Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dizellere birşey olmaz emin olabilirsiniz :) küçük hacimli ekonomik turbo yaparlarsa, dizel-benzin litre fiyat farkını açarlar

her ülke yönetiminin, ülke sınırları içerisinde görmek istediği dizel-benzin araç oranı var. bunu da otomobil firmalarının kar oranlarına göre (özellikle bakım, parça değişimi), devleti yönetenlere bulundukları ricalar belirliyor :) avrupada bazı ülkelerde dizel araçlara talebi azaltmak için dizelin litre fiyatı benzinden pahalı.

bazı ülkeler ise kendi malını korumaya çalışıyor. avrupalı firmalar lüks donanımlı ama küçük motorlu araçlar üretiyor. amerikan ve uzak doğu markalarının önceliği ise güçlü araçlar üretmek. amerika kendi markalarını korumak için leş gibi benzin yakan araçlarla, ufak motorlu araçları bir tutuyor. dolayısıyla burada güçlü motor üreten firmalar çok satıyor.
    avrupada ise çevreyi koruyalım 'ayağına', emisyona göre vergi alıyorlar ve emisyonu düşük olan avrupalılar çok satıyor.
    özeti: ne amerikada çok satan araçlar iyidir ne de avrupada çok satanlar. önemli olan kimin arkasında kimin olduğu...

mesajınızı biraz saptırdım ama demek istediğim şu: her ülke ya da her piyasa şeklini devlet belirliyor. siz istediğiniz kadar ileri teknoloji geliştirin, adamlar bir gece çıkaracakları kararname ve yönetmelikle elinizi kolunuzu bağlayabiliyor. rekabet ufak detaylarda yapılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 14 Temmuz 2016; 21:45:05 >

• hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    Valla bnm demek istrdgim çok acik dizel binilmesin çevreyi kirletio pis yakit muhabbetlerinde değilim 10 bin lira gibi ekstra fiyatlarla (hatta bazi firmalarda daha fazla) satilan dizel eskisi kadar katli değil mantik yürüyün paranz cebinizde kalsn dizel piyasasida şişmesin diorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Matt reyiz daha bir rahatlamış carwow ile. Benim bu adama itimadım var, güleryüzlü bir İngiliz'e nasıl olur da güvenmem ayrıca

Bu arada small overlap dahil tüm testlerden good alması çok iyi benim adıma

https://www.youtube.com/watch?v=rpluxKuShFw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 15 Temmuz 2016; 2:59:25 >
  • Teröre teröriste destekçilerine lanet olsun !!
    Artık ülkeler terörü uluslararası siyaset politikalarının bir parçası olarak görmekten vazgeçmeli
  • Honda bizi bekletirken rekabet kızışıyor
    Yeni megane sedan 1.5 dizel EDC güzel olmuş fransız renault felan tamam ama fiyat cazip olursa aklımı çelebilir
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    dün servisteydim 10 bin bakımı için....atmosferik benzinli yeni kasa için ağustos dediler...
  • pegasus33 kullanıcısına yanıt
    megane'a baktım internetten. tipi fena olmamış. full dijital konsol ve dokunmatik ekran, adaptif cc, şerit takip, acil fren desteği, kör nokta uyarı sistemi, ayakla açılabilen bagaj kapağı.. donanım açısından baya dolu gibi... heads-up display bile var.. ama yine de renault'ya binmem

gördüğümüz üzere bütün c sınıfı araçlara güvenlik sistemleri geliyor. en geç 2017 sonuna kadar bütün c sınıfı araçlarda, sürüş yardım sistemleri, led far, dokunmatik ekranlar vs vs olacak. bu yarışta da kendi aracını önce satışa çıkaran kazanacak bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 15 Temmuz 2016; 12:46:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Eger öyle olursa dizelden daha avantajlı olmaz mı?

Tabii ki avantajlı olur.
    Dizel alınmaz şu partekül filtresi zımbırtısından sonra.
  • Daha öncede vardı bu zımbırtı şimdi ne oldu ki hocam bilmedigim için soruyorum.

• Bende dün tır yüklü crv vardi arkami dondugumde en önde civic vardi gibi geldi bana. Hava kararmak üzereydi ama telefonu filan alayim derken biz yan yola saptik cekemedim foto cekeyim derken aracada dikkatli bakamadim. Psikolojik midir nedir

• siderya kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi bayi ile görüştünüz

• siderya kullanıcısına yanıt
    O zaman senin paylaşım gerçekmis tırlara yüklendi geliyor
  • merhaba,

arkadaşlar bir sorum olacak..
    1.6 Elegance Eco (Otomatik) 84,060 TL Civic için, 79bin tl fiyat aldık.

yeni kasa öncesi bu rakamı vermek mantıklı mı? yoksa yeni kasa geldiğinde direktman ortalama 10-12bin tl zarar mı etmiş oluruz?
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    Bugün uygun aldgnzi düşündüğünüz araç yarn ikici elde de ayni şekilde daha uygun elden cikacaktr karar sizin

• Bugün servisteydim. Atmosferik ve turbo Eylül, Dizel de seneye Temmuz dediler. Turbo'da LPG yok. Fiyat konusunda bilgi yok. Yeni kasa gelmesine yakın eski kasada büyük indirim olabilir diyorlar.

• Bende kayseri bayi ile görüştüm. Eylül sonu gibi atmosferik motor daha sonra turbo gelecek dediler. Dizel ise 4. ayda gelir dediler. Turboya Lpg hakkında bilgileri yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadurak -- 15 Temmuz 2016; 16:18:55 >
  • atmosferik r16a olacak yine anladığım kadarıyla. Beygir ve tork değerlerinde bir değişiklik olacak mı merak ediyorum. Eğer mevcut motor olursa yeni kasa yine ara hızlarda cansız olacaktır.
  • ooooh ne güzel. her bayiden başka bir ses çıkıyor. hepsi haklı olamayacağına göre, kimse bir şey bilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 15 Temmuz 2016; 18:12:16 >
  • Ankara honda bora yi aradim az once ekimde bekliyoruz diyor ama oda bilmiyor atmosferik ne zaman turbo dan falan haberi yok bile. Dizele hic deginmedik bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurungor -- 15 Temmuz 2016; 18:29:57 >
  • onurungor O kullanıcısına yanıt
    ya hakikaten kimse bir şey bilmiyor ya da mevcut araçları satabilmek için ayak yapıyorlar :)

jazz bu ay satış rekoru kırmış, 57 tane satmış..
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.