Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11511152115311541155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 05kartal

Benim demek istedigim ani kalkislarda 1.2 sn gibi bir kararsizlik yaşıyor cvt şanzıman sonrası roket gibi benim dun sürdüğüm hb rs civicte oyle idi araç turbolu araç atmosferik cvt şanzımanda durum nedir surmedigim için bir yorumda bulunmam doğru olmaz ama turbolu civicte sadece ani hizlanmalarda kararsızlık yaşıyor biraz ama kendini toparlıyor sonra

Atmosferikde tepkiler cok daha kisa suruyor ama sonrasinda etkileyecek bir guc gelmiyor. Turbo da bu gecikmenin sebebini ben tam olarak cozemedim farkli olan cvtdenmi motormu ama kulakcik ile kullanimda gecikme hissetmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Hondadan bahsettiğinizi anladım hocam. Hani sadece Hondaya özgü değil yani. Bu ülkede sedan daha pahalı.

Mesala megane hb de sedandan ucuz.

O halde artik honda da duzene uymak zorunda kaldi diyelim :)

• vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Gecikme sanziman kaynakli devir araliklari uzun tutulmus hemde cvt sanziman biraz hantal kaliyor spor arabaya sahsen manuel sanziman sart bu arabaya keyfini cikartmak icin cunku o 1.2 sn gecikme sollamalarda sikinti yaratir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kulakcikda yapmamasi bana sunu dusunduruyor, kararı sanzuman verirse gecikiyor kararı surucu verirse gecikmiyor bu nedenle gecikmenin sebebi turbo degil bariz sanzuman. Turbo lag oldugunda devir göstergesinde kendini belli eder. Vites bostayken bile dip gazda turbo lag devirden anlasilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

Gecikme sanziman kaynakli devir araliklari uzun tutulmus hemde cvt sanziman biraz hantal kaliyor spor arabaya sahsen manuel sanziman sart bu arabaya keyfini cikartmak icin cunku o 1.2 sn gecikme sollamalarda sikinti yaratir.

Cvt de devir araligi diye birsey soz konusu olamaz. Cunki teknik olarak devir araligi mumkun degil. Gecikme suresi= ecu nun gaz pedal oranini olcmesi +cvt yi bu orana gore ayarlamasi ve + motoru bu orandaki en verimli hale getirmesinin toplamindam ibaret. Gecikme nerede ve suresini ben hesaplayamadim ama 1.2s. demek biraz acimasizca degil mi? :) neye gore bu rakami verdiniz bir kaynakda mi yaziyor? Gunumuz turbo dizellerde dahi 1 s. gecikme yoktur sanirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Kulakcikda yapmamasi bana sunu dusunduruyor, kararı sanzuman verirse gecikiyor kararı surucu verirse gecikmiyor bu nedenle gecikmenin sebebi turbo degil bariz sanzuman. Turbo lag oldugunda devir göstergesinde kendini belli eder. Vites bostayken bile dip gazda turbo lag devirden anlasilir.

Kesinlikle.

Buda acaba sanziman yazilimi ileriye dogru guncellenir mi duzelme olurmu sorusunu olusturuyor kafalarda. Puntolarda sanirim boyle birsey olmustu degilmi baylar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvhopper -- 12 Mart 2017; 13:35:11 >
  • Bu gecikme olayini test surusunde kameraya alacaktim ama bu his kamera kaydiyla anlasilacak bir durum degil.

• quote:

Bu gecikme olayini test surusunde kameraya alacaktim ama bu his kamera kaydiyla anlasilacak bir durum degil.

gaz pedalini ve gostergeyi kadraja sigdiran genis acili bir kamera ile hatta sag dizi alsa belki yine anlasilabilir. Arac sanki hirildamaya baslayinca zaten hizlanmis oluyordu devir saatindende anlasilabilir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cumali999

Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

Aynen olayın özeti bu 3.000₺ bakım mı olur ,,,

Aynen. Arkadas 800tl demis ama ya euro ile tl yi karistirdi yada fren balatasi vs henuz degistirmedi yada serviste kalantor bir tanidigi var ya da bmw si yok.

Hocam iyi de bu rutin bakim degil ki. On arka fren diskleri balatalari degismis ek olarak rutin bakim yapilmis. Bu maddeler honda yetkili servisinde de hadi 3bin olmasin en az 2bin tutmaz mi. En azindan On disk dedigin parcacida bile 300-400 tl.

Honda'nın rutin bakımı 600 tl. Diskler ve balatalar işin içine girerse 2000tl civarında olur sanırım.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    aynen öyle
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Aracı eğer alırsanız ne zaman teslim edecekler? İlk hb siparişini burdan siz verdiniz galiba

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

3.000 bakim derken. 3 bin lira mı tutuyormuş bakimi.

Evet aracım mini ilk bakım bin küsürlerde idi malum obur zıvır temizlik ;)
    İkincisi kol gibi 3 bin₺ tuttu daha fazla artmasın diye bazı parçalara hava tutmuş değişmemiş bilmem ne ;)

Fren Balata 1800₺ yani hepsini tam yapsa 4 kaat

Kısacası sen sen ol 60 bin ücretsiz bakım kısmından sonra barusanı yeniden düşün ,

Ayrıca Borusan'ın yaptığı salaklıkları yeri olmadığı için anlatmıyorum ,
    800₺ olsa keşke nerdeeee o günler

( adamlar bana fiyat verdikten 15 gün sonra gidince bile fark çıkarttı , bu ne dedim euro arttı diyor
    Dedim Euro arttı tamam da işçilik fiyatını hemen mi yansıttınız maaşlara zam mı geldi ustaya sordum son 15 günde zam aldınızmı, işçilik fiyatı Euro ile artmış diye herkes gülüyor )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Dostum dun arabayi surdum hizlanmak icin gaza bastim motor bagiriyor sanzimana hadi gidelim diye ama sanzimanda tik yok 1.2 sn sonra hizlanmaya basladi motorda sorun yok motor siz gaza basinca hizlanmak icin bagiriyor ama sanziman dedigim gibi hosuma gitmedi ama alanada saygi duymak gerekir arabayi surdugunuzde ani hizlanmak istediginizde anlarsiniz zaten bizim burada tartismamis birşey değiştirmez iyi forumlar dilerim herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 12 Mart 2017; 14:52:6 >
  • Ayrica günümüz dizel turbo araclarda özellikle rampalarda belirli bir devirin altina düştüğünde mesela 1000 rpm araç kendine gelmek için 2.3 sn bekliyor bu motorla alakali degil tamamen teknik bir konu çünkü tork turbo araclarda belirli bir devirden sonra devreye giriyor örneğin 1500 dd sonra bu süreye gelene kadar performans kaybi olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 12 Mart 2017; 15:4:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen. Arkadas 800tl demis ama ya euro ile tl yi karistirdi yada fren balatasi vs henuz degistirmedi yada serviste kalantor bir tanidigi var ya da bmw si yok.

Hocam iyi de bu rutin bakim degil ki. On arka fren diskleri balatalari degismis ek olarak rutin bakim yapilmis. Bu maddeler honda yetkili servisinde de hadi 3bin olmasin en az 2bin tutmaz mi. En azindan On disk dedigin parcacida bile 300-400 tl.

Aynı hatta birkaç farklı işlemde Mazda'ya uygulandı 4-5 ay evvel 1.300₺ 😬

Bana söylenilen mini frenleri bilmem ne karışım falan filan
    Yav he he he
    Ha yaptırmadık mı yaptırdık ama pahalı olduğunu söylemekten kaçınmayız hondacılar gibi ;)

Borusan'a gidince oturup yaş pasta isteyip ban bir tost yaparmısınız deme şansınız, eve servisle bıraktırılma olanağınız var eyvallah ama sonuçta
    Hesap kalite ile orantılı boru 😁

• quote:

quote:

Bu gecikme olayini test surusunde kameraya alacaktim ama bu his kamera kaydiyla anlasilacak bir durum degil.

gaz pedalini ve gostergeyi kadraja sigdiran genis acili bir kamera ile hatta sag dizi alsa belki yine anlasilabilir. Arac sanki hirildamaya baslayinca zaten hizlanmis oluyordu devir saatindende anlasilabilir?

Birde gaza nezaman bastığını görmek lazım

Kısaca gaza aniden yapıştırdığında vites küçültme işlemini ( sanal ayarlanmış kademeyi ) yapması 1-2 sn alıyor

Kulaklık ile olmadığından demekki nereye alacağına karar vermesi alıyor süreyi olay bu gibi ,

Gaza köklüyorsun ama kökledikten 1 sn sonra seni atıyor öne ( olayın Aslı bu )

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Valla yeni 2. Bakımı 1.000 tl altina yaptiran arkadaşlar var borusanda. Dedigim gibi yag, filtre bakimi bu. Disk, balata, buji girerse isin icine her markada artar fiyat. Isciligi euro ile almalarina soylenecek birsey yok. Artik sifir aractan para kazanmaktan ziyade tüm markalar servis hizmetlerinden esas kazanci sagliyor. Kendi aracim ne marka olursa olsun garanti bittiği an yetkili servise asla gitmem. Hem yedek parça hem ustalik konusunda güvenilir dostlarim var derdimi çözerim.

• quote:

Valla yeni 2. Bakımı 1.000 tl altina yaptiran arkadaşlar var borusanda. Dedigim gibi yag, filtre bakimi bu. Disk, balata, buji girerse isin icine her markada artar fiyat. Isciligi euro ile almalarina soylenecek birsey yok. Artik sifir aractan para kazanmaktan ziyade tüm markalar servis hizmetlerinden esas kazanci sagliyor. Kendi aracim ne marka olursa olsun garanti bittiği an yetkili servise asla gitmem. Hem yedek parça hem ustalik konusunda güvenilir dostlarim var derdimi çözerim.

Garajda yatan arabaya 2. Bakım işe 6. Ayda km yüzünden 2. Bakıma giden araç da aynı olmaz bakım maliyeti

Elbette hiçbirşey değişim ihtiyacı yoksa 6 ay doldu 5-6bin km de ki aracı bakıma götüreyim derse ona illaki bizimki gibi çıkmaz ama
    6 ayda 15bin km yapınca ne varsa yazıyor namusuzlar ;)

Diyorumya aynı fren vb değişmiş Mazda 1.300
    Mini 3000₺ yapacak birşey yok

O sizin bin₺ altına bakım yaptıran arkadaş , burada civic alıp yıllarca sorunsuz kullanan arkadaş ile arkaba olabilir yoksa böyle şans yüzyılda bir gelir ;)

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Benim Civic HB dizel on ve arka diskler degisecek..Bir de aku zamani gelmis degismesi icin..1600 Tl dedi servis..Sadece Bu islemler icin..Bir de normal bakimi koy, 800 Tl...2400 Tl..

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    kaç binde araç
  • 
Sayfa: önceki 11511152115311541155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.