Şimdi Ara

honda CIVIC 2008-2007 gizli özellikler (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
3
Favori
110.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: caucass

Arkadaşlar, buraya kadar herkes dalgasını geçmiş, ama ben gerçekten gizli bir özelliğini keşfettim; arabamda (2008 elegance) fasılalı sileceklerin timer (Zaman ayarı) olmaması çok ağırıma gitmişti, düşünsenize 23 bine sattığım 2004 corollada bile olan bir özellik 43 küsurluk arabada yok , Nasıl olmaz diye kendi kendime kızarken keşfettim , varmış , hemde ootomatikmiş, şöyleki yağmurun yağış hızını algılıyor ve silecek aralıklarını ona göre azaltıp çoğaltıyormuş, hatta belli bir yağmur hızından sonra fasılalıdan çıkıp yavaş sürekli moduna geçiyormuş...bunu bilen varmıydı

Bence gereksız bı ozellık , nıye bu kadar taktın

• quote:

Arkadaşlar, buraya kadar herkes dalgasını geçmiş, ama ben gerçekten gizli bir özelliğini keşfettim; arabamda (2008 elegance) fasılalı sileceklerin timer (Zaman ayarı) olmaması çok ağırıma gitmişti, düşünsenize 23 bine sattığım 2004 corollada bile olan bir özellik 43 küsurluk arabada yok , Nasıl olmaz diye kendi kendime kızarken keşfettim , varmış , hemde ootomatikmiş, şöyleki yağmurun yağış hızını algılıyor ve silecek aralıklarını ona göre azaltıp çoğaltıyormuş, hatta belli bir yağmur hızından sonra fasılalıdan çıkıp yavaş sürekli moduna geçiyormuş...bunu bilen varmıydı

arkadasın dediği gibi,aynen tam olarak senin bahsettiğin şey yağmur sensörüdür ve o civic te yok

• Yapmayın arkadaşlar, yağmur sensörünün ne olduğunu her kes bilir, yağmur yağdığı zaman silecekleri otomatikman harekete geçiren bir makenizmadır o, oysaki benim bahsettiğim, fasılalı silecek süresi, bunu kendin başlatıyorsun yağmurun şiddetine ve arabanın hızına göre aralıkları ayarlıyor, yni yağmur sensörü değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: radicalultras

quote:

Bence gereksız bı ozellık , nıye bu kadar taktın

Bende yeni Corolla var yağmur sensörüde var otomatik farda var inan iksinide hiç kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum farıda sileceğide ben açar kaparım o ne öle!?

• Araba üreticileri artık ne koyacaklarını bulamıyorlar, böyle saçma sapan özellikler türetiyorlar, yağmur sensoru banada çok saçma geliyor, yağmur başlayınca silecekleri çalıştırmak için bir kolu itmek ne kadar yorucu olabilirki bunun sensörünü türetmişler, veya hava kararınca hangimiz farları yakmaya üşenirizki....? maksat millete kazık atmanın farklı yollarını bulmak
  • en azından arabayı stop edince farlar otomatik kapanabilir :) benim gibi unutkanlar için iyi bir özellik, çok acelem vardı ve ne uyarı sesini duydum ne birşey, sonra akü aktarımı ile uğraşıyorsun :)
    silecek için hem fikirim
  • bence de salladın.
    honda nın sadece full versiyonunda var.

adı yağmur sensörüdür.

tanışmadıysanız tanışmış oldunuz!!!!

saygılarımla...

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

bence de salladın.
    honda nın sadece full versiyonunda var.

adı yağmur sensörüdür.

tanışmadıysanız tanışmış oldunuz!!!!

saygılarımla...

quote:

Açıkladım ama okumadın heralde buraya tekrar kopyalıyorum

Yapmayın arkadaşlar, yağmur sensörünün ne olduğunu her kes bilir, yağmur yağdığı zaman silecekleri otomatikman harekete geçiren bir makanizmadır o, oysaki benim bahsettiğim, fasılalı sileceklerin fasıla süresi, bunu kendin başlatıyorsun yağmurun şiddetine ve arabanın hızına göre aralıkları ayarlıyor, yani yağmur sensörü değil

• yagmur sensoru her ikisinid yapar. fasılanın ayarlanmasını otomatik olarak bahsettigin gibi yapar.
  • bir tane sensörlü toyota görmüştüm, fasıla aralığı otomatik değildi
  • quote:

bir tane sensörlü toyota görmüştüm, fasıla aralığı otomatik değildi

ya arkadasım zaten fasıla aralığı otomatik olmaz,arkadasın yukarda dediği gibi fasıla hızını otomatik olarak ayarlar,

sen diyosunki hondada işte yagmur hızını algılıyor,aracın süratini algılıyor böle bişi olsa sensörlere ihtiyac duyar,buda yagmur sensörüdür,ayrıca yagmur sensörü aracın süretini falan algılamaz sadece cama degen su miktarını şiddetini algılarr
  • bence anlatılmak istenen ile yağmur sensörü birbirine karıştırılıyor.

fasıla olayında ayarlandığını iddea ettiğin şeyi hangi konumda yaptığına inanıyorsun.???

mesela bu dediğin olay premiumda yok en azından.
    dream modelinde zaten yok.

haberini rica ederim.
    saygılarımla...
  • quote:

Araba üreticileri artık ne koyacaklarını bulamıyorlar, böyle saçma sapan özellikler türetiyorlar, yağmur sensoru banada çok saçma geliyor, yağmur başlayınca silecekleri çalıştırmak için bir kolu itmek ne kadar yorucu olabilirki bunun sensörünü türetmişler, veya hava kararınca hangimiz farları yakmaya üşenirizki....? maksat millete kazık atmanın farklı yollarını bulmak

süper bencede aynen oyle .
    ama anahtarı cıkarınca otomatık butun ısıkların sonmesı gerekır. (park dahil)
    cunku unutuyor ve ısık acık alarmını duymaya bılıyoruz.
    ben gercı 4 lüleride acık unutuyom bazen

• quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

quote:

bir tane sensörlü toyota görmüştüm, fasıla aralığı otomatik değildi

ya arkadasım zaten fasıla aralığı otomatik olmaz,arkadasın yukarda dediği gibi fasıla hızını otomatik olarak ayarlar,

sen diyosunki hondada işte yagmur hızını algılıyor,aracın süratini algılıyor böle bişi olsa sensörlere ihtiyac duyar,buda yagmur sensörüdür,ayrıca yagmur sensörü aracın süretini falan algılamaz sadece cama degen su miktarını şiddetini algılarr

Çok basit bir olayı karmaşıklaştırıyoruz, kısa yazınca açıklayıcı olmuyor onun için satır satır ve uzun yazıyorum:
    1-Yağmur sensörü yağmuru hissedince silecekleri yavaş konumunda çalıştırmaya başlar
    2-yağmur sensörünün, silecekleri yavaş başlattıktan sonra yağmurun hızına göre silecekleride daha hızlı konuma alıp almadığını biliyorum
    3-yağmur sensrünün silecekleri fasılalı konumda çalıştırıp çalıştırmadığınıda bilmiyorum
    4-eğer silecekler otomatikman fasılalı konumda çalışıyorsa sensörlerin bu aralıkları düzenleyip düzenlemediğinide bilmiyorum
    Bunları bilmiyorum çünki benim arabamda sensör yok, meraklısıda değilim.
    Peki ne biliyorum o zaman?
    Şunları biliyorum:
    2008 model vici elegance otm te fasılalı silecek özelliği var ancak timer yani fasılanın keç saniyede olacağını ayrlayacak bir ayar kolu yok, böyle güzel ve oldukça iyi donanımlı bir arabada nasıl olmaz diye hayıflanırken, arabanın kitapçığında okudum , o aralıklar, yani fasılalı konumda sileceklerin kaç saniye aralıkla çalışacağı yağmurun şiddetine ve arabanın hızına bağlı olarak otomatikman ayarlanıyormuş, hatta yoğmur çoğalırsa, hızınız giderek artıyorsa sistem otomatikman fasılalı konumdan çıkıp yavaş sürekli konuma geçiyormuş, henüz şiddetli bir yağmurla karşılaşıp deneyemedim ama kitapçıkta yazan bunlar, bana inanmayanlar açıp okusun arkadaşlar

• yagmur sensoru sileceklerin fasılasını yagmur siddetine gore ayarlar. megane 2 de vardı oradan biliyorum.
    Kitapcık yurtdısı modelleri de kapsadıgından orada yazan hersey bizim Tr de yok. Bahsettiginiz ozelligin olması icin genelde dikiz aynasının yapıstıgı camın dıs tarafından kucuk bir sensor olur. Bu sensor yagısı algılar ve ona gore fasılayı ayarlar cok siddetli oldugu zaman devamlı calıstırır.
    Kitapcikda yazan hersey malesef Tr modellerinde yok.
  • yaw amma inatçı arkadaşlar varmış ha, tamam dostlar ben pes ediyorum, bu konuya artık yazmayacağım
  • walla gereksiz demişsiniz yağmur sensörüne ama ben hep kullanıoyrum ve çok da işe yarıyor.hatta hep auto da bıraktığım oluyor.sensörün hassaslık derecesini de ayarlamak mümkün.araç type s ztn sedan civic den farklı donanıma sahip. far sensöründe katılıyorum size. pek bi işe yaramadığı doğrudur.genelde tüneller için yapılmış bir özellik diye düşünüyorum ama benim gibi 24 saat far yakanlar için gereksiz (:.
  • mp3 dinlerken şarkı ismi tek seferde okunmuyorsa,display tuşuna 2-3sn süreyle basılırsa şarkı isminin geri kalanı ekrana gelir.

bugün c.c.aktif halde yokuş yukarı giderken denedim.hız 100 civarıydı.devir ise 3000 civarındaydı.gaza hafif dokunup bıraktım.vites büyüttü,devir düştü.
    yine aynı şekilde 3000d/d civarı giderken gaza biraz fazla bastım.bir vites büyüttü.ve o şekilde devam etti.belki bütün otomatik araçlarda cruise control ile giderken aynı olay yapılabilir.bunu yeni öğrendim.

saati 12-24 modunda değiştiremedim bir türlü.kitapçığında yazılanlara baktım.yok...bu arada müzik sistemi tipi E. acaba bu modelde olmuyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: stilll

mp3 dinlerken şarkı ismi tek seferde okunmuyorsa,display tuşuna 2-3sn süreyle basılırsa şarkı isminin geri kalanı ekrana gelir.

bugün c.c.aktif halde yokuş yukarı giderken denedim.hız 100 civarıydı.devir ise 3000 civarındaydı.gaza hafif dokunup bıraktım.vites büyüttü,devir düştü.
    yine aynı şekilde 3000d/d civarı giderken gaza biraz fazla bastım.bir vites büyüttü.ve o şekilde devam etti.belki bütün otomatik araçlarda cruise control ile giderken aynı olay yapılabilir.bunu yeni öğrendim.

saati 12-24 modunda değiştiremedim bir türlü.kitapçığında yazılanlara baktım.yok...bu arada müzik sistemi tipi E. acaba bu modelde olmuyor mu?

SAYIN "stilll" ARKADAŞIM
    "mp3 dinlerken şarkı ismi tek seferde okunmuyorsa,display tuşuna 2-3sn süreyle basılırsa şarkı isminin geri kalanı ekrana gelir."

HER ŞARKININ SONUNU GÖREBİLMEK İÇİN BİR PARMAĞIM DİREKSİYONDA DEĞİLDE DİSPLAY TUŞUNDA MI KALACAK????

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.