Şimdi Ara

Honda Civic 1.6Vtec ve Ford Fiesta 1.5 Turbo hakkında ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

quote:

Orijinalden alıntı: Blackburak

quote:

Honda kullanicisi olarak kesinlikle ford alin diyorum..

Honda sizin isteklerinizi karsilamaz.

Peki fiesta'nın hangi modelini tavsiye edersiniz ? Acıkcası model olarak yeni kasalar hosuma gidiyor ve 2006'nn altıa düşmek istemiyorum

hocam bak senin istediğin araba bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-model-fiesta-sport-3-kapi-sari-tr-de-tekk-full-yapili-130-153670803/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: İnsan Azmanı

quote:

quote:

quote:

Peki fiesta'nın hangi modelini tavsiye edersiniz ? Acıkcası model olarak yeni kasalar hosuma gidiyor ve 2006'nn altıa düşmek istemiyorum

hocam bak senin istediğin araba bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-model-fiesta-sport-3-kapi-sari-tr-de-tekk-full-yapili-130-153670803/detay

hocam niye gülüyosunuz ki benim amca oğlunun arkadaşının abisinde var bu arabadan, vtec ile yürütelim dedik ben kalkana kadar fiesta kayboldu plakasını bile okuyamadım.

• Neden uğraşasın ki al Bi wrx keyfine bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vtecin sesi yeter
  • http://m.youtube.com/watch?v=X8s1I_8x190

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İnsan Azmanı

quote:

Orijinalden alıntı: xrebelliousx

o araçlarda arkadan itiş olmaz, önden çekiş onlar

bunu yazmayagirdim gidiyorum

Sahibindende satılık modeller arasında var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-satilik-2006-honda-civic-132142592/detay

yanlış işaretlemiş *******

• Arkadan itiş fiesta ve civic ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Neden uğraşasın ki al Bi wrx keyfine bak.

Bahsettiğin araçn ortalama fiyatı 60000 tl o o parayı vermektense evo düşünürmüm yardımın için sagol genede ayrıca o kadar paramda yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Arkadan itiş fiesta ve civic ha

Soyle soyleyenlere laf sokmaktan sıkıldım. Tekrarlamıcam donun yorumları okuyun

• Öncelikle merhaba.

Gösterdiğiniz ilanlardaki araçların önden çekişli o 2 aracında arkadan itişlisi yok ha sonradan yapıldıysa bilemem ki pek kolay değildir bu gibi büyük değişiklikler.

Size tavsiyem sakın dizele bulaşmayın kullanış stilinizi yazmışsınız dizel motorlar pek zorlamaya gelmez elinizde kalır.

Yakıt olarak yazmışsınız ama hangi aracı alırsanız alın agresif kulanacaksanız ki helede ilk mesajda yazdığınız gibiyse yakıt olarak iki arabada sizi çok üzer hoş bugün normal bir binek aracı zorladığınızda bile yakıt ciddi anlamda artıyorken bu tarz performanslı araçlar çok daha fazla yakacaktır ya yakıtı düşünmeyeceksiniz yada basmayacaksınız ha paranız var ise ona bir şey diyemem.

Benim fikrimi sorarsanız ben olsam fiestayı tercih ederdim. Nedeni göreceli olması birde turbolu olduğu için atmosferik motorlar üst devirlerde canlanır üst devirlerde pişman etmez aslında çok zevklidir.

Ama tabi üst devirde daha güçlü olacağı için daha fazla yakıt harcayacak buda bir gerçek ama bana göre atmosferik motor daha sağlam geliyor daha sorunsuzlar.

Ama turbolu aracın tadı da çok farklı kendi fikrimi söylüyorum ben olsam fiestayı tercih ederdim. Hondanın yol tutuşu nasıldır bilemiyorum kulanmadım ama ford araçların yol tutuşu gerçekten başarılı bu konuda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rambo-Cash

hocam senin kulanış stilin belli oldu dizel alıp motoru ele avucu alırsın dizeller hassastır öyle zorlanmamalı vs siz en iyisi atmosferik honda alın veya paranız varsa turbo benzinli insigniadan alın

Dostum düzgün cevap veren ilk kişi olduğun için sana teşekkür ediyorum :) atmosferik honda alın demişsin neden bunu dediğini açıklar mısın ? neden turbo değil de atmosferik ?

turbo elbetteki daha iyidir fakat dizel motor konusunda zorlamalar el pimi çekilmiş bombadır o riske girilmez düzgünce kullanılcaksa elbette dizel benzinliği zorlayın istediğiniz gibi çok sesi çıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: nego0505

Öncelikle merhaba.

Gösterdiğiniz ilanlardaki araçların önden çekişli o 2 aracında arkadan itişlisi yok ha sonradan yapıldıysa bilemem ki pek kolay değildir bu gibi büyük değişiklikler.

Size tavsiyem sakın dizele bulaşmayın kullanış stilinizi yazmışsınız dizel motorlar pek zorlamaya gelmez elinizde kalır.

Yakıt olarak yazmışsınız ama hangi aracı alırsanız alın agresif kulanacaksanız ki helede ilk mesajda yazdığınız gibiyse yakıt olarak iki arabada sizi çok üzer hoş bugün normal bir binek aracı zorladığınızda bile yakıt ciddi anlamda artıyorken bu tarz performanslı araçlar çok daha fazla yakacaktır ya yakıtı düşünmeyeceksiniz yada basmayacaksınız ha paranız var ise ona bir şey diyemem.

Benim fikrimi sorarsanız ben olsam fiestayı tercih ederdim. Nedeni göreceli olması birde turbolu olduğu için atmosferik motorlar üst devirlerde canlanır üst devirlerde pişman etmez aslında çok zevklidir.

Ama tabi üst devirde daha güçlü olacağı için daha fazla yakıt harcayacak buda bir gerçek ama bana göre atmosferik motor daha sağlam geliyor daha sorunsuzlar.

Ama turbolu aracın tadı da çok farklı kendi fikrimi söylüyorum ben olsam fiestayı tercih ederdim. Hondanın yol tutuşu nasıldır bilemiyorum kulanmadım ama ford araçların yol tutuşu gerçekten başarılı bu konuda.

Bende dizele cok yanasmak istemiyorum malum dediginiz gibi sıkıştrma redline olaylarına pek gelmiyor. Ayrıca fiesta'nın benzinli turbo modeli hangisi ben hep dizel turbo modelini görüyorumm. Yakıt olarak üzer demişssiniz 10lt'nin üstüne mi cıkar ?

• Blackburak B kullanıcısına yanıt
    Bu tarz araçlar zaten normal kulanımda da 7-8 aşasına düşmez gibi geliyor tabi daha net söyler arkadaşlar ama yüklendiğiniz zaman 10nu gecermi bilememde 10 litreyi görür.

Kendi aracım 2.0 dizel sakin kulanım da bu havalarda 7 litre civarı yakıyor ama yüklendiğim zaman çok rahat 10 litreyi geçiyor ortalama.
  • quote:

Katılıyorum.

Forumda bilinir, Honda sevdalısıyımdır.

Konu sahibinin isteklerini Civic karşılamaz, fiesta iyidir.
  • quote:

quote:

Bahsettiğin araçn ortalama fiyatı 60000 tl o o parayı vermektense evo düşünürmüm yardımın için sagol genede ayrıca o kadar paramda yok :)

Düşük model bakmanız gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Düşük model bakmanız gerekiyor.

Düşük modelde de metal yorgunluğu yaşatıcak onun için düşük modele yanaşmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

Katılıyorum.

Forumda bilinir, Honda sevdalısıyımdır.

Konu sahibinin isteklerini Civic karşılamaz, fiesta iyidir.

Peki fiesta alıcam su anki benzinli sürümlerinde turbolu model mevcutmu ? Mevcut değilse aftermarket olaı vvar mı ?
  • Bu iki araçca sen sonradan bir modifiye ile turbo takmayı filan düşünüyorsan heleki söylediğin şekle gelmesi o aracların fiyatından fazla para harcaman gerekir.Turbo sadece takılmakla bitmez motor parçalarının bir çoğu aşırı beslemeye dayanıklı olması için değiştirilmesi gerekir sen bunlarla uğraşıcağına ikinci ek bir bmw bakmanı öneririm arkadan çeker olur en azından istediğin bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Bu iki araçca sen sonradan bir modifiye ile turbo takmayı filan düşünüyorsan heleki söylediğin şekle gelmesi o aracların fiyatından fazla para harcaman gerekir.Turbo sadece takılmakla bitmez motor parçalarının bir çoğu aşırı beslemeye dayanıklı olması için değiştirilmesi gerekir sen bunlarla uğraşıcağına ikinci ek bir bmw bakmanı öneririm arkadan çeker olur en azından istediğin bir şey.

Öğrenmek istediğim seyi soyledin :)
  • Al civic keyfine bak benzinli atosferik sorunsuz motor candır. Ancak arkadan itişli değildir hepsi yanlış işaretlemiş malesef.. Dizel fiesta koltuga yapıştırır diyenleri 4.000 devirden sonra görmek isterim civicin arkasından bakar kalırlar. Ayrıca dizele ve turboya fazla güvenmemek lazım turboyu elinize almanız muhtemel hız duygunuz varsa..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.