Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.946
Cevap
305
Favori
2.222.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14321433143414351436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Yıl olmus 2017 dh forumunda onsokoz koros yoktom 20 koros yoktom,hangi kosulda hangi ortalama hizda ne yaktigin belli degil,onun benzeride hemen onoylomos.

1-2 kere 130 140 a ciktiysa buraya yazip kendi egosunu tatmin ediyor.

Siz bu rakamları rüyanızda gördüğümüz için mi tepkilisiniz. Yıl 2017 oldu da kuruş para ekonomi kavramları mı değişti?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cumali999 C kullanıcısına yanıt
    Yakıt değerleri litre olarak verilir litre,3 sene sonra birisi gelip bu forumu okusa lpg aynı fiyatta mı kalacak?,nerden bilsin aracın ne yaktığını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Honda babanın markası heralde bu kadar savunmaya geçtiğine göre?

İstediğim eleştiriyi yaparım seni ilgilendirmez, sana laf etmediğime göre işine bakmaya devam edebilirsin.

Pek forumda takilmadigin nasil da belli, hondayi en cok elestirenlerden biri benim. Yani boş konusuyorsun.

Tasarımı bana hitap etmiyor de, apaci dersen orada dur.

En çok eleştiren benim derken geçiyor "eleştiri" kelimesi ; yoksa daha bir eleştiri görmüş değiliz

Kaputun aynı yerini yumruklayan bir civic sapığı var galiba 😬

Gözlüğü yenilemeyi düşündün mü?

Attığım sadece birkaç eleştiri:

"Bence Clarity, Honda için zarar olacak. O altyapıyı oturtmak çok zor. Devir elektrikli araba devri. RS hybrid yapmaması da bence hata. Umarım yeni Accord'ta bunu yaparlar ve 1.5'lik motorla Türkiye'ye gelir."

"Honda'nın takata hava yastıklı modellerinde hata sebebiyle 11. ölüm olmuş. Türkiye'de hangi hava yastığı kullanılıyor? "

"Honda Türkiye gerçekten bu konuda çok başarısız. Ufak motorlu arabalar bu ülkede iş yapıyor saçma benzin vergileri sebebiyle. Manuel çok büyük bir satışa katkı olmaz, ama 1.0 ciddi anlamda satışları arttıracaktır. Ve HB'de mutlaka sunroof seçeneği olmalı."

O sapık Honda'dan nefret edip, sürekli Honda forumunda takılan bir sapık olmasın?

Yazdıklarının eleştiri değil , haber başlıkları olduğunu anlaman için daha çok okumaya davet ediyorum , eleştirmiyorsun var olanları yazmışsın ; ki onlarda benim alıntı yaptığın yazımdan sonra 👍🏽

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RS modeli için lastik önerisi olan arkadaşlar var mı? Araçla beraber gelen turanza er33'lerin ıslak yol tutuşu biraz kötü, bu yüzden daha iyi lastiklere geçmek istiyorum ama 215/50 17 ölçülerinde esas almak istediğim lastiklerin(Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Michelin Pilot Sport 4 vs.) ölçüsü yok malesef. Şuan uygun ölçülere sahip aklıma yatan lastik Goodyear EfficientGrip Performance. Ama hala emin olamadım.

Lastiklerini değiştiren ve bu hususta tavsiyede bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • ultiMance kullanıcısına yanıt
    Honda acea a5 normunda yağ öneririyor. Garantinin devamı için uygun yağ kullanmak lazım. New life serisi a5 normunda değil sanırım. Teknik veri belgesine bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Yıl olmus 2017 dh forumunda onsokoz koros yoktom 20 koros yoktom,hangi kosulda hangi ortalama hizda ne yaktigin belli degil,onun benzeride hemen onoylomos.

1-2 kere 130 140 a ciktiysa buraya yazip kendi egosunu tatmin ediyor.

Yakıt değerleri litre olarak verilir litre,3 sene sonra birisi gelip bu forumu okusa lpg aynı fiyatta mı kalacak?,nerden bilsin aracın ne yaktığını?

Saygı sınırlarını da aşarak "onsokoz koroş yoktom" vs şeklinde yorum yazacaksan önce yazdıklarımı anlayarak, artniyetsiz ve eziklenmeden okumalısın.

Yazdığım paragraf içinde "Bu hesaba göre 100 km de 6,80 lt lpg tüketmişim." şeklinde yazmışım. Al sana litre cinsinden hesap!..

Lpg nin litresinin kaç lira olduğunu, km de kaç kuruş yaktığını da yazmışım. Burada orta ve/veya üst zekada insanların anlayacağı veya hesabını yapabileceği şekilde yazıyorum. Makul ve en az orta zeka seviyesindeki insan sözde dalga geçip aslında kendini rezil etmeden önce önündeki litre fiyat bilgisine ve km de yakılan yakıt kuruş cinsinden veriye bakar. Böylece yüz km de kaç litre yakmış hesabını otuz saniyede yapabilir. 30 saniyesi olmayıp da okuyup geçecekler zahmet etmesin diye litre hesabını da yapıp yazdım zaten. Okuduğunu anlamayan sınır zeka veya düşük zeka seviyesine göre yazmıyorum...

Laf sokacağım kaygısı ile ne yazılanı okumuşsun, ne okuduğunu anlamışsın ne de hesap yapmışsın... Kötüniyetlisin!

Gittiğim güzergahı, aracın yük durumunu ve klima kullanımını, seyrettiğim sürati de yazmışım. Daha hangi koşul eksik de laf sokmaya çabalıyorsun? Lastik basıncı da lastik soğukken 32 psi, lastik sıcakken 34 psi. Bu mudur eksik veri?

2007 den beri az da olsa foruma yazarım ve okurum. Buranın neresi olduğunu, burda ne yapıldığını mı öğretiyorsun?

Bırak da civic başlığında aracımıza dair bilgimizi, görgümüzü paylaşalım. İnsanları insanlardan, forumdan soğutmayalım...

Düzenleme: quote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayi terbiyecisi -- 31 Temmuz 2017; 23:57:23 >
  • dodobir kullanıcısına yanıt
    http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    yıl olmuş 2017 almanlar ne yapacaklarını bilmiyorlar güvenilirliklerini yitirmişler robert bosh u arıyorlar.. alman hakimlere baskı yapıyorlar.. hybrit elektrikli teknolojiye yabancılar..uzak doğululardan destekle ayaktalar.. alman şehirleri bir bir dizeli yasaklıyor alman güvenirliği zaten yoktu algı yanılması vardı..sen hala galatasaray 17 yıl önce avrupa şampiyonuydu diyenlerle yat uyu...
    http://www.ulusal.com.tr/dunya/almanyada-dizel-skandalinin-sonu-gelmiyor-h171210.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldwing4 -- 1 Ağustos 2017; 0:36:51 >
  • Açıkçası yakıt değeri zerre umrumda değil. 10 lira az yaksa ne olur fazla yaksa ne olur. Aslan besleyen yemini düşünmez.
    Ayağımın altında o gücü hissediyorum. Aracın ivmelenmesinden memnunum. Çok dikkat çekiyor, herkes bakıyor bu biraz rahatsız edici.
    Haftaya 1000 bakımına gideceğim bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodobir

RS modeli için lastik önerisi olan arkadaşlar var mı? Araçla beraber gelen turanza er33'lerin ıslak yol tutuşu biraz kötü, bu yüzden daha iyi lastiklere geçmek istiyorum ama 215/50 17 ölçülerinde esas almak istediğim lastiklerin(Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Michelin Pilot Sport 4 vs.) ölçüsü yok malesef. Şuan uygun ölçülere sahip aklıma yatan lastik Goodyear EfficientGrip Performance. Ama hala emin olamadım.

Lastiklerini değiştiren ve bu hususta tavsiyede bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ben aracıma Lassa phenoma extra load 225/45/18 taktım. Yol sesinde biraz azalma oldu . Fakat önemlisi aracın yol tutuşu bariz arttı. Bana göre iyi bir lastik. Tavsiye ederim. Yalnız biraz sert yanaklı bilginiz olsun.

• evranoz kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkür ederim, continental premium contact 6 da ilgimi çekiyor, baya ödül kazanmış yeni bir lastik ama piyasada henüz kolay bulunmuyor anladığım.

Lastik ölçülerini değiştirmişsiniz fakat sizin lastiğin ölçüleri ile orijinal ölçüler arasında +%2 sapma var, tavsiye edilen maksimum -+%1, ideal kabul edilen de -+%0.5. Bunun yaratacağı sorunları düşündünüz mü veya bir çözüm getirdiniz mi? 18 jant için ideal ölçü yanılmıyorsam 215/45 olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodobir -- 1 Ağustos 2017; 8:30:10 >
  • dodobir kullanıcısına yanıt
    225/45r17 asymmetric 3 düşünebilirsiniz. Max önerilen %3 luk degisim. %1-%2 sorun yaratacak degisimler degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 1 Ağustos 2017; 8:32:6 >
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Ben o konularda biraz pimpirikli adamım. Yabancı sitelerde baya okudum konuyu genelde tavsiye edilenler söylediğim değerler ama dediğiniz gibi de olabilir fakat sonuçta arabanın kilometre göstergesinden, vites sistemine, abs sine vs tekerleğin devir sayısını veri olarak baz alıyor. Bununla çok oynamak istemiyorum, hatta hiç oynamak istemiyorum, sizin lastik tavsiyeniz de -%2 sapma veriyor. Continental Premium Contact 6 alacağım muhtemelen. kolayoto'da 215/50 ölçüleri var ama iki tane kalmış. Artık piyasayı araştıracağım veya gelmesini bekleyeceğim, zaten acelem yok. :)

Tekrar teşekkürler.

not: dediğiniz max %3 sapma değeri doğru galiba: https://tiresize.com/faq/

burada alternate tire size bölümünde cevaplanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodobir -- 1 Ağustos 2017; 9:54:42 >
  • quote:

RS modeli için lastik önerisi olan arkadaşlar var mı? Araçla beraber gelen turanza er33'lerin ıslak yol tutuşu biraz kötü, bu yüzden daha iyi lastiklere geçmek istiyorum ama 215/50 17 ölçülerinde esas almak istediğim lastiklerin(Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Michelin Pilot Sport 4 vs.) ölçüsü yok malesef. Şuan uygun ölçülere sahip aklıma yatan lastik Goodyear EfficientGrip Performance. Ama hala emin olamadım.

Michelin şaşma 10 nomero 👍🏽

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Honda babanın markası heralde bu kadar savunmaya geçtiğine göre?

İstediğim eleştiriyi yaparım seni ilgilendirmez, sana laf etmediğime göre işine bakmaya devam edebilirsin.

Pek forumda takilmadigin nasil da belli, hondayi en cok elestirenlerden biri benim. Yani boş konusuyorsun.

Tasarımı bana hitap etmiyor de, apaci dersen orada dur.

En çok eleştiren benim derken geçiyor "eleştiri" kelimesi ; yoksa daha bir eleştiri görmüş değiliz

Kaputun aynı yerini yumruklayan bir civic sapığı var galiba 😬

Gözlüğü yenilemeyi düşündün mü?

Attığım sadece birkaç eleştiri:

"Bence Clarity, Honda için zarar olacak. O altyapıyı oturtmak çok zor. Devir elektrikli araba devri. RS hybrid yapmaması da bence hata. Umarım yeni Accord'ta bunu yaparlar ve 1.5'lik motorla Türkiye'ye gelir."

"Honda'nın takata hava yastıklı modellerinde hata sebebiyle 11. ölüm olmuş. Türkiye'de hangi hava yastığı kullanılıyor? "

"Honda Türkiye gerçekten bu konuda çok başarısız. Ufak motorlu arabalar bu ülkede iş yapıyor saçma benzin vergileri sebebiyle. Manuel çok büyük bir satışa katkı olmaz, ama 1.0 ciddi anlamda satışları arttıracaktır. Ve HB'de mutlaka sunroof seçeneği olmalı."

O sapık Honda'dan nefret edip, sürekli Honda forumunda takılan bir sapık olmasın?

Yazdıklarının eleştiri değil , haber başlıkları olduğunu anlaman için daha çok okumaya davet ediyorum , eleştirmiyorsun var olanları yazmışsın ; ki onlarda benim alıntı yaptığın yazımdan sonra 👍🏽

Algılamada sorun yaşadığını biliyordum, daha ciddi problemlerin varmış.

Bu da haber başlığı he he :

"Bence Clarity, Honda için zarar olacak."
    "Honda Türkiye gerçekten bu konuda çok başarısız."

Bir kelime veya söz "bence" ile başladığında fikir beyanı yapılır , fikir söylemek eleştiri değildir

Mesela bence civic Harika bir araç dediğinde eleştiri yapmış olmazsın,

Bak sid kankan atmosferik için ölüyordu , turbo dünyanın en şanssız icadı Alman patlak çatlak icadı diyordu şimdi RS hayali kuruyor ( kendi aldım desede yalan söylediğini herkes biliyor )

• Benim dediğim tüpsüz executive otomatik için o fiyat.

Bugün 104.300 olmuş. Hayret bu ay 550TL kösmüşler. Acıdılar mı ne halimize
  • quote:

Tavsiye için teşekkür ederim, continental premium contact 6 da ilgimi çekiyor, baya ödül kazanmış yeni bir lastik ama piyasada henüz kolay bulunmuyor anladığım.

Lastik ölçülerini değiştirmişsiniz fakat sizin lastiğin ölçüleri ile orijinal ölçüler arasında +%2 sapma var, tavsiye edilen maksimum -+%1, ideal kabul edilen de -+%0.5. Bunun yaratacağı sorunları düşündünüz mü veya bir çözüm getirdiniz mi? 18 jant için ideal ölçü yanılmıyorsam 215/45 olmalı.

%2 lık bir değişimin sorun olacağını sanmıyorum. Aplikasyon list te sorun görünmüyor çünkü. Esas mesele jant çapı büyüdüğü için araba 2 cm yakın yükseldi. Bu sorunu da eibach pro kit E10-40-036-01-22 yaylar ile çözeceğim.

Bilgi : 2016-17 HONDA CIVIC || Performance Springs | eibach.com/america

http://eibach.com/america/en/eibach-news/honda-civic-coupe-sedan-hatch-2017

Not : Aracın üzerinde OZ MSW 21 jantlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evranoz -- 1 Ağustos 2017; 13:42:47 >
  • evranoz kullanıcısına yanıt
    Eski ve yeni lastik,Jant olculeriniz neydi acaba. 2 cm. Yukselme garip Geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Eski ve yeni lastik,Jant olculeriniz neydi acaba. 2 cm. Yukselme garip Geldi.

Eski takım 215/50/17 - 17 / 7 jant 50 Et standart rs lastik. Yenisi 225/45/18 lastik. 18 /8 jant 45 Et değerlerinde.

Tam olarak 2 cm değilde 2 cm yakın bir yükselme oldu araçta. Elime metre alıp ölçmedim tabi :)

Zaten teknik olarak 2.5 cm yakın jant tan bir yükselme oldu. Yeni lastiğin 225 / 45 oranından yanak yüksekliği ,eski lastiğe uygun hala yaklaşmış olsada sanırım jant tan bir fark oluyor. Daha ince hesap yapmak lazım ama kafamı da çok yormadım açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evranoz -- 1 Ağustos 2017; 16:53:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okananlar

Şimdi lastik rft değilse asıl sorun neden bayii bu kadar fahiş bir fiyat istedi normal bir lastik için.. 560 tl fiyat nedir? Ve bu lastik neden yok piyasada?

Turanza er33 fazlasıyla sıradan bir lastik. Tek iyi yönü ömrünün uzun süreli olması deniyor. Islak zeminde yol tutuşu özellikle zayıf. Anladığım kadarıyla Lexus gibi bir iki markanın stok lastiği olarak sunuluyor ve piyasada satışı yaygın değil. Sorduğunuz yerde belki bu yüzden fiyatı yüksek söylemiş olabilirler. Bu sıradan lastiğin o fiyatı etmeyeceği ise kesin, ben şahsen bugün kendilerinden kurtulup Continental Premium Contact 6 lastikleri taktırdım arabaya.
  • 
Sayfa: önceki 14321433143414351436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.