Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumali999

Sanırım alım aşamadında boruyu gösteriyorlar orda da. Bi ara denerim teşekkürler

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Bu resmi bugün bayide cektim bariz bir işçilik hatası ve çok göz önünde bir yerde,şaşırdım doğrusu.

Hb mi bu beyefendi? Bu ne yaa oyuncak gibi cok kotu duruyor. Uretim hatali araclarimi yoksa bize yolladilar tr den ucuza satiyorlar hayatimda ilk kez sahit oluyorum ingiliz hb tr sedandan ucuz olsun cunku

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Yakit çok fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Sedan bu hocam.

Borusan bakimlarda boru uyguluyor mu dersek. Ya sifir faizle kredi veriyor yada bu krediyi kullanmayana 60 bin km bakim paketi veriyor. Paketiniz yoksa bile genelde bakimlar 800 lira civarı tutuyor.

Ilginc olan borusan 200 bine araba satiyor falan deniliyor da, ülkemizde otomobil piyasasinda her bütçeye her beklentiye göre arac var. Bu bakis acisiyla ust segment araçların hic satilmamasi gerek.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Hb arka stop sanırım

Benim baktığım araçta yok

Fotolarını inceledim

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Orijinalden alıntı: huso

quote:

Buradaki ince hesap lpg uygulayınca dizelden daha tasarruflu olduğu çıkıyor aracın.

Daha önce defalarca peşpeşe gidip denedik kardeşimle. Lpg li araç kuruş bazında dizelden az yakıyor.

Hocam 6.8 yaktığın yerde Lpg 8 yakmaz mi?

Diğeri 5.7 diyorsun.

Offical çarpsan 24 kuruş lpg 26 kuruş dizel yapar.

Üstelik bu şehirlerarası şehir içinde daha çok fark eder.

Lpg ye rağmen kafa kafaya gelir.Ayrıca Dizelin farkını hesap ederken Lpg ye verilen 3,6 bin lirayı da hesap etmek gerekir.Tabi bir de az da olsa yine benzin harcıyorsun.

Hocam corolla ekranda yazdığı değerin 1,15 katı kadar yakıyordu.

6,8x1,15=7,8 lt yapıyor. 2,65 lt si gazın km de 20,67 ~21 krş yapıyor.

5,7x4,6= 26,22 krş dizel yapıyor.

Ayrıca sürekli benzin yakma diye bir durum yokki. Uzun yol verisi bunlar. İlk yola çıktığınızda 0.1 lt benzin yakar ve araç gaza geçer zaten. İlk alım maliyeti lpg de 3.600 tl iken dizelde 13.600 tl gibi bir rakam var. Diğer bakım vs gibi ücretlere girmiyorum bile. Yıllarca dizel araç aldım kendime ve halen de şirket aracı olarak yine dizel araç kullanıyorum. Dizel lpg konusunda oldukça tecrübeliyim.

2.65 e nerden alıyorsun haberlerde Lpg ankara 3.15 diyordu İstanbul 3.18 ( terside olabilir )

3.15 ile hesaplarsan kafadan farkı açıyor ( ki o güçte dizel hem ekonomik olacağı gibi , güçlü atik olduğunuzda hesaba katmak gerek )

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Sedan bu hocam isterseniz izmit haldiz arayip rengini söyleyip teyit edebilirsiniz. Dun tanıtım kokteyli vardi, pide kuyrugu gibiydi. Ben oradayken birkac arac satildi hepsi lpg li aldi. Ben bu fotoyu çekerken bayii sahibi geldi rahat birakmadi aslinda daha cok inceleyecektim. Sahsen bu hatalarla bu araci kapima sokmam. Ufak tefek seyler gorunurde ama bu derece göz önünde yer bu haldeyse, goremedigimiz yerde neler olur düşünemiyorum. Türk insanini bu derece kandirmaya calismalari da ayıptır.

• quote:

Yok bmw mersoya binemedik fıkaralıktan bilmem butonu. Ben de aynısını söyleyip mantıksız olduğunu vurgulamaya çalışmıştım, başka bi amaç için konmuş olma ihtimali yüksek

Bildiğimiz kickdown işte neyi garip geldi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Alim asamasinda okadar sevimliler ve her birim kendi insiyatifini kullanip bir miktar indirim yaptikca 200 bine arac alip adamlari kazikladigini saniyorsun bir an once satis bitsin istiyorsun oyle bi psikolojiye sokuyorlar seni anla iste :)) ama 20 bin bakimindan sonra gozlerin kofteci tuzlugu gibi aciliyor...

Aynen olayın özeti bu 3.000₺ bakım mı olur ,,,

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Daha dün akşam beşyol shelden 2.71 e aldım. Depo kaç lt diye merak etmesem ordan almayacaktım aslında.

Güçlü atik kısmına katılmıyorum.

132 bg corolla ile dizel dsg golf ile her türlü deneme yaptık.

0 dan kalkışı da 100 den sonra hızlanma da. Hepsinde beğenmediğiniz atmosferik önde bitirdi. Ki benim aracım cvt idi. Performans törpüleyen şanzıman.

Mesala düz yolda golf 190 km/s hıza çıkabiliyorken corolla 210 km/s te çıkıyordu.

Golfün tek üstün yanı bayır aşağı yaptığı son hızdı. Gemlik -Osmangazi köprüsü otobanında golf ile 230 km/s kadran hızı yaptım. Ama corolla ile 220 km/s ti geçemedim.

Şanzıman yüzünden yine. Yine Manuel avensis (132 bg) ile 235 kadran hızını görmüştüm aynı yolda.

Bu arada kışın bile ben 2.89 TL lin üzerinde LPG almadım. Ha 3 tl ve üzeri yazan yok mu elbette var. Ama ben o istasyonu pas geçiyorum.

• vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Benim için ilk değil hocam. Toyota auris de aynı şey var.

Daha donanımlı ve kaliteli ama corolladan ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Aynen olayın özeti bu 3.000₺ bakım mı olur ,,,

3.000 bakim derken. 3 bin lira mı tutuyormuş bakimi.

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Golf dizel corrolla benzinli miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Golf dizel corrolla benzinli miydi?

Aynen hocam.

Golf 110 bg

Corolla 132 bg

Ama insanlar dizelin alt devir torqu yüzünden aldanıyorlar.

• Cumali999 C kullanıcısına yanıt
    hocam öyle demek istemedim ilk uygulaması o arabalarda vardı da o yüzden. amaç aynı kickdown yapıp lagı kısaltıyor araç. zaten şuan çoğu araçta var uygulama.
    çünkü auris ingiliz üretim japonlar iyi yere tezgah açtı
  • quote:

Daha dün akşam beşyol shelden 2.71 e aldım. Depo kaç lt diye merak etmesem ordan almayacaktım aslında.

Güçlü atik kısmına katılmıyorum.

132 bg corolla ile dizel dsg golf ile her türlü deneme yaptık.

0 dan kalkışı da 100 den sonra hızlanma da. Hepsinde beğenmediğiniz atmosferik önde bitirdi. Ki benim aracım cvt idi. Performans törpüleyen şanzıman.

Mesala düz yolda golf 190 km/s hıza çıkabiliyorken corolla 210 km/s te çıkıyordu.

Golfün tek üstün yanı bayır aşağı yaptığı son hızdı. Gemlik -Osmangazi köprüsü otobanında golf ile 230 km/s kadran hızı yaptım. Ama corolla ile 220 km/s ti geçemedim.

Şanzıman yüzünden yine. Yine Manuel avensis (132 bg) ile 235 kadran hızını görmüştüm aynı yolda.

Bu arada kışın bile ben 2.89 TL lin üzerinde LPG almadım. Ha 3 tl ve üzeri yazan yok mu elbette var. Ama ben o istasyonu pas geçiyorum.

Hocam cvt sanziman performansi torpulemez geciktirir ayrica dizel aracin kullanim ve tercih amaci performans değil ekonomidir ama maalesef bizim suruculer koroglunun ati gibi performans bekliyor dizelden yanlış.

• warmengel kullanıcısına yanıt
    Yok ben mantık olarak kafamda oturtmaya çalıştığımdan sorguladım. Doğrudur

Sanilanin aksine esit veya cok yakin guclerde yapilan kiyaslamada devir faktörü benzinliyi on plana çıkartıyor. Sizin ornek de bunu teyit etmis hatta sizde benzinli neredeyse %20 daha güçlü oldugunu dusununce dizelin sansi pek yok.

• 
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.