Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Mart ayında yazıldım Mayıs dediler hala bekliyorum

1 günde derken atıyorum çarşamba araba bayiye indiyse perşembe günü müşteriye teslim ederler diye anladım ben. Aynı gün içerisinde değil yani. Siz gitmeden önce iyice sorun boşu boşuna 2 kere gitmemiş olursunuz sıkıntı çıkarsa.

Benim alacağım bayiye yaklaşık 8 yıldır gidiyorum servis vs için. Nuh diyor peygamber demiyo adamlar satışta. Serviste ne kadar ilgi alaka görüyorsam satışta tam tersini yaşıyorum şu an. Paspas falan verirler mi bilmiyorum ama ben ışıklı kapı eşiği takmalarını isteyeceğim hediye olarak. Bu kadar yıllık müşteriyiz sonuçta. Kapı eşiği için aksesuar da 650 tl gibi bi fiyat var yanlış hatırlamıyorsam honda sitesinde. Yurtdışında alırsanız 50dolar +montaj. Satan başka yer buldum Türkiye'de 300 tl diyor montaj hariç. Maliyeti en fazla ne olabilir ki bayiye? Bi zahmet bunu da yapsınlar. Yapmazlarsa da söyleyeceğim bi kaç çift sözüm var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

1 günde derken atıyorum çarşamba araba bayiye indiyse perşembe günü müşteriye teslim ederler diye anladım ben. Aynı gün içerisinde değil yani. Siz gitmeden önce iyice sorun boşu boşuna 2 kere gitmemiş olursunuz sıkıntı çıkarsa.

Benim alacağım bayiye yaklaşık 8 yıldır gidiyorum servis vs için. Nuh diyor peygamber demiyo adamlar satışta. Serviste ne kadar ilgi alaka görüyorsam satışta tam tersini yaşıyorum şu an. Paspas falan verirler mi bilmiyorum ama ben ışıklı kapı eşiği takmalarını isteyeceğim hediye olarak. Bu kadar yıllık müşteriyiz sonuçta. Kapı eşiği için aksesuar da 650 tl gibi bi fiyat var yanlış hatırlamıyorsam honda sitesinde. Yurtdışında alırsanız 50dolar +montaj. Satan başka yer buldum Türkiye'de 300 tl diyor montaj hariç. Maliyeti en fazla ne olabilir ki bayiye? Bi zahmet bunu da yapsınlar. Yapmazlarsa da söyleyeceğim bi kaç çift sözüm var

Ben sansliyim mayis sonu tum bayileri aradim burdaki kirmizi sahibi problem cikmis vazgecmis uzerine ben aramisim. Neyse yine haberlesiriz hocam simdiden hayirli olsun. Bende kredi islerini arastiriyorum esnaf ve sanatkarlar odasina gidecegim pazartesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

demedi demeyin hondanın da eskisi gibi indirim yapacağı günler gelecek. 117.400 e kim şakır şakır alacak o aracı ?

yıl sonuna doğru o indirimli günler anca..ancak yıl sonuna kadar iyice artar fiyatlar..bir de makyajlı kasalar gelince indirim çok olur..bunların dışında indirim beklemeyin..bu segmentte artık iyi donanımlı bi araç istiyosan kafadan 100 ü gözden çıkaracaksın

yeterli performansım olsun diyenler için 1.6 132 lik corolla var manuel vites 50.yıl paketi civicin 2 katı donanım ( sensing dahil) 90 bin tl. herkes honda gibi burnu havada da değil muthtelif markalar dizeli 100 ün altına bırakabiliyorlar. hb ve sedan turboda aman aman sattıklarını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Maalesef indirim yapmıyorlar. 900 tl almayın diyorum kabul etmiyorlar. Adamlar biliyor ben vazgeçip almasam hemen sonra başkasına satacaklar..

Geçen cuma günü sorduğumda 19-23 haziran arasında bize teslimatı görünüyor 1 günde de size teslim ederiz dediler. Siz hangi şehirde bekliyorsunuz ve bayiye ne zaman sorduğunuzda 20si dediler?

Benim bayram programım belli değil eğer İstanbul'da olmazsam bayram sonrasına teslim alırım diye düşünüyorum.

Ben cok ugrastim kocaelide buldum 1 tl indirim yapmiyorlar hicbir bayide yok diyorlar. Bende arastirdim her bayiye 1 adet gitmis. Gurpinardan gidecegim almaya insallah bir gunde hallederler. Hediye paspas falan diyorum cevap bile vermiyorlar. Bunlar gram benzin ve paspas koymadan teslim edecek gibime geliyor. Vay be ne kirmiziymis. :))

Aracımı honda damladan aldım paspası geç köpekbalığı anten bile hediye etmediler kurus indirimde yapmadılar cıkarken depoda menzil 10 km gösteriyodu.. Allahtan yanda benzinlik vardı yolda falan kalmadık:)burunlarından kıl aldırmıyolar diğer markalar hiç böyle değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 2 Haziran 2017; 23:59:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The power of dreams

1.6 premium 94 bin bir üstü 1.6 Premium 50.Yıl Multidrive S 101 bin sadece şerit takip var honda sensing i bilen bilir..toyota seçenekleri bol avantaj bu metalik deyip 1000 de oradan giydirmiş..aman aman deyip beğenmediğiniz honda da millet araç bulamıyor

kör nokta ve aktif fren yardımcısıda var siderya birader. adamda metalik renk var fark alıyor bizde opsiyon yok ne yazıkki. keşke şu opsiyonları para ilede olsa getirse Honda Türkiye. suç hondada değil yani. 94 ü 100 ü bilmem ben aldığım fiyatta bakarım. anahtar teslim 90 a bıraktılar aracı.
  • quote:

ışıklı eşiik nikelajı benim fd6 dada var. zamanında hediye almıştım. 100 150 liralık aksesuarlar fazla para vermeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

Arabanın sürücü koltugu arada gacır gucur ediyor daha 6 7 aylık arabada bu nedir ya?? Normal bi durummu yoksa benmi gözümde büyütüyorum sizdede varmı?

Benim arabada da yolcu koltuğundan sesler geliyor.

Hondaya gitmek lazım saçmalık daha yeni arabada nasıl oluyor bozuk yoldada gezmedim gani anlamadım

Honda'nın arabalarında maalesef ciddi işçilik ve malzeme sorunları var.

Bu arada araç,satışta Mayısta 6. sıraya gerilemiş. Bu kafayla daha çok geriler.

servisler bu şekilde devam ederse daha da düşer. biz hondayı indirimde överdik eline fırsat geçince servisler maşalla herkesten zalim oldular.

• Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde yeni kasa honda civic elegance eco otomatik test ettim. Araç benim çok hoşuma gitti. yaklaşık 4000 km kadar olmuş ama trim sesi duymadım. Gerçi çok bozuk yolda sürmedik ama yinede 2014 corolla 1.6 dan sonra aman aman fark yoktu aralarında yalıtım ve performans olarak. Kısaca sürüş zevki olarak çok beğendim.

Honda Civic alan arkadaşlar nasıl memnunmusunuz. Herhangi bir kronik sorun var mı? (balata ötmesi, silecekler, far buğusu, trim sesi vs..) Yılda en fazla 7000km hadi 8000 km yaparım. Sizce lpg li almak mantıklı mı ? Not: otomatik düşünüyorum. Elegance ile executive arasında kaldım. Gönlüm executive diyor ama maalesef fiyatlar...executive e çıkınca, bütçeyi zorlayıp 1.5 turbo mu alsam diyorum. Yoksa bütçeyi fazla zorlamadan elegance mı alsam diyorum. Çok kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerim026 -- 3 Haziran 2017; 0:32:43 >
  • Yaklaşık 1 hafta önce ankara efe den aldım kırmızı rs aracımı.Herkese tavsiye ederim gerekli ilgi alakayı gosterdiler.Diğer bayilere hiç benzemiyorlar...

Ankara istanbul arası 5.4 lt yaktı ortalama. Ortalama hızım 110 idi ve arada daha yuksek hızlara çıktım.

Araç alacak olan arakadaşlara yardımcı olsun diye verdim bilgileri zira ben de istanbulda butun bayiilere gittim ve hiçbiri boyle davranmadı pazarlık desen pazarlık herşey hızlı ve yerindeydi. Kredimi salı cıkardım persembe aracı teslim aldım. Kısacası araca o kadar para vereceksiniz ankarayı bir deneyin derim.

• kerim026 kullanıcısına yanıt
    yılda 7-8 bin yapıyorsanız bence LPG mantıklı bir seçim değil. 1.5 T test sürüşü de yapın aklınızda kalmasın.
  • quote:

1.6 premium 94 bin bir üstü 1.6 Premium 50.Yıl Multidrive S 101 bin sadece şerit takip var honda sensing i bilen bilir..toyota seçenekleri bol avantaj bu metalik deyip 1000 de oradan giydirmiş..aman aman deyip beğenmediğiniz honda da millet araç bulamıyor

Honda da sensing ülkemize geldi de bizim mi haberimiz yok. Alternatif markaları yerin dibine vurmayın, Honda Civic'i de bu kadar yüceltmeyin. Mayıs ayında satışlarda gerileme mevcut buna rağmen zamlamışlar. Böyle güncel bir yüzün düşüşü erken oldu.

• Frenler konusunda bu tarz bir şikayeti olan var mı?

https://youtu.be/BMwfK5lzmc8

• Bugüm araca kavuştum. Executive beyaz ve spor paket ile satın aldım.

Üstadlara bir sorum var ilk aracım oldugu icin biraz tecrubesizim.

1- aracin bagajindaki dosmenin altinda bulunan tamir kitlerinde eksik olan urunler varmiydi sizde ben de mesela kriko yok sizde varmiydi?

2- ön park sensorunu cozemedim sari cizgiler cikiyor ama bunlar tek tek azalmiyor rengi falan mi degisiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: bora24

quote:

quote:

10 numara araba. Aksesuarla ilgili eksikler var ama yine de 10 numara araba.

10 numara diyen bu kardeşiniz 1000km'deki 1.6 exu otomatik lpg aracının kapı, bagaj, kaput fitillerini değitirdi!?!? Arka koltuk altları ve bagajın tamamına bitüself yalıtım yaptırdı!?!?!

Daha iyi olur mu diye yaptırdım daha da iyi oldu!.

Yakıtı süper ötesi hele sürücü de bu arabaya ayak uydurursa efsane bir Honda geliyor. 2bin devir civarı zaman zaman 3 binleri az geçen bir devirle bir depo lpg ile(35) şehir içi 400 km net bulunur.

Buraya Shell'den aldığım gazın sonuçları koyuyorum. BP'den aldım şimdi. Onun sonucunu da bitince koyacağım. Bu arada Econ modunu hiç kullanmadım..

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

2. depoyu da BPden aldım. Sonuçlar fişte. Şimdi de MOGAZ'dan aldım. Sonucu haftaya yazarım..2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Mogaz'dan aldığım fişi kaybettiğim için resmini koyamıyorum. 2,29'dan 34 litre LPG ile şehir içi 350 km gitti. Econ modunu hala kullanmadım. Bundan sonraki denemelerim Econ moodu ile olacak. Yine Mogaz'dan 2,29'dan 35 litre LPG aldım. Econ moduyla kullanacam. Sonuçları yazarım

econ moduyla kullandım. daha da düştü 335 km! LPG de econ modu işe yaramıyor!.

• 100-120 ve 110 km le hızlarla işe aynı rotadan gittim

2017 hb aracım henüz 900 km de bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: faldov

quote:

Honda da sensing ülkemize geldi de bizim mi haberimiz yok. Alternatif markaları yerin dibine vurmayın, Honda Civic'i de bu kadar yüceltmeyin. Mayıs ayında satışlarda gerileme mevcut buna rağmen zamlamışlar. Böyle güncel bir yüzün düşüşü erken oldu.

Evet 6. Sıraya gerilemiş. Ama honda tr pek konu etmiyor sanırım. Kâr çok olsun da varsın çok satmasın.

• Sakin kullanımda ve dur kalk trafiğe girmezsen cok az yakıyor bu araçlar ki motor açıldıkça daha da düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyupdayi

Yaklaşık 1 hafta önce ankara efe den aldım kırmızı rs aracımı.Herkese tavsiye ederim gerekli ilgi alakayı gosterdiler.Diğer bayilere hiç benzemiyorlar...

Ankara istanbul arası 5.4 lt yaktı ortalama. Ortalama hızım 110 idi ve arada daha yuksek hızlara çıktım.

Araç alacak olan arakadaşlara yardımcı olsun diye verdim bilgileri zira ben de istanbulda butun bayiilere gittim ve hiçbiri boyle davranmadı pazarlık desen pazarlık herşey hızlı ve yerindeydi. Kredimi salı cıkardım persembe aracı teslim aldım. Kısacası araca o kadar para vereceksiniz ankarayı bir deneyin derim.

hocam hayırlı olsun aracınız. bende ankaradayım efeyi iyi bilirim. bi etkinlik falan olursa mutlaka beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techquys

100-120 ve 110 km le hızlarla işe aynı rotadan gittim

çok iyi değerler. dün fd6 ım ile bi gezeyim dedim sıfırladım km yi 2.7 ile kapıyı açtı sıkışık trafiğe girdim ( iş çıkışı akşam iftar saatleri anadolu bulvarı ) 3.8 e yükseldi ordan istanbul yolu gene trafik vardı 5.1 ile eve vardım. bence gayet başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: techquys

100-120 ve 110 km le hızlarla işe aynı rotadan gittim

Güzergahınızda rakım farkı yoksa 100 km sabit hızla harika bir değer yakalamışsınız. Aynı yolda dönüş yolunda yine sabit 100 km hızla ne yakıyor diye ölçüm yapabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 3 Haziran 2017; 23:28:51 >

• 
Sayfa: önceki 13391340134113421343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.