Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15861587158815891590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam manasıyla yavaş denir mi bilemiyorum, çalışma sistemleri farklı. Cvt keyifsiz ve hissiz. Gaz pedalına fazlaca basınca derhal devri yükseltiyor ve motoru bağırtıyor. Bu ise öyle değil, geçişleri hisli ama 3000 devirden önce değiştirmiyor, motoru bağırtmiyor ama çift kavramalar gibi seri değil. Tamam bir çift kavrama hızı beklemiyoruz, neticede tork konvektörlü şanzıman ama 9 ileri, 5 ileri değil. Daha hızlı olması gerekir diye düşünüyorum. Mesela aisin üretimi eat bence daha hızlı. İncelemelerde çift kavramalara yakın falan deniyor ama bence oyle değil. Şaşırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    ben denemedim 9 zfyi

ama 3008 denedim ve fena halde yavasti

ondan yavas mi yoksa arabanin gucu mu yavas hissettiriyor bilemedim
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Ben de İlk defa deniyorum. Bir arkadaşın bahsettiği gibi i dtec motorun çalışma sisteminin de durumda etkisi vardır mutlaka. Hangisi daha büyük etmendir, net bir kanaatim yok ama BMW deki zf gibi gelmedi. Belki de ben çok beklenti içindeydim, bilemiyorum.

Bütün iyiler bir arada olmuyor işte. Çift kavrama hızlı diyorsun, zevkli diyorsun. Meret bomba, ne zaman patlayacagi belli değil. Cvt sağlam diyoruz, keyifsiz...Zf de böyleymiş demekki. Çift kavrama veya ona yakın bir hız beklememek gerekiyormuş. Ne bileyim hangisi daha iyi...

• lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    bmw ornegi yaniltabilir

orada arkadan itisin avantaji ve 170 bg guc yaniltabilir ama gercekten zf8 cok hizli. cogu sanzimani denemis biri olarak soyluyorum (bitek yeni c deki 9g kaldi)
  • Sedanlara zam gelmiş , hb kasa küçük bi zamla ötv dilimini geçecek die zam gelmemiş hb düşünenler için bu ay son fırsat olabilir

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Tam araştırmadan fikrimizi bilgi olarak beyan etmek doğru değil. Bilmeyenleri yanıltabilir.
    1.6 i-dtec 120 motor ile 1.6 Dci 130 ile aralarında çok fark yok. Tork ve beygir güç eğrileri biribirine çok yakın. Her ikiside maksimum torkunu 4000 devire kadar kormazlar ve bu değer o devirde i-dtec için 210 dur, Dci 130 için 235 cıvarıdır. Maksimum tork Honda için 2000 devirde ulaşılır ve 2200 devire kadar devam eder, Renault için 1750 devirde ukaşılır ve 2500 devire kadar sürer. Yüksek devirlerde tork değil beygir gücü önemlidir ve maalesef bu tüm dizel araçlarda çok uzun soluklu olmaz. maksimum beygir 1.6 i-dtec için 3100 ile 4100 devir arasında devam eder. 1.6 Dci 130 için se 3000 devirde 120 beygire ulaşır ve 4100 devire kadar 130 beygir olur ve sonrasında her iki motorda düşer. Zaten dizel motorların devir kesicisi genelde 5000 ile 5500 arasında olur.

Benzer motorlu araçlarda en önemli kriter gücü ve torku tekerleklere aktaran mekanik sistem yani şanzıman.

1.6 i-dtec 120 tork/ps grafik:http://www.automobile-catalog.com/wykres_power.php
    1.6 Dci 130 tork/ps grafik:http://www.powertrain.renault.com/application/storage/upload/imagemanager/Courbes_lightbox/R9M_1.jpg

Herkese iyi forumlar

• Merhabalar bundan önceki aracım bı önceki kasa Civic di 2013 model yaklaşik 5 yıl kullandım bir aydır da crv kullandım dün yeni Civic teslim aldım Eco exuite yanlız arka kamera diğer araçlara göre biraz sarı göründü kalitesi düşük bı sorun mu var

Yoksa böyle mi cevaplarıniz için şimdiden teşekkürler

• Merhaba bende araniza katilfim takas ederek 2016 lpg otamatik aldim.bunlarda isletme yedek teker ve bijon anahtari yokmu

• leon6325 L kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yok hocam. Çakmaklığa takılan pompa var bide tamir kiti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anchowy61 -- 3 Ağustos 2018; 21:24:52 >
  • harunk9 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun . Exe kullanan arkadaşlar sorunuzu cevaplar umarım.

• iyi geceler arkadaslar, aracim 970km de bir anda ariza motor isigi yanmaya basladi. Arabada hicbir sikinti yok ve yag durumu da normal. Servisi aradim gidisinde bir sikinti yoksa normaldir dedi. Varmi araci yeni alipta boyle sorun yasayan. 1000km bakimi geldi zaten gorturecektim. Son olarak 1000km bakimi geldi diye yanma durumu varmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Hayırlı olsun . Exe kullanan arkadaşlar sorunuzu cevaplar umarım.
    Teşekkürler

• twonumber kullanıcısına yanıt
    Arıza ışığının 1000 bakımı ile ilgisi yok. Zaten 1000 bakımı 5 dk sürüyor adı 1000 bakımı değilde 1000 kontrolü gibi yağına suyuna bakıyorlar . Bence beklemeden servise gidin hep arıza ışığını hemde 1000 bakımını halledin. Genelde lpg den kaynaklı arıza ışığı yanıyor aracınız logliyse eğer.

• Arkadaşlar sokakta gördüğüm civiclerin %80 inde göçük var. Halen neden alıyorsunuz anlamadım.

Şirkette iki kişide var. Birinde misket çarpmış gibi göçük var diğerinde çok dikkatli bakınca görülen bir dalga var, ama var.

Nasıl bir sevdadır bu anlamak mümkün değil.

Tamam içi dışı güzel ama bu göçme olayı tam bir saçmalık. Bazılarında göçük felaket boyutlarda..

• Tamam almıyoruz tamam. Sen gidebilirsin

Ben zaten sadece bir tane aldım mesela, bir daha da almam artık. Benim çevremde yüzde 95 göçük yok ama madem sizin sokakta yüzde 20 bu oran, artık yapacak bir şey yok küçük arkadaşım, almıyoruz tamam.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Sen misin buranın zaptiyesi bana yol veriyorsun?

Arabayı ben de beğeniyorum ama bariz bir üretim hatası var ve piyasada herkesin dilinde.

Firma da arkasında durmuyor sattıklarının.

Bütün bunlar sizce şaşırtıcı değil mi?

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam, arıza ışıgı aracı 3-4 saat dinlendirmemden sonra sondu. Ondan once trafıkte 3 saat kadar lpg li kullanmıstım. Dediğiniz gibi büyük ihtimalle lpg kaynaklı. Pazartesi servise götüreceğim bir, teşekkür ederim yardımlarınız için
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    Kardeş bu arabada göçük sorunu var. Bu bir gerçek ama bu senin söylediğin oranda değil. Ha Honda TR'nin söylediği kadar düşük bir oranda da değil. Honda tr bu işe gerektiği gibi sahip çıkmıyor, bu da gerçek. Ama 2018 modellerde görmedim. 2016 2017 modelleri de iyi bir ekspertizden sonra almak lazım. Yani nasıl alıyorsunuz? İfadesi tam manasıyla doğru ifade değil, zira bu araç birçok yönden piyasadaki en iyi f/p aracı. (Dizel otomatik sadece p aracı). Durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Sen misin buranın zaptiyesi bana yol veriyorsun?

Arabayı ben de beğeniyorum ama bariz bir üretim hatası var ve piyasada herkesin dilinde.

Firma da arkasında durmuyor sattıklarının.

Bütün bunlar sizce şaşırtıcı değil mi?
    Yüzde 80 göçük var diyen birini aklı başında kimse ciddiye almaz, kusura da bakma. Ben nasıl ciddiye alayım seni!

Honda satış temsilcisi bana sayı verdi, 690 tane araçta çıkmış bu gamze, toplam satılan 27 bin araç var, yüzde 2-3 yapar. Sen gelmiş yüzde 80 diyorsun. Grup kurulmuş binlerce kişi üye olmuş, bunlar ciddi işler değil. Ben o adamı daha güvenilir buluyorum şahsen.

Nasıl alıyorsunuz diyorsun bir de. Sana mı kaldı akıl vermek alanlara. Sen kimsin ki? Alacaksan al, almıyorsan alma git beğendiğin güvendiğin aracı al. Burada yüzde 80 göçük var demen ne işe yarar?

Ben sordum alırken, göçük olursa gel sorunu gideririz dediler. Motoru bozmuyor, güvenliği düşürmüyor, sorun etmiyorum o zaman. Bence sıkıntı yok.

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    Tskler hocam bi canta var ama pompa icindemmi ayrimi bakmadim bi bakayim

• 
Sayfa: önceki 15861587158815891590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.