Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android Auto falan dokunmatik ekranda standart zaten onda sorun yok..Ama Kablosuz sarj yok..Hani Telefonu koydugunuz yer ekranin altinda..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Android Auto falan dokunmatik ekranda standart zaten onda sorun yok..Ama Kablosuz sarj yok..Hani Telefonu koydugunuz yer ekranin altinda..

hocam tekerleri veriyorlarmı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

hocam tekerleri veriyorlarmı :)

Bakacagiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Uzerinde hali paspas geliyor diyelim ve ekstradan kaucuk. Paspas mi vermiyorlar.

Doğrudur,halı paspasla geliyor.Mutlaka bu gibi ufak hediyeler veren bayiiler vardır nadir olarak ama adamların zihniyetini söylemek için yazdım.Bmw deki gibi belli ücret verip bakım paketleri alma olayını kastettiyseniz o da yok.Yıl ya da onbin km hangisi dolarsa o şekilde bakıma gidiliyor biliyorsunuz.Sadece şöyle bir iyilik yapıyorlar 1000 km bakımı ücretsiz,orda da sadece kontrol ediyorlar bildiğim kadarıyla
  • Sıcak bir yakıt tüketimi paylaşalım

Ort hız : 28 km/s

Mesafe : 23,3 km

Geçen süre : 50 dk.

Ort tüketim : 7,8 lt

Şehit içi trafiği ve bu yakıt tüketimi beni şaşırttı açıkçası.

Benzinli otm ve yeni motor.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Sıcak bir yakıt tüketimi paylaşalım

hocam 23,3 km dur kalkmı peki...çok yavas kullanmıssınız...rs dimi ?
  • HB : surucu koltugu bel destegi elektrikli, kararan dikiz aynasi yok, surucu koltugu yukseklik ayari var, katlanan aynalar uzaktan kumandayla kapatiliyor, arka camlar karartilmis, Auto Carplay ve Android var..17 Inc lastikler standart..

Koltuk isitma da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 7 Mart 2017; 11:20:6 >
  • quote:

1.6 atmosferik ve otomatik bir araç için gerçekten iyi bir değer ne yalan söyleyeyim benimde aklıma kaymaya başladı yavaştan bir tanede benmi alsam ne yapsam

• quote:

HB : surucu koltugu bel destegi elektrikli, kararan dikiz aynasi yok, surucu koltugu yukseklik ayari var, katlanan aynalar uzaktan kumandayla kapatiliyor, arka camlar karartilmis, Auto Carplay ve Android var..17 Inc lastikler standart..

Hocam araç rs deki gibi siyah panjur mu ve jantlar darkhan mı yoksa rs deki gibi 17" mi?

• bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    Siyah panjur, jantlari yarib paylasirim..

• quote:

Siyah panjur, jantlari yarib paylasirim..

Eyvallah

• Hb versiyon geliyor. Ama sunroof, deri koltuk yokmuş. Onun yerine çıta falan varmış. Sadece 1.5 turbo gelecekmiş. Gerçi bunun başka motor versiyonları var mı tam olarak araştırmadım.

Bir de arada başka bilgi vereyim. Arkadaşlar satış danışmanını geçtim artık bu servis danışmanları da cahil ve ukala. 22 yıllık servis danışmanıymış ama lastik ebadında hesabı bilmiyor. Bilmiyor iddia ediyor. Bir de bu sektörde olduğunu iddia edip duruyor.

225 45 17 ebadında adam buradaki 45 in 225 ölçüsünün %45 i olduğunu bilmiyor ve benim yanlış bildiğimi öneriyor. Tüm lastik çapının nasıl hesaplandığını bilmiyor.

215 55 16 ebadının muadili 225 45 17 olduğunu ya da 215 50 17 olduğunu iddia ediyor. Deli olacaktım.

Peki o zaman niye RS de 215 50 17 var diyor. Kapıda etiket var. Bu etikette ne yazarsa araç hızı lastik oranı ona göre kalibre edilir diyorum. Kafana göre ebat atamazsın diyorum.

215 55 16 nın birebir çap ölçüsü 235 45 17 ile uyuşuyor.

E o zaman 225 45 17 koysaydın diyor. Çap 9 mm azalır diyorum hayır diyor. Ama azalıyor hesap programları var hesapla diyorum.

215 50 17 koysaydın diyor. E o zaman da çap 4 mm büyüyor diyorum. Büyümez diyorum.

3 lastikli ile görüştüm hepsi benim söylediğimi söyledi diyorum yok onlar bilmiyor dedi. Sen lastikçi misin diye sordum. Cevap : E lastik satıyoruz ya.

Evet beyler otomotiv sektörü bu gibi cahiller ile dolu. Çalıştığı işi bilmeyen ama 20 yıldır bu iileri yapan.

Ülke olarak mesai bitse de eve gitsek modunda olduğumuz sürece böyle olacağız. Bu her sektör için geçerli.

Bilmimemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demiş atalarumuz. Ama danışman arkadaş olup bilmediğini soran arkadaşlarım da var. Mütevazi olan.

Neyse kafanızı şişirdim.

Sözün özü. Kendinize otomotiv sektöründe güvenebileveğiniz birileri mutlaka bulun. Yoksa bunun gibi bilmez adamlarla papaz olursunuz.

• quote:

HB hayirli olsun :

Anahtasiz giris calistirma yok

Deri koltuk,sunroof yok..

Diger her sey var..Led Far-Dokunmatik ekran-Digital Gosterge- Cift ekzoz Cikisi vs..Tavan ve bagaj ustu spoiler..

Su an Beyaz ve fume cogunlukta renk olarak..Mavi de gelecek ama ilerdeki aylarda diyelim..Az sayida renk secenekleri mevcut..

Bu arada limitor yok..220 Km/s rahat cikiyor arac...

Kararan dikiz aynasi ve koltuk isitma soracagim..

hocam gelecek başka bilgi yoksa konuyu fiyat dahil özelteyebilirmisin...sedan ile eksik donanım varmı ? gibi karşılaştırma yaparsanda seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

hocam 23,3 km dur kalkmı peki...çok yavas kullanmıssınız...rs dimi ?

Bir ara 25 km/s ye düştü hız ve tüketim 7.9 lt ye çıktı. Dur kalk trafiği hocam.

@Otomobilci_x al hocam yakışır sana.

• ulan insan beğeniyorda 80 bin lira verip bu arabayı alasımda gelmiyor. Devlet sağolsun ne güzel vergi öyle
  • macerhan kullanıcısına yanıt
    Toparlayacagim 1 saate..

• warmengel kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Deri koltuk olmasada olur yıpranma açısından ama sunroof olsaydı bari.

• YENİ CİVİC TYPE R

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Elegance eco otomatik için fiyat alan var mı?
    91.000 diyorlar yerse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaplan.42

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Aktif/pasif güvenlik sistemleri rakibine göre az olan aracın fanatikleri eğer ki kendi araçlarının çarpışma testleri rakibine göre iyiyse, bak bizim araç çarpışma testlerinden daha iyi not aldı ne gerek var öyle bir sürü üç harfli sisteme bak duvara vurduk sağ çıktı dummy diyor...

Eğer ki çarpışma testinde rakibine göre kötü sonuç aldıysa da bu sefer yeni argüman şu şekilde " kim duvara 60 kmh ile vuruyor ki , ne gerek var böyle testlere... "

Her teoriye bir karşı cevap çıkıyor maşallah 😀

Dostum kim duvara öyle vuruyor demiyorum , aynı şartlarda bmw seni duvara 90 La vurdurmuyor ya duruyor , ya çok daha az hasarlı kaza yapıyorsun

Civic ile aynı şekilde duvara dalarsın

Olay burda sen frene basmasan da duran bir araç ile Allah ne verdiyse duvara giren arabadaki hasar aynı olurmu

Ha birde sanki biri 20 yıldız diğeri 1

Biri 5 iken diğeri 4 atla deve değil

Üstüne kalıbımı basarım aynı şartlarda kontrolü kaybeden 2 araçtan bmw den çıkıp evine gidersin Honda dan ise hastanede 2 gün müşehadese tutarlar

Anlamadığın bu , beğenmediğin golf arabayı bırakıyorsun kendi radarları ile arabayı stop ettiriyor öndeki kalkınca kalkış yapıp şeritten çıkmadan 100-120 hıza çıkarıp gidiyor , senin Honda ile düz duvara 120 ile git nhayrola Mete gidiyorsun demeden duvara yapılırsın sümük gibi
    Olay bu

Güvenli güvenli demek o şartlarda çarpışma sonrası biri 5 iken diğeri 4 yıldız ise birde onu reelde görelim

Geçenlerde Ankara'da sıla konserine gittik Sıla kaza yapmış araba haş-at ( Range Rover ) tost olmuş
    Kadın çıkıp geldi konser verdi

Aynı arabaya yıldızı düşük diyorlardı

Sen civic ile o şekil kazaya gir canlı çıkarsan şükret bırak konseri ilk ay ayağa kalkarsan kurban kesersin olay burda
    Vurduktan sonrası önemli Elbet ama
    90 La düz duvara vurursan sıkıntı iş kontrolünü kaybedersen seni duvara kaç şşe vurduruyor

Civic rs bir sedandır.ağırlık merkezi range rover dan suvlardan yere daha yakın.civic sedan range rover ın takla attığı virajdan güvenli bir çıkış yapabilirdi.Şunu da dikkate alın ,bu demektirki range roverın güvenlik sistemleri bi halta yaramamış.bir de kaza mahaline bi zahmet gidin aynı kazayı yapın acaba civic takla atarmı.

Otomobillerdeki aktif güvenlik sistemleri mucizeler yaratmaz.bunu da unutmayın.

Evet öyle 250 lerle girmiş RS o hıza çıkıyormuydu ???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.