Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1696. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16941695169616971698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar bölümünden uyarı sesi kapatılıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şanzıman yağı değişimi CVT otomatik vitesli Civicler için her 40.000km de bir dir. (Kaynak : Resmi Honda Türkiye araç kullanım klavuzu )

Eğer ise 20.000 km de şanzıman yağı değiştireceğiz diyorlarsa o servisi başlarına yıkabilirsiniz.
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Eksik bilgi
    40 bin km veya 2 yilda
    Hangisi dolarsa degisir diye yazar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tam yerini tarif edebilir misiniz?
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    kilavuz boyle birsey yazmissa o kilavuz yanlistir

10 senede 40 bin yapan adam napsin? bir yag 10 sene durur mu?

isin icine yag girince onemli olan intervaldir. motor her sene, sanziman 2 senede bir gibi..
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Mantıklı, pedere 2010 focus manuel var. Kilometre 25 bin bu durumda 15 binde yağ değişimi olsa 2. Yağ olması lazım aradan 9 sene geçmiş. Halbuki her sene yağ değişimi yapılıyor.

• Merhaba, civic sedan executive eco (lpgli) almayı düşünüyoruz. Araca ek olarak kapı kromajı, difüzör felan bunları almalımıyım sizce? Sadece estetik için mi yoksa bir faydası var mıdır?
  • Merhaba fb 7de yagmur yağınca yada taşlı yollarda davlumbaza çarpan su ve taşlar çatur çutur beynime beynime çarpıyordu aynı durum fc5 te varmı

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi burada Honda'ya körü körüne bağlı olanlar ve hiç Honda kullanmadığı halde fikrini beyan eden insanlar var. O yüzden biri sana berbat her sesi duyarsın öyle duydum der, biri de yok öyle birşey mükemmel sessiz der.

2008 ve 2017 civic var şuan bende. Senin kasadan bir önceki kasa. Bu araçtan inip, FC5'e bindiğimde sanki eşşekten inip ata biniyorum

FC5, eski civiclere göre daha sessiz. 67 decibel yazıyordu verdikleri kağıtta. Hatta araca ilk bindiğinde vay amma sessiz diyeceksin ta ki kulakların alışana kadar. ALşıştıktan sonra da hiçte sessiz gelmemeye başlayacak ve en ufak bir sesi kafana takacaksın. Honda FC6 çıkarsa ve ona binsen, FC5'ten amma sessizmiş diyeceksin. Bu böyle ne yazıkki.

FC5 kasası eski civiclere göre daha ince taş vs daha çok duyman olası.
    FC5 araç iç kullanılan plastik eski civiclere göre daha kötü. Çok uyduruk gözüküyor. 2008 civice bakıyorum taş gibi sağlam.
    FC5 eski civiclere göre daha sessiz. Dediğim gibi her 2 araçta şuan var bende.
    FC5 kullanımı daha kolay ve rahat. 2008 civici kullanırken direksiyonun ne kadar ağır olduğunu farkettim. Ama 2008de ilk aldığımızda amma kolaymış diyordum. Alışana kadar herşey.
    FC5'te de eski civicde de yüksek hızda motor bağırması duyabilirsin ama dedikleri kadar abartı değil bence. Göreceli biraz. Bu arada bendeki FC5 LPG'li. RS veya dizel nasıldır bilemiyorum.

Kısaca FC5 kullanım olarak eski civiclere göre çok daha rahat ve sessiz. Anladığım kadarıyla sen çok dikkat ediyorsun ses konusuna. Madem memnun değildin civicden, o zaman arkadaşların dediği gibi Audi'ye falan yönel...

• quote:

Orijinalden alıntı: trancenden

Hocam şimdi burada Honda'ya körü körüne bağlı olanlar ve hiç Honda kullanmadığı halde fikrini beyan eden insanlar var. O yüzden biri sana berbat her sesi duyarsın öyle duydum der, biri de yok öyle birşey mükemmel sessiz der.

2008 ve 2017 civic var şuan bende. Senin kasadan bir önceki kasa. Bu araçtan inip, FC5'e bindiğimde sanki eşşekten inip ata biniyorum

FC5, eski civiclere göre daha sessiz. 67 decibel yazıyordu verdikleri kağıtta. Hatta araca ilk bindiğinde vay amma sessiz diyeceksin ta ki kulakların alışana kadar. ALşıştıktan sonra da hiçte sessiz gelmemeye başlayacak ve en ufak bir sesi kafana takacaksın. Honda FC6 çıkarsa ve ona binsen, FC5'ten amma sessizmiş diyeceksin. Bu böyle ne yazıkki.

FC5 kasası eski civiclere göre daha ince taş vs daha çok duyman olası.
    FC5 araç iç kullanılan plastik eski civiclere göre daha kötü. Çok uyduruk gözüküyor. 2008 civice bakıyorum taş gibi sağlam.
    FC5 eski civiclere göre daha sessiz. Dediğim gibi her 2 araçta şuan var bende.
    FC5 kullanımı daha kolay ve rahat. 2008 civici kullanırken direksiyonun ne kadar ağır olduğunu farkettim. Ama 2008de ilk aldığımızda amma kolaymış diyordum. Alışana kadar herşey.
    FC5'te de eski civicde de yüksek hızda motor bağırması duyabilirsin ama dedikleri kadar abartı değil bence. Göreceli biraz. Bu arada bendeki FC5 LPG'li. RS veya dizel nasıldır bilemiyorum.

Kısaca FC5 kullanım olarak eski civiclere göre çok daha rahat ve sessiz. Anladığım kadarıyla sen çok dikkat ediyorsun ses konusuna. Madem memnun değildin civicden, o zaman arkadaşların dediği gibi Audi'ye falan yönel...
    Fd6 civic de ki ön konsol yapısı ve camı boyutları olsaydı direk alırdım yeni civic lakin aynı corolla gibi daraltmışlar hiç beğenmedim en basitinden oturduğunuz pozisyonda güneşliği mesela dik hale getirdiğinizde fd6 2008 kasa da alnınıza gelirken fc5 kasa da burnumun altına iniyor. Kullanılan malzemeleri çok beğenemedim artı şu güzelim bej kadife kumaşı neden iptal ettiler ya 10 numaraydı bence.

• trancenden kullanıcısına yanıt
    Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim bayide kapıları kapattım bakayım dışarıdaki ses nekadar içeride görelim dedim baya baya içerideydi ses o bile yetti
    Eskisini satma nedenim sanki üstü açık kabrioya biniyormus gibi ses gelmesiydi uzun yolda vallahi abartmıyorum nefret etmiştim a3 e şu anda daha yakınım ama civicin farları tipi bagaj ve iç hacmi aklımı çeliyor 3 kişilik aileyiz arkada hanım ve çocuk rahat rahat yayılsın istiyorum en yakın zamanda 2sinşde teste gideceğim

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Evet hocam boyu uzun olanlar için güneşlik tam açarsan görüşü daraltıyor. Hatta bazen dikiz aynası bile görüşümü engelliyor kafamı eğmek zorunda kalıyorum

Bordo civiclerde bej kumaş var bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DirenJK

Dış ses konusuna bir şey diyemeyeceğim, ses ve konfor kısmı göreceli bence. Ben Clio gtline'dan geçtim bana sessiz mesela. Soğuk asfaltta bile sessiz geliyor:)

Araçtan tek şikayetim var şimdilik trim sesi, daha önceki mesajda bahsetmiştim cam tavan kapalı iken arka kısmından bir ses geliyor perşembe 1000 bakımına gidiyorum ona da baktıracağım.
    Dün 1000 bakımına girdik, cam tavandaki ses giderildi. Raylar yağlanmış, yağ gibi oldu :)

Araçtan en ufak bir şikayetim kalmadı an itibariyle. 2300 km devirdik yakıt 7'nin altında. Olumlu anlamda hafif bir şok var. 8.5- 9.0larda gezerim diyordum (1300 km kadarı şehir dışı)
    Araçların rüzgar dirençlerini düşürmek ve ağırlık merkezini aşağı indirmek için her yeni kasada aracın toplam yüksekliği düşürülüyor. Bunu da önemli bir gelişme olarak medya ile paylaşıyorlar. Eğer kafanız Corolla gibi tavana değmiyorsa tavanın alçalması bir araç için başarı olarak değerlendirilir. Bu konuda Civic'in ön ve arka yolcu kısmında başarılı olduğu söylenebilir.

Güneşlik işine bu kadar takılmanız enteresan sonuçta arkaya doğruda kıvrılabilen bir parça neden tam aşağıda tutmak zorundaymışsınız gibi düşünüyorsunuz? Arkaya doğru kıvırıp kendi boyunuza göre ayarlarsınız olup biter. Bu güne kadar güneşlikten dolayı yolu göremeyene rastlamadım.
  • Arkadaşlar whatsapp grubu var mı bildiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Araçların rüzgar dirençlerini düşürmek ve ağırlık merkezini aşağı indirmek için her yeni kasada aracın toplam yüksekliği düşürülüyor. Bunu da önemli bir gelişme olarak medya ile paylaşıyorlar. Eğer kafanız Corolla gibi tavana değmiyorsa tavanın alçalması bir araç için başarı olarak değerlendirilir. Bu konuda Civic'in ön ve arka yolcu kısmında başarılı olduğu söylenebilir.

Güneşlik işine bu kadar takılmanız enteresan sonuçta arkaya doğruda kıvrılabilen bir parça neden tam aşağıda tutmak zorundaymışsınız gibi düşünüyorsunuz? Arkaya doğru kıvırıp kendi boyunuza göre ayarlarsınız olup biter. Bu güne kadar güneşlikten dolayı yolu göremeyene rastlamadım.
    Hocam amacım güneşlik değil ön görüşün ağırlık merkezi yüzünden çok daraldığını anlatmak yoksa tabiki eğip kullanabiliriz güneşliği. Ön camı 3/4cm daha yukarıya çekseler iyi olurdu

Maalesef aynı anda hem sportiflik hem de ferahlık bir arada olmuyor. Camı 3-4 cm yükseltince bu seferde tavanın aynı oranda yükselmesi gerekecek tabi bu da ağırlık merkezinin yükselmesi ve rüzgar direncinin artması olarak döner. Bir yerlerden kazanmak için başka bir yerden feragat etmek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Maalesef aynı anda hem sportiflik hem de ferahlık bir arada olmuyor. Camı 3-4 cm yükseltince bu seferde tavanın aynı oranda yükselmesi gerekecek tabi bu da ağırlık merkezinin yükselmesi ve rüzgar direncinin artması olarak döner. Bir yerlerden kazanmak için başka bir yerden feragat etmek gerekiyor.
    Aynen hocam size kesinlikle katılıyorum fakat ön görüş ferahlık konfor açısından honda dan vazgeçtim. Şuan 2011 kasa var inş satıp tucson veya kadjar dizel oto almayı düşünüyorum.

Forumdaki konunuzu takip ediyorum, sizde suv akımına kapılıyorsunuz hayırlısı olsun.
  • Merhabalar,

Bugün 2019 lpg elegance model için test sürüşü yaptım, şu an kullandığım araç 2016 octavia bu arada.

Test sürüşünde dış sesin içeri eski aracıma göre çok geldiğini hissettim, özellikle arka taraflardan geliyor gibiydi, şimdilik hevesim kaçtı, bonus olarak mart sonuna kadar son rakkam olarak 124.5 civarında alınabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 16941695169616971698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.