Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1015. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.946
Cevap
305
Favori
2.222.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk testi yapan eleman yine vag grubuna yakin bir vatandas cvtli olmasına ve hali hazirda baya bir eksikleri olmasına ragmen begenmis araci videoyu izleyin, begenin ve goruslerinizi altina yorum olarak atin Honda TR dikkate alacaktir demis daha ne yapsin adam Sensing'i alip kendi mi eklesin araca.

Lafım sana degil burada aylarca su araci kotuleyip duranlara malum kendilerinin ne araci oldugu bile belli değil bol keseden atip tutuyor yok bayırda gitmezmis yok Linea yanindan vızır vızır geciyormus alayı hikaye benimde altımda FB7 kasa var suana kadar bayırda dahil ne Linea ne de baska sacma sapan bir arac hala gecemedi Siderya haklı arkadas bu aracin atmosferiğini bile coğu premium hissi veren araç eğer S modda ise gecemiyor bırakın bu tatavayı artık begenen alsin kaypak Almanları savunduğunuz yetmedi mi daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

İlk testi yapan eleman yine vag grubuna yakin bir vatandas cvtli olmasına ve hali hazirda baya bir eksikleri olmasına ragmen begenmis araci videoyu izleyin, begenin ve goruslerinizi altina yorum olarak atin Honda TR dikkate alacaktir demis daha ne yapsin adam Sensing'i alip kendi mi eklesin araca.

Lafım sana degil burada aylarca su araci kotuleyip duranlara malum kendilerinin ne araci oldugu bile belli değil bol keseden atip tutuyor yok bayırda gitmezmis yok Linea yanindan vızır vızır geciyormus alayı hikaye benimde altımda FB7 kasa var suana kadar bayırda dahil ne Linea ne de baska sacma sapan bir arac hala gecemedi Siderya haklı arkadas bu aracin atmosferiğini bile coğu premium hissi veren araç eğer S modda ise gecemiyor bırakın bu tatavayı artık begenen alsin kaypak Almanları savunduğunuz yetmedi mi daha.

O ezberbozan Sedan deyip kucumsediginiz aracta olan Motor Honda da hala yok.O kucumsediginiz aracta 120BG 320NM tork Dizel Motor var.Var mı Sedan da 1.6 Dizel 300NM tork Motor...
    Ayrıca Astra Sedan 55,Yeni Megan Sedan 60 iken Honda 76 dan baslıyordu.Arada 20.000 TL fark vardı.Cok ucuza satılıyor bu araba 110 olmalı mı denmeliydi.
    80,90 ı veren 6.000 vermem degmez,etmez diyor.Zaten servisi,parcası pahalı dısarda yaptırırım Honda ile ugrasmam bunlar yazıldı burada...
    Tek savunma noktası LPG idi.Cunku Motor 15 yıllık motormus.LPG de oldu 3.30 nerdeyse yak 10-12 LT LPG sonra ekonomik mi oluyor.

Bu ulkeye ne lazım 1.0 110-120BG Turbolar Lazım anladıgım kadarıyla o da getirilmemis.Ayrıca bu ulkeye neden donanımları kırplılmıs geliyor.Parası olan var kırpma ben o ozellikleri istiyorum diyor.
    1.5 Turbo guzel ama 1.0 da getirmen lazım, 1 yıl oldu yeni kasa cıkalı nerde Dizeli?

Sunu da soyleyeyim.Bu Turbo nun satacagı da supheli, yok 9 Lt yaktı yok buna Tup takılıyor mu?VS muhabbetleri de donmeye baslar.Koy Dizeli,1.0,1.5 Turboyu isteyen istedigini alsın.Dizel yok, 1.0 1.2 Turbo yok enteresan isler...
  • Şu Honda milleti 1.0 motora mahküm etti ilginç, tenekeye yapıyor millet,

Hani vw 1.2 turbosuna laf diyenler

1.0 turbo ile Honda düşük hacmin kralı oldu , üstüne teneke giydirip

Nerde 1.2 lere laf atanlar

Nerde turboya çamur atanlar ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle güzel bir araba/motor kombinasyonunu sadece k.çıkırık cvt sanzımanla getiren pek değerli honda türkiye yetkililerine saygılarımı sunuyorum

torku 240nmden 220nm ne düşürmek nedir ya? madem motorun torkunu kaldıracak şanzıman yapamıyorsun, yapana kadar otur çalış. eşşek kadar firmasın, sene olmuş 2017. ayıp

yetmez ama abv

• quote:

Orijinalden alıntı: SUBARU

böyle güzel bir araba/motor kombinasyonunu sadece k.çıkırık cvt sanzımanla getiren pek değerli honda türkiye yetkililerine saygılarımı sunuyorum

torku 240nmden 220nm ne düşürmek nedir ya? madem motorun torkunu kaldıracak şanzıman yapamıyorsun, yapana kadar otur çalış. eşşek kadar firmasın, sene olmuş 2017. ayıp

yetmez ama abv

Hepsi birden olmaz yavaş yavaş ,

İlk tipi yapıyor

1 seneye ayna jant vb düzelecek

1 sene sonrasında motor turbo olacak

Dizel için de 1 sene bekleyin

Sonra birde şanzıman değişmesi 1 sene

Ondan 1 sene sonrada renk opsiyonu gelir

İstediği renk model donanım ve motor almak istersen bi 5 sene bekleyeceksin öyle kolay değil Honda sahibi olmak,

Ha bu arada Honda düplüden turboya geçtiği yıllarda diğerleri Artık içten yanmalı motoru tamamen bırakmış elektrikliye geçmiş okur zaten

Honda elektrikli aracı müzelik üretimden çıkartıp vatandaşa sunması 15-20 sene

Ne aceleniz var daha turboyu Yen'i getirdik gelensin bi 15 sene bunu kullanın sonra bakarız 😁

• quote:

Videoyu izlediysen Dizel motorun 2018 basinda geleceği söylendi zaten ve buyuk ihtimal ZF şanzıman olacak dizeli torkunu morkunu artık var sen hesap et beni ilgilendirmiyor cunku ne Lpg ne de Dizel ile isim olmaz torkun yüksek olmasına takılıp kalanlardan değilim özetle.

1.0 cc turbo gelseydi iyi olurdu tabiki testi yapan vatandaşta belirtmis yorumlarınızı, düsüncelerinizi yazın Honda TR dikkate alacaktir demis yani talep yüksek olursa getirebilirler demek istemis eee sende burada araci kötüleyecegine sistematik olarak git orada nefretini kus bir işe yara burada 1.0 cc turbo isteyenler de sana bir hayır duasi ederler hem fena mı olur ?

Hani dizel partikül atıyordu?

Hani Lpg çevre dostuydu ne lazımdı dizel ?

Hani Avrupa'da yasaklanıyordu?

Ne oldu Honda 2018 de bunlar tersine dönecek mi sanıyor ?

Neymiş demekki Honda'nın umurunda değilmiş , kıytırık bir firma olduğundan getiremiyor üretemiyormuş, ancak 2018 de gücü yetecek ozaman da

Ne partikül diyecek , ne yasak , nede çevreci Lpg

Çatır çatır satacak , bunu anlamayıp diretenler şimdi yeniden yorum yapsa keşke

Rampada 240 yapan , ort 6,5-7 yakıyorumşehiriçi Harika araç diyenler nerde ??

Şimdi birdünya alan oldu hiç şehiriçi 6-7 yakan yok herkes min 9-10 ort 10 üzeri yakıyor herkes

13-15 yakanlar var ;)

Nerde 5.20 tokatlayanlar

Hepsi 3-4bin km olmadan sattı arabasını , neden acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HuseyinHD

sedan benzin lpg 102 dediler alinirmi bazilari motor cop diyor

Evet motor çöp, yakıtı çok aşırı yol yapmıyorsanız

Üzerine biraz daha verip hem kararan ayna hem motor gücü ve turbo ve donanımlara sahip HB satın almak çok daha mantıklı hele ki HB bagaj hacmi 470lt lerde sedan kadar bagajı var zaten , beklenen daha kaliteli işçilik de cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xendaba -- 10 Şubat 2017; 13:53:49 >
  • selamlar turbo 1.5 geldi mi? deneyen binen süren var mı geldiyse? teşekkürler.
  • quote:

Angaralı sorunu zaten yanıtladım önceki yorumlarda yine sormuşsun iyi son kez yanıtlayayım o zaman.

Soru şu dimi nerede bu yeni Civic sahipleri ?

Mahmut Tuncer gibi halay başı olacağına troll başı olman iyi güzel bak bunu takdir ettim neyse sorunun yanıtı ise zaten yorumunda mevcut. Bu saçma sapan yorumların nedeni ile bunalan yeni Civic sahipleri bu konuyu terk ettiler cunku millet bunaldı sürekli aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuz daha araci test etmemis olsanızda ha babam de babam kötülediğiniz icin yeni Civic sahipleri facebook yada baska yeni forumlara gittiler orada sürekli paylasim yapıyorlar zaten senin atip tuttuğun gibi 13/15lt falan da yakan yok. Madem otomobil konusunda bu kadar uzmansın kendine sor CVT li atmosferik Civic 15lt yakabilir mi ? Yanıtın evet ise Mini aracina hemen atla ve en yakın yüksek yamaca dip gaz sür aracını beni yorma.

Nerde bunlar diye sormuyorum, çünkü o atıp tutanlar alıp 3-5bin olmadan sattı arabalarını ondan yoklar ortada 13-15 yakmaz diyorsun ya birkaç sayfa geriye git haklı isyanı görürsün ;)

Benim mini ile kapışır ama geçermi geçemez mi orasını görürüz ;) sonuçta aynı York'a sahip araçlar benim CVT gibi saçma emekli şanzımanlı değil onuda bilmen lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Şu konuyu karistiranların elebaşı önceden başkasıydı ama son zamanlarda sensin Angaralı senin de suyun ısındı ama aklında olsun.

Senin gibi ergenlere bırakacak değiliz , hele bi çay ver boş durma, sobrada 13-14 anahtarını getir bakiyim

Küçük bir düzeltme yapayım, anahtar boyutları çift rakamla başlar. 12-13, 14-15 gibi. 13-14 olmaz.
  • xendaba kullanıcısına yanıt
    13-15lt yakan araç lpgli ve sıfır araç sen sanki bilmiyormus gibi yaziyorsun kmsi artinca yakit tüketimi azalacak biz bunlari spiderman,batman,gazman ile çeküç ile anllattık hayır senin altındaki Mini sanki 100 km de 6 lt mi yakıyor neyin pesindesin amacın ne şu aracın birkac adet fazla satilmasi neden seni bu kadar rahatsiz ediyor önce onu açıklada bilelim.

Gelelim CVT olayına bana kalsa ZF ile gelseydi keske o zamanda sen yine gelir neden tam otomatik gelmedi yada neden düz vitesi yok derdin bahane bulmaksa amaç seçenek cok malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 10 Şubat 2017; 17:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Şu konuyu karistiranların elebaşı önceden başkasıydı ama son zamanlarda sensin Angaralı senin de suyun ısındı ama aklında olsun.

Senin gibi ergenlere bırakacak değiliz , hele bi çay ver boş durma, sobrada 13-14 anahtarını getir bakiyim

Küçük bir düzeltme yapayım, anahtar boyutları çift rakamla başlar. 12-13, 14-15 gibi. 13-14 olmaz.

Düzeltmeseydin keşke , çünkü düzeltmeye çalıştığın bilgi doğru efsane olmuş 13-14 anahtarı yok dedin ya helal olsun

http://m.uludagsozluk.com/k/13-14-anahtari/

Adına sergi açılmış ;)

http://okur-yazar.net/13-14-anahtari-resim-sergisi-5333

• quote:

13-15lt yakan araç lpgli ve sıfır araç sen sanki bilmiyormus gibi yaziyorsun kmsi artinca yakit tüketimi azalacak biz bunlari spiderman,batman,gazman ile çeküç ile anllattık hayır senin altındaki Mini sanki 100 km de 6 lt mi yakıyor neyin pesindesin amacın ne şu aracın birkac adet fazla satilmasi neden seni bu kadar rahatsiz ediyor önce onu açıklada bilelim.

Gelelim CVT olayına bana kalsa ZF ile gelseydi keske o zamanda sen yine gelir neden tam otomatik gelmedi yada neden düz vitesi yok derdin bahane bulmaksa amaç seçenek cok malum.

Kardeşim nerenle okuyorsun Lpg li değil

Adam Lpg sevmem kullanmam demiş gerekirse satarım yazmış

Sahibi benzinli diyor sen sahibinden iyimi biliyorsun

Ben kendi aracimla 8.3 lt / 100 km de geziniyorum İstanbul'da hemde bu soğukta 5 ileri tam otomatik yeni kasa CVT Civic ile 7.5 lt yi cok kolay yakalarım ama hemen değil aracin kmsinin artmasi lazim araç daha yeni.
    hb kucuk olur fiyat farki ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • executive ile test sürüşü yaptım, kendi aracım 2009 accord bu nedenle onunla kıyaslayacağım, yol tutuş, izolasyon, konfor aracın boyutları gerçekten sınıf atlamış, accorda yaklaşmış. dizayn çok beğenildi bence de güzel ancak fazla abartmamak lazım 16 jantlar çok başarısız arka tarafın dizaynı da önü kadar başarılı değil..

executive malzeme kalitesi idare eder ama elegance yetersiz, sırıtıyor, exe deki hayalet ekran ve navi gayet başarılı ve fark yaratıyor, deri döşeme işçiliği çok iyi olmasa da bi hava katıyor özellikle kapı içleri çok hoş olmuş. gerçekten bu araçtan keyif almak için exe şart bence...

yokuş çıkarken motorun bağırdığı ve yetersiz kaldığı doğru, vites kulakçıkları olmaması da kötü, şehir içi kullanımda idare eder ama yokuşta motorun eksikliğini hissediliyor. uzun yol tecrubesi soru işareti.

fiyat diğer markalarla kafa kafaya gibi görünse de eksik donanım, eski motor,LPG ihtiyacı ve ülkemizde üretilmesini de düşününce pahalı geliyor..

RS için cvt şanzuman nedeniyle torkun azalması ve yakıt tüketim değerlerinin diğer markaların turbo motorlarına göre yüksek olması şimdiden eleştirilmeye başladı, bunu insanlar kullandıkça göreceğiz. Umutlarımız turbo konusunda yüksekti ancak biz hem az yakan hem nispeten performanslı bi araç bekliyorduk.. honda olayı direk performans olarak gördü ve tüketimden dolayı RS almak cesaret ister bu benzin fiyatlarıyla..

hatchback ingiltere de üretildiği için yan ayna kamerası dışında oldukça donanımlı gelecek, RS teki turbo motor olacak, montaj ve işçilik farkı olacağı da düşünülüyor, geldiğinde hep beraber görürüz, fiyat 101 bin, RS 110 bin... hatcback iyi işçilik ve zengin donanım 1,5 turbo düşünüldüğünde fiyat iyi gibi ama türkiyede HB pek tutmaz bunu da göreceğiz, 1.0T motorun türkiye ye getirilmemesi ise tam anlamıyla fiyasko, dünya da bu motorun getirilmesi gereken tek ülke burası belki de...
  • Atakan A kullanıcısına yanıt
    2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 10 Şubat 2017; 20:7:50 >
  • SUBARU kullanıcısına yanıt
    Motorun torkunu kaldıramayacak şanzıman yapamıyorsun ne demek ya koskoca Hondaya söylecenek söz mü :D
  • hondata programını yükleyip 215 bg 275 nm tork yapılmışmı bilmiyorum ama iyi hızlanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 10 Şubat 2017; 21:33:55 >
  • quote:

Ben kendi aracimla 8.3 lt / 100 km de geziniyorum İstanbul'da hemde bu soğukta 5 ileri tam otomatik yeni kasa CVT Civic ile 7.5 lt yi cok kolay yakalarım ama hemen değil aracin kmsinin artmasi lazim araç daha yeni.

Allahtan kork Wolfen! ne 8.3'ü.

• 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.