Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
305
Favori
2.225.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslinda 110 dan asagi geleceginede inanmiyorum acikcasi o yuzden sikinti yok alana hayirli olsun deriz bizde napalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulen ne arabaymış ya daha gelmeden milleti birbirine düşürdü

boşverin dsg yi edc yi...fiyatları da boşverin..yeni duyumlar yeni bilgiler yok mu araç hakkında...
  • Resmi kanaldan aciklanmis bi sey yok belki de ugruna kavga dovus ettigimiz 1.5 turbo turkiyeye hic gelmicek belkide demi ama

• Markaların modellerini güncellemelerinin sebebi var olan piyasalarını kaybetmemek, her eklediği özellik için her güncel modelde para eklemeye kalkasalar, Oooo, kimse sıfır araç alamaz. Sizce biz aldığımız aracın sadece demirine, camına, kablosuna mı para veriyoruz (vergiler hariç)? Bizler yeni teknolojinin patent paralarını ödüyoruz, her marka niye kendi şanzımanını, motorunu geliştirme çabasında? Başkasına patent ücreti ödememek için. Sizce 3000 TLlik akıllı telefonların ham malzeme maliyeti nedir? 100 TL?

Bende şahsen fiyatta ciddi bir artış beklemiyorum. Aile arabası olarak düşündüğüm için benzin+LPG önceliğim, LPG'yi çevreci olduğu içinde ayrıca seviyorum. Fiyat durumuna göre bir şekilde dizel'e yönelme durumu olursada kredi çekip CR-V niye olmasın diyebilirim, hem SUV , hem dizel, hem de ZF şanzıman. Bagaj vs bonusu.

• malezyada tubo motor 173 hp ve 0-100 8.2 saniye gözüküyor... sense de yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 22 Haziran 2016; 23:04:32 >
  • guncel fiyatlara 2-4 bin eklersek ne oluyor yeni kasa fiyati simdik varsayim yapalm

bide lansman indirimi kac olur onuda düşelim. turbo icin de 5-7 bin ekleyelm

90a aliyoz mu 1.5t

• isomaxx İ kullanıcısına yanıt
    Biraz önce facede honda tr sayfasında son model civic 61.490 tl den kampanya falan yazmislardi son araclari alanlar baya kar edecek gibi sanki.
  • kar edilir mümkündür hocam amaa nebilim atmosferik baydi artik beni yaa

atmosferik yeni kasa baslangic fiyati 65 civari mi olacak aceba. bayi 2 4 bin ekleyin demis ama yeni kasa dream degil premiumdan başlayacak deniliyordu orasi da muamma

• 1.6 Executive (Otomatik) şimdiki fiyatı 82600. 83 desek +3bin etti 86000 lansman fiyatı. Ekimde gelse ve lansman fiyatı her ay 1000k artar. 1.5 turbo nisanda gelde 6 ay +6000K +7000 turbo farkı. 99000 vay iyi para. Bence bu fiyat aralığında gelir. Biraz iyimser mi davrandım bilmiyorum ama temennim daha uygun olması. Fazla da olabilir

• isomaxx İ kullanıcısına yanıt
    Öyle deme ne varsa atmosferikte var onunda tadı yüksek devirlerde bir başka.

Fiyat olarak ben pek düşünmüyorum cunku diger markalarda 100 binli rakamlara ulastilar zaten herkesin merak ettiği Turbo olan modeli kaçtan giriş yapacak. Atmosferik yeni kasa bence 75 bin ile girebilir piyasaya Turbo olan ise 85 bin olsa sorun yok gibi baska markalardan müşteri çekebilir Honda bakalım yakında açıklanacaktır fiyatlar.
  • Sace61 S kullanıcısına yanıt
    her geçen ay bin lira mi ekleyecekler fazla iyimsersin sanki
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    atmosferik-turbo farkı 10bin çok sanki dicem, herkes bana demediğini bırakmayacak
  • EVETT, nerede kalmıştık? Kim hangi motor, şanzıman kombinasyonunu düşünüyor? Honda sensing sizin için önemli bir kriter mi?
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Ben açıkçası aşırı performans ve hız tutkusu peşinde değilim o yüzden 1.6 atmosferik benzinli düşünüyorum tabiki otomatik vites olacak benzinli alıp sonradan lpg taktırmayı düşünüyorum çünkü benzinli ile lpg li arasında 5.000 TL fiyat oynuyor ben dışarıda 2000 TL ye lpg (BRC) taktırabilirim 3000 TL avantajım olur

• nettur N kullanıcısına yanıt
    aynen 3000 yakıt parası yaparız en az 1 yıl yeter.garantide sorun olmaz bu motor zaten arıza vermez.5 yıldır fd6 kullanıyorum servisi tanımam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can795 -- 23 Haziran 2016; 3:13:28 >
  • nettur N kullanıcısına yanıt
    bildigim kadariyla disardan taktrdginda garanti disi oluyo yani avantajna deil dezavantajina olur..ayrica bnce dogru tercih turboyu beklemeden yeni cvt li lpgli atmosferik civic almak hem daha uygun fiyatli hemde yakiti cvt oldgundan dahada ekonomik olcaktr

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Mevcut civicler için durum şöyle dedikleri gibi fabrika montaj lpg li alırsan garanti 6 yıl 100.000 km yok ben dışarıda BRC taktıracağım dersen bu sefer fabrika garantisi 3 yıl 100.000 km ye düşüyor ki 3 yıl 100.000 km fena sayılmaz açıkçası ben böyle yapmayı düşünüyorum

• BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    Ben de zaten siz çift kavrama iyi diyorsunuz demedim. mesajınızın ilk cümlesinde bir soru sormuşsunuz

''Bu Çift kavrama hakkında malesef bilgisi olmadan fikri olan çok fazla. Örneğin herkes tutturmuş bir ZF en iyisi en iyisi diye. Ya da çift kavruma fasülye yazan olmuş peki 1.18i'de bile ZF8 ileri kullanan BMW M modellerinde neden çift kavrama kullanıyor? Mercedes AMG modellerinde? Porsche'de? ''

bende bu sorunuza bildiğim kadarı ile örnek ve varsayımlarla cevap vermeye çalıştım.

Bahsettiğim boşa alma özelliği pdk haricinde hiçbir çift kavramalı şanzımanda yok. ha bi de audinin yeni çıkan modellerine koyacakları söyleniyordu ama koyuldu mu bilmiyorum. eğer ben yanlış biliyorsam passatta, fluanceda veya mondeoda bu özellik varsa kaynak gösterip paylaşın bizde görelim.

valla ben sağdan soldan duyduğumu söylemiyorum bire bir yaşadığım için söylüyorum. 120 tane dsg li araba gördüm 60 adet b6 60 adet b7. b6 ların hepsinde sorun varmıydı bilmiyorum ama 60 adet b7 nin hepsi de dsg arızası yaşadı hem de birden fazla kez. bu nedenle böyle bir hesap var ve hesabım doğru.

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Peki ben kendi yaşadıklarıma mı inanayım size mi ??

bir üstteki mesajımda da söyledim 60 tane b7 hepsi de dsg arızası yaşadı. sizin başınıza böyle sıkıntıların gelmemiş olması, bu sıkıntıların olmadığı anlamına gelmez. bu şanzımanlar kesinlikle kronik sorunludur. eğer kronik sorunlu olmasaydı amerika ve çin başta olmak üzere birçok ülkede neden dsg li araçları geri çağırdılar ? neden özür dilediler ? neden 10 yıl garanti verdiler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isomaxx

arkadaş ne çift kavramaymis yaa yeni civic konusu burası bizene dsgden powershiftten dctden edcden passattan golften bilmemneden povff konuyu okuyasim kacti. onlari begenen ilgili yerlere yapsin yorumunu.. gereksiz tartismalar vs vs bu ne yaa

Kusura bakmayın haklısınız. bende anlamıyorum neden gelip civic konusunda insanlar dsg şöyle edc böyle derler. onlar böyle söyleyince cevap hakkı doğuyor sonra tartışma uzuyor gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.