Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17511752175317541755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cseyfe

hasa
    cvt guc torpuler diyen tas olur
    1 yıl kullandığım araç civic hb....ibiza 1.0 115 bg 0~100 9sn.. şimdi 182 bg 1.5 olunca insan daha iyi bir performans bekliyor. Bu yüzden 182 bg lik gibi değil diyorum...artık cvt den mi, hondanın motoru korumak için sınırlaması mı, turbosu küçük diye biliyorum belkide bundan...Sonuçta 182 bg büyük bir güç ve daha iyi olmalı diye düşünüyorum..
    Zaten 182 bg keyfini çıkararak süreyim dersen 75 krş /km gözden çıkarmak lazım
    Hondanın en berbat kasası FB serisi..2 yıl zor dayandım satmıştım...orjinal japon üretimi ve zf gelmediği sürece hondaya ara verdim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar,
    2019 makyajlı kasa civic im var.
    BT üzerinden spotify da müzik dinlerken sesde kopukluklar oluyor.
    Ancak usb kablo üzerinden android auto ile yok.

Ses kalitesini seviye ayarlarını değiştirdim ama olmadı.
    Çözüm bulan?
  • fth F kullanıcısına yanıt
    Belki bende de öyledir ama BT ile spotify hiç denemedim. BT her zaman sorun çıkarmaya müsait bir bağlantı şekli. Android auto üzerinden devam etmenizde yarar var. Hem daha kaliteli bir bağlantı hem de harita, telefon ıvır zıvır sürekli elinizin altında olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Belki bende de öyledir ama BT ile spotify hiç denemedim. BT her zaman sorun çıkarmaya müsait bir bağlantı şekli. Android auto üzerinden devam etmenizde yarar var. Hem daha kaliteli bir bağlantı hem de harita, telefon ıvır zıvır sürekli elinizin altında olur.
    Alışamadım bir türlü Android Auto ya.
    Daha doğrusu arabaya bile adapte olamadım telefondan müzik değiştirmeye alışmışım.
    En son fb7 den bu yana civic epey değişmiş, yaş 36 olunca kafa almıyor kolayına kaçıyor :)
  • RS laf edenler bence ya binmemiş sürmemiş yada yolda nasıl gittiğinden haberi yok tiplerden ankara otoyolunda 200 le giderken bana tampon yapıp yol verdiğimde ortadan kaybolan bir arabaydı RS :))
  • dangel_11 D kullanıcısına yanıt
    onu 1.6 125 beygir civicle ben de yapıyorum şaka şaka
    otobanda Volvo xc90 vardı yabancı plaka milletin tampona yapışıp duruyordu, baktım yol müsait ben de bunun tampona yapıştım 200 civarına çıktık beraber sonra o yavaşladı geride kaldı ben 200+ hızla baya uzaklaştım, şehir içinde geldi geçti yanımdan ta bir saat sonra.

yüksek hıza çıkmak sorun değil yol müsait olduktan sonra.
    insanların şikayeti cvt vitesin bir saniye kadar bazen yarım saniye gecikmeli gibi hızlanması sanırım. yoksa koltuğa yapışma hissi yine oluyor ama gaza basar basmaz bekliyorlarsa o sıkıntı.
  • Dizel i-dtec motorlu civic saatte 225 km hızı görebiliyorken rs nasıl 200 ü aşamıyormuş biride bana bunu anlatsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DR ARER -- 23 Eylül 2019; 12:12:26 >
  • DR ARER kullanıcısına yanıt
    RS de hız sınırlayıcı var 207 max hız. Yazılımla kaldırabiliyorsun. Belki yeni modellerinde kaldırmışlardır bu sınırı ama ilk çıktığında vardı. LPG'liler için de 196 max hız. Ben en fazla 195e çıktım daha da hızlanırmıydı bilemiyorum.
  • Arkadaşlar merhaba , fc5 elegance aracım 150-160 km civarı ve üzeri hızlarda alt taraftan tıkırtı sesi geliyor. Aracı alırken kaldırıp altına baktıgımızda egzozun dışarda olması(korumasız) ve el ile 3-5 cm sağa sola oynaması garibime gitmişti. Yüksek hızda sanki rüzgarın da etkisiyle egzoz bir yerlere dokunup tıngırdatıyor gibi geldi. Var mı bilgisi olan böyle bir şeyle karşılaşan ? Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DR ARER kullanıcısına yanıt
    hondaya sor o anlatir :)

• ARKADAŞLAR 2018 FC5 SAHİBİYİM. ARACIMDA HAFİF ÇAKILLI YOLLARDA SUNROOF BÖLGESİNDEN VE SAĞ ÖN KAPI HOPARLÖR KISMINDAN BAZENDE ARACIN BAŞKA NOKTALARINDA CIZIRTILAR GELİYOR. 20 BİN VE 30 BİN BAKIMLARINDA SERVİSE SÖYLEDİM BİRŞEYLER YAPTILAR SES KESİLİR GİBİ OLDU ANCAK ARACIM 34 BİN KM OLDU SESLER YİNE GELMEYE BAŞLADI BU İŞİN KESİN BİR ÇÖZÜMÜ YOK MU ? HER SES GELDİĞİNDE SERVİSE Mİ GİDECEĞİM
  • .19FB07. . kullanıcısına yanıt
    Mevsim geçişlerinde sıcaklık farkından dolayı genleşme kaynaklı olarak marka model fark etmez her araçta trim sesi gelebilir. Yazın ya da kışın aracınızı dinleyin kronik bir sorun varsa başka bir servise gösterin.
  • Evet geçen hafta makyajlı kasa Eco-Elegance için aldığım tüm teklifler bugün itibariyle artış gösterdi.

Gerekçe ise hurda bulmada yaşanan zorluk ve artan maliyetler gösterildi. Bayiler ağız birliği yapmışçasına aynı cümleleri kullanıyorlar...

Sırf Cumartesi “hayırlı olsun” demedik “düşüneyim” dediğim bir bayi 500 TL zam yaptı,

Sonra klasik “önümüzdeki ay gelecek araçlar daha pahalı olacak, vb.” söylemler...

Ben ilk aldığım avantajlı teklifin altını görmedikçe almaktan vazgeçtim. Hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srbyoztrk -- 23 Eylül 2019; 16:55:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

onu 1.6 125 beygir civicle ben de yapıyorum şaka şaka
    otobanda Volvo xc90 vardı yabancı plaka milletin tampona yapışıp duruyordu, baktım yol müsait ben de bunun tampona yapıştım 200 civarına çıktık beraber sonra o yavaşladı geride kaldı ben 200+ hızla baya uzaklaştım, şehir içinde geldi geçti yanımdan ta bir saat sonra.

yüksek hıza çıkmak sorun değil yol müsait olduktan sonra.
    insanların şikayeti cvt vitesin bir saniye kadar bazen yarım saniye gecikmeli gibi hızlanması sanırım. yoksa koltuğa yapışma hissi yine oluyor ama gaza basar basmaz bekliyorlarsa o sıkıntı.
    gecikmesiz şansızaman istiyorlarsa amgler mpowerlar ve daha niceleri oradalar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MrBigStar

Arkadaşlar merhaba , fc5 elegance aracım 150-160 km civarı ve üzeri hızlarda alt taraftan tıkırtı sesi geliyor. Aracı alırken kaldırıp altına baktıgımızda egzozun dışarda olması(korumasız) ve el ile 3-5 cm sağa sola oynaması garibime gitmişti. Yüksek hızda sanki rüzgarın da etkisiyle egzoz bir yerlere dokunup tıngırdatıyor gibi geldi. Var mı bilgisi olan böyle bir şeyle karşılaşan ? Teşekkürler.
    Alttan tıkırtı sesi bi arkadaşta da var servise gösterecekti ne oldu bilmiyorum.

• 6 aylık bi araçtan böyle bir ses gelmesi çok can sıkıcı. Korkutucu olmayan mekanik bi ses değil , fiziksel bi ses rüzgarla beraber bir şeyler tıngırdıyor aşağıda.

• Öncelikle herkese merhaba. dizel manuel yaris aracımı daha geniş bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum. mevcut aracım 190000 km ye yaklaştı. Yeni aracımı sıfır almayı düşünüyorum ancak bazı konularda yorumlarınıza ihtiyacım var. yeni araç olarak 2 alternatifim var. birisi corolla 1.6 otomatik diğeri civic dizel otomatik. senede 17-18 bin km civarı yapıyorum. evim ile işyeri arası 14 km. bunun 2-3 km si şehir içi sonra bölünmüş yola çıkıyorum(küçük şehirde yaşıyorum şehir içi dediğim de dur kalk olmuyor sadece düşük hızlarla seyrediyorum. senelik yolumun hemen hemen yarısından çoğu şehirlerarası kısmından oluşuyor. Dizel araç almak çok istemiyorum hem mevcut aracım şu anda yağ eksiltiyor, dizelin uzun km sonrasında meydana çıkardığı problemlerle uğraşmak istemiyorum ki honda için dizelinin pek tutmadığı söyleniyor hemde 2021 de kasa değiştireceği için pek olumlu gelmiyor. yeni aracımı sıfır alacağım için uzun süre kullanmayı düşünüyorum(10 yıl gibi). benzinli araç hem daha konforlu hissettiriyor hemde masrafsız.Otomatik vites alacağım için diğer markaların turbo benzinlilerini otomatik olarak eledim(dsg, edc vb). lpg taktırma fikride pek sıcak gelmiyor. Uzun vade de Motor problemi yaşarmıyım diye düşünüyorum. Corolla ile ilgili tek düşüncem gerçekten çok yakar mı bilmiyorum, sakin kullanan biriyim. hybrid seçeneğini de yeni olduğu için neler yaşarım bilmiyorum o yüzden ona da sıcak bakmıyorum. dizeli amorti etsem bile bir yerden sonra dizel problem çıkarmaya başlıyor. bir yandan az yakıt konusunda dizel diğer yandan sürüş keyfinin daha iyi olduğunu düşündüğüm benzinli. corollaya lpg taktıracağıma sonradan lpg taktıracak olsam honda civic eco var, falan derken Açıkçası arada kaldım, fikirlerinize ihtiyacım var.

herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• hayzınbergk H kullanıcısına yanıt
    Toyota Yaris'i satıp Civic Eco Elagance aldım. Civic ve Coralla arasında kalmıştım. İki araba arasında kalite olarak bir fark olduğunu düşünmüyorum. Tasarım olarak Civic hoşuma gittiği için tercih ettim. Lpg olayından o kadar çekinmene gerek yok. Civic'in lgl ile gelmesi avantaj ama Coralla'da neticede uyumlu bir araç. Motor ve şanzıman olarak benzer araçlar. Yaris'te 5 sene boyunca araçtan hiç şikayetim olmadı, ne arızası, ne trim sesi. Darısı Civic'in başına.

• sanri12 kullanıcısına yanıt
    inşallah kazasız belasız dilediğiniz gibi kullanırsınız. yaris ten çok memnunum aslında bende 190000 kmye kadar kullandım hiç problem çıkarmadı ama sizde biliyorsunuz ki bagaj hacmi çok çok küçük. bir corsa kadar bile değil. bekarken sıkıntı olmuyordu ancak evlenince yetmemeye başladı. lpg olayını biraz daha düşünebilirim dedğiniz gibi.
  • https://m.haberturk.com/daimler-e-dizel-cezasi-2525074-ekonomi
    Daha önce de yazmıştım Alman üreticilerin yaptığı sahtekarlığı (insan ve maymunlara bmw, vw ve mercedes in soluttuğu dizel egzosu odası, dizelle ilgili bu firmaların yaptığı yazılımsal üçkağıtlar vs). Bu haberde yeni eklendi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asklepioss -- 24 Eylül 2019; 19:21:56 >
  • 
Sayfa: önceki 17511752175317541755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.