Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.962
Cevap
305
Favori
2.225.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında 250Nm tork yakışırdı bu araca... Kullanımı o zaman çok daha zevkli olurdu. Ama 220 de geniş devir aralığına yayılması kaydı ile keyifli olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurungor

Bana laf carpiyosun sanirim. Ben talisman teneke falan demedim testlerin yalancisiyim dedim. Adamlarda bos insan degil yani biri makine muhendisi biri insaat muhendisi ve bu isi bence layikiyle yapiolar sen inanmayabilirsin farkli testlere inanabilirsin bana troll diyemezsin. ayrica video da motor sanziman birlikteligine cok iyi demisler zaten tek olumsuzluk olarak fiyat ve biraz iceri ses aliyor diyorlar. Trim sesleri var diyor adam yalan mi soylucek trim sesi varsa vardir yoksa yoktur. Ben ayrica tasarim olarak begeniyorum talismani ama kendim test edip gormedende almam tabiki sadece testlerin hepsini izlemek sonrada kendin test etmek lazim diye dusunuyorum. 140 bin tl lik araca kalitesiz teneke demem zaten.

ben senin alıntı yaptığının farkındayım merak etme sözüm senin alıntılatıklarına ve talisman forumuna girersen görürsün talisman yerine golf alırım daha iyi olur diyen trollere. senin söylediklerinle bir sıkıntım yok. ayrıca hayatını otomobil gazetecisi kimliğiyle geçirmiş kimi kişiler bile belli markalara sempati duyarken belli markalara karşı baltalarını biliyor. mühendis olmaları bu işi bildikleirni göstermez malesef yılda ortalama 80.000 km yapan herhangi biri bile daha iyi yorumlar yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

2016 üretim yılı mevcut kasa araç çıktığında executive benzinli otomatik liste fiyatı 82110 liraydı. o saatten sonra döviz, vergi vs vs artmadığına, model yılı da değişmediğine göre yapılan zamlar beni bağlamıyor. (kaldı ki zaten mayıs ayında bile şu aracı 75 civarına satıyorlardı).

yeni civic'in çıkışındaki liste fiyatını, ben 2016 modelin ilk çıkış fiyatı olan 82110 lira ile karşılaştıracağım. yani demek istediğim yaz boyunca her ay 1000 lira zam yapıp, eylül başında mevcut civic'in fiyatı 85'e bile çıksa, yeni kasaya (atmosferik olana) eğer 90bin isterlerse, benim açımdan yapılmış zam 5bin değil 8bin lira olacak...

Fiyat 90.000 üzeri olursa şahsen bütçemi zorlayıp civic'i almam diye düşünüyorum.Mevcut aracıma binmeye devam ederim.2.ele bulaşmak istemiyorum ama 2015 yeni focus titanium 10.000 km ye kadar 77 K 80 K cazip gelmiyor değilYeni mondeo style da benzinli 80 k ya kadar var.Ama tüketim verileri çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 14 Temmuz 2016; 17:36:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Bana laf carpiyosun sanirim. Ben talisman teneke falan demedim testlerin yalancisiyim dedim. Adamlarda bos insan degil yani biri makine muhendisi biri insaat muhendisi ve bu isi bence layikiyle yapiolar sen inanmayabilirsin farkli testlere inanabilirsin bana troll diyemezsin. ayrica video da motor sanziman birlikteligine cok iyi demisler zaten tek olumsuzluk olarak fiyat ve biraz iceri ses aliyor diyorlar. Trim sesleri var diyor adam yalan mi soylucek trim sesi varsa vardir yoksa yoktur. Ben ayrica tasarim olarak begeniyorum talismani ama kendim test edip gormedende almam tabiki sadece testlerin hepsini izlemek sonrada kendin test etmek lazim diye dusunuyorum. 140 bin tl lik araca kalitesiz teneke demem zaten.

ben senin alıntı yaptığının farkındayım merak etme sözüm senin alıntılatıklarına ve talisman forumuna girersen görürsün talisman yerine golf alırım daha iyi olur diyen trollere. senin söylediklerinle bir sıkıntım yok. ayrıca hayatını otomobil gazetecisi kimliğiyle geçirmiş kimi kişiler bile belli markalara sempati duyarken belli markalara karşı baltalarını biliyor. mühendis olmaları bu işi bildikleirni göstermez malesef yılda ortalama 80.000 km yapan herhangi biri bile daha iyi yorumlar yapabilir.

80000 km yapan bir talisman sahibi bulmak suan pek mumkun gorunmuyor. Mecburen bu testlere basvuruyorum fikir sahibi olmak icin. Onlarin testlerinden ornek verdim sadece kesin oyledir kotuymus demedim zaten insallah iyidir de yollarimizda goruruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vavv, 1.6 Dizel ha. Efsane kasamızı okutma zamanı geliyor demektir.
  • Ayrıca 1.5 Benzinli Turbo 182 bg lik motoru inceleyen arkadaş üzerinde lpg oldugunu iddaa etti.
    Öyleyse çok iyi!
  • Müsadenizle terbiyemi bozuyorum; OHA.

Öyle bir şey olursa -ki öndeki digital ekranda lpg yakıt bilgilerinin gösterileceğini biliyoruz- şu an trafikte gördüğümüz civic sayısını 3'le çarpın :)

Ama turboya lpg hiç sanmıyorum, çok büyük kumar olur. tutarsa satış, tutmazsa civic patlar.

• karadurak kullanıcısına yanıt
    Motor sanziman secenegi nedir corollaninizin

• NİGHTROD kullanıcısına yanıt
    honda türkiye ekim ya da kasım civarında açıklamıştı motor seçeneklerini. bu açıklamaya göre turboda lpg olmayacak.

ama burası türkiye. kit satabilmek için çıkar bir lpg firması, 'biz turboya da takarız' der
  • onurungor O kullanıcısına yanıt
    1.6 benzin/Lpg manuel hocam.

• SHOSTKOVİCH kullanıcısına yanıt
    'şu fiyatın üstü olursa almam' deyince bazı arkadaşlar kızıyor burda: 'ne yani başka arabalar bu fiyatları ediyor da honda mı etmiyor' diye

o yüzden ben fiyat hakkında yorum yapmıyorum daha fazla. herkes kendi kazancına, elindeki parasına, mali durumuna göre değerlendirip kararını versin. ben fiyatımı belirledim aylar önceden. uyarsa alırım, uymazsa sizin gibi mevcut aracıma devam ederim.

honda bana araba satamayınca 'biz nasıl böyle bir hata yaptık' diye karalar bağlamayacak sonuçta .
    Nasil memnunmusunuz cekisinden performansindan? Bide lpg taktirmissiniz gerci ama

Araçtan memnunum hocam sıkıntı yok çekişi lpgde de aynı performans da bir kayıp yok. Sadece otomatik almadığıma pişman oldum. Hanımda kullanamıyor o yüzden hondanın yeni kasayı görünce de otomatik olarak bunu düşündüm bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

Ayrıca 1.5 Benzinli Turbo 182 bg lik motoru inceleyen arkadaş üzerinde lpg oldugunu iddaa etti.
    Öyleyse çok iyi!

Tüm balonlar yakında patlar.

Babamda avensis var 2010 model manuel 1.6 132 hp 160 nm tork sizdeki motorun aynisi fazlaca kullandim. Rampada cok bayiliyor 2 vitese kadar dustugumu biliyorum. Gaz tepkileri cok gec gaza bastiktan 1-1.5 sn sonra algiliyor. Cok hissiz bi gaz pedali var. acaba motor biraz gelistirilmismi 2015 modelinde yoksa sizde farkettinizmi bu durumu?

Evet sanırım aynı motor ama ben bayılma ya da geç tepkime hissetmedim. Genelde 2. Vites ile 6 bin devire çıkıp 100 km ile yokuşmaları tırmandıgım oluyor.
    Yani yüksek devir düşük vites kullanıyorum yokuşlarda ama onun haricinde yokuşa yüksek vites ile girip yarım gaz ile devam edersem bayıla bayıla çıkıyorum yokuşları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadurak -- 14 Temmuz 2016; 19:59:03 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

80000 km yapan bir talisman sahibi bulmak suan pek mumkun gorunmuyor. Mecburen bu testlere basvuruyorum fikir sahibi olmak icin. Onlarin testlerinden ornek verdim sadece kesin oyledir kotuymus demedim zaten insallah iyidir de yollarimizda goruruz.

bu söylediğine bir itirazım yok ama ben yinede bu testlerin çok amatörce yapıldığını düşünüyorum. rebecca ve matt varken carbuyer favori kanalımdı youtube da şimdi ayrı ayrı yine onları takip ediyorum bana daha objektif geliyorlar.

• Eger öyle olursa dizelden daha avantajlı olmaz mı?

• Arkadaşlar millet yaptgn km çoksa dizel değilse benzinli daha mantikli diyor elbette doğrudur fakat artik küçük hacimli turbo motorlar varken dizele bence yine gerek kalmiyor ornegin peugeot 308 1.2 ile 1.6 Dizel nerdeyse ayni yakiyor..diyosaniz ki ben sahada az yakan diorum oda tek çare atmosferik motorlu LPG uyumlu motorlar oda civicte var ve olmaya da devam edecek bununla beraber 2017 de 1.0 vtec motorunda görmek lazm sedan da olmayacak deniyor hatchback de gorucez ve oda dizeler kadar tutumlu olacaktır demek o ki dizeller 5 yila can çekişecek 10 yilada tükenecektr

Anladim tam tahmin ettigim gibi yuksek devir kucuk vites gazlaya gazlaya cozuluyor problem. Ama oda yakita biniyor malesef. Corolla avensise oranla biraz daha hafiftir mutlaka onunda biraz motorun canli olmasinda etkisi vardir. Insallah yeni civic ile birlikte hem otomatik hem guclu motorun keyfini cikaririz.

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.