Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13361337133813391340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

180 beygirlik versiyonlar için soruyorum.

1- Bu 2 aracın 0-100 km hızlanmalarının 8 sn olması ile âzâmî hızlarının 200 km altında kalması sizce yetersiz değil mi?

2- 180 beygirlik bir araç için 220 nm tork yeterli mi? Hızlanma sürelerinin tatmin edici olmamasının nedeni bu mu yoksa?

* * *

Dikkatimi çeken diğer husus ise, bu 2 aracın yakıt tüketimlerinin 125 beygirlik motorlu versiyonlardan daha düşük olduğunun yazılı olmasıydı teknik verilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 31 Mayıs 2017; 19:16:47 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Max tork ve tork bandı birbiri ile ters orantılıdır. Yani beygir gücüne oranla rakiplerinden yüksek tork veren motorların tork bandı daha kısadır. Civic rakiplerinden düşük gibi gözüken max torkunu 1700 devirden 5500 devire kadar verebiliyor. Bu da 182 hp'lik motora oranla 0-100 arasında yavaş gibi gözükürken 100 km üzerinde ivmelenmesini daha uzun süre koruyabilmesini sağlıyor. Yani rakiplerine oranla 100 km üzerinde ve ara hızlanmalarda daha atik bir araç.

Honda tarafından azami hızı elektronik olarak 200 km'de sınırlandırılmış durumda. Bu sınırlama kaldırılırsa rahatlıkla çok yüksek hızlara çıkılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 31 Mayıs 2017; 21:54:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Sedan rs 117 olmuş. Çekiciliğini yitirmeye başlıyor. Neye göre bu zamlar anlamıyorum vw gibi zannediyor herkes kendini

117 mi . abartmaya başladılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

hocam bi aksam dostane bi roll, 0-100, 80-160 gibi bisey yapalim mi?

Allah aşkına şu roll ü yapın video çekinde şu 320ied vtec turbo performans kıyaslaması bitsin.
  • Honda Türkiye neye göre zam yapıyor araç Türkiyede üretiliyor zaten taşıma ve lojistik maliyeti minimum e hammadde Tl bazında alınıyor hani ithal araba olsa anlicamda. Kur düşüş trendinde millet zam yapıyor anlamak mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Türkiye'de üretilen araç 117,400 İngiltere'de üretilip taşınan araç 101.900 TL. Bu kadar büyük bir saçmalık olamaz. Çekik gözlüler resmen RS almayın diyor.

117.400 çok hocam. ama bunlar hb ide zamlayacak.
  • Eski araçlardaki yüksek devir ve şu güzel motor sesini yenilerde neden bulamıyoruz acaba? Diğer marka-modellerde de durum çok farklı değil. Detaylı izah yapabilecek arkadaşlar yanıtlarlarsa memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Eski araçlardaki yüksek devir ve şu güzel motor sesini yenilerde neden bulamıyoruz acaba? Diğer marka-modellerde de durum çok farklı değil. Detaylı izah yapabilecek arkadaşlar yanıtlarlarsa memnun olurum.

bu 1.6 vti olması lazım. veya k20 swap hondayı honda yapan makinelerden. millet 90 larda neyin ne olduğunu bilmezken 1.6 motordan turbosuz 160 hp ve yarım saat 9000 devir git banamısın demez. izahı bunlar bence :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

quote:

Türkiye'de üretilen araç 117,400 İngiltere'de üretilip taşınan araç 101.900 TL. Bu kadar büyük bir saçmalık olamaz. Çekik gözlüler resmen RS almayın diyor.

Yıl sonuna kadar zam yapmasınlar fiyat/performans aracı diye ben bile Civic hb alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

quote:

RS sedan ve HB hemen hemen aynı tarihlerde lanse edildi. Sedana 7500, HB 1000 lira zam geldi. Bence kurban bayramına kadar HB minimum 105 bin olacak.
  • Tüm firmalar zam yapıyor tamam ama honda burnundan kıl aldırmıyor asla. Fiyatından 100 TL bile indirmek istemiyolar. Hem zam yap hem indirme yanaşma. Ayıp...

Astra 1.6 turbo 200 beygir 107.500 tl
  • Yaaa. Aldık işte zamanında prim yaptı bile aracımız. Beyaz şahin gibi mübarek
  • quote:

Tüm firmalar zam yapıyor tamam ama honda burnundan kıl aldırmıyor asla. Fiyatından 100 TL bile indirmek istemiyolar. Hem zam yap hem indirme yanaşma. Ayıp...

Astra 1.6 turbo 200 beygir 107.500 tl

aynen öyle. yaw indirim yapmamak neyin nesi anlamış değilim. toyota indirimli fiyat üstünden 4 daha düşüyor. vw den bile indirim alıyorum. hondaya noluyor anlamış değilim.
  • warmengel kullanıcısına yanıt
    sonuc zaten belli video sart degil :)
    ama ortada rs alan yok :))
  • warmengel kullanıcısına yanıt
    Doğuş grubunda hangi markaya giderseniz gidin kesinlikle indirim alıyorsunuz. 7-8 ay önce porshce satış temsilcisi ile konuşmuştuk fiyat üzerinden yüzde 20 indirim yapıyoruz demişti. Yapacaklar tabi arabaların fiyatı olmuş 1 milyon TL nasıl satacaklar başka.

Hondayı antipatik yapan kısım da burası işte. İndirim yok opsiyon yok renk seçeneği yok. yok oğlu yok. Kişiselleştirme sıfır resmen. Buna rağmen satış rakamları bence çok iyi. Doğuş alacaktı hondayı 2 ye 3e katlardı çeşitlilikte vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastNova -- 31 Mayıs 2017; 23:10:51 >
  • quote:

Doğuş grubunda hangi markaya giderseniz gidin kesinlikle indirim alıyorsunuz. 7-8 ay önce porshce satış temsilcisi ile konuşmuştuk fiyat üzerinden yüzde 20 indirim yapıyoruz demişti. Yapacaklar tabi arabaların fiyatı olmuş 1 milyon TL nasıl satacaklar başka.

Hondayı antipatik yapan kısım da burası işte. İndirim yok opsiyon yok renk seçeneği yok. yok oğlu yok. Kişiselleştirme sıfır resmen. Buna rağmen satış rakamları bence çok iyi. Doğuş alacaktı hondayı 2 ye 3e katlardı çeşitlilikte vs.

doğuş yeni yeni düzeldi indirim konusunda. ekim 2016 da 2016 model passat 1.4 tsi 125 lik comfortline a 92 fiyat almıştım tüplü honda exe 100 küsür iken. ama doğuşta şöyle bir absürdlük var mesela bende suberp olduğundan biliyorum atıyorum derseniz ben dsg denen saçmalığı almayacağım manuel ve orta donanım istiyorum. onu getiremiyoruz elimizde bu var diyebliyorlar. ya kardeşim ben almicam bunu istediğim aracı sipariş geçelim. olumsuz dönüş yapabiliyolar veya 6 7 ay sonrasına tarih veriyolar. yaw arabamı alıyoruz yoksa ömür mü tüketiyoruz ? 7 ay nedir.bide 7 ay sonra fiyat farklı olur falan diyolar. yolu bulmuş onlarda bizim millet zaten otomatik delisi 27 bin fark var şaka gibi dsg 27 bin fark alıyor. 1.4 150 lik manuel comf. 122 dsg li 149. tabi doğuş paso dsg li geitiryor insanlarda otomatik olarak elde ne varsa onu alalım diyorlar.

skoda ve seatta durum daha farklı ve ilginç geçen aradım seatı makyaj gelmeden 1.4 150 lik fr istiyorum manuel dedim getiremiyoruz diyor. yaw geç siparişini getir diyorum maalesef beyefendi diyor. ilginç . 2015 te prestige paket makam perde suberpi 93 e almıştım. ciddi de indirim vermişlerdi.

• The power of dreams T kullanıcısına yanıt
    1 milyon içinde 20 bin, sadece % 2 eder ama 100 bin içinde % 20 eder. Bu sebeple hesaplamayı yüzde olarak yapmak gerek.
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Benzinli ve dizel araçların torklarını kıyaslamak ne kadar doğru, bilemedim. Focus'un benzinli araçları için de 159 Nm yazıyor tork için. Yaklaşık denkler yani. Ayrıca 300 nm, düz dizel için de değil. Otomatik dizel için.
  • The power of dreams T kullanıcısına yanıt
    Üstte bir arkadaş, 20 binlik indirimin, 1 milyon civârına satılan araç için yapıldığını yazdı. Aynı indirim hiç 100 binlik araç için yapılabilir mi?
  • 2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Dış donanımda uzakdan kumanda ile ayna ve cam diyor ama bende yok ne iş 😂
  • 
Sayfa: önceki 13361337133813391340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.