Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

Nasil ayni Hocam? Bayagi fark atiyor Manuel vites..0-180 Km/s ozellikle....0-150 Km/s'de de fark var...

http://www.zeperfs.com/duel6667-6717.htm

Alıntıları Göster
    Zeperfs'te cok hatalar var. Ama video yalan söylemez. Chipli diye birşey demiyor, manuelde vites değişirken zaman kaybediyorsun ve ilk cekis daha iyi cvt'de. 0-150de degil fark, cvt daha hizli.

https://youtu.be/dVLvlQ7BK7w

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Evet banada ön farlar ve ön tampon biraz değişik gibi geldi. Gerçi videodaki araç Civic Sport Türkiye'de olmayan bir araç. 2.0L'lik motorlu versionu falan varmış. Bir de sensingli falan oluyor bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: st-koly-baly

Arkadaşlar selam,

Çok acil bir sorum var.

Aşağıdaki fotoda çizik gibi görünen bir ek yeri var alacagım arabada. Bu herkeste var mı ? Çok önemli.

Araç : Civic sedan executive eco

Renk Beyaz

Bende de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Arkadaşlar Honda Civic Sedan ın marşpiyelinde arka tampon ile birleştiği tarafta, arka kapı açıldığında belli olan, hem sağda hem solda yer alan az bi boşluk var, sonrasında resim ekleyeceğim, bu sizin araçlarda da var mı?

Her iki tarafta da mevcut sizde de böyle bir durum var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Dizel alacak arkadaşlar acele etmesin derim

Benzin mazot makası böyle devam ederse dizele pek gerek yok
    Benzin ve dizelin fiyatı aynı olsa bile dizelin az yakma gibi bir avantajı var. Bunu hesaba katmadan yorumunuz eksik kalıyor. Burada iki versiyon arasındaki fiyat farkı ve yıllık yapılacak km öne çıkıyor. Ama şöyle bir gerçek var atmosferik artı CVT ile dizel artı ZF birbirinin muadili olan iki seçenek bile değil. Turbo + CVT ile Dizel + ZF olması durumunda Turbo performans olarak çok iyi. Ama yakıtı da ona göre daha yüksek. LPG'de seçenek olmaktan çıkıyor.
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Video mu yalan soylemez ?

Zeperfs'te bu veriler nasil yayinlaniyor arastirmanizi oneririm...

Video dediginiz olay da ruzgar,yol sartlari,egim vs...?

Tork egrileri var,Tork bandlari farkli, grafikler de mevcut ,daha performansli oldugu apacik..Tekniken önde zaten manuel vites iddia etmeye gerek yok..

Ne oldugu belirsiz bir video....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 23 Kasım 2018; 11:18:47 >
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Haklısınız yorumlarda yazılımlı olduğuna dair bir ibare yok ama Cvt şanzımanlı versiyonun bir çok gps ölçümünde 7.7 - 7.8 saniyede 100 km hıza çıktığı gözüküyor. Stok halde 7.2 saniyede 100 km'ye ulaştığına dair başka bir örnek göremedim. Bu nedenle yazılımlı olabileceğini veya hatalı ölçülmüş olabileceğini düşünüyorum.

ABD'de 0-60 mph (0-96 km/s) arasını 7.0 - 7.2 saniye ölçen videolar var ancak oradaki emisyon standartlarına göre motorun optimizasyonu farklı olabilir ya da yakıt farkından dolayı daha iyi performans gösteriyor olabilir.

Türkiye'de profesyonel gps cihazı ile 7.7 saniyede 100 km hıza çıktığı ölçüldü. Keşke düz vitesli versiyonu satılsaydı da aynı kanal tarafından düz vitesli versiyonu ölçülebilseydi.

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Hepsinde bu şekilde yani normal durum. Zaten onlar aracın karoserine dahil olmayan sonradan takılmış bodykit diyebileceğimiz parçalar.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.

• bende 2013 seat leon dsg s&s araç var 95000 km de satılığa çıkardım. tramer falan yok temiz araba , satıp sıfır civic almayı düşünüyorum. eğer satamaz ise bayiye gidip takas teklifinde bulunabilirmiyim? deneyen var mı çok kırıyorlar mı araç fiyatını.

mesela benim aracın piyasa değeri ve koyduğum fiyat aralığı 78-79 bin tl arasaı değişiyor. sıfır civic elegance lpg otomatik vites fiyatı 130 diyor.

şöyle bir teklifte bulunsam kabul ederler mi?
    teklif ; benim aracı kaça sayarsanız sayın şuan ki kampanyanız olan 50bin tl sıfır faiz imkanınından faydalanıp elegance lpg otomatik vites aracı almak istiyorum dersem :)

aslında sorduğum sorunun cevabı ve mantığını da biliyorum ancak piyasalarda bir hareketlilik var ve satışların artması için böyle bir teklifi nasıl düşünürler.

araç fiyatım 78 diyelim, civic 130, normalde bayiler daha düşük teklif veriyor 73 verdi diyelim leona, 73+50(kredi)=123 eder, 130 luk aracı verirler mi yani...

• SqrT1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Honda City vardı 2009 otomatik 80bin kmde. 1,5 sene kadar önce 38-42bin aralığında satılıyordu sahibindende. Ben de 38bine ilana koymuştum. Daha sonra bayiye gittim bu aracı alın yeni civic alacağım dedim. 35bine saydılar. Üstünü de tamamladım. Bayi ederinden daha az bir fiyata alır. Ama aracı kaça saydılarsa, geri kalan parayı ödemen gerekli. Sana nakit olarak parasını verir sen yine 50bin kredi çekip alırsın aracı. Ya da bana yaptıkları gibi hiç nakit vermezler, kapora olarak sayarlar üstünü tamamlarsın.
    Sen bence bayiye git bahset bu durumu. Ne diyecekler öğren.
  • demircim kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam resim için.

• Merhabalar,

Geçen hafta Civic Eco Executive 0 km aracımı teslim aldım..

Şu sıralar aracı inceleme-araştırma sahfasındayım.. Multimedia ekranın üzerindeki havalandırma menfezlerini açıp kapatacak bir kumanda bulamadım? Sol ve sağdaki menfezlerin (kapıya yakın olan) var ancak orta göğüstekilerde yok.. Ben mi bulamıyorum?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Epeydir araştırma aşamasındaydınız aracı aldınız mı?
  • SqrT1903 kullanıcısına yanıt
    50.000 tl sifir faiz kampanyasi bitti..30.000 tl var onun yerine..

Hangi bayi olursa olsun 50.000 Tl kampanya yapmalari imkansiz cunku komisyonu Honda Finans merkezi oduyor..Bitti yani o kampanya..

40.000 Tl Dizel otomatik araclar icin, Hb sport 182 bg icin var..

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

50.000 tl sifir faiz kampanyasi bitti..30.000 tl var onun yerine..

Hangi bayi olursa olsun 50.000 Tl kampanya yapmalari imkansiz cunku komisyonu Honda Finans merkezi oduyor..Bitti yani o kampanya..

40.000 Tl Dizel otomatik araclar icin, Hb sport 182 bg icin var..
    bilgi için teşekkürler sitesinde hala göründüğü için o şekilde yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancenden

Hocam bende Honda City vardı 2009 otomatik 80bin kmde. 1,5 sene kadar önce 38-42bin aralığında satılıyordu sahibindende. Ben de 38bine ilana koymuştum. Daha sonra bayiye gittim bu aracı alın yeni civic alacağım dedim. 35bine saydılar. Üstünü de tamamladım. Bayi ederinden daha az bir fiyata alır. Ama aracı kaça saydılarsa, geri kalan parayı ödemen gerekli. Sana nakit olarak parasını verir sen yine 50bin kredi çekip alırsın aracı. Ya da bana yaptıkları gibi hiç nakit vermezler, kapora olarak sayarlar üstünü tamamlarsın.
    Sen bence bayiye git bahset bu durumu. Ne diyecekler öğren.
    teşekkür ederim hocam bilgi için, çok sağolun
  • mkkadi kullanıcısına yanıt
    Bugün yine indirim geldi benzine

Sanırım dizel bitti söylentileri gerçek olacak

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Dizel özellikle gelişmiş ülkelerde azalıyor. Bu bir gerçek. Ancak şu an fiyatının benzinden pahalı olması bu azalmayla alakalı değil. Şu an dizelin fiyatı yüksek çünkü dizele olan talep yüksek. Arz-Talep ilişkisi nedeniyle şu an fiyatlar aynı gibi. Ama dizel bittiği için değil aksine talebi yüksek olduğu için böyle bir durum var.

Dizelin azaltılma nedeni ise çevresel etkenler. Gelişmiş ülkeler bu konuda hassas olduğu için hızla elektriğe geçerken dizelden de uzaklaşıyor. Ama bizim gibi ülkelerde bunun gerçekleşmesi için benim tahminim çokça süre var. Ayrıca dizel sıkıştırma oranının yüksek olması nedeniyle hem yakıt ekonomisi hem de yüksek tork değerleri sunuyor. Bu sebeple ağır taşımada da dizelden farklı bir alternatif en azından şimdilik yok. Tüm bunları alt alta koyunca dizelin bitme ihtimali kısa dönemde pek mümkün değil. Uzun vadede ise elektrikli araçlar sayesinde benzin de bitecek diye düşünüyorum.

Not: Dizele olan talep azaldıkça dizel fiyatları ucuzlayacak bu da dizel lehine avantaj oluşturacaktır.

• mkkadi kullanıcısına yanıt
    Dizelin pahalı olmasının nedeni talep değil

Tam tersi benzine olan talebin artışıyla dizel uretiminin azaltilmasidir .Dunya dizel defterini kapatıyor

Dizele talep ancak bizim gibi mantık yoksunu fiyatlandirmalarin olduğu ülkelerde talep görür

• 
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.