Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    honda kesinlikle iyi marka ve bu kasadaki şu tasarım olayı sanıyorum fiyat ve donanım eksikliğini çok umursatmıyor insanlara bende gerçekten çok beğendim tasarımını bende 2013 ü var ötv siz almıştık 2 yıl sonra doluyor ve dolunca kesinlikle alacağım yeni kasadan hem belki dizeli gelir o zamana kadar.
  • korayu K kullanıcısına yanıt
    Benimle miydinde konusuyosun yalan yanlis diye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polo6n kullanıcısına yanıt
    Hocam banada aralikta zam bekliyoruz demisti satis temsilcisi. Ocakta zaten ötv isleri karisirsa ne olacagı belli olmaz.

• araç satış rakamları açıklanmış ekim ayı için. Cİvic i nasıl yorumluyorsunuz ?
  • ornapsen kullanıcısına yanıt
    Kasım ayinda dahada artar hocam. Dizeli olsaydi 1. olma şansı yüksekti bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

araç satış rakamları açıklanmış ekim ayı için. Cİvic i nasıl yorumluyorsunuz ?

hocam bence tek aylık satışlar iyi ya da kötü bir fikir vermez. 6 aylık satışlara bakmamız daha objektif olacaktır.
    ben buna rağmen stokta kalan eski kasa + yeni kasanın ekim ayında 1350 adet satmasını düşük buluyorum. bence kasım ayında satış adedi artıp 2bini geçecektir.
    1350'ye az dememin sebebi de hondanın hedefinin 20bin olması. herkesin malumu olduğu üzere yeni kasası çıkan bir araç, çok yüksek satışla başlayıp zamanla azalır. çünkü bizim gibi aylardır aracı heyecanla bekleyenler ve fiyatı/donanımı uygun bulanlar hemen aldı haklı olarak.
    ama her ay 1350 satacaksa, yılda 16bin eder. 20'yi tutturamasa bile oldukça iyi bir satışa ulaşılmış olur. bence yeni civic'in hedefi kendi önceki kasasının pazar payıdır. aylık 50-60bin aracın 900 adedi civic'miş 2014 ve 2015 yılında. dönem dönem aylık 1500'e kadar araç satmasına rağmen. yeni civic bu ortalamayı kesin geçecektir...

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

hocam bence tek aylık satışlar iyi ya da kötü bir fikir vermez. 6 aylık satışlara bakmamız daha objektif olacaktır.
    ben buna rağmen stokta kalan eski kasa + yeni kasanın ekim ayında 1350 adet satmasını düşük buluyorum. bence kasım ayında satış adedi artıp 2bini geçecektir.
    1350'ye az dememin sebebi de hondanın hedefinin 20bin olması. herkesin malumu olduğu üzere yeni kasası çıkan bir araç, çok yüksek satışla başlayıp zamanla azalır. çünkü bizim gibi aylardır aracı heyecanla bekleyenler ve fiyatı/donanımı uygun bulanlar hemen aldı haklı olarak.
    ama her ay 1350 satacaksa, yılda 16bin eder. 20'yi tutturamasa bile oldukça iyi bir satışa ulaşılmış olur. bence yeni civic'in hedefi kendi önceki kasasının pazar payıdır. aylık 50-60bin aracın 900 adedi civic'miş 2014 ve 2015 yılında. dönem dönem aylık 1500'e kadar araç satmasına rağmen. yeni civic bu ortalamayı kesin geçecektir...

Ekin ayı satışlar hep benzinli olduğu için rakamın 1350 olmasi bile bence yüksek çünkü batının elindeki satış kağıdına baktığımda büyük bir çoğunluk Eco almış teslimat bekliyordu oda bu ay içerisinde olacak bence hedef rakamı geçecekler diye düşünüyorum......

• quote:

Orijinalden alıntı: ifcoskun

quote:

quote:

Ekin ayı satışlar hep benzinli olduğu için rakamın 1350 olmasi bile bence yüksek çünkü batının elindeki satış kağıdına baktığımda büyük bir çoğunluk Eco almış teslimat bekliyordu oda bu ay içerisinde olacak bence hedef rakamı geçecekler diye düşünüyorum......

hocam bu kayıtları nasıl tutuyorlar çok bir bilgim yok açıkçası. mesela renault megane sedan'ın lansmanı 11-12 ekim gibi yapıldı. ama eylül ayında 700 küsür araç satmış gözüküyor. nasıl olduğuna dair bir fikrim yok. ön siparişleri yazıyorlar mı yoksa sadece teslim edilen araçlar mı pek bilemiyorum. eğer sadece teslimse megane 2500ü geçmiş ama ben daha 1 tane bile görmedim trafikte. bu nedenle bir kaç aylık satış rakamı daha belirleyici olur diye düşünüyorum.
    sizin de dediğiniz gibi sadece benzinli de olabilir 1350 (ama eski kasa stokları da var). ben kasımda 2bini kesin geçeceği kanısındayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 2 Kasım 2016; 16:54:56 >

• ornapsen kullanıcısına yanıt
    nerden bakabiliyoruz satışlara ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan6060

nerden bakabiliyoruz satışlara ??

son 8-10 yıllık satışlara bakabilirsiniz...

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/index.aspx
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    çok saol
  • Yeni honda civic şuanda sadece benzinli modellerden bu ay 1352 tane satmış.Bu ay rahat 2 bini geçer
  • quote:

quote:

Doğru diyorsunuz Kasım ayında daha artar. önceki senelere de baktım. Aylık olarak çok da büyük hayal kırıklığı değil gibi. Çok sert eleştirildi ama satışları iyi gidecek sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 2 Kasım 2016; 17:32:21 >

• quote:

quote:

quote:

Doğru diyorsunuz Kasım ayında daha artar. önceki senelere de baktım. Aylık olarak çok da büyük hayal kırıklığı değil gibi. Çok sert eleştirildi ama satışları iyi gidecek sanki

hocam hayal kırıklığı kesinlikle değil. bir önceki fb7 kasa hep az satıyor dendi, çünkü otomobil pazarı her yıl büyümesine rağmen satışları düştü civic'in. düşük denen satış rakamı yılda 10800, aylık 900 ediyor.

yeni civic bence bugüne kadarki en güzel kasa. şimdi herkes kızacak bana ama daha önce de bu sayıyı söylediğim için rahat rahat atıp tutabilirim. eğer fb7 kasa ayda 900 satıyorsa, şu yeni kasanın ayda 1000 satması bence başarı değil ki zaten 1350'yle başladı.

mesela renault hemen şımarıp 1000 lira ekleyivermiş liste fiyatına fiyat vs tartışması varken bir de ötv çıktı başımıza. bakalım daha neler olacak

Hocam geçmiş senelerin satış rakamları 10000-11000 arasında kalmış. Bu sene ekim ayına kadar da 6500 gözüküyor. Son iki ayda bence bu ay sattığından daha fazla bile satamaz eğer iyi bir kampanya yapmazsa. Zaten yeni civic çıkana kadar bayağı kampanya yaptılar bir önceki kasada. O sayıda bence bu araçlar da var. Alan öncelik Kişiler ise uzunca süre yeni kasayı bekleyen ya da lpg li araç almak isteyenler. Rs ve 1.0 geldiğinde satış rakamlarını çok değiştireceğini düşünmüyorum. Meraklıları alacak bence. Aylık oranlar da azalacağı düşüncesindeyim. Kimse yanlış anlamasın beni ben daha da çok satmasını istiyorum ama bu fiyatlara iyi bile satıyor inanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Hocam geçmiş senelerin satış rakamları 10000-11000 arasında kalmış. Bu sene ekim ayına kadar da 6500 gözüküyor. Son iki ayda bence bu ay sattığından daha fazla bile satamaz eğer iyi bir kampanya yapmazsa. Zaten yeni civic çıkana kadar bayağı kampanya yaptılar bir önceki kasada. O sayıda bence bu araçlar da var. Alan öncelik Kişiler ise uzunca süre yeni kasayı bekleyen ya da lpg li araç almak isteyenler. Rs ve 1.0 geldiğinde satış rakamlarını çok değiştireceğini düşünmüyorum. Meraklıları alacak bence. Aylık oranlar da azalacağı düşüncesindeyim. Kimse yanlış anlamasın beni ben daha da çok satmasını istiyorum ama bu fiyatlara iyi bile satıyor inanın.

hocam, kimileri katılır kimileri katılmaz ama eleştirinin asıl yönü civic'in eski kasasının belki tasarım harikası olmayıp ama fiyatına göre iyi çok yüksek donanım sunarken, yeni kasada çok iyi bir tasarımla donanım/fiyat oranının eski kasa kadar iyi olmamasıydı.

ama belki de çok satması için gereken budur. belki de insanlar 'varsın sensing olmayıversin, dışı güzel olsun yeter. aracın sürüşü bir önceki kasada da iyiydi zaten' diyordur. alanlara tekrar hayırlı olsun. döviz ötv filan tek suçlu değil diyip duruyordum ama bakıyorum da döviz her geçen gün çıktıkça çıkıyor. honda bu liste fiyatlarını bayilere açıkladığında dolar 2.90 civarıydı, şimdi olmuş 3.12.

ben fiyatların daha da artmayacağını düşünsem de ülkenin gidişatından dolayı artık inmeyeceği kanaatindeyim. yılbaşında liste fiyatına 2-3 bin zam yaparlar, ama pazarlıkla yine şu anki seviyede satılır diye düşünüyorum. bakarsınız yeni yılda kısa süreli bir ötv mucizesi olur. hayal kurmanın sınırı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 2 Kasım 2016; 20:13:40 >

• Yep yeni kasa. Aşağı yukarı ayda bin adet satan eski kasa sata sata 1350 satmış. Gelecek ay bi 500 daha fazla satar. Sonra bi 500 daha. Sonra biter. Durulur.

Bin yılın focusu 10 bin yılın dizeli olmayan jettası kadar satmış.

Ha benim rakibim mazda 3, elentra falan diyorsa iyi satmış.

Ama bu arabanın direkt rakibi megane sedandır. Corolladır. Astra dır.

Kusura bakma honda kardeş, galiba birkaç ay sonra pamuk eller cebe yapacan. Ve zahmet olacak ama 17 inc jantları, adam gibi koltuk döşemesini,elegance a ya büyük ekranı ya hayalet göstergeyi standart yapacan galiba.

Biraz karın azalcak ama. Bak daha yan aynalarda kamera falan demiyoz bile. Ha o kararan ayna rezaleti nedir ya. Kaç paraysa söyle biz alalım sana.

Hükümet kanadından ötv ile ilgili her gün farklı bir açıklama geliyor. Korkuyorum açıkçası
    Rs için umalım da düzgün bir fiyat gelsin de alalım

• Yahu yediniz kendinizi aynalarla

Gecen sene 250 bine alinan xf 240 hp abimin aracta dahi kararan ayna hatta katlanir ayna yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Hükümet kanadından ötv ile ilgili her gün farklı bir açıklama geliyor. Korkuyorum açıkçası
    Rs için umalım da düzgün bir fiyat gelsin de alalım

hocam RS için pek umudum yok. içinde spoiler'lar var. kafadan 2-3bin lira. ben istemiyorum onları ama adam koymuş pakete, parasını alacak tabii ki

bir de renk problemi var. ben füme düşünüyordum ama RS'te olmayacakmış.

• 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.