Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1693. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16911692169316941695
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhann_75

DSG beni bağlamaz. CVT sanki çok mu iyi. Tam otomatik olsa neyse. CVT'li araç sorunsuz olabilir ama uzun yolu bırak motor kucakta bağıra bağıra gidiyor.
    Yalnız o bağıran şey şanzıman değil atmosferik motor. O motor bir önceki nesil tam otomatik şanzımanda daha fazla bağırıyordu. Yani CVT ile motor devrinde ve buna bağlı olarak motor sesinde azalma oldu. Kullandığnız araçta çift kavramalı şanzımanda olsa max torkunu 4500 devirde veren atmosferik motor ile yokuş çıkarken bağıra bağıra çıkmak zorundasınız.

Yüksek devir çevirmeyi sevmiyorsanız turbo benzinli araç almanız gerekiyor. Şanzıman tipi çok önemli değil. Mesela bende RS var yokuş yukarı araba yüklü halde 2100 devir çeviriyor. Anlayacağınız motor sesi ile şanzıman tipinin birbiri ile çok fazla bir bağlantısı yok. Turbo benzinli ile atmosferik motor arasında kullanım farkı var.

• İyi bir şekilde okursanız ben şanzımanın değil, motorun bağırdığını ifade ettim. Alıntı yaparken okuyup da cevap verelim. Şanzıman bağırmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    DSG beni bağlamaz. CVT sanki çok mu iyi. Tam otomatik olsa neyse.CVT'li araç sorunsuz olabilir ama uzun yolu bırak motor kucakta bağıra bağıra gidiyor.

Konuda konuşulanlar ve arkasında yazdığınız şu mesajdan atmosferik motorun bağırmasını CVT şanzımana bağladığınız sonucunu çıkararak cevap verdim. Eğer yazdığınız mesajın farklı bir anlamı varsa lütfen bu mesajda ne demek istediğinizi açıklayın.
  • Şanzıman bağırıyor diye bir ifade kullanmadım. Motor bağırır. Şanzıman bağırmaz.

• cvt istemeyen ama dsg tedirginliği yaşamak istemeyen ikişler için 9 ileri zf li dizel var ona yönelebilirler
    Dsg seni baglamaz mi?
    Neyse seni ciddiye alip yazmak hataydi zaten

pahali olmasini da gectim. yetkili serviste yan sanayi filtre takmislar arabaya. yazik

honda yerine opet yag koymalarindan sonra yan sanayi filtre de yeni cikti. o zaman niye gidiyoruz yetkiliye?
  • cakitay C kullanıcısına yanıt

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    DSG beni niye bağlasın, benim aracım DSG şanzımana sahip değil ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Şanzıman bağırıyor diye bir ifade kullanmadım. Motor bağırır. Şanzıman bağırmaz.
    Eğer yazdığınız mesajın farklı bir anlamı varsa lütfen bu mesajda ne demek istediğinizi açıklayın dedim ama hala ben onu demedim ben bunu demedim diyorsunuz. Bal gibi de atmosferik motorun CVT şanzıman nedeniyle bağırdığını söylediniz. Bir de "alıntı yaparken okuyup da cevap verelim." diye ayar vermeye çalışıyorsunuz. İlk önce yukarıda yazdığım mesajımda nelerden bahsettiğimi bir anlayında ondan sonra başkalarını anlamamakla itham edersiniz.

Neyse böyle gereksiz polemiklerle sayfayı doldurmaya gerek yok. Sizi kendi halinize bırakıyorum.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Uzatmaya gerek yok, siz haklısınız, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Selamlar 2018 civic hb araç sahibiyim. Aranızda ambiyans paketi taktıran oldu mu servise? Bana yüksek geldi fiyatı, acaba kendim alsam taktırabileceğim güvenilir bir yer var mıdır?
    Honda Çamkıran'ın internet sitesinden full paket satın alıp Honda Ayışığında montajını yaptırdım. Mükemmel kesinlikle yapılmalı bence :)

Bu arada kapıdaki ışıkları taktırmadım, kapı kolunun içinin delinmesi gerekiyor prosedür gereği. Gerek duymadım. Işıklı kapı eşikleri + ayak aydınlatma + vitesin etrafındaki kırmızı şeritler gece çok şık duruyor.
  • Herkese merhaba 2012 fb7 civicimi 79 a sattım 60binde hatasız 7 yaşındaki araç çok iyi fiyata gitti satma nedenim beni artık nefret ettiren yalıtım sanki camlar açık geziyoruz ve araç yola tutunmuyordu 1.0 a3 ve golf arasında kaldım ama sırf 2. Eli yüzünden yeni civice bakacağım
    1 Yalıtımda iyileşme varmı
    2 C sutunu göçük olayı düzeltildimi
    3 benim fb7 tam otomatik atmosferik gitmiyorken cvt bu aracı nasıl taşıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 23 Mart 2019; 8:54:37 >
  • Som zamanlarda elegance eco otm fiyat alan oldumu

• quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Herkese merhaba 2012 fb7 civicimi 79 a sattım 60binde hatasız 7 yaşındaki araç çok iyi fiyata gitti satma nedenim beni artık nefret ettiren yalıtım sanki camlar açık geziyoruz ve araç yola tutunmuyordu 1.0 a3 ve golf arasında kaldım ama sırf 2. Eli yüzünden yeni civice bakacağım
    2012 modele 79 bin vermek nasıl bir zihniyet cidden aklim almiyor.. su dönemde mantikli bir satis olmus, hayirli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Herkese merhaba 2012 fb7 civicimi 79 a sattım 60binde hatasız 7 yaşındaki araç çok iyi fiyata gitti satma nedenim beni artık nefret ettiren yalıtım sanki camlar açık geziyoruz ve araç yola tutunmuyordu 1.0 a3 ve golf arasında kaldım ama sırf 2. Eli yüzünden yeni civice bakacağım
    1- Yalıtımı bariz daha iyi, uzun yolda rüzgar sesi yok gibi birşey. 3000 devire kadar motor sesi gelmiyor.
    2- 2017 Aralık ayı itibariyle düzeltildi.
    3- 0-100 arasını 10.2 saniyede alıyor. Eskisi ile arada 1.5 saniyeden fazla fark var.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Alan hayrını görsün bişey diyemem ama 7 yaşındaki o arabaya o parayı ben asla vermem bidaha asla japona binmem derken yine geldik yenisini bakıyoruz sırf bu yüzden ama yalıtım çok önemli fb7den daha iyi olması önemli değil golfe yakınsa girerim yoksa uzak olsun

BU ARADA SARI SİTEDE ELEGANCE 2017 LERE 125 İSTİYORLAR BUGÜN BAYİ ARADIM 2019 modeli 124.5 A BIRAKIRIM DEDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 23 Mart 2019; 13:36:11 >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    2012 de civic almadan önce jetta vs baktığım araçların 2. Eline baktım 70 75 arası yazılmış ben ilana verdiğim gün 79 a verdim bidaha asla japon a binmem derken sırf bu yüzden tekrar civic bakıyorum 2. El 1.0 a3 yada golf bakıyordum assında ama masraflı araçlar hondanın arka koltuklarından çok memnundum bi teste çıkacağım yalıtım dediğiniz gibiyse ciddi düşünebilirim
    Bu arada eski kasadaki ufak tefekte olsa can sıkan kronik sıkıntılar vardı şimdiye kadar çıkan bi sorun varmı
    Aracın sağından solundan tıkırtı geliyormu hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 23 Mart 2019; 13:29:3 >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Değer kaybı can sıkıcı ama ben yine de herkesin kendi ihtiyacını karşılayan veya gönlündeki aracı almasından yanayım. Sırf değer kaybetmiyor diye sevmediğiniz halde yıllarca bir araca binerseniz her araçta olabilecek en ufak sorunlar bile canınızı sıkar.

Kronik sorun olarak sileceklerin eskisine göre daha kararsız çalışmasını söyleyebilirim. Bunun dışında belirgin bir kronik sorunu yok.

Belli bir kaç noktadan trim sesi gelebiliyor ama serviste söyleyince çözüyorlar. Yine de sıfır trim sesi olmaz tümseklerden vs geçerken ufak tefek trim sesi yapabilir. Zaten hiçbir araçta sıfır trim sesi diye birşey yoktur. Premium sınıfta bile trim sesi geliyor. Önemli olan kabinin içinde keman konçertosu vermemesi. 1 yıldır biniyorum tırtıklı ya da taşlık yolları saymazsak kabinin içinde rahatsız edici bir trim sesi duyulmuyor.

• Yalıtım biraz göreceli bence yalıtımı berbat, ama baska artıları bunu görmezden gelmenize neden oluyor.

• 
Sayfa: önceki 16911692169316941695
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.