Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    honda toyota gibi markalar hele ki atmosferik motor bakım konusunda kullanıcı dostudur, zaten basit bakımları var, açın kullanım kitapçığını bakımlar bölümünü orada 10-20-30... bin km bakımlarında yapılması gerekenler mevcuttur. sanayide ortalama bir usta çok çok rahat yapabilir bu bakımların tamamını... servistekinin 4 te bir fiyatına ve emin olun sizin koyduğunuz motor yağı daha kalitelidir servisten..

10 senedir tüm bakımları dışarıda yapptırdım servise gitmedim, yeni corolla aldık pedere onuda dışarıda yapıyoruz 3 bakım oldu 1 senede en az bin tl cepte kaldı. garanti ve servis kaydı hususu ayrı konu tabi ancak emin olun çıkacak arızaların çoğu kullanıcı hatası olarak yine size kalacaktır.

şunu da belirtmek isterim ki, kullanım kitabının bakım kısmında yapılacak bakımlar belli olmasına rağmen, misal 100 bin bakımı için arayın her honda yetkili servisinden farklı fiyatlar alırsınız ki bu da servislerin müşteriye geçirmek için element uydurmasından ileri gelir.. yani aslında yapılmaması gereken bakımları ve parça değişimlerini yaparak fiyatlandırırlar.

bazı duyumlar alıyorum yeni civic lpgli olanlar için 10 bin bakımına 800-1.000 tl çeken honda yetkili servisleri varmış, insaf diyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

kaç binde araç

80.000 km hocam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

eline agzina saglik
    arabadan anlayan birinin deneyimleri onemli
    benim 2 hafta once yazdigim ve cok tepki aldigim cvt lag demek ki varmis gercekten
    320 ed sahipleri zaten rakip gormez bu araci kendisine. ed nin rakibi 2.0 dizeller, c180, opel 180 hp gibi araclar genelde

tesekkurler objektif yorumlar icin

Sagolun Hocam ne goruyorsak o..Honda kimsenin mali degil sonucta..

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    Salı teslim ederiz dediler ellerindeki aracı

Ama onu istemedim başka aracın gelmesini bekliycez

• quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

demiştim kesin bunlar internet sitesinde ki kataloğu yanlış yazmışlardır diye gene haklı çıktık yürür vaziyetteki kütle 1411 75 çıkarın aracın kütlesi.

Tam onu yazacaktim :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    avrupa normları ile alakalı. ama bence saçmalık kimi 75 k dur kimi 125 kg dur sen arabanın ham halini yaz kim kaç kg ise hesaplasın. norma göre insan 75 kg mış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

honda toyota gibi markalar hele ki atmosferik motor bakım konusunda kullanıcı dostudur, zaten basit bakımları var, açın kullanım kitapçığını bakımlar bölümünü orada 10-20-30... bin km bakımlarında yapılması gerekenler mevcuttur. sanayide ortalama bir usta çok çok rahat yapabilir bu bakımların tamamını... servistekinin 4 te bir fiyatına ve emin olun sizin koyduğunuz motor yağı daha kalitelidir servisten..

10 senedir tüm bakımları dışarıda yapptırdım servise gitmedim, yeni corolla aldık pedere onuda dışarıda yapıyoruz 3 bakım oldu 1 senede en az bin tl cepte kaldı. garanti ve servis kaydı hususu ayrı konu tabi ancak emin olun çıkacak arızaların çoğu kullanıcı hatası olarak yine size kalacaktır.

şunu da belirtmek isterim ki, kullanım kitabının bakım kısmında yapılacak bakımlar belli olmasına rağmen, misal 100 bin bakımı için arayın her honda yetkili servisinden farklı fiyatlar alırsınız ki bu da servislerin müşteriye geçirmek için element uydurmasından ileri gelir.. yani aslında yapılmaması gereken bakımları ve parça değişimlerini yaparak fiyatlandırırlar.

bazı duyumlar alıyorum yeni civic lpgli olanlar için 10 bin bakımına 800-1.000 tl çeken honda yetkili servisleri varmış, insaf diyorum!

:)) bunu yazmaniz gereken belki en son kisiler arasinda olabilirim ustadim.

Benim elim biraz yatkindir. Her 100bin km deki triger haric tum bakimlarimi yani yag hava filtresi yag filtresi polen filtresi buji ve balata degisimini kendim yaparim hatta keyfime gore karar veririm misal araci surekli dusuk devirde kullandiysam 15 binde diger turlu 10 bini bulmadan degistiririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• genjuro35 G kullanıcısına yanıt
    zaten atmosferik üniteler sorunsuz. yani dışarıda bakım yaptırmak çok daha mantıklı.
  • arkadaşlar bu arada yakın bir arkadaşımın 1.4 tsi 160 lık roccosunu blok çatlatmasından dolayı satmış bulunmaktayız. 2011 modeldi araç ne yazıkki böyle problemler mevcut 1.4 tsi da. 122 liği bilmiyorumda 160 lık overboost araçlar çok narin.
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hocam bir ekleme daha yapayim.

320i ED dayim kullaniyor..Bende zaman zaman kullaniyorum yeri geliyor..

Test surusunde dayim arka koltukta oturuyor..Eco modunda dip gaz yaptim,1,5 sn bekleme sonrasi arac one firladi..Sport moduna aldim 1 saniye gibi bir rakamda one firladi..Sport modunda daha atak..

Her neyse? Dayim bu Bg arac icin perfomansi kotu ve yakit tuketimi fazla diyor..Sehir ici 7.9 Lt en az 3 litre koy..Bu da eco modunda diyor..

Sport modunda 14 Lt cikar diyor..

Sehir icinde arac seni sıkıştıriyor,ani kacis yapman gerek,onune gecmen gerek sollaman gerek 1,5 saniye bekleyecekmiyim diyor..Seni sıkistiran sikistirdi ..

Eco modunda 12 Lt yakacaksa , ve ani dipgaz isteklerine cevap veremiyorsa, Habire sport modunda surup 14 Lt yakacaksam, Sirf gorsel icin bu araci almam diyor..

320' de eco modunda ani dipgaz yaptiginda ne bekleme suresi ne de Guc kaybi var, Eco modu olsa bile belirli limitlerde yuksek devir ceviriyor aninda ve arac senin ne istedigini biliyor dedi..

HB deli gibi egzozu bagiriyor ama arac gitmiyor..

Bende Dayi 101.000 Tl'ye ancak bu kadar dedim :)

Yoksa gider 200.000 Tl'ye BMW alirim dedim..

Dayimda hem gitmeyecek,hem de cok yakacak..Arac performans olarak bekleneni verse cok yaksin haaa tamam yakiyor ama Hakkini da veriyor 182 Bg' in dersin..

Civic Sport modunda 10 Lt yaksin razi olurdum...

Ama eco modda tin tin gideceksin yakmasin diye,kickdown yapinca bekleyeceksin...Eco'ya ragmen 10 Lt yakacak..Vay vay vay ..Son yorumu bu oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 12 Mart 2017; 17:59:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Hocam bir ekleme daha yapayim.

320i ED dayim kullaniyor..Bende zaman zaman kullaniyorum yeri geliyor..

Test surusunde dayim arka koltukta oturuyor..Eco modunda dip gaz yaptim,1,5 sn bekleme sonrasi arac one firladi..Sport moduna aldim 1 saniye gibi bir rakamda one firladi..Sport modunda daha atak..

Her neyse? Dayim bu Bg arac icin perfomansi kotu ve yakit tuketimi fazla diyor..Sehir ici 7.9 Lt en az 3 litre koy..Bu da eco modunda diyor..

Sport modunda 14 Lt cikar diyor..

Sehir icinde arac seni sıkıştıriyor,ani kacis yapman gerek,onune gecmen gerek sollaman gerek 1,5 saniye bekleyecekmiyim diyor..Seni sıkistiran sikistirdi ..

Eco modunda 12 Lt yakacaksa , ve ani dipgaz isteklerine cevap veremiyorsa, Habire sport modunda surup 14 Lt yakacaksam, Sirf gorsel icin bu araci almam diyor..

320' de eco modunda ani dipgaz yaptiginda ne bekleme suresi ne de Guc kaybi var, Eco modu olsa bile belirli limitlerde yuksek devir ceviriyor aninda ve arac senin ne istedigini biliyor dedi..

HB deli gibi egzozu bagiriyor ama arac gitmiyor..

Bende Dayi 101.000 Tl'ye ancak bu kadar dedim :)

Yoksa gider 200.000 Tl'ye BMW alirim dedim..

Dayimda hem gitmeyecek,hem de cok yakacak..Arac performans olarak bekleneni verse cok yaksin haaa tamam yakiyor ama Hakkini da veriyor 182 Bg' in dersin..

Civic Sport modunda 10 Lt yaksin razi olurdum...

Ama eco modda tin tin gideceksin yakmasin diye,kickdown yapinca bekleyeceksin...Eco'ya ragmen 10 Lt yakacak..Vay vay vay ..Son yorumu bu oldu :)

Kardeş dayını ödünç verir misin.

• vvhopper V kullanıcısına yanıt
    bizzat size yazmadım genel olarak yazdım, servis politikaları firmaların çok kötü, iyice zıvanadan çıktılar 10 binde ki araca 1000 tl ne bakımı yapılabilir? zaten dayamışssın 15 senelik motoru sorunsuz ve lpg uyumu diye birde bakımlardan söğüşlemeye çalışıyorlar

yedek parça aynı muhabbet, internetten aynı parçaları aynı kalite ya da daha kalitelisini 4-5 kat ucuza alabilirsiniz, amortisör misal 1050 tl çekti servis en kralı KYB marka 265 tl internette..

birde olayın kaza boyutu var, serviste yapalım orjinal olsun diye ufak bi olayda 10-12 bin hasar kayıtları döşüyorlar araçlara, servis kazanacak diye müşteriye vurdukça vuruyor, her konuda uzak durulmalı bu servislerden...
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Hocam Aşar seni :)

• merhaba, civic sedan executive eco otm. 2017 model için fiyat alan var mı?
  • Kusura bakmayın benim Bmw 320 ied vb fiyatından haberim yok.

Ben 1,2 arkadaşa katildim ve olayın algı,psikolojik etki olarak en azından bir kesimi rahatsız edeceğini söyledim.Mercedes Reno, Bmw Pejo, Volvo Ford gibi...

Teknik olarak hic karsilastirmadim.1.2 Turbo 130bg Megane ile karşılaşırdım.Ona bile hakli olarak itirazlar oldu.200 TL ise bu araçlar teknik olarak neden yari fiyat ile karşılaştırma yapılıyor anlamadım.Passat bile D sınıfı değil mi?

Diğer taraftan Turbo dedik ama şahsen çok satacağını sanmıyorum.Sadece düz vites olsa 5000 TL oynardı.5000 de düşük paket olsaydı 10000 bulurdu.

Alternatifi var yok tartışılır ama 100.000 Hb Rs düşünülebilir.Cvt ye mahkum etmeleri ise hoş değil, diğer taraftan yakıt tük. Açısından çok satacaklarini sanmıyorum.

Kral yine Lpg olacak.Benzinde de Atm Turbo çok fark edeceğini düşünmüyorum.Buranın ilacı 1.0 düz vites turbo olacakmış onu da getirmemişler.

Herşeye rağmen 1.5 Turbo Düz Hb Rs 95 çok iyi olurdu.100 de güzel ama Cvt kotu üstüne gecikmeler yazılmış.

Genjuro35 2016 da Dacia Duster 550 ve 25000 900 bakim ücreti ödedi akraba, 800-1000 alırlar normaldir.Soygun mu?Çok büyük soygun kullandıkları malzeme 150,200 ise 800 işçilik üstelik dediginiz gibi en ucuz yağ vs ama insanlar sırf garanti için soyulmaya razi oluyor.İsin trajikomik tarafı da zaten garanti için sıfır aliyorsun.

Bir de hic sanayiye gidiyorum parca degistiriyorum diyen arkadaş yok ama merak ettiğim için soruyorum.Honda nin yedek parca fiyatları misal Fiat,Reno ya gore nasıl?Honda da da yan sanayi,Cin mali vs var mi?

Saygılar

• quote:

gecmis olsun kardesim
    elini saglam tutmani, tum evraklari saklamani, mumkunse avukat ve noteri devreye sokmani tavsiye ederim

0-100 8 saniye olan bir arac nasil bu hale geliyor inanilmaz. demek ki yetmiyormus bu ozellik

0-100 8 sn olan araç 1,5 ay evvel kaza yapmış olması için
    Satış başlangıcını 0 saysak

- zamanda satın almış olması gerek ;)

Atmosferik yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

320 10000 bakimi 500 tl
    3000 derken?

10bin bakımında ne yapıldığını yazarmısın, biz başka Borusan'a gidiyoruz heralde 500₺ biraz komik işçilik 300-400 yazıyor
    Cam suyu 30₺ yazmış ama koymamıştı Borusan

Gitmeden cam suyunu doldurduğum ( allahı hikmeti işte o gün dolduracağım tutmuş benzinlikte )

Akşam faturada cam suyu için 30₺ görünce düşün ne küfürler ettim
    Yani Borusan ve 500₺ yanyana komik üst üste denedim hatta altalta gene komik ;)
    Selam versen 452₺ yazmış olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Bende durum resimdeki gibi haziranda almıştım şu an 18.000km de 8 ayda yani.2. bakımına 6bin km var bu kullanım şartlarında. diğer resimde de arka balatalar için 31bin kalmış. arkadan itişte (aksiyon yapacağınız zaman dsc off yapmazsanız) arka balatalar daha çabuk biterbiliyorsunuz. Demek istediğim sürüş stilinize göre bakım periyodu öne gelebilir.18bin km yi ne kadarda yaptığınzdan ziyade hangi şartlarda yaptğınıza göre bakım periyodu hesaplıyor alet. Sürekli yanlayıp dtc,dsc hiç dokunmayan ve ilk bakımda balata değiştireni de gördüm.

Valla bende bakımda çıkan rakamı söylüyorum , çok yanlamıyorum ama memur gibi de kullanmıyorum

Sonuçta aynı işlemler için 1.300₺ verilen bir örneğim var elimde
    Ve aynı işlemlere 3.000₺ alan Borusan var

Hatta ve hatta kırılan arka cama bana 2,5 milyar fiyat çıkartan Borusan cebimden istemiyorum kasko ödesin dedikten sonra kaskoya 1,500₺ çıkartmış

Yani burası Türkiye cepten ödesem öpecek , ama kasko bizim gibi saf değil onlara kökleyememiş

Eyvallah kaliteli hizmet vb iyi ama sonuçta Türk firması yerde 100₺ görsen eğilme parayı alana kadar Borusan boruyu düzmüş olabilir , böyle de ö kağıtçı bir firma ;)

Koymadığı cam suyunu yazdılar yahu daha ne kadar dolandırıcı olabilirler ;)

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Daha da komik olanı Honda nın iki katı para verip daha hantal ve güvenlikten sınıfta kalmış araç satın almış olmak

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Beni asmaz sen bana gönder dayini.

Bmw bölümünde takılıyorsa belki tanisiyoruzdur kendisiyle.

Hocam Dayim takilmaz oyle forumda falan , isi olmaz yani :)

• 
Sayfa: önceki 11531154115511561157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.