Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ora600 , Ora600 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle haklısınız

Ben dün hatchback inceledim

Gözüme çarpmadi bişey

Sadece sürücü koltuk yükseltme ayarı çok basit geldi

Kopacak gibi

Hatta fotoğraf çektim sonra inceliyeyim diye

Baktım stoplarda bir hata yok

Ben bir de birtakim insanlarin gelip yalnızca o araca özgü hatadır vs demelerini de anlamıyorum artık

Ne yani onu alan 110 değil de 90 fln mi veriyor ?

Olmasın abi

Yoldan toplanmiyor bu paralar

Zaten Türk insanı mandafon ineği gibi görülüyor

Artık bişeylere milletce tepkimizi koymaliyiz

Dün kapora verdim

1 hafta takipte olcam

Buna benzer şikayetler artarsa vazgeçerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

valla bilemedimki napsam hocam 100 lira çok yaw bu arabaya :) hani rakipleriyle karşılaştırınca çok değil ama dıştan bakıp 100 lirayı c sınıfı bir arabaya vermek.. bi durup düşünüyo insan :) 2015 te 95 e aldım prestij paket suberpi.

100.000 Tl' ye rakiplerine nazaran bu donanımlarla ucuz bile..Ancak ucuz olmasının bir sebebi var ,Performans beklentisi ve muadillerinden fazla yakması...

Seat Leon fr 150 dsg yi bir test etmenizi isterim. Donanım ve fiyat olarak kafa kafayalar. Golfe bakarsanız tabii ucuz gözükür...

• quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

valla bilemedimki napsam hocam 100 lira çok yaw bu arabaya :) hani rakipleriyle karşılaştırınca çok değil ama dıştan bakıp 100 lirayı c sınıfı bir arabaya vermek.. bi durup düşünüyo insan :) 2015 te 95 e aldım prestij paket suberpi.

100.000 Tl' ye rakiplerine nazaran bu donanımlarla ucuz bile..Ancak ucuz olmasının bir sebebi var ,Performans beklentisi ve muadillerinden fazla yakması...

Seat Leon fr 150 dsg yi bir test etmenizi isterim. Donanım ve fiyat olarak kafa kafayalar. Golfe bakarsanız tabii ucuz gözükür...

Hocam Kalite Hissiyati olarak Civic HB ezer Leon'nu..Ancak performans ve Yakit tuketimini bilemiyorum..Sadece inceledim araci..

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Evet sonuçta aynı şasiye sahip olup golften ucuz olmasının nedeni ince kalite olayı. Ama donanım olarak pek eksiği yok ve bir sürün bence..

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten dh forum bilincli tüketici olma yolunda en cok faydası olan Forumdur suphesiz. Bugün 50 liraya aldigimiz tencerenin kapaginda kaynak ek izi varsa birakip digerini aliyoruz, o kadar kusur kadi kizinda bile olur demiyoruz. Yada magazada sadece ambalaji acilip kapanmis bir urunu bile almiyoruz arkalardan cekiyoruz ama konu araba olunca ureticiden fazla savunuyoruz. Kötüyü yazana da bir küfür edilmedigi kaliyor. Umarim sorunsuz sekilde aracinizi teslim alip kullanmak nasip olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

Evet sonuçta aynı şasiye sahip olup golften ucuz olmasının nedeni ince kalite olayı. Ama donanım olarak pek eksiği yok ve bir sürün bence..

Tesekkur ederim Hocam, en kisa zaman da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 12 Mart 2017; 12:30:21 >
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Hocam koltuk yukseltme kolu bir onceki HB ile ayni..Kopacak hissiyati verse bile ( ayrik durur koltuktan ) oldukca saglamdir..Istediginiz kadar abanin, tecrubeyle sabit :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Orijinalden alıntı: Cumali999

Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

Aynen olayın özeti bu 3.000₺ bakım mı olur ,,,

Aynen. Arkadas 800tl demis ama ya euro ile tl yi karistirdi yada fren balatasi vs henuz degistirmedi yada serviste kalantor bir tanidigi var ya da bmw si yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 05kartal kullanıcısına yanıt
    "Törpüden" ne anlaşıldı acaba ?

Hocam cvt otomobilin

Hem 0-100 hızlanmasını düşürüyor.

Hem max hızını düşürüyor.

Bu performans törpüsü değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Sanilanin aksine esit veya cok yakin guclerde yapilan kiyaslamada devir faktörü benzinliyi on plana çıkartıyor. Sizin ornek de bunu teyit etmis hatta sizde benzinli neredeyse %20 daha güçlü oldugunu dusununce dizelin sansi pek yok.

Hızlı şanzıman (dsg) ve alt devirde gelen yüksek torq ile küçük hacim dizeller için çok seri araç algısı oluşuyor.

Ama asıl olay beygir gücünde bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Benim için ilk değil hocam. Toyota auris de aynı şey var.

Daha donanımlı ve kaliteli ama corolladan ucuz.

Sanirim baskasina cevap vermek isterken bana yazdiniz. Cunku anlayamadim hangi mesajima cevap verdiginizi :))

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Benim demek istedigim ani kalkislarda 1.2 sn gibi bir kararsizlik yaşıyor cvt şanzıman sonrası roket gibi benim dun sürdüğüm hb rs civicte oyle idi araç turbolu araç atmosferik cvt şanzımanda durum nedir surmedigim için bir yorumda bulunmam doğru olmaz ama turbolu civicte sadece ani hizlanmalarda kararsızlık yaşıyor biraz ama kendini toparlıyor sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 12 Mart 2017; 12:57:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

Benim demek istedigim ani kalkislarda 1.2 sn gibi bir kararsizlik yaşıyor cvt şanzıman sonrası roket gibi benim dun sürdüğüm hb rs civicte oyle idi araç turbolu araç atmosferik cvt şanzımanda durum nedir surmedigim için bir yorumda bulunmam doğru olmaz ama turbolu civicte sadece ani hizlanmalarda kararsızlık yaşıyor biraz ama kendini toparlıyor sonra

Hocam aynı aracı manuel veya hızlı bir otm şanzıman ile kullansanız cvt nin performansı nasıl kıstığını görürsünüz.

Bu tarz sportif araca neden konfor odaklı cvt konur anlamış değilim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

Aynen. Arkadas 800tl demis ama ya euro ile tl yi karistirdi yada fren balatasi vs henuz degistirmedi yada serviste kalantor bir tanidigi var ya da bmw si yok.

Hocam iyi de bu rutin bakim degil ki. On arka fren diskleri balatalari degismis ek olarak rutin bakim yapilmis. Bu maddeler honda yetkili servisinde de hadi 3bin olmasin en az 2bin tutmaz mi. En azindan On disk dedigin parcacida bile 300-400 tl.

• quote:

quote:

Bu resmi bugün bayide cektim bariz bir işçilik hatası ve çok göz önünde bir yerde,şaşırdım doğrusu.

Hb mi bu beyefendi? Bu ne yaa oyuncak gibi cok kotu duruyor. Uretim hatali araclarimi yoksa bize yolladilar tr den ucuza satiyorlar hayatimda ilk kez sahit oluyorum ingiliz hb tr sedandan ucuz olsun cunku

Bu mesaj için vermiştim auris örneğini.

Auris İngiliz, corolla türk üretimi.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Aynen size katiliyorum o arabaya o motora o sanziman gitmemis daha iyi bir sanzimani hakediyordu en azindan rs ye 9 ileri otomatigi koyabilirlerdi cunku motor gucu cok iddiali

• quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

Aynen size katiliyorum o arabaya o motora o sanziman gitmemis daha iyi bir sanzimani hakediyordu en azindan rs ye 9 ileri otomatigi koyabilirlerdi cunku motor gucu cok iddiali

Aynen hocam. Hem 9 ileri otm hem de 6 ileri manuel seçeneği sun isteyen istediğini alsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

quote:

Bu resmi bugün bayide cektim bariz bir işçilik hatası ve çok göz önünde bir yerde,şaşırdım doğrusu.

Hb mi bu beyefendi? Bu ne yaa oyuncak gibi cok kotu duruyor. Uretim hatali araclarimi yoksa bize yolladilar tr den ucuza satiyorlar hayatimda ilk kez sahit oluyorum ingiliz hb tr sedandan ucuz olsun cunku

Bu mesaj için vermiştim auris örneğini.

Auris İngiliz, corolla türk üretimi.

Anladim ustadim ben eksik yazmisim honda da hep pahali olurdu hb. Honda dan bahsediyordum aslinda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam iyi de bu rutin bakim degil ki. On arka fren diskleri balatalari degismis ek olarak rutin bakim yapilmis. Bu maddeler honda yetkili servisinde de hadi 3bin olmasin en az 2bin tutmaz mi. En azindan On disk dedigin parcacida bile 300-400 tl.

Hakli olabilirsiniz son zamanlarda honda yetkili servisine gitmedim isin dogrusu.

• vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Hondadan bahsettiğinizi anladım hocam. Hani sadece Hondaya özgü değil yani. Bu ülkede sedan daha pahalı.

Mesala megane hb de sedandan ucuz.

• 
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.