Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufukyiğit

prins honda ile uyumlu bayi ağı zayıf pahalı.Yorumlarınız bu açıdan değerli diğerleriyle(lpg) kıyaslayıp yorumlarsanız yağlı olanları dahil.Brc ye dünya para verip 5-7 bin arası garantiden korkan insanlara faydalı olursunuz kanaatindeyim..

Prins silverline modeli kullanıyorum tıpkı corollada olduğu gibi.

Brc gaz benzin geçişlerini hissettiriyor ve daha gürültülü çalışıyor. Ben 6 ay önce 2950 tl ye bu kiti aldım. Brc ise disardaki bayilerde 2600 tl idi. Güncel fiyatları tam bilmiyorum açıkçası. Ayrıca yağlı sisteme bu motorda gerek olmadığını düşünüyorum.

2 aracın da şanzımanı cvt. Corollada manuel müdahale edebileceleginiz mod var ve 7 kademe. Ayrıca sport tuşu var. Direksiyondan kumanda yok ama. Civicte ise manuel müdehale yok. S ve L modu var. Corollada arkada şaft tüneli yok bu yüzden 3 kişi daha rahat oturabiliyor.

Lastik ebatları farklı bir de. Corolla 205 55 16 civic ise 215 55 16 kullanıyor. Gerçi ben 17 jant alıp 235 45 17 ebatta lastik kullanıyorum.

Yol sesi olarak iki araç da aynı. Ikisi de net gürültülü.

Direksiyon tepkisi olarak civic çok önce keza yol tutuş konusunda da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ufukyiğit U kullanıcısına yanıt
    Patron, biraz dışarı çık hava al. Yazın son günleri tadını çıkar. Kuşları falan gözle.
    Klavye başında sürekli copy paste ile olmaz darlanırsın.
    Ben de civic kullanıcısıyım (FB7) ama objektif olmak zorundayım.
  • 10 Eylül pazar günü kaporasını vererek FC5 kasa yeni civic aldım ve araccım 3 - 4 gün içerisinde teslim edilecek. Açıkcası çok kararsızım çünkü son günlerde patlak veren göçük mevzusu ve genellikle hem yolda hemde park halinde gördüğüm her 10 araçtan 7sinde istisnasız bu göçüğü görmemle bayağı bir moralim bozuldu.

Birkaç kez satış elemanını aradım, sizin araçta yok son dönemde üretilenlerde düzeltildi kesinlikle olmayacak gibi şeyler söylüyor ancak yakın zamanda aracı teslim alacak olmama rağmen heyecanımı kaybettim açıkcası.

Sanırım en geç bugün ya da yarın araç bayiye gelmiş olacak, gidip detaylı inceleyeceğim duruma göre vazgeçebilirim. Eğer vazgeçer iptal edersem hyundai ioniq alacağım. Honda kadar hiç bir araca ısınamadım ama hergün kasisten geçerken orayı düşünüp delirmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

10 Eylül pazar günü kaporasını vererek FC5 kasa yeni civic aldım ve araccım 3 - 4 gün içerisinde teslim edilecek. Açıkcası çok kararsızım çünkü son günlerde patlak veren göçük mevzusu ve genellikle hem yolda hemde park halinde gördüğüm her 10 araçtan 7sinde istisnasız bu göçüğü görmemle bayağı bir moralim bozuldu.

Birkaç kez satış elemanını aradım, sizin araçta yok son dönemde üretilenlerde düzeltildi kesinlikle olmayacak gibi şeyler söylüyor ancak yakın zamanda aracı teslim alacak olmama rağmen heyecanımı kaybettim açıkcası.

Sanırım en geç bugün ya da yarın araç bayiye gelmiş olacak, gidip detaylı inceleyeceğim duruma göre vazgeçebilirim. Eğer vazgeçer iptal edersem hyundai ioniq alacağım. Honda kadar hiç bir araca ısınamadım ama hergün kasisten geçerken orayı düşünüp delirmek istemiyorum.

Bu kadar parayı araca bağlayacaksınız ve 10 araçtan 7 sinde görmenize rağmen satın aldınız ha?

Ben almadan önce 5 araçtan 1 inde görseydim yine vazgeçerdim açıkçası..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ufukyiğit U kullanıcısına yanıt
    Ben de farklı birşey söylemedim zaten. Küçük şehirde yaşasaydım düz vites ve benzinli bana göre yeterli dedim. Büyük şehirlerde otomatik vites dur kalklar da yardımcı. Daha az yorulursun.
    Benim bildiğim otomatik vites, düz vitese göre daha çok yakıt tüketir.
    Şuan otomatik benzinli 2008 Civic de var bende ve her hafta 47 litre 250 TL benzin fazla.
    LPG'li 2017 civic de ise 4-5 günde bir LPG alıyorum 33 litre 80-85TL civarı. Yani en azından 100 TL gibi bir avantajım oluyor.
    100km'de şu kadar tüketir falan bakmadım hiç. Sadece telefonda Drivvo programına aldığım yakıtları giriyorum. Bana en düşük 0,20 en yüksek 0,45 kuruş yaktın diyor. Ortalama olarak doğrudur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trancenden -- 25 Eylül 2017; 15:0:59 >
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede görüyorsunuz ben niye göremiyorum? Biriniz 3 araçtan 2'si diyor, sen 10 araçtan 7'si diyorsun. Kusura bakmayın ama hiç inandırıcı gelmiyor.

Sid sid diyordunuz adam haklıymış yeminle bu konuda :D Herkes göçük var diyor ama kendi aracında değil. Hep başkalarının aracında. Biri geldi dedi göçük var aracımda, soru sorduk cevap alamadık bir daha da uğramadı.

Konudaki diğer 2017 civic sahipleri sizde durumlar nedir? Göçüğü olan söylesin de bilelim hangi seri, kaç km v.s
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancenden

Hocam nerede görüyorsunuz ben niye göremiyorum? Biriniz 3 araçtan 2'si diyor, sen 10 araçtan 7'si diyorsun. Kusura bakmayın ama hiç inandırıcı gelmiyor.

Sid sid diyordunuz adam haklıymış yeminle bu konuda :D Herkes göçük var diyor ama kendi aracında değil. Hep başkalarının aracında. Biri geldi dedi göçük var aracımda, soru sorduk cevap alamadık bir daha da uğramadı.

Konudaki diğer 2017 civic sahipleri sizde durumlar nedir? Göçüğü olan söylesin de bilelim hangi seri, kaç km v.s

Hocam benim aracım bu hafta teslim edilecek.

Komşumun aracında da var yolda gördüklerimde de. Facebookta FC5 Mağdurları diye aratın yüzlerce göreceksiniz. Birebir kullanıcılar kendi araç resimlerini paylaşıyor.

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

10 Eylül pazar günü kaporasını vererek FC5 kasa yeni civic aldım ve araccım 3 - 4 gün içerisinde teslim edilecek. Açıkcası çok kararsızım çünkü son günlerde patlak veren göçük mevzusu ve genellikle hem yolda hemde park halinde gördüğüm her 10 araçtan 7sinde istisnasız bu göçüğü görmemle bayağı bir moralim bozuldu.

Bu kadar parayı araca bağlayacaksınız ve 10 araçtan 7 sinde görmenize rağmen satın aldınız ha?

Ben almadan önce 5 araçtan 1 inde görseydim yine vazgeçerdim açıkçası..

Araç kaporasını verdikten sonra gruplara üye olmaya başladığımda öğrendim doğal olarak. Bayiye araç geldikten sonra ödemesini yapacağız. Aracı görüp, şase numarasını vs kaydedip tamamen inceledikten sonra ödemesini yapmayı planlıyorum. Bayiden iç rahatlatıcı bir açıklama yapılmaz ise aracı almaktan vazgeçeceğim. Hyundai bayilerinide arıyorum bir yandan, öğleden önce ödemesini falan yaparsanız akşam üstü aracı teslim ederiz diyorlar. Artık hayırlısı neyse o olsun.

• DagustuN kullanıcısına yanıt
    Hocam daha öncede söyledim, göçük yoktur diye birşey demiyorum ben. Belli bir seride vardır. Ama abartıp Civic'lerin hemen hemen %75inde bu durum vardıra getiriyorsunuz. Yapmayın hocam...

İlk çıktığından beridir kullananlar var, bir problemleri yok. Bu konuda Civic alanlar var, ya kimse gururuna yediremiyor bende göçük var diyemiyor ya da bir problemleri yok. Bende de bir problem yok Allah'a şükür. Kimsede olmasın da zaten...

Dediğiniz sayfaları biliyorum. Zaten aynı resimler dönüp duruyor nette. Ama sadece o sayfadakiler var. Bişi soruyorsun cevap yok. Hatta USA'de açılan bir forum var. 50 kişi katılmış ankete %45 göçük var denmiş. 50 kişi dedi diye bütün civiclerde mi bu sorun olur? Benim derdim bu.

Göçük olanlar ne zaman almış aracı, kaç kmde olmuş, servis ne demiş v.s en azından bunları öğrenelim.
  • Bu göçük sonradan kendi kendine mi oluyor?yikayinca mi oluyor?noluyor da göçüyor?0 alirkenn yoktur heralde

• quote:

Hocam daha öncede söyledim, göçük yoktur diye birşey demiyorum ben. Belli bir seride vardır. Ama abartıp Civic'lerin hemen hemen %75inde bu durum vardıra getiriyorsunuz. Yapmayın hocam...

İlk çıktığından beridir kullananlar var, bir problemleri yok. Bu konuda Civic alanlar var, ya kimse gururuna yediremiyor bende göçük var diyemiyor ya da bir problemleri yok. Bende de bir problem yok Allah'a şükür. Kimsede olmasın da zaten...

Dediğiniz sayfaları biliyorum. Zaten aynı resimler dönüp duruyor nette. Ama sadece o sayfadakiler var. Bişi soruyorsun cevap yok. Hatta USA'de açılan bir forum var. 50 kişi katılmış ankete %45 göçük var denmiş. 50 kişi dedi diye bütün civiclerde mi bu sorun olur? Benim derdim bu.

Göçük olanlar ne zaman almış aracı, kaç kmde olmuş, servis ne demiş v.s en azından bunları öğrenelim.

İlk zamanlar bende harfiyen sizinle aynı şeyleri düşünür ve yazardım. Daha sonra yavaş yavaş denk gelmeye başladım. Dün akşam önümde devam eden Civic market önünde durunca hemen bende durdum, indim göz ucuyla baktım. Sahibide genç olunca muhabbet kurdum. Aracını Temmuz ortasında teslim almış, göçük sağ tarafta 2 noktada mevcuttu ve kendisi artık ne olduysa sitede oldu herhalde diyordu. Yani millet hala, top geldi, çocuk vurdu diye biliyor ne yazık ki..

• quote:

Hocam aracı teslim al kullan ve keyfini sür. Her yorumu okursan herşeyi kafana takarsan hangi aracı alırsan al kafanda soru işaretleri olur. Honda iyi seçim. Geçen sene 87 bin tlye alanlar 10 bin km yapmış ve 90 bin TL üstü satıyor ikinci el aracını. Bu araç değerini koruyor ve ikinci eli güçlü. 150 bin km garanti ve sorunsuzluk en büyük artısı.

Göçük mevzusuna gelince ben gözümle rast gelmiş değilim henüz göçüklü bir araca. Kendi aracımda da 2.5 ay 4 bin km oldu şimdilik birşey yok çok şükür. Tabi ki göçüklü bir seri varsa üretimden kaynaklı bir hata olmuşsa teknik detayları bilmemiz mümkün değil. Belki bizim araçlarda da olabilir ama bahsettiğiniz oran da olması durumunda Honda bayilerinin önüne set çekerdi vatandaşlar. Keşke göçük olan arkadaşlar detayları verse de bizde bilsek. Nereden, ne zaman alınmış araçlar, göçük ne zaman oluşmuş vs.. Hep beraber gideriz üstüne..

Dediğim gibi ben performans, tasarım, yakıt hepsinden memnunum. Pişman olmazsınız...

• trancenden kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın bende rs turbo sedan var bu gün faturalara baktım 20 günde bir 100 tl lik alıyorum iş yerim yakın..bende göçük yok nisan çıkışlı sizde de yok olan yazmaya devam etsin belgeleriyle..
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Toyota çok satıyor haliyle çok hata var ses konusuna katılmıyorum neye göre gürültülü çok değişim var yeni kasada.Prins konusuna gelince yağlı olanın sürtünmeyi azaltacağından yağsız olanın uzun vadede motora zarar vereceğini düşünüyorum.Ama brc nin 6 bin etmeyeceği kesin.İnsanlar hız kesiciyi iptal edip sedanda 260 yapıyor 145 e modifiyeyle satıyor,biri sportla 230 yaptığını yazmış kesici yok diyor..Toyota ile civic karşılaştırması için verimli olmuş yazdıklarınız teşekkür ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukyiğit

Toyota çok satıyor haliyle çok hata var ses konusuna katılmıyorum neye göre gürültülü çok değişim var yeni kasada.Prins konusuna gelince yağlı olanın sürtünmeyi azaltacağından yağsız olanın uzun vadede motora zarar vereceğini düşünüyorum.Ama brc nin 6 bin etmeyeceği kesin.İnsanlar hız kesiciyi iptal edip sedanda 260 yapıyor 145 e modifiyeyle satıyor,biri sportla 230 yaptığını yazmış kesici yok diyor..Toyota ile civic karşılaştırması için verimli olmuş yazdıklarınız teşekkür ederiz.

Yeni kasa olanı da var bende. Şirket aracım. Baya gürültülü lastik sesi konusunda.

Yağlı olanın asıl amacı sürtünmeyi azaltmadan ziyade subap soğutması amacı güdüyor. Uzun vade dediginiz yüzbinlerce km yol yapınca anlaşılır. Ben lpg de 213 km/s hız yaptım. Kesici varsa da daha üst hızlarda olabilir.

• şimdi diyorlar ki son üretilen arabalarda bu göçük sorunu çözüldü.
    kardeşim madem bu bir sorun neden kabahati dişinden tırnağından artırıp kredi çekip sıfır araç alan biz müşterilere atıyorsunuz?
    yok çocuklar top oynarken çarpmıştır yok yıkarken suyu oraya tutmuşsunuzdur...
    bu arabayı o kadar para verip ancak konum olarak belli bir yere gelmiş insanlar alabilir.
    yani misal olarak ben öğretmenim kandırmaya çalışıp insanları gerizekalı yerine koyuyorlar.
    ee bu da bana ders olsun ben yine çalışır kazanırım bir daha da honda nın kapısının önünden geçmem.
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    lastiği değiştirin yumuşak lastik alın kısa sürede ülke yollarında yok olsun.Sorunsuzluk iddiasını sürdürmeye çalışan Honda cd dvd player i yok etti müzik usb den ..Turbo da gürültü motordan yüksek devirlerde diğerinde nasıl kullananlar yazsınlar.Hız kesici yalan yani denemedim hala otobanda sedanla..Hız kesici limitör iptali 260 yazanlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukyiğit -- 25 Eylül 2017; 20:59:27 >
  • Ağustos ortasında RS Sedan almıştım, göçük haberlerini okuyunca her yerini inceledim, birşey göremedim, inşallah da olmaz. yakıt tüketimi 8.2 lt olarak gösteriyor ama kullanıma göre illa ki değişir. Dizel araçtan sonra benzinli araca geçince ayda iki kere benzinliğe gitmek biraz koydu. Bu paralara sıfır olarak alınabilecek turbo benzinli araçlar arasındaki en uygun fiyat Honda da. Bu da tercih sebeplerimden biriydi. Ben memnunum, herkese de tavsiye ediyorum, sürüş keyfi harika.

• Yaziyor Y kullanıcısına yanıt
    çevir gazı yanmasın..1 tane mahkeme tutanağı belge gördün mü..Expertiz raporları doktor raporları gibi 24 saat geçerli.
  • quote:

Yok hocam 3 civicten 2'sinde göçük falan. Abartmayın. İlk çıktığından beridir kullanan tanıdıklarım var göçük problemleri yok. 6000 küsür km oldu benim araçta bir problem yok. Belli bir seride olmuştur tabiki ona birşey diyen yok. Ama ne zaman göçük problemi var diyen birine birşeyler sorsam hiç cevap alamadım. Ne zaman alındı araç? kaç kmde oldu? servis ne dedi? v.s v.s Aynı soruları sizin için de soruyorum...

Kesin senin araçtada vardır ama sen göremiyosundur. Yoksa bile yakında olacak. Sedanların hepsinde var.

• 
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.