Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16381639164016411642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acaba ne renk aldınız ve hangi bayiden aldınız. Vede sedan neden tercih etmediniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diablo2281 D kullanıcısına yanıt
    Simdi alsaniz 150.000 Tl ve 30.000 Tl sifir faiz..Siz son derece uygun fiyata almissiniz Hocam gule gule kullanin kazasiz belasiz..

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    150 bin TL mi? 140a çok rahat alır. Şu anda sedan için 145, 144 fiyatları veriyorlar.

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Kırmızı renk aldım Konya bayisinden. Bursa bayisi ellerinde kalan son siyah aracına 135000tl ye inmişti. Ama siyah olduğu için almaktan vazgeçtim. Bi sorun belki satılmamıştır.

Çok teşekkür ederim. Darısı başınıza.

Hanımın aracı zaten var. Ben bu aracı kendim için aldım açıkçası. Üç çocuklu bir aile olarak bagaj ihtiyacım çok fazla, HB in 478lt hacmi gayet yeterli. Sedan göre daha sportif duruyor ve daha genciz yaşlanmadık

Hocam HB ile Sedan arasında 40 litre bagaj farkı var yalnız bana HB nin bagajı daha kullanışlı gibi geliyor

Katılıyorum. Bagaj ağzı çok geniş, ilk yardım ve tamir kiti sağ/ sol duvarlara monte edilmiş, stepne de yok. Bagaj için bayağı yer var.

Bende sedan yerine hatchback mi alsam diyorum. Tek eksiği sanruf lakin bir çok artısı var. En azından göçük sıkıntısı ile karalanmış bir araç değil. İngiltere üretimi.

Sunroof olsa daha iyi olurdu estetik açısından tabiki. Keşke sedan elegance pakette olduğu gibi hb elegance a da sunroof koysalarmış. 2009 civic elegance aracımı 5 sene kullandım, en fazla 10-15 kez sunroof kullanmışımdır. Bu yüzden Hb tercihimde sunroof çok etken olmadı. Sizin tercihiniz zevkler ve renkler tartışılmaz. 2018 yılından itibaren göçük sıkıntısı yok diyorlar. Hb Türkiye'de de üretilse alırdım. Bu kadar karalamaya rağmen bu kadar çok satıyorsa gerisini siz düşünün Aralıkta umarım fiyatlar iner de sizde istediğiniz aracı alırsınız.
  • Aralıkta ve özellikle yeni yılın ilk ayında ellerinde kalan araçlar ciddi avantajla alınabilir. Ancak sıfır faiz kampanyası olur mu bilinmez .

• İkinci el kayginiz varsa hb almayin sedanlara yonelin derim, hb biraz agresif herkese hitap etmiyor, bir de malum turkiye sedanci herkes

Sedan yerli uretim..Hb ithal..O yuzden150.000 Tl..

Honda'nin Elindeki stoklar bitti Elegence hb dizel otomatik...(130.000 )

Yeni ay girisliler 150.000 tl..

150 bine dizel otomatik hb felan satamaz honda .

Bu hafta içinde benzin mazot fiyatları esitleniyor . Eli mahkum düşürecekler fiyatları

• Az önce şöyle bir bayileri yokladım. Ford zaten ayrı bir dünyada yaşıyor . Önceki kasa dizel oto trend x araca 152 bin dediler .yeni kasa 190 binmiş. Hayırlı satışlar diledim

Honda'da ise bu ayın başındaki fiyatlar yok .Elegance dizel oto 145 civarında. Benzinle mazot bir eşitlensin hele sonra bir daha bakarız. Sırf dizel diye 150 bin verilmez bir arabaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allizzwell27 -- 19 Kasım 2018; 9:48:58 >
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Insallah..

Benzin Mazot esitlensin Fiyat dusmezler..Haa nasil fiuat duserler? Aralik ayinda..2018 stoklari eritmek icin kampanyalar vs vs..

Ulkemizde dizel aliskanligi var..Simdi benzin mazot esit yarin? Yarin ne olacagi belli degil..

Adam uzun sure kullanmak icin alirsa dizel alir ne olursa olsun fiyati..

Devlet mudahale etmezse başa baş gideceklerini düşünüyorum.

Çünkü dizele olan rağbet azalıyor

Dizele ragbet pahali diye dusuyor...Yani 30-40.000 Tl pahali otomatikte...

Dua edelimde benzinli araclarin fiyatlari artmasin benzin dizel fiyati ayni diye..O yonden bakmak lazim..

• daha önce 2017 haziran ayında aldığım 1.5 civic hatchback sport(99.500 tl) aracımla ilgili değerlendirmede bulunmuştum. aradan 1,5 yıl geçti izlenimlerim şunlar;

-bu belki şahsi bir durum ama vitese hala alışabilmiş değilim. araç d modunda toplanarak hızlandığı için gaza bastıktan sonra ne kadar sürede hızlanacağını kestiremiyorum. aynı şey s modunda da var ama nispeten daha az. s modunda bir problem daha ortaya çıkıyor ki o da aracı kontrol etmekte zorlanmak.

- 55/60 km hızla dahi giderken ani fren durumunda kayma meydana geliyor. yani yol tutuşu öyle abartıldığı gibi değil. belki daha önce d sınıfı bir araç kullandığım için bu yönüyle bana daha zayıf gelmiş olabilir. servis normal dedi.

- sedanlardaki göçme sıkıntısını yaşamadım ama aracın sacı gerçekten çok ince. evet elinizi bastırdığınızda göçmüyor ama neredeyse o hissi veriyor. en ufak yağmurda dahi içerisi ses doluyor. ön- arka tampon bildiğimiz sert plastik.

- araç, motor sesi de, yol sesi de, rüzgar sesi de alıyor. özellikle düzenli ivmelenmemesi nedeniyle sinir bozucu bir motor sesi var(cvt). dış sesleri de aldığı için, örneğin bazen sensör seslerini dahi duyamıyorsunuz.

- direksiyon sınıfına göre sert. bazı durumlarda gerçekten efor sarfetmek zorunda kalıyorum.

- yan aynalar çok büyük olduğu için dönüşlerde görüşünüzü etkiliyor. benim araçta kör nokta uyarı sistemi yok ama bu şartlarda kesinlikle olmalı.

- rutin bakımına 370 tl ödedim.

- araç 7100 km. 2017 Haziran ayından beri günlük ortalama 7-10 km yol yapıyorum.(ev iş). uzun yol hiç yapmadım. 100 kmde 8 litrenin altına hiç düşmedim. kışın(kış lastiği ile birlikte) bu sayı 12 lere kadar çıktı. ortalama 9 lt. servis sen ona bakma, aylık kaç paralık benzin alıyorsun ona bak dedi.

- araç 7100 km olmasına rağmen balataların bitmek üzere olduğunu farkettik. servis kullanıma göre değişir ama normal dedi.

- bir ara aracın cam suyu bitti. dedim kaputu açayım da koyayım. kaputu açmak zaten ayrı bir mesele de, arkadaş o kaputun açık durması için neden bir sistem yapmadınız. bildiğimiz demir aparatı var. onu kaldırıp kaputa destek yapıyorsunuz. pes.

- 6 aylık vergi şu an 640 tl.

- şunu da ekleyelim araç c sınıfı falan değil. d sınıfı hiç değil. civic sedanın arkadan az biraz rötüşlanmış hali. şuraya girer mi demeyin girmiyor. içi ve bagajı rakiplerine göre daha geniş.(1,82 boy)

- multimedia sistemi, elektronik aksam, klima, koltuk ısıtma, geri görüş başarılı. koltuklar biraz daha aşşağı inebilseydi ve özellikle koltuk ayarlama elektrikli olsaydı hoş olurdu. arka tarafa klima çıkışı yok.

- hızlanma güzel ama dediğim gibi kestirilemiyor. boğulma, çekmeme, gitmeme gibi bir problem yaşamadım.

- an itibariyle fiyat olarak, özelliklerine bakılacak olursa hala en iyi f/p araçlarından biri.

- bu araç bana bir aracın, yürüyen aksamı, iskeleti, kullanılan malzeme kalitesi, kısaca mekanik/teknik durumunun, gerigörüş kamerası, ısıtmalı koltuk, hayalet gösterge, katlanır ayna gibi elektrik üzerine kurulu özelliklerden çok daha öncelikli ve önemli olması gerektiğini gösterdi.

alanlara hayırlı olsun, düşünenlerin akıllarında bulunsun, saygılar..

• 
Sayfa: önceki 16381639164016411642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.