Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16421643164416451646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ardarda7

Merhabalar,

Geçen hafta Civic Eco Executive 0 km aracımı teslim aldım..

Şu sıralar aracı inceleme-araştırma sahfasındayım.. Multimedia ekranın üzerindeki havalandırma menfezlerini açıp kapatacak bir kumanda bulamadım? Sol ve sağdaki menfezlerin (kapıya yakın olan) var ancak orta göğüstekilerde yok.. Ben mi bulamıyorum?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..
    Ortadaki havalandırmalara kontrol koymamışlar hiç bir şekilde kapatılamıyor.

çok güzel araç executive olan alınır, güle güle kullanın.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrz2643 -- 23 Kasım 2018; 17:2:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murrz2643 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Video mu yalan soylemez ?

Zeperfs'te bu veriler nasil yayinlaniyor arastirmanizi oneririm...

Video dediginiz olay da ruzgar,yol sartlari,egim vs...?

Tork egrileri var,Tork bandlari farkli, grafikler de mevcut ,daha performansli oldugu apacik..Tekniken önde zaten manuel vites iddia etmeye gerek yok..

Ne oldugu belirsiz bir video....
    Youtube kanalı işini düzgün yapıyor. Neden yalana ihtiyaç duysunlar. Bir sürü araba incelediler. Testleri kendi gps'le yapıyor. Zeperfs'te cok sacma değerler var. Unuttum ama bir arabada 0-200 bmw 3.20i ed mi ne 42 saniye idi. Böyle cok sacma hatalar var. Cok istersen arar bulurum hangi araba olduğunu ve aksini video ile defalarca kanıtlarım cok ciddi fark olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Haklısınız yorumlarda yazılımlı olduğuna dair bir ibare yok ama Cvt şanzımanlı versiyonun bir çok gps ölçümünde 7.7 - 7.8 saniyede 100 km hıza çıktığı gözüküyor. Stok halde 7.2 saniyede 100 km'ye ulaştığına dair başka bir örnek göremedim. Bu nedenle yazılımlı olabileceğini veya hatalı ölçülmüş olabileceğini düşünüyorum.

ABD'de 0-60 mph (0-96 km/s) arasını 7.0 - 7.2 saniye ölçen videolar var ancak oradaki emisyon standartlarına göre motorun optimizasyonu farklı olabilir ya da yakıt farkından dolayı daha iyi performans gösteriyor olabilir.

Türkiye'de profesyonel gps cihazı ile 7.7 saniyede 100 km hıza çıktığı ölçüldü. Keşke düz vitesli versiyonu satılsaydı da aynı kanal tarafından düz vitesli versiyonu ölçülebilseydi.

dikkat ettiniz mi ..sürücü koltuk ortasındaki çizgi direksiyonu ortalamıyor..bende de beyaz RS var oradan biliyorum..
    bugün bir arkadaşıma kullandırttım..oda fark etti...ya direksiyon solda, yada koltuk sağda...
    ama kesinlikle aynı hizada değil..

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Bir insan araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle boş konuşmamalı bence, ancak bu kadar saçmalayabilirdin onuda yaptın.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Rabbim kaza bela vermesin aldım.

Arka camın rezistanslarının üst 2 veya 3 boğumunda malesef buhar çözülmüyor, bir çok defa uzun süre denedim.

Acaba bu normal mi?

Resimde anlaşılmıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 23 Kasım 2018; 17:35:4 >
  • Az önce 40 liralık benzin aldım

Menzil 11 km deydi. Çalıştırdım hiçbirşey değişmemiş. Menzil aynı . Pompacı onumde koydu .20 daha koy dedim .Yine koydu değişen birşey yok .Napiyor içiyor mu oldugu gibi benzini anlamadım

Başına böyle birşey gelen var mı ?

Araç rs bu arada

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Bölünmüş videonun tam ekran halini buldum. Burada aracı frende tutarak turboyu doldurduktan sonra (Brake boost) kalktığı gözüküyor. Normal kalkışta 7.7 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyorsa turboyu doldurarak kalktığında belki 7.2 saniyeye düşüyor olabillir.

• RızaAkın14 R kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şeyleri senin için düşünüyorum
    Dizele talep dünya genelinde arttı diyen biri kadar kimse sacmalayamaz emin ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allizzwell27 -- 23 Kasım 2018; 17:47:53 >
  • @hurma10 hocam hiç dikkat etmedim ancak kullanırken bir tuhaflık yaşamadığım için çokta önemli olacağını zannetmiyorum. Aracın yanına gidince bir bakayım bende de aynı mı.

@BOOOOOOOOOOO aracınız hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Yaşadığım yörede hava sıcaklıkları o kadar düşük olmadığı için rezistansı hiç çalıştırmadım. Ancak eski aracımda bir iki defa çalıştırdığımda anlattığınız gibi oluyordu. Klimayı on konumunda tutarsanız belki yararı olabilir.

@Allizzwell27 hocam az az benzin alınca görmüyor. 20 TL'lik benzin atmak zorunda kaldığım bir kaç seferinde menzil 0 göstermişti. 40-50 TL'lik benzin alınca görüyor.
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Benimde bu şekilde lakin ben görüntü mü kısıtlamadığı için çok önemsemedim, başka arkadaşlar da teyitlerse bende memnun olurum.

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Şamandiradan ötürü..Belli bir miktar almazsan misal ibre kalkmiyor...

Hocam öncelikle arka cam için bir yorumum yok o kadar detaylı bakmadım. Buna benzer bir şekilde yan camlarda buğu olduğunu hatta aç kapa yapınca da yağmurdan dolayı su damlacıklarının kaldığını vs farkettim. Bu da tabi yan aynaya bakarken rahatsız ediyor. Bunun için bir görüşünüz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun ne aldın kaça aldın nerden aldın

Hocam saçma gelecek ama, arka camı içten dğzgün temiz bir bezle sil. Özellikle gece buğulu görüyordum ışık vurunca. Buğu geçmiyordu. Sildim içten camı düzeldi. Araba yıkatmaya gidince kirli bezle siliyor namussuzlar :)

Bir dene belki bundandır :)

• Arkadaşlar sıfır araç alırken bizi bekleyen masraflar neler? Plaka parası, MTV, sigorta, kasko doğru mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Evet hocam Rabbim kaza bela vermesin aldım.

Arka camın rezistanslarının üst 2 veya 3 boğumunda malesef buhar çözülmüyor, bir çok defa uzun süre denedim.

Acaba bu normal mi?

Resimde anlaşılmıyor olabilir.
    Üst 3 sıra radyo anteni bilginiz olsun. Buğu çözmez hiç bir şekilde

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Evet oyle yapiyor. Cvt gitmiyor diyenlerin tüm teorilerini başka bir forumda çökerttim. Hayal görüyor herkes yok motorsiklet vitesiymis. Dünyada manuel vitesli üst segment araba üretilmiyor hala zevk alamıyoruz diyorlar otomatik vitesten. Sürekli her forumda bunu kanitlamaktan yoruldum. Biliyor gecinen yorumcular bile bu rakamlardan bihaber. Azicik araştırıp öyle güç torpuluyor desinler.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Işin teknik detaylarını bilemem ama bir manüel bir de otomatik cvt rs kullanıcısı olarak araç sürmemin keyfi manüel vitesle alınıyor.

Benimde rezistanstan yana şikayetim var,neredeyse çalışmıyor gibi etkisiz.... 2 yıldır 4 defa lpg şamandıra sorunu yaşadım bu da brc nin yeni nesil kit hediyesi oldu, sağlam olandan vazgeçip kronik sorunlu şamandıra ile yenilik kattılar sağolsunlar... Birde motor kaputu içindeki yağmurluklar, tırnakları ikide bir yerinden çıkıyor, +silecekleri çok kısa ömürlü, bunlar abartılıcak şeyler değil ama yine de insan bazen ah honda demiyor değil....

• 
Sayfa: önceki 16421643164416451646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.