Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cseyfe

gecmis olsun
    ayni cekme sorununu arkadasim 320 ed de yasadi. ucuzdan pahaliya dogru bi cok kalem degisti. en sonunda direksiyon kolonu degisince sorun cozuldu

sizde de araci yapana kadar ugrasmalari lazim. cozulmuyorsa hemen acin davanizi

bu arada durust ve gercekci yakit tuketimini paylastiginiz icin tesekkurler. rs sahipleri sehirci 7-8 litrelerden bahsedince komik oluyordu dogrusu. istanbulda yakacagi 11-12 arasidir

Dava konusunda hiç çekinmem emin olabilirsiniz

Tüketime gelince; bende 8 litreyi gördüm ama nasıl; vites S yerine D konumunda, ECO modaçık, ölmüş gaz tepkilerine birde ben pedalın atında yumurta varmış gibi basınca 8 litre tüketti otalamada. Ancak RS veya 180 beygirlik bir araç alıyorsam bu şekilde kullanmak bana mantıklı gelmediği için benim o değerleri yakalayarak uzun süre kullanmam zor. Aynı şekilde Polo TDI kullansam bu kullanım tarzıyla ona da 3 litre tükettiririm (latife).

Özet olarak benim gördüğüm; aracı keyifli kullanırsanız veya yoğun trafikte kullanırsanız 11-12 litre; sakin ama ara ara gazlarsanız 9-9.5 litre, aracı Polo TDI kullanır gibi kullanırsanız 8 litre.

Şu an aracım 2080 kilometrede. Çokta fazla değişeceğini sanmıyorum ama yine de ilk yağ değişimi sonrası belki yarım litre daha düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 27 Şubat 2018; 14:34:5 >

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Kardes yazının son cumlesinde diyorsun ki istanbulda yakacağı 11-12 litre arasıdır. Köprü trafiği ayrı istanbul ayrı. Istanbul'da herkes köprüde kullanmıyor. İş çıkış saatlerinde her gün köprüde kullanmak zorunda kalıniyorsa dizel bir araba bile oralara çıkar. Ama normal istanbul trafiğinde bu araç 8.5- 9 litre yakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon--

quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Arkadaşlar merhaba,

Aralık sonu itibari ile bende Honda Civic RS (Beyaz) alarak aranıza katılfım ancak iş yoğunluğundan buraya pek bakamıyordum.

Araç hakkında şu ana kadar genel olarak memnunum; aralık üretimi araç olduğu için C sütununda çökme yapmadı ancak benim aracım sıfır kilometre olmasına rağmen rot ayarları bozuk olarak geldi, araç sola çekiyordu, üzerine 3-4 kez ayar yaptılar ancak beceremediler. Geçmişte Çelik Motor'u dava edip kazanmışlığım vardı; anlaşılan Honda Türkiye ile de ayıplı maldan dolayı mahkemelik olacağız, mal heriflerin son kontrolleri çok düşük.

Çekme sorununun dışında araç çok başarılı. Gerek düşük hızlardaki CVT tepkileri olsun gerek motorun performansı olsun gerekse de önceki Civic'lerden çok daha farklı olarak yola oturarak gitmesi olsun...

Şu an ortalama tüketim 12 litre gösteriyor ancak bu tüketim tamamen işe gidiş ve iş dönüşü İstanbul trafiğidir. Belirttiğim gibi çekme sorunu haricinde (şu an sola çekme yerine gezniyor, düz çizgiyi tutturamıyor) araçtan çok memnunum.

Bu arada aracı Ayışığı'ndan 117.000 TL (Bagaj havuzu, halı haricinde 3D kauçuk paspas hediyeleriyle) aldım.
    Vakit buldukça yazarım.

Hocam rot ayarı yapılırken Elektrik destekli direksiyonlarda uyulması gereken önemli kurallar var.Oncelikle araç stop edilmeden direksiyona kilt takılıp rot ayarı yapılacak.Ve bundan sonra Laptop bağlanıp direksiyon sıfırlanır... piyasadaki çoğu rotbalansci bunu ya bilmez ya da programı yoktur... Araç 0 noktası tanitilmadigi için düz yolda yanlış tepkiler verecektir.

Yetkili servisi bile bilmiyor bazen...Kia Sportage aracimda başıma gelmişti oradan biliyorum

Merhaba,

Sanırım siz şu makaleden alıntı yaptınız, teşekkür ederim ama o makaleninde yazarı benim

https://forum.donanimhaber.com/rot-ayarlari-hakkinda-tum-kullanicilara-onemli-uyari--119105858

Emin olun açı sensörü sıfırlatma konusunda bilerek servisteyken susuyorum. Çünkü iade davası açarsam onların bilgisizliğini bilir kişi önünde kanıtlamam lazım.

Şunu diyebilirsiniz; "arkadaş neden bildiğin halde onlarıda kendilerinide uğraştırıyorsun?".
    Açıkçası üreten onlar, servis dışı yere giderse garanti biter diye efelenen onlar; bir zahmet ürettikleri araca "adam" gibi servis vermeyi, yoksa mahkemelik olacaklarını bilsinler.

Tekrar bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Bende Ingiltere uretimi Civic HB aldigim da rot Ayari bozuktu..Ben kendim cok iyi bir rotcuya yaptirdim ( kapatti gerci dukkani devretti )

Rot makinasi cok pahali ve iyiydi, devrettigi yerde duruyor makina...Tarif edebilirim isterseniz ( Anadolu yakasi Atasehir )

Daha sonra gram cekme olmadi..Iyi bir rotcu bulup kendiniz yaptirin hocam...Sikinti cekmezsiniz kanimca..

Hayirli olsun, gule gule kullanin...

Devredilmiş servisin ismini yazarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okananlar

Arkadaşlar kafama takıldı. Ben aracı temmuz 2017 de aldım. Malum havalar soğudu burada hatta gece 0 ın altına düşecekmiş. Ben araca antifriz koymadım şu ana kadar ihtiyaç da olmadı ama antifriz koydurmaya gerek var mı? Yoksa fabrika çıkışında koydukları su antifrizli mi?

gerek yok. servis her zaman antifrizli su koyar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: false6

Hocam Ataşehir’de nerde bu, açık adres, dükkan ismi verebilir misiniz?

Hocam Yeditepe universitesine cikan yolda , yol uzeri sagda..

Eskiden Michellin idi simdi Petlas oldu..

Yeditepe universitesine 400-500 metre kala Ana yol uzerinde..

Hatta Universite' ye cikarken Doner kavsak var..Kavsagi gecer gecmez sagda ana yolda..

Butun olarak devrettigi icin Balans makinasi orada..Cok pahali getirmisti yurtdisindan ordan biliyorum

Ama usta da degistigi icin nasil olur bilemem, ancak her sey makina da bitiyor cogu zaman olur diye dusunuyorum..

Sizin aracınız son kasa Civic HB'lerden miydi?

• lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    hocam bir istanbullu icin 'istanbul trafigi' demek 'kopru trafigi' demektir :)

cunku malum herkes anadoluda yasayip avrupada calisiyor

artik kaliplasmis bi tabirdir yani bu. acik acik sabah is saati kopru trafigi yazmayim demistim. demek yanlis anlasilmis.

yoksa halkali-avcilar arasi da istanbul ama koprude yakacaginin yarisi kadar yakar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

quote:

Bende Ingiltere uretimi Civic HB aldigim da rot Ayari bozuktu..Ben kendim cok iyi bir rotcuya yaptirdim ( kapatti gerci dukkani devretti )

Rot makinasi cok pahali ve iyiydi, devrettigi yerde duruyor makina...Tarif edebilirim isterseniz ( Anadolu yakasi Atasehir )

Daha sonra gram cekme olmadi..Iyi bir rotcu bulup kendiniz yaptirin hocam...Sikinti cekmezsiniz kanimca..

Hayirli olsun, gule gule kullanin...

Devredilmiş servisin ismini yazarsanız çok sevinirim.

Hocam PETLAS lastikçisi yetkili satıcı...PETLAS KOÇ OTOMOTİV (0216) 572 45 92
  • ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Hayır 2013 Model..Bir önceki yani..
  • ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Ceed maceranizdan sonra Mazda almistiniz galiba. Memnun olmadınız mı?

• Arkadaşlar arka hoparlörlerin boyutu kaç inç olarak geçiyor bileniniz varmı acaba?
    Eyvallah...

• Herkes köprü kullanmak zorundaymış gibi konuşuluyor. O halde köprü trafiğine girmeyen ben İstanbul'da araba sürüyorum da demesin. Bir arabanın tüketimi kullanılan güzergaha göre değişir bunu herkes biliyor. Ben bir kullanıcı olarak köprüyü kendime referans almam zaten saçma da olur.

Son depo fazla trafiğe girmeden akıcı kullanım.

Sizin kullandığınız araç ve tüketimi nedir?

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    dun de konustugumuz gibi 37 km, diger arkadasin 39 kmsi, sehirici sayilmiyor. 25-30 arasi hizlar sehirici sayiliyor

sizin rota nispeten daha rahat daha trafiksiz belli ki

bu verilere gore gayet normal yakmis araba

ben 320 ed kullaniyorum. 9.5 civari geziyorum. cok sakin kullanmiyorum maalesef, biraz hakkini vermeye calisiyorum.

ama yogun kopru trafiginde 10.6 yi da gordum

senelerce dizel kullandim, yeter o kadar tasarruf :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 27 Şubat 2018; 18:31:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

hahahahha :)

siyasete girsene sen :)

alman malina o kadar saydirirken hic dusunemedin di mi global ekonominin nasil bisey oldugunu?

boyle muhtac olur boyle oversin iste :)

Ya dizeli partikülü bahane edip şahane Lpg diyenler🤪

Turbo saçma dediler turbo geldi

Dizel asla olmaz Lpg Harika dediler dizel geldi ;)

• quote:

Sonbahar gibi yeni hb aldığını söylüyordun diye hatırlıyorum , değiştirmiş olabilirmisin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Sonbahar gibi yeni hb aldığını söylüyordun diye hatırlıyorum , değiştirmiş olabilirmisin ?

Hayir, yanlis Hatirliyorsun, niyetlendim ancak yakit tuketimi nedeniyle vazgectim almaktan...

Dizel otomatik bekliyorum simdilik..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Ceed maceranizdan sonra Mazda almistiniz galiba. Memnun olmadınız mı?

Mazda'yı satmamın bir kaç sebebi vardı. Performans beklentilerimi tam olarak karşılayamıyordu ama buna karşılık bugüne kadar kullandığım en iyi yol tutuşa sahip ilk 3 araç içerisine girer. Yani tasarım ve yol tutuşun hakkını veremiyor güncel motor. keşke vergiler düşük olsaydı, Mazda 3'ün 2.0 165 Hp olanı tadından yenmezdi.

Bunun haricinde Mazda kullandığım dönemde ev-iş arası çok yol kat ediyordum (Göztepe-Tuzla), bu yüzden satıp Megane 1.6 DCi'a geçmiştim ancak o aracım ise uzun dönemde ciddi fiyasko denebilecek sorunlar çıkarttı ve sattım. Şimdi işyerim ve ev arası 3-4 km olduğu için benzini de pek önemsemiyorum.

Şimdilik Honda'dan çok memnunum ancak bu gezinme sorununu çözmezlerse sizinde Cee'd sayfasından hatırladığınız gibi çekinmeden mahkemeye verip yine tüm basında rezil ederim kendilerini.

Bunun haricinde Honda bu sefer yapmış, neredeyse eksiksiz bir araç olmuş.
    Eksiği yok mu? var elbet; ses sisteminin C segmentine yakışmayacak kadar cılız kalması, kararan ayna vesaire gibi donanım eksikleri mevcut ancak buna karşılık çok başarılı şasi yapısı, bir önceki kasaya göre bir kaç tık yukarı fırmalmış işçilik kalitesi, bir önceki kasadan farklı olarak ciddi anlamda yola oturarak süzülmesi vs... Özetle bir iki ufak eksik haricinde bu araç olmuş.

• xendaba kullanıcısına yanıt
    Yeni kasada f1kulakçık ve arkada havalandırma olsaydı kaçırmayacaktım çünkü lpg ekonomik üstelik yol gilgisayarına entegre edilmeside çok iyi birde tabi aynı depo kapağında olması çok olumlu fakat işte eksiler civic eco da çok fazla 1.5 ise fazla yakıyor bence

• 
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.