Şimdi Ara

Honda Civic 1.6 i-DTec mi Seat Leon 1.6 TDi mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi akşamlar herkese kolay gelsin, kısa keseyim bütçemiz 69-70 bin tl ve bu iki araç arasında kaldık..

Civic 1.6 Dizel Manuel mi Leon 1.6 Dizel Otomatik mi?

kullanım açısından vitesin bana bir farkı olmayacak, üniversite öğrencisiyim sedan istemiyorum annem ve babam için de biraz büyük ve öğrenci arabası karışık bir şey olmasını isteyip ikisi arasında kaldık.. en az 6 sene kullanacağım, arabayı satarken hangisi rahat gider ileride manueller daha mı zor satılır kestiremiyorum, yardımcı olursanız sevinirim..

(aracın boş olmaması, bluetooth navigasyon gibi paketleri içermesi benim açımdan önemli)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Leonun hem dizeli hem otomatiği hem büyük ekranlisi 70 liraya bulunmaz gibi.

• arabayı EN AZ 6 SENE kullanacağım demişsiniz , sonra satarken hangisi rahat gider diyorsunuz? yahu sizden sonraki sahibi için mi alıyorsunuz aracı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bellup -- 17 Aralık 2017; 21:20:12 >
  • Bellup B kullanıcısına yanıt
    arabayı yatırım olarak da görüyoruz, ofansif yorumlarınızı kendinize saklayıp bahsi geçen arabalar hakkındaki soruma yönelik cevap verebilirseniz sevinirim..

• evet maalesef öyle ama 72 ye bulursak belki ihtiyaç kredisi ile de halledebilme ihtimalimiz var ama daha üstü fiyatlar için zorlayamayız

• Satış kolaylığı dediğiniz an tereddütsüz leon.

• Civic gayet güzel araçtır. 2 si arasından civic alırdım. O fiyatlara otomatik leon zor. Düz vites leon olur ancak. Ancak civic dizellerin piyasası gerçekten yavaş. Az araç var ve ben pek temiz araç göremedim. Siz gene de dizel manuel leon alın.

• minumum 8-9 yaşında satmayı planlıyorsunuz ve bunu yatırım olarak görüyorsunuz ahahhahahaha
  • cevap verenlere teşekkürler

• Civic HB Kalite acisindan,yol tutus ve performans ve buna bagli yakit performansi,sorunsuzluk adina Daha iyi bir arac..

Leon ise yalitim-konfor ve daha teknolojik( dokunmatik ekran vs ),oyuncakli bir arac...

2. El Bariz Leon..

Uzun sure kullanacagim dersen Civic Hb..

• Len daha hoş

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    inceleme videolarında da leonun 40-50 km/h den sonra yol sesini çok fazla içeri aldığı söyleniyor hocam bilemedim dedikleri kadar var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: shake06

inceleme videolarında da leonun 40-50 km/h den sonra yol sesini çok fazla içeri aldığı söyleniyor hocam bilemedim dedikleri kadar var mıdır

Leon'a bir kere bindim o yol sesini alamadım düşük hızlarda..Düşük hızlar da yol sesi olmaz zaten 90 Km/s üstü belli olur...Civic Hb yol sesini fazla alan bir araç..Motor sesi idare eder..

Yalnız Motoru dizel olmasına rağmen titreşimsiz ve benim aracım 103.000 Km olmasına rağmen ilk günkü performans ve yakıtı sunuyor hala..

Megane 3 aracım varken 90.000 Km sonrası motor çok titreşimli ve fazla yakıyordu...(1115.000 km de satmıştım )

Civic HB alırsan eğer bakımları zamanında yapılmışsa sende bakımdan bakımdan servise gidersin..Trim sesi yok denecek kadar az ,iç konsol kaliteli..

Ancak aracın tek sıkıntısı sert süspansiyonları var..Konfor çok az anlayacağın ama yol tutuşu mükemmel...Çok stabil ve güven veriyor yolda..232 Km/s son hızı var ve ben 220 km/s hızda tek elle kullanıyorum rahat rahat..

• Araba bir yatırım aracı değildir bunun bilinciyle araba al. Çünkü sen aldığın fiyatın üstünde satınca bile zarar etmiş oluyorsun.

Onun haricinde Civic HB, Sedandan daha güzel ve kaliteli. Leon'a bakmanı tavsiye etmem, otomatiği sorunlu ayrıca artık fiyatı ederinden fazla olmaya başladı. 308, Astra ve Megane'da bakabilirsin, tip olarak gence gidecek bir tipteler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Leon'a bir kere bindim o yol sesini alamadım düşük hızlarda..Düşük hızlar da yol sesi olmaz zaten 90 Km/s üstü belli olur...Civic Hb yol sesini fazla alan bir araç..Motor sesi idare eder..

Yalnız Motoru dizel olmasına rağmen titreşimsiz ve benim aracım 103.000 Km olmasına rağmen ilk günkü performans ve yakıtı sunuyor hala..

Megane 3 aracım varken 90.000 Km sonrası motor çok titreşimli ve fazla yakıyordu...(1115.000 km de satmıştım )

Civic HB alırsan eğer bakımları zamanında yapılmışsa sende bakımdan bakımdan servise gidersin..Trim sesi yok denecek kadar az ,iç konsol kaliteli..

Ancak aracın tek sıkıntısı sert süspansiyonları var..Konfor çok az anlayacağın ama yol tutuşu mükemmel...Çok stabil ve güven veriyor yolda..232 Km/s son hızı var ve ben 220 km/s hızda tek elle kullanıyorum rahat rahat..

yorumunuz için teşekkür ederim ankara’da yaşıyorum, tüm yollar mükemmel olmasa da okul-ev güzergahım ana yollarda olduğu için süspansiyon konusunda biraz daha rahat kafam.. abimde 2007 model 1.8 ivtec vardı o da arabasına asfalt arabası diyordu.. civic beni daha çok tatmin edecek gibi

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    doğuş grubuna bir türlü ısınamadım ben de.. dsg sorunu düzeltildi diye biliyordum ama dikkat ederim

• shake06 S kullanıcısına yanıt
    Yumurta kasayla arasında konfor olarak çok fark var..Alakası yok yani kafan rahat olsun o bakımdan..

Bir de aracın süspansiyonları çok sağlam maşallahı var..Çukur mukur banamısın demiyor süspansiyonlar..Başka araçlar olsa Megane gibi alt takım çoktan dağilmiştı..Birde arka bağımsız süspansiyon olması arabayı almak için en güzel nedenlerden birisi zaten..
  • Bu arada alabilirsen 2014 Model ve üstünü al..Hafif makyajlandı ve süspansiyonla biraz oynanmış ince ayarlar yapılmış,çok daha stabil 2013 modele göre..

Mesela..İlk makyajdır bu...Tampon altı Difizör ve Jantları bu şekilde..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-yetkili-bayiden-hatasiz-servis-bakimli-2014-sport-498253243/detay
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    inşallah hafta sonuna kadar ilanda kalırsa beğendiğimiz araba gidip alırız o zaman..

bir de servis maliyetini sormak istiyorum honda’nın yedek parçaları bakımı vs. diğer marka servislerine göre biraz daha pahalı bildiğim kadarıyla siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

• quote:

inşallah hafta sonuna kadar ilanda kalırsa beğendiğimiz araba gidip alırız o zaman..

bir de servis maliyetini sormak istiyorum honda’nın yedek parçaları bakımı vs. diğer marka servislerine göre biraz daha pahalı bildiğim kadarıyla siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Aşırı pahalı..Özellikle yedek parçası ve bakımları çok pahalı..Benim aracım 100.000 Bakımda bugün verdim servise,akşam alacağım..1200 Tl ..1000 Tl'ye zor düşürdüm..90.000 Bakımı 800 tl idi..

Meraktan sormuştum..Sadece sis farı 1000 tl..Bir tanesi hemde...

Ön fren balatası değişse 380 + işçilik...450 Tl civarına geliyor..Arka balata hariç yani..

Cidden pahalı yalnız araçta kronik sorun olmadığı için servisten servise bayılıyoruz bu paraları garanti devam ediyor diye..Yer İstanbul..

Opel-Ford-Peugeot' da aynı seviyeler de..Hyundai-Renault bu bakımdan daha uygun...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.