya aldığı söyleniyordu. Ama ben aracı 165 e çıkarttım yol sesi hiç yoktu. Bunu yetkiliye söylediğimde bi cevap alamadım. Motor seside sadece en üst devirlerde.

Araca bayinin servisinde ses yalıtımı operasyonu yapılmış olabilirmi?

Kesin , bazılarının söylediği gibi sadece yol sesinden ziyade yüksek devirlerdeki rahatsız edici motor sesi ,
    Hani düz yoldan bir rampaya vurup aracı yokuşu 120 ile çıkayım dediğinde
    İşte o amansız gürültü ile karşılaşıyor insan, bir yığılma yarım debriyaj hissini orada anlıyorsun düz yolda
    Olmaz zannımca

Birde ani hareketlerde çok şıkışık 90-100 gidiyorsun ve sollamaya çıkacaksın ama soldan yapıştıra yapıştıra geliyor millet çıkıp hemen sağa geçeceksin işte orda tam ne demek istediklerini anlıyor insan
    Çıkıyorsun evet hadi geçte geri dönelim dediğimde
    Araba
    Önce bir saniye ne demek istedim diye bekliyor
    Sonra karşılık olarak çığlık atıp dediğini yapmaya çalışıyor ,

Özellikle servis cevap vermiyorsa vardır bir hinlik
    Bende öyle birkere hayatımda hata yapıp eşime test sürüşü yapmadan Fiat 500 almıştık

Anladık ki satıcılara güven olmuyor aldığım gün geri götürecektik oderece, yani vardır bi hinlik dediğin gibi sesssiz ise

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

GERÇEKLER:

-Turbo RS fiyatı 100-102 bin civarı olacak...vay ben duymadım, ben işitmedim demeyin..
    -Honda bayileri boşalmış gelenler de sormak bakmak için geliyor.alan pek yok.
    -Burada turbo için 110-120 bin olacak diyenlere kulak asmayın.
    -Araç güzel ancak motor yaramaz.
    -Excutive haricinde almak mantıksız ve gereksiz.Çünkü Elegance çöp olmuş bu donanım haliyle.
    -İndirim almak imkansız gibi bişey.
    -2017 model yılı itibari ile 3 bin civarı zam gelebilir.
    -Lpg için 6 bin lira fark vermeye değmez..Alacak olan yakıtı biraz fazla da olsa, benzinli tercih etsin hem lpg ile uğraşmamış olurlar.(muayene,gaz ayarı,bakım zamanı lpg filtresi vs.)

son olarak turboyu bekleyin...yoksa bayırda devir sesi dinlemekten kulak burun boğaz doktoruna görünmek sorunda kalırsınız :)

Sen elegance la executive arasında sırf donanım farkına 10 bin isteyen bi markanın 125 atmosferik motorla 182 beygir turbo motor farkına 4-5 bin fark isteyeceğine cidden inanıyor musun.

Artı turbo 17 inç jant ve amerikadaki donanimlara en yakın donanimlara sahip bi araç.bin yıllık donanım fukarasi atmosferikten 4 bin lira pahalı olacak diyorsan seninle bu konuda iddiaya girerim .110 binden bi kuruş aşağı gelmez yukarı gelir..

Ben 120 bin diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Hocam bagirmasini bende seviyorum. Ama tek olunca. Coluk cocuk oldugunda araba bagirinca herkes bakiyor ne oluyor diye. Hic unutmam bingol civarlarinda rampa yukari yarimotobusu sollamaya ciktim arkadamdanda travego benimle sollamaya cikti. Civic malum gitmeyince arkadaki delirdi selekror korna. Haklida adam karsisan araba cikmisti cunku. E simdi bagirsa yirtinsa ne.

adam haklı falan değil. en basit trafik kurallarından birini bilmiyor. biri sollamaya kalktı mı sen onun sollamasını tamamlamasını bekleyeceksin. konvoy halinde sollama olmaz. olursa sonra işte böyle karşısına araba çıkar. herkes kendini kendi aracının sollama gücüne göre ayarlar. diğer araç şu kadar hızda sollama yapar diye tahminde bulunup sollamaya çıkamazsın, tehlikeli bişey bu. bu yüzden de yasak işte.

• Sen civicle 12 13 litre yakıp yokuş çıkarsın turbo dizel gelir max 7 litre yakar hem seni geçer hem daha az yakar

• Hondanın fabrikadan tüplü çıkışı sanki marka algısını aşağı çekiyor gibime geliyor yada yanılıyorumdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

quote:

Orijinalden alıntı: başkan77

Teşekkürler oğuzhan bey

Hocam yıllık 20-25 bin km ye dizel daha uygun degil mi?
    Bir de Passat ne kadar yakıyor ki 1.4 TSI Eger 7LT gecmiyorsa hic LPG ile ugrasmazdım acıkcası...
    Bana Passat mı Civic mi deseler Passat'ı secerim.
    Ayrıca Hayırlı Olsun.Gule Gule Kazasız Belasız Kullanın.

Hocam passat daha ağır bir araç hemde dsg şanzımanlı olduğu için CVT şanzımanlı Civic'den fazla yakar. Siz bir de lpg tüketimi ile kıyaslamışsınız. Yılda 20-25 bin km benzinli araç ile inanılmaz bir masraf yaratır. Lpg tüketimi ise dizelden bile ucuza geliyor.
  • berkenarjen B kullanıcısına yanıt
    Hocam bende yeni kasa için kapora verdim ve şu an bekliyorum. Bayi de benim araca piyasanın yaklaşık 3-4 bin tl aşağısında fiyat verdi.
  • başkan77 kullanıcısına yanıt
    hocammessj atsmsdım sana :)yan yolcu emniyet kemeri uyarısında yazılımsal bir sorun var sanırım sizdede varmı takmayınca uyarı vermiyor

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Dostum kararan ayna aslında oldukça kulanışlı ama tabi olmazsa olmaz değil. Ben biraz araştırma yaptım, şu an Türkiye'de 250-300 tl civarı, aliexpres de buldum fiyatı 47 dolar yani 150 tl falan. Ben aracımı teslim aldıktan sonra duruma göre belki alırım belki almam.2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Kullandığım şirket aracı şu öve öve bitirilemeyen renault dizel euro5 motorlu. Doğrudur az yakar ama bütün gün kafam şişiyor vır vır vır. Ama sanıldığı gibi uçak falan da değil yani. Ayrıca yaklaşık 13 saniye gibi bir 0-100 değeri var ki sorma gitsin.
    Dostum hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullan.
  • Yolcu koltugu emniyet kemeri bende de ötmüyor. Yazılımsal sorun veya konmamış olabilir.

Bende yalıtım yok.Yol sesi konusunda çok eskidende yazmıştım. Bursa ankara gibi kaymak çevre yollarında 160 ta bile ses almadım. Ancak dişli asfaltmı diyorlar daha tırtıklı olanda teker sesi şeklinde içeri alıyor. Piyasadeki diğer C sınıflarına göre azlığını çokluğunu karşılaştıramam.Yalıtımla azalacağı aşikar. Bende servislerin yalıtım yapabileceğini düşünüyorum. Çamurluklara falan bakıp anlaşılır herhalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spermen -- 4 Kasım 2016; 12:19:55 >
    Sözüm, atmosferik motorlarında gazı köklerseniz güçlü(?) olduğunu söylemeye çalışanlaraydı.

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bana ne megane dan, masaj lı koltuktan. Ya ben berber de bile masaj yaptırmıyorum, bunun için araba mı alınır ya ?
    Allah aşkına arabalar olmuş 80.000 tl, 5bin ucuz olsa nolur 5bin pahalı olsa nolur. Kaldı ki Honda Elegance pakette standart olan donanımları Renault Touch pakette parayla satıyor üstelik satış fiyatları da hemen hemen aynı.
  • Spermen S kullanıcısına yanıt
    yalıtım eskiye göre cidden iyileşmiş.150 den sonra rüzgar yol sesi almayan araç neredeyse yok 5.20 dahil kullandım.
    yalnız parke ve bozuk yollarda trim sesi geliyor

• 
Sayfa: önceki 765766767768769
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.