Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lag boşluk demek kardeşim turbo boşluğu yani arabanın gazı diplediğin anda kısa süre turboyu doldurup sonra uzaması. sedan rs de bana daha uzun gelmişti hb de 1 tık kısa geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

3 saat önce lpg montajı bitti. 43 lt lik depo oldu. 48 lt olan yüksek attı malesef. Depoyu tam doldurdum 39 lt yakıt aldı. Corollada depo çok daha büyüktü 52 lt gaz aldığım oluyordu.

Aracın rölanti sesi çok hafif değişti. Daha gürültülü çalışıyor lpg enjektörleri. Corollada tam tersi işi. Gazda daha sessizdi araç.

Gaz benzin geçişlerinde herhangi bir silkeleme falan olmuyor. Normal sürüşte bir fark görmedim. Tam performans kullanımını test etmedim. Orjinal Brc ye göre geçişler daha prüzsüz prinste.

Vsi sistem olsaydi keihin enjektorler aracin orjinal enjektorunden daha sessizdi.

Silverline da iyidir keihin enjektorlerine benzer bir enjektor prins tarafindan uretilir.

Ilk depodaki deponun atmosferik basincda alabilecegi hava arti doldurdugunuz lpg ikisi birden mevcut sonraki depo daha fazla randimanli olacaktir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• warmengel kullanıcısına yanıt
    Bu hatcback olmuş o zamn

Ben yarın sipariş etmeyi düşünüyorum

Bugün alacaktım bayinin önüne koymuşlar Gelen geçen binip orasını burasını elliyor

Temizler veririz kullanılmadı dediler hiç

İçime sinmedi

Naylonlu istiyorum dedim

Bakalim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vvhopper V kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. VSI2 ye gerek yok dedi usta. Artı bin TL daha vermiş olacaktım. İlk LPG kiti olarak siverline kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. O yüzden yine aynısını tercih ettim. Sanıyorum bundan da memnun kalacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

lag boşluk demek kardeşim turbo boşluğu yani arabanın gazı diplediğin anda kısa süre turboyu doldurup sonra uzaması. sedan rs de bana daha uzun gelmişti hb de 1 tık kısa geldi.

Tamamen psikolojik oldugunu dusunuyorum. Iki sanziman iki motor iki ecu ve yazilimda ayni herhangi bir baglanti ve iletisim problemi olsa zaten arac hic yurumezdi. Hondalarda kick down dugmesi yok diye biliyorum ecu gaz pedalinin oranini okur ve %100 e yakin oldugu anda mevcut en guclu/ torku yuksek devir araligina gelecek sekilde sanzimani ayarlar ve kisa vade tasaruf icin yakit duzeltmesi yapmaksizin tam guc ile araci en ust limitlerde calistirir.

• quote:

Aynen hocam. VSI2 ye gerek yok dedi usta. Artı bin TL daha vermiş olacaktım. İlk LPG kiti olarak siverline kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. O yüzden yine aynısını tercih ettim. Sanıyorum bundan da memnun kalacağım.

Kesinlikle memnun kalirsiniz hayirlisi olsun iyi gunlerde kullanin. Ariza isigi yakarsa asla boslamayin ustalarin lpg de olur demesine asla inanmayin. Iyi ayar yapan bir usta bulun. Hatta bir obd cihazi ile hangi durumlarda eksik yada fazla yakit ayari yapilmis oldugunu ve ne yapilmasi gerektigini dahi gorebilirsiniz. Gerek olursa size tarif ederim talep etmeniz durumunda.

psikolojik olabilir. tecrübe eden beni tamamlasın. gazın altındaki kickdown tuşuna bende şaşırdım ama hb lerde mevcut. mercedes bmw lerdeki gibi gazın sonuna gelince tık ediyo. aslında o kickdown minilerde falan yani 1.6 psa motorunda +20 nm tork verir. bunuda çoğu bilmez. ama honda da öyle bi fonksiyonu olduğunu zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Kesinlikle memnun kalirsiniz hayirlisi olsun iyi gunlerde kullanin. Ariza isigi yakarsa asla boslamayin ustalarin lpg de olur demesine asla inanmayin. Iyi ayar yapan bir usta bulun. Hatta bir obd cihazi ile hangi durumlarda eksik yada fazla yakit ayari yapilmis oldugunu ve ne yapilmasi gerektigini dahi gorebilirsiniz. Gerek olursa size tarif ederim talep etmeniz durumunda.

Çok teşekkür ederim üstadım. İhtiyaç durumunda kesinlikle yardımınızı isterim.

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun şimdiden kardeşim kazasız belasız. kesinlikle 0 ithalat iste. o neymiş lan öyle temizler veririz falan. şeyettirmesinler temizliğini. bi anda sinirim bozuldu valla :) 100 lira para veriyosun gözönünde araç alma. özellikle belirt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

psikolojik olabilir. tecrübe eden beni tamamlasın. gazın altındaki kickdown tuşuna bende şaşırdım ama hb lerde mevcut. mercedes bmw lerdeki gibi gazın sonuna gelince tık ediyo. aslında o kickdown minilerde falan yani 1.6 psa motorunda +20 nm tork verir. bunuda çoğu bilmez. ama honda da öyle bi fonksiyonu olduğunu zannetmiyorum.

Allah allah bende merak ettim simdi. Bi stoper gibi birsey olmasin cit sesi cikaran :) neyse zamanla ogreniriz umarim.

Sagolasın

Aynı fikirdeyim

Süren olmadı diyorlar

Nylon takarız vs diyorlar

Şimdi yarın gitcem başka araç getirin diycem

Onu allayip pullayip koyabilirler önüme

Şasi no fln mi alsam

Bilemedim

yok yok basbaya kickdown tuşu :) yani doğru anlatabildim umarım gaza sonuna kadar basınca tık ediyor ayağınızın altında.
    hangi bayi bu
    Teşhir etmeyelim şimdi burda

Boşver

Ben diycem kabul etmezlerse almam o aracı o kadar

LAG gecikme demek.

Teknik anlamda talep ettiğiniz şeye geç cevap verilmesi.Bu Turbo'nun siz gaza bastıktan bir müddet sonra devreye girmesi de olur İnternette oyun oynarken bir şey yapınca serverin geç cevap vermeside olur.
    özelden yazıver bana. merak ettim.
    İyi günlerde kullanın, boya koruma hediye ederlerse (sanmam ya) yaptırtmayın,çoğu zaman nakliye esnasında ufak tefek çizik olursa onları gizlemek için hediye adı altında parlatıp veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

İyi günlerde kullanın, boya koruma hediye ederlerse (sanmam ya) yaptırtmayın,çoğu zaman nakliye esnasında ufak tefek çizik olursa onları gizlemek için hediye adı altında parlatıp veriyorlar.

Teşekkürler .Önerilerinizi değerlendireceğim

Hocam benim sedan testimde hissettiğim lag turbodan değil de şanzumandan kaynaklıydı.S modunda kullandım ve dip gazda araç kısa süre düşünüp tepki veriyordu belki 1 sn diyelim.Devir ortadan yukarıdaysa bu lag yok denecek kadardı. Müsait zaman hb testinde imkan olursa videoya da alırım. Sedan ile hb arasında görünüm olarak bariz bir sedan/hb farkı görmedim, donanımı sorun etmeyen için mantıklı olan rs hb bence.Hem ucuz hem daha kaliteli.
  • Merhabalar. Bugün civic hatchback i test etme sansim oldu. Kasa gercekten guzel olmus. Trafikte cok ilgi ceker. Hatchback ler arasinda en iyisi görselliği sahip tartismasiz bence. Sanruflu olmamasi cok kötü bence. Araba yol sesini bariz iceri aliyor. 235 yanak lastiklerin etkisi vardir tabide bence bu fiyatlarda bu kadar yol sesi almamasi lazim. Arka koltuklarda otururken acayip bir uğultu geliyor. Arkadasim da fark etti. On koltukta hissetmiyorsun ama arka koltukta bildigin bir uğultu sesi geliyor. Cok kötü. Süspansiyon bence baya yumsak. Yurtdisi modellerindeki gibi kesinlikle Süspansiyon sertligini arttiran sport tusu olmasi gerekiyordu. Ani manevralarda sag sola cok yatıyor bu sekilde. O kadar para verince daha dolu bir araba istiyor insan. 1.8 hb manuel kullanicisi olarak hizlanmalarda asiri bir fark yok. Her zaman bastığım duzlukte yine bastim ayni mesafede ayni süratlara ulastim. Manuel sanziman kesinlikle gelmeli. Bu dar opsiyonlardan biktik artik ya. Bizim gibi honda aşıklarına cektiriyorlar ya. Off off kasa cok guzel ama hakkaten asik edecek cinsten. Eksilerde bir o kadar. Iyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.