Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Golf 7 ana forum 2548. Sayfada forzagilles in notunu okursanız daha aydınlatıcı olur diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Marka model önemli değil, çift kavramalı aracım var. Serviste ısrarla şanzıman yağının ne zaman değişeceğini sordum. Servis yetkilisi şanzıman yağının ömürlük olduğunu ve değişim yapılmayacağını söyledi.
    Özellikle bazı Alman markaları şanzıman yağının ömürlük olduğunu idda edebiliyor ancak hem ısınan hem de hareketli parçalar nedeniyle sürekli metal tozu biriken hiçbir yağ ömür boyu dayanamaz.

Zf8 şanzıman yağının da ömürlük olduğu iddia edilir ama 200 bin km sonra açılan bir şanzımanın içindeki yağın özelliğini kaybedip zift gibi yapışkan ve kıvamlı bir hale geldiğini gösteren fotolar vardı.

Firmaların ne dediğini boşverin marka ve modele göre değişir ama ortalama 4 yıl ya da 50-70 bin km arasında şanzıman yağını değiştirin.

Cvt şanzımanda ise şanzıman yağı bildiğimiz kayganlık sağlama amaçlı bir yağ degil daha çok soğutma amaçlı kullanılan bir sıvıdır. Honda 40 bin ya da 2 yılda değiştirilmesi gerekiyor diyor. Buna uymak lazım.

• Siyah bölge pasta cilayla hallolurmu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 2 Nisan 2019; 0:28:1 >

• Merhaba, 2017 civic elegance atiker gold lpli aracım var, benzin tüketimi lpg deyken çok oluyor, 2 haftada yarım depo benzin bitti sayılır, birde farları otomatıkten off konumuna alamıyorum bir başka bir yöntemi varmıdır ?
  • Zam gelmiş.

• izmirliyim8 kullanıcısına yanıt
    Farları otomatik kapatamıyorsun. Ancak vitesi P'ye aldığında off yapabilirsin. Tekrar D'ye aldığında yanar. LGP'yi de sonradan taktırdınız herhalde. Fabrika çıkışlılar BRC diye biliyorum. Taktırdığınız yere sorun bence. LGP ile giderken benzin çok az yiyor bende.
  • Dün Honda ya gittim. Fiyatları pek incelemedim. Aracın içi gayet şatafatlı. Koltuk dayamanin altında bölme olmamasını beğenmedim. HB 1.5 aracı beğendim. Kırmızısı çok yakışıklı. Yakıt değeri sakin kullanımda yüksek (şehir içi) alınacak araç 1.5.

• Civic hb 1.5 için yazlık sessiz ve yoltutuşu iyi olan bir lastik almak istiyorum. İstanbul da yaşıyorum. Günde 80 km yol yapıyorum. Üstünde orjinal michelin primacy 3 lastikleri var. Islak performansından memnun değilim. Kuruda ise biraz hızlı kalkmak isteyince patinaj yapma durumu oluyor. 235 /45 /17.
    İlk araştırmalarım da hankook ventus serisi öne çıkıyor. Siz ne önerirsiniz. Bütçe sınırım yok.

• sigorta ve kasko için firma önerebilecek var mı arkadaşlar ?
    2018 civic için yenileme dönemi geldi. kaç lira bu aralar ?

sigorta 900 civarı çıkıyor netten baktırınca, kasko da anadolu dan baktım 1500 lira dedi. normal galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 3 Nisan 2019; 7:28:14 >
  • vketrenka V kullanıcısına yanıt
    Forumda övüyorlardı yeni çıktığı için deneyen var mıdır bilmiyorum ama goodyear'ın yeni modeline de bir bakın isterseniz.

https://www.oponeo.com.tr/lastik-veri/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5-235-45-r17-94-y-fp#248697234_label

Islak zeminde A
    Yakıt tüketimi E
    Ses seviyesi 70 db

• Arkadaşlar sizde yakıt değerleri nasıl aracım 2019 eco elegance sedan günde 100 km yol yapıyorum genelde 100 km den aşağıya düşmüyorum yakıt tüketimi LPG 7.7 gösteriyor normal mi acaba 6 litre yapanlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Eagle -- 4 Nisan 2019; 3:45:9 >
  • Eğer şehir içinde 6lt yapıyorsa neden dizel falan alıyor ki millet? İstanbul şehir içinde 10.5lt, şehir dışında da 8.5lt gidiyor 7.7'ye wovvv derim anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trancenden -- 4 Nisan 2019; 8:0:4 >
  • Kim şehir içi 6 yakıyormuş ben 100-110 a sabitleyerek uzun yolda 6.5 yaktırabildim. Arabanın 6 yakması için(lpg) 80 e sabitleyip gitmek lazım. Şehir içi yaklaşık 9lt o da küçük şehir trafik yok. Trafik ışıklarını saymazsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Forumda övüyorlardı yeni çıktığı için deneyen var mıdır bilmiyorum ama goodyear'ın yeni modeline de bir bakın isterseniz.

https://www.oponeo.com.tr/lastik-veri/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5-235-45-r17-94-y-fp#248697234_label

Islak zeminde A
    Yakıt tüketimi E
    Ses seviyesi 70 db
    Önceki aracımda Asymmetric 2 vardı, gerçekten müthiş bir lastik. Yol tutuşu mükemmel, yumuşak hamurluydu. Konforu da oldukça başarılı. Şuanki Michelin primacy'lerden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

• Şehir içi değil uzun yol

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Android Auto güncelleme gelmiş ve çalışmıyor. Yeni apk bulan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Zam gelmiş.
    Evet ben de şimdi forumda kimse yazmış mı diye bakıyordum. Ancak öyle aşırı bir zam gelmemiş bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: memomur

Evet ben de şimdi forumda kimse yazmış mı diye bakıyordum. Ancak öyle aşırı bir zam gelmemiş bence..

Alıntıları Göster
    126 bin tl ye bırakılıyolardı mart ayında bayiye telefonla fiyat sordugum zaman 10 bin tl kadar zam geldigini söylediler siz güncel fiyat aldınızmı banamı yanlış bilgi verdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem XF

126 bin tl ye bırakılıyolardı mart ayında bayiye telefonla fiyat sordugum zaman 10 bin tl kadar zam geldigini söylediler siz güncel fiyat aldınızmı banamı yanlış bilgi verdiler

Alıntıları Göster
    Ben internet sayfasını dikkate alarak söyledim. 2019 model indirimsiz Civic Sedan Executive Eco modeli 149 900 TL idi Mart ayında, şu anda 154 400 TL olarak görünüyor. Bu mantığa göre yaklaşık 4500 TL zam gelmiş görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.